Jump to content
Sign in to follow this  

Suudi Arabistanlı bir rapçi “Mekkeli Kız” Mecca Girl müzik videosu nedeniyle Tutuklandı

By Admin, 02/24/2020
  • 86 views
  • 0 comments

Suudi Arabistanlı bir rapçi “Mekkeli Kız” Mecca Girl müzik videosu nedeniyle Tutuklandı

Suudi Arabistanlı bir rapçi nihai suç için olası tutuklama ile karşı karşıya: dünyanın Müslümanlar için en kutsal yerlerinden biri olan Mekke'den renkli bir kadın olmaktan gurur duymak.

Asayel Slay adıyla geçen rapçi geçen hafta YouTube kanalına, şehre, kadınlığına ve rengine duyduğu gurur hakkında tecavüz ettiği “Mekke Kız” adlı bir şarkı seslendirdi. derisinin.

O zamandan beri kaldırılan videoda Slay hem Arapça hem de İngilizce rap yapıyor. Elbise ve dilde mütevazı, kentinin kadınlarını güzelliği ve gücü için övüyor. Genç erkek ve kadın yedek dansçılarla çevrili bir kafede tecavüz ediyor. BBC News'e göre Asayel, YouTube kanalını da askıya aldı.

“Hey, ritmi düşür, Mekke kızlarıyla rekabet edemezsin,” diye slay Raps.

Suudi yetkililer, Mekke valisi Halid el-Faysal'ın Asayel Slay'ın ve şarkının yapımından sorumlu olanların tutuklanması için “Mekke halkının gelenek ve göreneklerini” ihlal ettiklerini tweetledi.

Tweet, şu anda diğer sosyal medya kullanıcıları tarafından videoyu ve Slay'ı eleştirmek için kullanılan “#You_Are_Not_Mecca_Girls” anlamına gelen Arapça bir hashtag kullanıyor.

Orijinal Arapça'dan tercüme ettiğim popüler bir tweet, “Bu yabancıya genel olarak Suudi Arabistanlı kadınlar hakkında ve özellikle de Mekke'nin kızları hakkında konuşma hakkı verdi” yazıyor.

Birçok tweet özellikle cildinin renginden ve algılanan Afrika kökenlerinden bahseder. Slay'ın Eritre kökenli olduğu ve kahverengi tenli olduğu bildirilmektedir. Orijinal Arapça'dan tercüme ettiğim bir tweet, “Mekke Afrikalı değil #You_Are_Not_Mecca_Girls” yazıyor.

Hashtag, tartışmayı çevreleyen daha büyük bir sorunu ortaya çıkardı: anti-siyah ırkçılık.

Recommended Comments

Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.