Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dağ bisikletçisi, ayı yavrusu karşısına Çıkınca Şaşkınlıktan Küçük Dilini Yutuyordu

Gönderen: Admin, 24-06-2021
  • 313 görüntü
  • 0 yorum

Dağ bisikletçisi, ayı yavrusu karşısına Çıkınca Şaşkınlıktan Küçük Dilini Yutuyordu

Dağ bisikletçisi David Smith, Pazar günü Batı Virginia'daki Snowshoe Bisiklet Parkı'ndaki Skyline Trail'den aşağı inerken aniden yanında koşan istenmeyen bir şirket vardı.

Patikada koşarken bir çift ayı yavrusu göründü. Aniden, bir ayı ters yönde kaçtı, diğer ayı ise önünde sola doğru fırlamadan önce birkaç metre boyunca onun yanında koştu.

Anne ayı ortalıkta görünmüyordu.

Smith, USA Today/For The Win Outdoors'a “İlk düşüncem tam olarak videoda söylediğimi duyduğunuz şeydi” dedi. “Ayıları görmek beni heyecanlandırdı, ilk başta benden kaçacaklarını düşündüm ve sonra bir yavru yanımda koşmaya başladığında daha da çok etkilendim.

“Bisiklet parkı alanındaki o dağda bir çok anne ve iki yavru görüldüğünü duymuştuk.

"Yavruyla çarpışabileceğimi düşündüm, bu yüzden yolu güvenli bir şekilde geçmesine izin vermek için yavaşladım. Yavruyu tam hızda ezmek istemedim ve sırtımdan düşmek ya da anne arkamdan gelirse diye çok yavaş gitmek istemedim."

Smith, korkudan çok heyecan hissettiğini söyledi. Annenin diğer yavruyla birlikte diğer yöne kaçtığını düşündü.

For The Win Outdoors'a “Bu, vahşi doğada bir ayıyı ikinci görüşümdü ve kesinlikle en yakın karşılaşmaydı” dedi.

Kaynak: ForTheWin

Önerilen Yorumlar

Yorum

Gösterilecek hiç bir yorum yok

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.