Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tuncay Güney: Ergenekon şemasını kabul etmedim

Gönderen: evrensel-insan, 13-04-2013
  • 6.098 görüntü
  • 0 yorum

"Ergenekon şemasını kabul etmedim" video-1

Ulusal Kanal canlı yayınına çıkan Tuncay Güney’den çarpıcı açıklamalar Tuncay Güney, Serhan Bolluk'un sorduğu, "Şevket Sabancı'nın Ergenekonla ilişkisi nedir?" sorusuna, "Şema'yı işkence altında verdim. Mülakatları zaten kabul etmedim. Bunların hepsini 9 günlük işkence sonunda verdim" dedi. Şimdiye kadar işkence görmesinin kimse tarafından gündeme getirilmediğini söyleyen Güney, yandaş basın tarafından Ergenekon kampanyasının başlatıldığını söyledi. Güney, "Tüm basın bir yönlendirmeyle hareket etti. Gerçekler ortaya çıkacaktı. Vural Ergül bana ‘Ben Türk hukukuna güveniyorum’ dedi, ben de 10 yıl yatacaklar dedim. 5'i gitti, 5'i kaldı" diye konuştu.

Ulusal Kanal'da yayınlanan Sesli Gazete Özel programına katılan Ergenekon Tertibinin kilit ismi Tuncay Güney, tertibin şifrelerini açıkladı. Ergenekon şemasına yazılacak isimleri polis tarafından verilen bir telefonla öğrendiğini söyleyen Güney, ısrarlı sorulara rağmen telefonda kiminle konuştuğunu açıklamadı. İşte Eski Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Ergenekon Davası Avukatı Vural Ergül ve Gazeteci Ümit Zileli'nin sorularını yanıtlayan Güney'in o açıklamaları.

Ulusal Kanal canlı yayınına çıkan Tuncay Güney’den çarpıcı açıklamalar Tuncay Güney, Serhan Bolluk'un sorduğu, "Şevket Sabancı'nın Ergenekonla ilişkisi nedir?" sorusuna, "Şema'yı işkence altında verdim. Mülakatları zaten kabul etmedim. Bunların hepsini 9 günlük işkence sonunda verdim" dedi. Şimdiye kadar işkence görmesinin kimse tarafından gündeme getirilmediğini söyleyen Güney, yandaş basın tarafından Ergenekon kampanyasının başlatıldığını söyledi. Güney, "Tüm basın bir yönlendirmeyle hareket etti. Gerçekler ortaya çıkacaktı. Vural Ergül bana ‘Ben Türk hukukuna güveniyorum’ dedi, ben de 10 yıl yatacaklar dedim. 5'i gitti, 5'i kaldı" diye konuştu.

"Bu Global bir operasyondur"-video 2

Türkiye'de rejim değişikliğine gidilmek istendiğini söyleyen Güney, bunun altyapısının da Ergenekon tertibiyle hazırlandığını belirtti. Güney, "Ergenekon operasyonu durduruldu. Zekeriya Beyaz gözaltına alındıktan sonra durduruldu. Daha büyük bir operasyona geçilecekti." dedi. Güney, Ergenekon'un global bir operasyon olduğunu vurguladı.

"Ben dedim: 10 yıl yatıp çıkacaklar"-video-3

Tuncay Güney, Serhan Bolluk'un "Kuzey Irak'a 24 bin silah götürdünüz mü?" sorusuna "Nerden duydunuz? Bugün söylüyor muyum böyle bir ifadeyi? Geçersizdir. O kasetler geçersizdir." yanıtını verdi. Güney, "Mülakata takılmayın. Türkiye'de güç mü var hukuk mu var. Ben dedim güç var hukuk yok diye. Ben dedim 10 yıl yatıp çıkacaklar. Bak işte 5'i gitti 5'i kaldı." dedi.

"Hoca Efendi'ye saygı duyuyorum"-video 4

Ulusal Kanal'da yayınlanan Sesli Gazete Özel programına katılan Ergenekon tertibinin kilit ismi Tuncay Güney, Fetullah Gülenle çektirdiği fotoğrafın gösterilmesi üzerine, "Ben Hoca Efendiye saygı duyuyorum." dedi. Güney, Samanyolu TV'ye başvuru yaptığını ve iş başvurusu sonucunda alındığını iddia etti. Zaman Gazetesi'nin "Tuncay Güney içimize Mehmet Eymür tarafından sokuldu" haberinin hatırlatılması üzerine Güney, "Ben Mehmet Eymür’le hiç tanışmadım. Bazılarının Mehmet Eymürle bir sıkıntısı var. Benim üzerimden haber yapıyor" yanıtını verdi. Polis sorgusu sırasında işkence gördüğünü söyleyen Güney, mülakat sırasında polisi yönlendirdiğinin hatırlatılması üzerine "Polisin ben bir şey bilmediği anladım. Ben Ergenekon'daki isimlerin bazılarını hakikaten tanımıyorum. O kadar dayaktan sonra ben de polisi kullanmış olabilirim" dedi

Önerilen Yorumlar

Yorum

Gösterilecek hiç bir yorum yok

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.