İçeriğe atla


Fotoğraf

Cenevre 2011 : Fiat Freemont


Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 zenctocan

zenctocan

    Yeni Üye

  • Φ Yeni Üyeler
  • Pip
  • 7 İleti

Gönderi Tarihi: 30 Ocak 2011 - 09:04

Fiat, Chrysler ortaklığının ürünlerinden birisi olan Fiat Freemont, Cenevre otomobil Fuarında otomobil severlerin karşısına çıkacak. Boyutları ve motor yapısı ile dikkat çeken yeni Freemont, aslında yabancı bir model değil. Dodge Journey artık Amerika’da Fiat markası altında satılacak. Bu arabaların devamının da gelmesi bekleniyor. Hatta beklentilerden birisi Chrysler modellerinin Lancia amblemiyle satmaya başlaması.

Dodge’un alışık olduğumuz köşeli ve kaslı tarzını bu arabada da görebiliyoruz. Yeni Fiat Freemont 4.89 metre boya, 1.88 metre genişliğe ve 1.72 metre yüksekliğe sahip. 7 kişilik oturma kapasitesi ile SUV ve station wagon arası bir araba olarak satış noktalarındaki yerini alacak.

Yeni Freemont, Fiat’ın 2.0 litrelik 140 beygir gücündeki ve 170 beygir gücündeki turbo dizel motorlarına sahip olacak, Arabadan performans isteyenler içinde Chrysler’in 3.6 litrelik Pentastar kodlu V6 benzinli motor seçeneği yer alacak. Önden çekişli ve 4×4 olarak iki farklı motor yapısı sunulacak.Cevap ekle