Jump to content

Ford Fabrikalarının 3D (Üç Boyutlu) Haritasını Çıkarmak İçin Boston Scientific'in Robot Köpeklerini Kullanıyor

By Admin, 07/28/2020
  • 128 views
  • 0 comments

Ford Fabrikalarının 3D (Üç Boyutlu) Haritasını Çıkarmak İçin Boston Scientific'in Robot Köpeklerini Kullanıyor

Ford, bir fabrikayı 3D taramak için Boston Dynamics robot köpeklerini kullanıyor.

Köpekler geleneksel yakalama yöntemlerinin göremeyeceği alanları görebilirler.

Verilerle Ford, tesislerini daha iyi rötuşlayabilir.

Ford, Boston Dynamics'in Spot robotik köpeklerini kiraladığını açıkladı. Daha ürkütücü bir şey var mı? Elbette metal dörtlüler, ordu, ilk müdahale ekipleri ve işletmeler için bir dizi çözüm sunuyor. Ama pençeler için garip çıkıntıları ve benzer robotların bir depoya girdiği için çöpçü avladığı Kara Ayna bölümüne benzemiyorlar.

BB17hwB1.img?h=560&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Robot liderliğindeki bir isyanın korkusu olan Ford, Van Dyke İletim Tesisinin 3B haritasını çıkarmasına yardımcı olmak için bir çift robo-terrier kiraladı. Ford'un dijital mühendisliği Mark Goderis, "Robotların tesisimizi taramasını sağlayarak, şimdi nasıl göründüğünü görebilir ve yeni bir mühendislik modeli oluşturabiliriz. yönetici.

Otomobil üreticisi bunlardan birini Fluffy olarak adlandırdı. Diğeri ise Boston Dynamics tarafından kendisine atanan Spot takma adını koruyor. Bunun felaketle sonuçlanan robotla ilgili kıskançlığa neden olmayacağını düşünüyoruz.

Köpekler, bir tripod üzerinde geleneksel bir 3D kamera kullanmak için zor olan bitkilerin 360 derecelik görüntülerini yakalamak için kullanılır. Beş kamera ile donatılmışlardır ve ulaşılması zor yerlere ulaşmak için merdivenlerden geçip diz çökebilirler. Dört bacağı, robotların köpek gibi, 3 mil / saate kadar hızlarda bitki etrafında yürümesine izin veriyor - bu yüzden tam olarak zippy değiller. Pil iki saat dayanır.

Goeris, bir tripod üzerinde kamerayla eski tarama yönteminin sıkıcı olduğunu ve iki hafta sürebileceğini söyledi. Robotları kullanmak o zamanı yarıya indirir. Ayrıca eski şekilde yapmak için 300.000 $ maliyet kullandı. Robotlar daha ucuz, ama Ford ne kadar demedi.

Şu anda, metal köpekleri, robotları köpeklerin gördüklerini gören bir ekranla bir kontrolör aracılığıyla yöneten işleyicileri Paula Wiebelhaus takip ediyor. Ancak yakın gelecekte Ford, yavruları bitkinin farklı kısımlarına gidecek şekilde programlamak ve bir insan tarafından izlenmeden gördüklerini raporlamak istiyor. Ayrıca Ford'un Scouter adını verdiği otonom bir mobil robotun arkasına da çıkabilirler. Köpekler gibi, ortamının 3D taramalarını da yakalar.

Sonuçlar etkileyici görünüyor. Ama aynı zamanda, şimdi köpek saklanacak en iyi yerleri biliyor. Bunu aklınızda bulundurun.

Kaynak: CAR and DRIVER

Recommended Comments

Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.