Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRKLERİN ANAYURDU MU KITASI OLABİLİR Mİ

EXSTREME

Önerilen İletiler

değerli arkadaşlar sayın atatürk'ün yaptırdığı bir araştırma ve günümüzün polpüler konularından birisi rivayet odur ki türklerin anayurdu amerika kıtası ile asya kıtası arasında varolduğu iddia edilen mu kıtasından gelmektedir.yine bu hikayeye istinaden türkler dünya sahnesi aslında orta asyadan değil mu kıtasından gelmiş ve burdan dünyaya yayılarak tüm kültürleri ve dinleri etkilemiş atatürk'ün iddiasına görede bu rivayetten yola çıkarak ilk türk h.z.Nuh aleyhisselamın torunu imiş.şimdi bu çok mühim mesele hakkında siz neler düşünüyor ve neler biliyorsunuz.Varsayalım ki bu hipotez doğru bu dünyaya ne fayda sağlar nasıl bir katkı yapar yada sizi ne yönden mutlu kılar...............Saygı ve selamlarımla esen kalın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kıt'a işini ilk kez duydum.

Benim bilgime göre asya kıt!asının ortasında bir iç denizin olduğu ve bizim onun çevresinde yerleşik yaşadığımız.

Fakat bu iç deniz kuruyunca tarıma elverişsizlesen bölgede hayvancılık ve de göçebeliği benimsememiz.

Nuh un oğlu işine gelince evet türklerin atasını nuhun 4 oğlundan biri olan yasef olduğu bir rivayet.

Ama doğruluğunu allah bilir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

değerli arkadaşlar sayın atatürk'ün yaptırdığı bir araştırma ve günümüzün polpüler konularından birisi rivayet odur ki türklerin anayurdu amerika kıtası ile asya kıtası arasında varolduğu iddia edilen mu kıtasından gelmektedir.yine bu hikayeye istinaden türkler dünya sahnesi aslında orta asyadan değil mu kıtasından gelmiş ve burdan dünyaya yayılarak tüm kültürleri ve dinleri etkilemiş atatürk'ün iddiasına görede bu rivayetten yola çıkarak ilk türk h.z.Nuh aleyhisselamın torunu imiş.şimdi bu çok mühim mesele hakkında siz neler düşünüyor ve neler biliyorsunuz.Varsayalım ki bu hipotez doğru bu dünyaya ne fayda sağlar nasıl bir katkı yapar yada sizi ne yönden mutlu kılar...............Saygı ve selamlarımla esen kalın

16131[/snapback]

OLAMAZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

16131[/snapback]

OLAMAZ

16185[/snapback]

afferdersin ama olamaz neyin cevabı bunda şaşıracak ne var anlamadım.dünyadaki tüm milliyetçi görüşe sahip olan marjinal gruplar dünyanın merkezini kendi ırklarıyla eşdeğer görürler doğal olarakta türklük üzerine kafa yoranlar dünyanın en önemli parçasının türklük saplantısı olduğuna inanmak için senaryolar geliştirirler ve buna inanırlar.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

16131[/snapback]

OLAMAZ

16185[/snapback]

afferdersin ama olamaz neyin cevabı bunda şaşıracak ne var anlamadım.dünyadaki tüm milliyetçi görüşe sahip olan marjinal gruplar dünyanın merkezini kendi ırklarıyla eşdeğer görürler doğal olarakta türklük üzerine kafa yoranlar dünyanın en önemli parçasının türklük saplantısı olduğuna inanmak için senaryolar geliştirirler ve buna inanırlar.

16201[/snapback]

ANLADIM DA BEN BÖYLE BİRŞEYİN DİREİ İMKAN DAHİLİNDE OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. HERKES İSTEDİĞİ GİBİ DÜŞÜNÜR . OLUR DİYEN NEDEN OLACAĞINI ANLATIR OLMAZ DİYEN DE NEDEN OLAMAYACAĞINI. KONUYU ORTAYA ATAN DA BİR YANDAN İZLER HEPSİ BU.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

16131[/snapback]

AYRICA BİR İKİ ŞEY DAHA YAZALIM KALBİN KIRILMASIN. BU ARADA ÇOK DA TARZIM DEĞİL AMA SEVGİLİ ASTERİX DE OKUSUN DEYÜ MADDELER HALİNDE YAZIYORUM

1 ATATÜRK'ÜN YAPTIRDIĞI ARAŞTIRMA NEDİR ONU YAZMAMIŞSIN

2 GÜNÜMÜZÜN POPÜLER KONULARINDAN BİRİ DEMİŞSİN, HERALDE SEN GÜNÜMÜZÜ GERİDEN TAKİP EDİYORSUN. ŞU ANDA BÖYLE BİR GÜNDEM YOK.

3 DÜNYA DURUP DA SİZİN GÜNDEMİ YAKALAMANIZI BEKLEMİYOR

4 iLK TÜRK ATATÜRKÜN İDDİASINA GÖRE BU RİVAYETTEN ÇIKMAMAKTADIR. BUNU SIRADAN BİR KİTAP KÜLTÜRÜ ALMIŞ İLK MEKTEP TALEBELERİ BİLE BİLİR. BU BAHSETTİĞİNİZ RİVAYET BİR MEZOPOTAMYA HİKAYESİ OLARAK YAZILI VE SÖZLÜ BİR GELENEK OLARAK DEVAM EDEGELEN BİR IRKLARIN SINIFLANDIRILMASI DENEMESİDİR. BUNUN O ARAŞTIRMALARLA İLGİSİ YOKTUR.

5 AYRICA BÖYLE BİR AÇIK BULDUĞUNU ZANNEDİP KENDİNDEN GEÇMİŞSİN Kİ SENİN GİBİ CİDDİ BİR FORUMCUYU BİLE DALGA GEÇMEYE SÜRÜKLEMİŞ.

6 BAŞKA NE DUYDUN ATATÜRK ARAŞTIRMALARI İLE İLGİLİ SANA KOMİK GELEN

ANLAT ANLAT KOMİK OLUYOR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

16131[/snapback]

AYRICA BİR İKİ ŞEY DAHA YAZALIM KALBİN KIRILMASIN. BU ARADA ÇOK DA TARZIM DEĞİL AMA SEVGİLİ ASTERİX DE OKUSUN DEYÜ MADDELER HALİNDE YAZIYORUM

1 ATATÜRK'ÜN YAPTIRDIĞI ARAŞTIRMA NEDİR ONU YAZMAMIŞSIN

2 GÜNÜMÜZÜN POPÜLER KONULARINDAN BİRİ DEMİŞSİN, HERALDE SEN GÜNÜMÜZÜ GERİDEN TAKİP EDİYORSUN. ŞU ANDA BÖYLE BİR GÜNDEM YOK.

3 DÜNYA DURUP DA SİZİN GÜNDEMİ YAKALAMANIZI BEKLEMİYOR

4 iLK TÜRK ATATÜRKÜN İDDİASINA GÖRE BU RİVAYETTEN ÇIKMAMAKTADIR. BUNU SIRADAN BİR KİTAP KÜLTÜRÜ ALMIŞ İLK MEKTEP TALEBELERİ BİLE BİLİR. BU BAHSETTİĞİNİZ RİVAYET BİR MEZOPOTAMYA HİKAYESİ OLARAK YAZILI VE SÖZLÜ BİR GELENEK OLARAK DEVAM EDEGELEN BİR IRKLARIN SINIFLANDIRILMASI DENEMESİDİR. BUNUN O ARAŞTIRMALARLA İLGİSİ YOKTUR.

5 AYRICA BÖYLE BİR AÇIK BULDUĞUNU ZANNEDİP KENDİNDEN GEÇMİŞSİN Kİ SENİN GİBİ CİDDİ BİR FORUMCUYU BİLE DALGA GEÇMEYE SÜRÜKLEMİŞ.

6 BAŞKA NE DUYDUN ATATÜRK ARAŞTIRMALARI İLE İLGİLİ SANA KOMİK GELEN

ANLAT ANLAT KOMİK OLUYOR.

16211[/snapback]

yazdıklarından anladığım kadar aşırı bir reaksiyon göstermiş ve hiddetlenmişsin.Buda ya çok genç (sadece yaş olarak değil kafa olarak) yada çok narin bir karakterde olduğun havası uyandırıyor.öncelikle hangi gazegende ve neresinde yaşadığını bilmiyorum.Bu nedenle popülerlik anlayışın nedir veya sence popüler olan nedir bilmiyorum.ruhsal anlamda bir sorununda varsa yeri burası değil.bir dünyalı olarak geçen haftaki tüm gazetelerde ve televizyonlarda geçen bu konunun insanlarda merak uyandırdığını dolayısıyla üzerinde bu kadar polemik yapılan bir konunun polpüler tanımı içine girdiği kanatine vardım.Senin kriterlerin farklı olduğu için algılama sorunu yaşıyor olabilirsin.ve bir noktaya daha temas edeyim benim kendimden geçecek bir durumum yok bu konular bana çok yabancı değil veya ilk defa duyduğum şeyler değil haa sen daha fazla bir şey biliyorsan o zaman anlat bilmiyorsan sus ta ..... sansınlar demiş atalarımız.be ey ****** sen konu cahili isen ben ne yapabilirim ki buna kurduğun hafif cümleler üzüm yemek değil bağcıyı dövmek maksatlı olduğu için seninle aynı frekansta olmayacağım bilesin.Sayın Atatürk 1923-1937 yılları arasında görevlendirdiği tarihçiler ile bir rapor hazırlatmış ve bir inceleme yapılmış.elbette ki böyle söylemler ondan öncede vardı bunu atatürk buldu demek olayı çok abartmak olur.buradaki enteresanlığı anlayamıyorsan belli saplantıların var demektir ki bunun tedavisini yapacak kişi ben değilim.....dünyada bir çok rivayet hikaye masal öykü var efsane var ve bunlar insanlar vasıtasiyle deforme edilerek aktarılıp günümüze ulaşmıştır.bunların işimize gelenini doğru kabul etmek kendi dünyamız içerisinde tıkılıp kalmaktan başak bir sonuç doğurmaz.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞİMDİ BAŞTAN BAKALIM

1 İKİMİZİN YAZISINI AYRI AYRI OKUYANLARA KULAK VERSEK ACEBA KANGIMIZIN HİDDETLENDİĞİ KANAATI HASIL OLUR DERSİN ?

2 KIZMA DOSTUM ELEŞTİRİYE AÇIK DEĞİLSEN ALIŞIRSIN ZAMANLA

3 AMA HAKARET NEDEN 'ruhsal anlamda bir sorununda' . YOK YOK RUHLUK AÇIDAN ÇOK ŞÜKÜR SAĞLAMIM.

4 BANA NEDEN HAKARETVARİ HİTAP ETTİĞİNİ ÇIKARMAYA ÇALIŞALIM.

A ) SİZ ŞÖYLE YAZMIŞSINIZ 'atatürk'ün iddiasına görede bu rivayetten yola çıkarak ilk türk h.z.Nuh aleyhisselamın torunu imiş' BİZ DE BUNUN GERÇEK OLMADIĞINI İFŞA ETTİK. ÇÜNKİ NUHUN OĞULLARI HİKAYESİ BİR TEVRAT HİKAYESİDİR. ZAMANLA İSLAMLIK BÖLGELERİNDE DE ETKİLİ OLAN BU HİKAYE YORUMLARI İLE BUGÜNLERE KADAR GELMİŞTİR. HANİ VERDIR YA HAM,SAM,YAFES VS. TÜRKLERDE BU YAFES SOYUNDANDIR FALAN DİYE. SEN BUNU ATATÜRKE İNDİRGEYEREK KAFADAN ATMIŞSIN

B ) BİZ DE BUNU İFŞA ETTİK

A + B ) SİZ DE HİDDETLE BİZİ TAHKİR ETTİNİZ.

HAYIR BAŞKA ATMASYON ŞEYLER VARSA ONU EĞLENCE BÖLÜMÜNE ALALIM. SEVGİYLE KAL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞİMDİ BAŞTAN BAKALIM

1 İKİMİZİN YAZISINI AYRI AYRI OKUYANLARA KULAK VERSEK ACEBA KANGIMIZIN HİDDETLENDİĞİ KANAATI HASIL OLUR DERSİN ?

2 KIZMA DOSTUM ELEŞTİRİYE AÇIK DEĞİLSEN ALIŞIRSIN ZAMANLA

3 AMA HAKARET NEDEN 'ruhsal anlamda bir sorununda' . YOK YOK RUHLUK AÇIDAN ÇOK ŞÜKÜR SAĞLAMIM.

4 BANA NEDEN HAKARETVARİ HİTAP ETTİĞİNİ ÇIKARMAYA ÇALIŞALIM.

A ) SİZ ŞÖYLE YAZMIŞSINIZ 'atatürk'ün iddiasına görede bu rivayetten yola çıkarak ilk türk h.z.Nuh aleyhisselamın torunu imiş' BİZ DE BUNUN GERÇEK OLMADIĞINI İFŞA ETTİK. ÇÜNKİ NUHUN OĞULLARI HİKAYESİ BİR TEVRAT HİKAYESİDİR. ZAMANLA İSLAMLIK BÖLGELERİNDE DE ETKİLİ OLAN BU HİKAYE YORUMLARI İLE BUGÜNLERE KADAR GELMİŞTİR. HANİ VERDIR YA HAM,SAM,YAFES VS. TÜRKLERDE BU YAFES SOYUNDANDIR FALAN DİYE. SEN BUNU ATATÜRKE İNDİRGEYEREK KAFADAN ATMIŞSIN

B ) BİZ DE BUNU İFŞA ETTİK

A + B ) SİZ DE HİDDETLE BİZİ TAHKİR ETTİNİZ.

HAYIR BAŞKA ATMASYON ŞEYLER VARSA ONU EĞLENCE BÖLÜMÜNE ALALIM. SEVGİYLE KAL.

16239[/snapback]

benim kimseye indirgediğim felan yok gençadam anlık öfke ile hiddeti karıştırma ben sadece şuna kızıyorum ki bu iddia beni enterese etmior zaten sanırım bu haftaki aktüel dergisinde vardı yada dünya gazetesinin cumartesi pazar ekinde atatürk'e birisi bir şeyi mal ediyorlarsa onlar ediyor.yani şu söylediğin söz o kadar saçmaki kızmak mı lazım gülmek mi lazım insan kalakalıyor.saçmalamak hoşuna gidiyorsa saçmala ama burda birinin iddiasını ortaya koyuyorsam eğer atıyorsun diye ortaya çıkma yalancılık senin doğanda olabilir karşındakini de kendin gibi sanma.ben sinirlenmiyorum ama iftira atmak basit insanların yapacağı şeylerdir.bunu yapma
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN, EXTRAMAN

ATATÜRK´Ü ALLEM EDIP KULLEM EDIP ARAP YARMADASINA ARAP CÖLLERINE YOZ KUREYSLILERE YAMAYAMADINIZ YA, COK TEESÜF EDERIM SIZI.

ADAM, (BÜYÜK ATATÜRK) DINE VE ARAP MENTALITESINE KARSI ÖYLE BIR KALIN CIZGILER KOYMUS KI; BUNLARI NASIL ES GECEBILDIGINIZE SASIYORUM.

""" KARABEKIR ! SU ÜLKEDE TEK BASINA KALSAM, BUNLARI BEN CIZMELERIMLE CIGNERIM""""

DIYEN BIR LIDERI NEREDEYSE HACCA YOLLAYACAKSINIZ YA PES DOGRUSU.

UNUTMAYIN. ATATÜRK, HER ZAMAN KARTLARINI ACIK OYADI.

CUMHURIYETCILERDE..???

BU NEDENLE MENEMEN DE 1/90 ALMISTIR ????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN,  EXTRAMAN

ATATÜRK´Ü ALLEM EDIP  KULLEM EDIP ARAP YARMADASINA ARAP CÖLLERINE YOZ KUREYSLILERE YAMAYAMADINIZ YA, COK TEESÜF EDERIM SIZI.

ADAM, (BÜYÜK ATATÜRK) DINE VE ARAP MENTALITESINE KARSI ÖYLE BIR KALIN CIZGILER KOYMUS KI; BUNLARI NASIL ES GECEBILDIGINIZE SASIYORUM.

""" KARABEKIR !  SU ÜLKEDE TEK BASINA KALSAM, BUNLARI BEN  CIZMELERIMLE CIGNERIM""""

CUMHURIYETCILERDE..???

16290[/snapback]

cuncur aslında benim sitem etmem lazım sana bu arada kendini hala toparlayamadığını görüyorum neyse geçer herhal.ben sana teessüf ederim benim kmseyi hacca yollamak veya olmadığı gibi gösterme çabam yok şaşkınlıkla diğer arkadşın ithamına cevap verdim.bir sürediri üzerinde konuşulan bir konu mu adası ve söylediklerim mecmualarda t.v.lerde çıkan iddialar benim birilerini olduğundan farklı göstermek gibi bir misyonum olmadığını senin bilmen gerekirdi herkes kendinden sorumludur bir yerde saygılar ve selamlar esen kalın
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlarimiz, gerceklerden uzaklastigi sürece; spekülatif yorum ve haberler daha meyilli olurlar.

kaldi ki arkadasin dedigi gibi neden uzaydan gelmis olmayalim ki? :D

Henüz bilimsel olarak kanitlanmamis mitos halindeki haberlerle ortaya cikmak, forum konusunu hafifletmeye yaradigi gibi, icerigin ciddiyetini bozar:

Siz de bunn farkindasiniz, biliyorum?

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN,  EXTRAMAN

ATATÜRK´Ü ALLEM EDIP  KULLEM EDIP ARAP YARMADASINA ARAP CÖLLERINE YOZ KUREYSLILERE YAMAYAMADINIZ YA, COK TEESÜF EDERIM SIZI.

""" KARABEKIR !  SU ÜLKEDE TEK BASINA KALSAM, BUNLARI BEN  CIZMELERIMLE CIGNERIM""""

CUMHURIYETCILERDE..???

16290[/snapback]

cuncur aslında benim sitem etmem lazım sana bu arada kendini hala toparlayamadığını görüyorum neyse geçer herhal.ben sana teessüf ederim benim kmseyi hacca yollamak veya olmadığı gibi gösterme çabam yok şaşkınlıkla diğer arkadşın ithamına cevap verdim.bir sürediri üzerinde konuşulan bir konu mu adası ve söylediklerim mecmualarda t.v.lerde çıkan iddialar benim birilerini olduğundan farklı göstermek gibi bir misyonum olmadığını senin bilmen gerekirdi herkes kendinden sorumludur bir yerde saygılar ve selamlar esen kalın

16306[/snapback]

ŞİMDİ SİZ YANLIŞ BİR ŞEY YAZDINIZ BİZ DE İFŞA ETTİK HEPSİ BU

1 BİZ SEN ATATÜRK'E HAKARET ETTİN DEDİK Mİ ?

2 TEVRAT KISSALARINI ATATÜRKTEN MENKUL GİBİ ANLATMIŞSINIZ AAAAAA DEDİK Mİ?

3 HEDEFİNİZ MU FALAN DEĞİL, KENDİNİZCE EĞLENMEK DEDİK Mİ

HAYIIIIIIIIIIIIR AMA NEDEN BÖYLE HİDDETLENDİN DOSTUM BENİM KIZMA BİLADER. SEVGİYLE KAL

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bozan arkadaşım hakikaten ******** yaw özellikke çarpıtmaya çalışıyorsun ama dolmuşa gelmem.akıl yüklü soruların kalbimi cezbetti çok uğraştın mı bunları sıralamaya yaw.demedik felan deyip bir birey olman gerekirken sanırım ortak hareket eden bir çeşit örgütün piyonu gibi konuşman ya kişisel bir kimlik bunalımı yada gerçekten tek başına üretmediğin düşünceleri bir veya birden fazla yandaş ile dile getirme çabası olarak görüyorum biz nedir yaw.dedik mi ile biten cümleler ve işin acı tarafı birden fazla ise sayınız gerçekten yazık.bu ifadeleri bulmak için emekleme çağında olmak bile yeterli halbuki.anlama sorunun var ama belki birkaç defada anlayabilrsin bunlar benim yakıştırmam iddiam değil değil değil değil.öncelikle hemen reddedeciğğine doğruluk derecesini araştırma zahmetine girsen boşu boşuna polemik konusu olmazdı bu yazılanlar borazan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EVEEEEEEEEEEEEET BAŞ EDEMEYİNCE HEMEN HAKARET DEĞİL Mİ ? OLUR OLUR ÖNEMLİ DEĞİL. TAHKİR HATAYI KABULLENMEYLE BAŞLAR, YANİ İLERLEMEKTESİN. BAKIN BİR SERBEST DÜŞÜNÜR BİR YAZARA NASIL HAKARET EDER ?

1. BOZGUNCU BOZAAAAAAAAAAAANN SENİ GİDİ SENİ

2 ÖRGÜT PİYONU SENİ GİDİ HIIIIMMMMMMMMMM

3 KİMLİK BUNALIMLI SENİİİİİİİİİİİ

BAK ŞİMDİ KULAĞINI ÇEKERİM SENİN BOZAAAAANN

HAYIR LÜTFEN YAPMAYIN BİR DAHA SİZİN YANLIŞLARINIZI İFŞA ETMEYECEĞİME SÖZ VERİYORUM

HAYIR KOMİK OLAN KENDİLERİNİN ARAŞTIRMADAN ORTAYA ATMAKLA YAPTIKLARI HATAYIDA BİZE TELAFİ ETTİRİYOR. AMA BİZ ZATEN ARAŞTIRDIĞIMIZ ŞEYİ SÖYLÜYORUZ

ASLINDA OLAN ŞU ;

ARKADAŞ KENDİNCE GÜNEŞDİL TEORİSİ GİBİ KENDİNCE ÇOK KOMİK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜ BİR ŞEY BULUP SÖZ DE MİLLİYETÇİLERLE DALGA GEÇECEK. AMA KARŞISINA BU YEMİ YUTMAYAN SAĞ DUYULU RENKSİZ AMA AKILLI BİR ADAM ( ÇOK ETKİLENMİŞ Kİ GRUP ZEHABINA KAPILMIŞ ) ÇIKIYOR VE BUNU İFŞA EDİYOR. EEEEEEEEEEEEEEEE ARDINDAN DA HAKARETLER GELİYOR BOZANA. SEVGİYLE KAL DOSTUM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EVEEEEEEEEEEEEET BAŞ EDEMEYİNCE HEMEN HAKARET DEĞİL Mİ ? OLUR OLUR ÖNEMLİ DEĞİL. TAHKİR HATAYI KABULLENMEYLE BAŞLAR, YANİ İLERLEMEKTESİN. BAKIN BİR SERBEST DÜŞÜNÜR BİR YAZARA NASIL HAKARET sana uyduğum için kendimden utandım.bu forumun bir moderatörü var mı bilemiyorum.yorumlarına dikkatlice bakıyorumda herşeyi vıcık vıcık yapıyorsun latifenin bir ölçüsü var diye düşünüyorum ve ayrıca ruh sağlığı yerinde olmayan biri izlenimi veriyorsun e ozamanda seninle münazarada bulunmanın kıymeti harbiyesi kalmıyor.ciddi söylüyorum bak.Allah ıslah etsin kalın sağlıcakla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEN Bİ TANESİN CANIM NEDEN AMA SEN DALGA GEÇMEYİ UMARKEN İFŞA EDİLDİN DİYE Mİ ? YAPMA DOSTUM SEVGİYLE KAL YALNIZ BUNU DA YAZMADAN BIRAKAMAYACAĞIM. HALK OYU İLE İKTİDARA GELEMEYENLLERİN ARADA BİR ORDUYU GÖREVE ÇAĞIRMALARI GİBİ FORUM MODERATÖRÜNDEN Mİ YARDIM TALEP EDİYORSUN AAAAA HİÇ YAKIŞMADI. SEVGİYLE KAL

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bana bak güzelim lafla peynir gemisi yürümez derler bilirmisin ayrıca sen kiminle dans ettiğini bilmiyorsun,tehdit mehdit bunlar sıkıcı şeyler tıpkı senin gibi lafazanlıkla bir yere varmak istiyorsun ama anlamıyorum kendi kendine eğlenen bir tipitipsin herhal ama forumun kalitesini düşürüyorsun.ayrıca kimseden yardım istediğim yok sadece belli kurallar olduğunu ve bunlara birilerinin riayet etmesi gerekitğini düşünüyorum kurallar kaideler olmazsa terör doğar senin yaptığın gibi kalitenin düşmemesi için birileri müdahil olmalı.burada kendin istediğin gibi konuşamazsın aslında sana hakettiğin cevapları fazlasıyla veririrm ama diğer arkadaşlara forumculara karşı sorumlu hissediyorum kendimi sende böyle davranmalısın herneyse seni onarmak üstüme vazife değil..............saygı ve selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu sefer fena kızmış. kardeşim benim tamam üzülme bak bana neler demişsin

1ben insanları tehditçiymişim ( yalan ben böyle bir şey de yazmadım )

2 tipitipmişim hem de kendiyle eğlenen. ( kendiyle eğlenmeyen türü de boldur )

3 kaliteyi düşürüyormuşum.

4 bana müdahale edilmeliymiş.

alooooooooooooooo ( ben de senin taktiği uyguluyorum ) moderatör abiiiiii bana hakaret ediyor ya. beni kurtarın yaaaaaaaaa. sevgiyle kal dostum. dikkatini çektimi bilmiyorum ama yazdıklarını ben yazmışım gibi yazma ne olur. bir de kızma bünyeye zarar. rahat ol, sakin ol. kendine iyi bak sevgiyle kal güzel dostum benim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alooooooooooooooo ( ben de senin taktiği uyguluyorum ) moderatör abiiiiii bana hakaret ediyor ya. beni kurtarın yaaaaaaaaa. sevgiyle kal dostum. dikkatini çektimi bilmiyorum ama yazdıklarını ben yazmışım gibi yazma ne olur. bir de kızma bünyeye zarar. rahat ol, sakin ol. kendine iyi bak sevgiyle kal güzel dostum benim

17414[/snapback]

inanmayacaksın belki ama vallahi güldürdün beni Allah seni davul etsin iyi mi bu sözlerin bir bırak bir insana bir canlıya ait olduğuna bile inanmak güç ne kadar cıvıksın yaw.Ayrıca neden kızayım ki her şeyi kendi görmek istediğin gibi görüyorsun güzelim.neyse sen kendi kendine eğlen sana hergün bayram tabiii

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

17414[/snapback]

inanmayacaksın belki ama vallahi güldürdün beni Allah seni davul etsin iyi mi bu sözlerin bir bırak bir insana bir canlıya ait olduğuna bile inanmak güç ne kadar cıvıksın yaw.Ayrıca neden kızayım ki her şeyi kendi görmek istediğin gibi görüyorsun güzelim.neyse sen kendi kendine eğlen sana hergün bayram tabiii

17431[/snapback]

BAK ÖĞRENİYORSUN DOSTUM. HEP BÖYLE GÜLE EĞLENE GEÇER HAYAT. SEVGİYLE KAL ( BU ARADA SANA BİR SIR VEREYİM. YAZININ BAŞINDAN BERİ EN AŞAĞI 5 KERE TARZ DEĞİŞTİRDİN. KIZDIN, ŞİKAYET ETTİN, HAKARET ETTİN AMA EN ÇOK BÖYLE GÜLERKEN GÜZELSİN )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:

hop arkadaslar :clover:

mu muhabbetini fazla degistirmeyelim :D

saygilar

17447[/snapback]

O zaman ilk başta mu teorisinin ne olduğunu ve Atatürk'ün bu teori ile ilgili olarak hangi araştırmaları yaptığı konusuna değinelim...

Cumhuriyetin ilan edilişinden sonra ''Türklerin kökeni'' Atatürk'ün açıklığa kavuşturmak istediği en başta gelen konular arasında yer alıyordu.1930 yılında Türk Tarih Kurumu'nu bu düşüncelerle kurdurdu ve Türklerin kökeninin araştırılması için derhal çalışmalara başlandı,Atatürk ise çalışmaların büyük bir bölümüyle yakından,bizzat ilgilendi.

İlk dikkatini çeken Amerika Kıtasındaki yerliler ile,Türkler arasındaki şamanist ritüeller konusundaki kültür benzerliğiydi.Konuyu açığa kavuşturmak için Tahsin Mayatepek'i Meksika'ya elçi olarak atadı.

Tahsin Mayapetek Amerika kıtasında elde ettiği bulguları klasörler halinde Atatürk'e yolladı.Bu belgeler hala Türk Dil Kurumu'nun kitaplığında 56 ve 57 numaralı kayıtlarda muhafaza edilir ve söylenenlere göre 4 büyük klasörden fazla bir hacme sahiptir.Raporların ayrıntılı bir çalışmanın sonucu olduğu ve o yıllarda bu çalışmaya büyük bir önem verilmiş oldığu her hallerinden bellidir.

Raporların hazırlanışında Amerikalı Arkeolog Willam Nioven'in araştırmalarına konu olmuş belgelerden yararlanılmıştır.

Atatürk bir yandan Tahsin Mayapetek'in kendisine yolladığı raporları incelerken bir yandan da James Churchward'ın Mu ve Atlantis Uygarlıkları'nı konu alan 5 kitabını Türkiye'ye getirterek,çok kısa bir sürede 60 kişilik bir çevirmen kadrosu oluşturarak bunları Türkçe'ye çevirtti.Daktiloya çekilmiş bu çeviriler halen Anıtkabir

kitaplığında 1482-1485 nolu kayıtlarda bulunmaktadır.Orjinal kitaplar ise 1301 ve 1302 No'lu kayıtlarda yine Anıtkabir kitaplığında görülebilir.

Tahsin Mayapetek'in kendisine yolladığı raporlarda yer alan bilgiler,arkeolog William Niven'in Amerika Kıtasındaki Mu belgelerini içerir.

Buna karşılık kendisinin çevirttiği James Churchward'ın kitapları ise yazarın 50

yıllık araştırmasıyla topladığı Orta Asya ve çevresinde olduğunu düşündüğü Mu belgeleridir.Atatürk bu iki ayrı kaynak konusunda birbirleriyle örtüşen noktalar bulur.Özellikle Mayapetek'in kendisine yolladığı metinlerin büyük bölümü Türklerle ilgilidir ve Türklerin kültür Kökenleri hakkında şimdiye kadar üzerinde durulmayan ve o güne kadar savunulmayan tezler içerir.

Atatürk yaşamının son diliminde gerçekleştirmiş olduğu bu araştırmasından çıkarttığı sonuçlar hakkında hiçbir açıklama yapmamıştır.Hatta yakın çevresine bile çıkarttığı sonuçlarla ilgili düşüncelerini tam olarak anlatmamıştır.Örneğin tarihçi Cemal Kutay bile Atatürk'ün Türklüğün asıl yapısı hakkında üşüncelerinin kimsenin tahmin edemeyeceği ı söylemekten öteye bir bilgi akramamıştır.Bu konuda başka hiç bir yerde de hiçbir kayıt bulunmamaktadır...

Mu kıtası,Türklük ve Atatürk arasındaki bağlantının özeti budur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.