Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
shiwanwan

Ressam Ali'ye Çinli Ressamdan mektup

Önerilen İletiler

Sevgili forum okuyucuları,

 

Ben Çinde yaşayan bir Türk vatandaşıyım ve şu anda yazacaklarım ilginç gelebilir ama şöyleki; Bir Çinli ressamla geçenlerde bir planı üzerine tanıştık. Bu plan ressam Ali hakkındaydı. Çinli ressam Shi wanwan'nın Aliye yazdığı mektubu sizlere altta ekleyeceğim. Biz bu ressam Ali'yi hiç tanımıyoruz ve hayal dünyasında geliştirdiği ve Türk ve İstanbullu olması istediği ressamı arayan Çinli ressam için bu mektubu yayınlamak istiyorum. Biraz çılgınca, fakat sanat için güzel bir hayal gücü. ilginize sunuyorum ve ressam Ali'nin bizi ve bizim O'nu bulması dileğiyle.

 

 

"Sevgili Ali;

 

Sen bir ressamsın. Ben seni hiç görmedim ve seni hiç duymadım da, senin fiziksel özelliklerini de bilmiyorum hatta senin ülken hakkında tek bir bilgim bile yok. Sadece bir gün birden aklıma sen geliverdiğini biliyorum, senin varlığını hissettim. Sen İstanbul’da yaşıyorsun, bu yıl 25 yada 30 yaşları arasındasın ya da biraz daha büyük. İstanbul üniversitesi güzel sanatlar fakültesinden mezun oldun, yağlı boya öğrendin. Sen her gün yavaş yavaş İstanbul sokaklarında geziyorsun, dünyayı seyrediyorsun, dinini seviyor ve büyük ümitlerle bu dünyayı kucaklıyorsun. Ve hatta çok ünlü olmamana, eserlerini satamamana rağmen mesleğini de çok seviyorsun. Fakat her gün bir gün büyük bir saygınlık kazanacağını düşünüyor ve ümit ediyorsun.

Ben inanıyorum ki sen sadece benim hayal dünyamdaki bir yalan değilsin. Gerçekte de mevcutsun.

Eğer bu belirttiklerim sen de bulunuyorsa lütfen benimle iletişime geç. Ama fotoğraf istemiyorum, sadece fiziksel özelliklerinden bahset bana, ben de senin tasvirlerine göre bir resmini çizeceğim. Hayal dünyamdakiyle karşılaştıracağım.

 

Ben Pekin’den Ressam Shi Wanwan.

İletişim adresim: wanwanshi@163.com"

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.