Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

serdar ortaç

Misafir kleo

Önerilen İletiler

imagecn5.jpg

Serdar Ortaç

Doğum Tarihi:

16 Şubat 1970 PazartesiDoğum Yeri:

İstanbul

Serdar Ortaç, 16 Şubat 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlk öğrenimini Kocamustafapaşa'da ve ortaokul eğitimini Suadiye Lisesi'nde tamamladı. Haydarpaşa Meslek Lisesinde torna-tesviye bölümünde okudu.

Liseyi bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. Bilkent Üniversitesi'ndeki tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı.

Bir sene kadar İstanbul'da özel radyolardan birinde program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Radyo programlarını dinleyen bir plak yapımcısı tarafından dönemin en büyük plak şirketlerinden biri olan RAKS ile anlaşma yapması teklif edildi. Böylelikle o güne kadar yazdığı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaladı ve ilk albümünü yaptı.

1994 yılında ilk albümü "Aşk İçin" müzik dünyasına merhaba dedi. 'Kara Biberim' şarkısına çekilen video klip televizyonlarda en fazla gösterilen klipler arasındaydı.

1996'da ikinci albümü olan "Yaz Yağmuru"nu yaptı. Albümün açılış parçası olan "Ben Adam Olmam"ın İspanyolca versiyonu "Loco Para Amar" Meksika radyolarında da çalındı. 3. Albümü olan "Gecelerin Adamı", 1998 senesinde çıktı.

1999 yılında 4. albümü "Bilsem ki" yayınlandı. Albümde yer alan Asrın Hatası adlı şarkı o sene tüm gece klüplerinde, barlarda ve radyolarda en fazla çalınan şarkılardan biriydi. Şarkıyı seslendirmeyen hemen hemen hiç şarkıcı kalmadığı söylenebilir.

2001 yılında daha önce başka sanatçıların albümleri için gerçekleştirdiği çalışmalarını 'Sahibinin Sesi' albümde topladı ve 5. albümü için yeniden stüdyoya girdi. Daha önce Sibel Can'ın seslendirdiği "Padişah" koca bir sene boyunca yılın en sevilen şarkısı oldu. Bu bestesi ile MİLLİYET yılın şarkısı ödüllerini aldı.

6. Albümü "Okyanus" 2002 senesinde çıktı. Geceleri Yakıp, Je t'aime, Kabahat gibi şarkıları yine en gözde mekanların favori şarkı listelerinde yer aldı.

7. albümü olan "Çakra"yı 2004 yılında sevenleriyle buluşturan Serdar Ortaç, bu albümle 807 bin üzerinde satış rakamı yakalayarak, 2005 MÜYAP Müzik Ödülleri töreninde En Çok Albüm Satan Sanatçı ödülüne layık görüldü.

2005'in ilk haftasında 'Bu Şarkılar Kimin İçin' adlı Mavi Ağaç Yayıncılık'tan yayımlanan ilk kitabıyla hayranlarının karşısına çıkan Serdar Ortaç, yine aynı yıl Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde hem 'En Çok Albüm Satan Sanatçı' hem de 'En İyi Pop Erkek Sanatçı' kategorilerinde iki ödüle birden layık görüldü.

Serdar Ortaç, 'Beste Fabrikası' olarak anılmakta, yazdığı ve bestelediği şarkılar her zaman en sevilen şarkılar arasında yer almaktadır...

dansöz

İtiraf ediyorum sana itiraf.

Başladı yaralı aşklara tadilat

Masumum, dışarıdan daha masumum,

Maalesef, bunun için sana mecburum.

Yüksek uçan kuşun, yüreği sarhoşun.

Acı çeker gibi, kölesi olmuşum.

Kavga edenlere, bana küsenlere.

Yüreği çark edip, geri dönenlere.

Affet diyen kim? Ez geç diyen kim?

Aşktan çeken kim? Benim kadar...

Ölene kadar aşık olamazsın

Birisi çıkar onu anlayamazsın

Sen o tür oyunlara katlanamazsın

Senin bir kalbin var...

Hadi diyelim biri çok deli sevdi

Senin için her şeyi her şeyi verdi

Ya bir gün olur sana bel kıvırırsa?

Binlerce dansöz var...

saydam.gif<

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tam unutmuşken, her şey bitmişken

Neden karşı çıktın?

Katlanıyordum, söylemiyordum,

Kalan son yarımdın.

Her şeyim vardı,

Çok şey azaldı yokluğunda.

Yalvarıyordum, saklanıyordum,

dokunduğunda.

Başardın ağlatmayı,

Başardın yalvartmayı,

Her şey istediğin gibi.

Çok mutluydum sen yokken

Sevmeyi unutmuşken

Geldin de ne farketti ki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.