Jump to content
Sign in to follow this  

Sevilla: Çok çok güzel bir kısa film

By gloria, 01/09/2015
  • 824 views
  • 0 comments

Öncelikle film hakkında şunları söylemek isterim ki çok ama çoook etkilendim, çok güzel anlatılmış bir hikaye, aşk, dostluk, özlem vs. vs... hepsi çok iyi işlenmiş.

 

Yönetmenliğini Hollandalı Bram Schouw’un yaptığı 2012 yapımı Sevilla, son yılların dramatik yapısı en kuvvetli kısa filmlerinden biri. İlk andan itibaren seyirciyi hikaye içine almayı başaran film, güçlü anlatısıyla pek çok uzun metrajdan daha lezzetli bir sinema deneyimi yaşatıyor seyirciye.

 

3 kişilik bir arkadaş grubu, macera yaşamak üzere arabaya atlar ve yola koyulurlar. Rotalarını Sevilla’ya çeviren ekibimiz, eğlenceli yolculuklarının ardından hedeflerine ulaşırlar. Unutmayacakları çılgınlıklar yapmaya karar verdiklerinde, hepsinin hayatını sonsuza kadar değiştirecek bir olay yaşanır.

 

 

Paralel kurgu tekniği ile ilerleyen ve sinematografisiyle takdiri hakeden Sevilla, BALDR Film yapımcılığında hayata geçirilmiş oldukça profesyonel bir proje. 2013 yılında Hollanda’daki pek çok festivalden ödüller toplayan, dünyanın farklı noktalarında da festival seçkilerinde kendine yer bulan film, sinema eleştirmeni Fırat Sayıcı’nın da belirttiği gibi “Kısa film nedir?” sorusunun cevabı niteliğinde bir iş.

Recommended Comments

Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.