Kumpir (2)

  • Kumpir (2)

Malzemeler

350-450 gr yıkanmış patatesler.
Tereyağ,
kaşar,
tuz,
sosis,
turşu,
bezelye,
mısır,
zeytinler

Amerikan salatsı,
mantar,
brokoli,
ton balığı
italyan salatası,
acılı ezme,
colesow,
kısır

Yapılışı

Fırında pişirdiğimiz ( 1 Saate yakın )patatesleri ortadan ikiye ayırarak keselim.İçerisine az tereyağı az tuz ve rendelenmiş kaşar peynirini ilave edip karıştıralım.Püre haline geldikten sonra malzemelerimizi lezzet seçimize gore belirleyip ilave edelim.

Servis yapmadan önce üzerine ketçap, mayonez veya özel sosları ilave ederek yanına bir adet kaşık peçete ve ek tuz ile beraber gözede hoş gelecek bir şekilde servis yapalım.

Kumpir işi ustalıkve tecrube gerektiğinden dolayı döner, lahmacun ve hamburger gibi ürünlerden farklıdır.Evimizde yapıyor isek kumpirmizi çok önemli değildir.İşyerinizde müşterinize sunmayı düşünüyoranız özel fırını gereklidir bu bakımdan mutlaka bu işi iyi bilen tecrübeli kişiden eğitim alınız.

Tavsiye web Site: http://www.mrkumpir.com

Patatesler folyoya sarılarak fırınlanabilir. Ama ben daha pratik olarak haşlanmış patatesleri ezip kaşar rendesi ve baharatlarla karıştırıyorum.Bir borcama yayıp istediğim malzemeyi üzerine döşüyorum. Tavsiye ederim çok hoş oluyor.

Yorumu ekleyen: ülkem (8 May 2013)

Evde patatesi nasıl pişireceğimiz konusunda da bilgi verilmiş olsaydı tarif çok daha başarılı olacaktı. Sonuçta içine konan malzemeler kaşar rendesi ve tereyağı haricinde zevke göre değişecektir.

Yorumu ekleyen: nova (8 May 2013)


- Yemek Tarifinin Görüntülenme Sayısı -: 53333
Dizin Değiştirmek İçin Listeden Seçiniz

Tarif Gönderenlere Göre Ara-Bul