Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Modemimde Büyük Sorun...

Önerilen İletiler

Benim uyuz kuzenim, almış benim modemimi kendi bilgisayarına takmış.

E tabi doğal olarakta internete bağlanamayınca yeniden benim bilgisayara takmış ama sanıyorum ki modemimi resetlemiş.

Her neyse;

Modemini benim bilgisayarıma taktıktan sonra yeniden resetleyip yapılandırdım.

İnternete bağlandım...

Buraya kadar sorun yok...

Bağlantı kopmuyor mesela ya da yavaşlamıyor.

Her hangi bir şekilde düşmüyorda...

Sorunum şu:

Bilgisayarı kapatıp yeniden açtığımda modemin bütün ışıklarının yanmasına rağmen internete bağlanamıyorum.

Bilgisayarı yeniden açtığımda, modemi ancak yeniden resetleyip yeniden yapılandırdığımda bağlanabiliyorum.

Bilgisayarı her kapatıp açtığımda aynı işlemi yapmam gerekiyor, yoksa internete hiç giremiyorum.

Tuhaf olan ise şu:

444 0 375'i aradım ve kontrol ettirdim.

Modemi yeniden yapılandırdığımda ADSL destek hattını aradım.

Sonra Bilgisayarı tekrar kapatıp açtım ve açtıktan sonra kontrol ettirdim, internete bağlı görünüyormuşum.

Oysa ki benim bağlantım yok ama modemin tüm ışıkları yanıyor, ki bağlantım olduğunu gösterir bu.

İyi ama niye ben hiç bir sayfaya girip işlem yapamıyorum?

İki gündür kafayı yiyeceğim ve kuzenime pekte hayırlı dualar etmiyorum...

Acele yardım istiyorum yoksa artık beni pek göremezsiniz burada yoksa...

Çünkü Bilgisayarı her yeniden açışımda tekrar tekrar modem yüklemek kasıyor ve bıktırıyor...

Acele Yardım bekliyorum...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Modem ayarları yapılandırıldıktan sonra kaydedilmelidir..

Saygılar..

Bence modem yapılandırmasını becerebilen birisi, kaydetmesi gerektiğini de bilir. Sorun başka bir yerde olmalı. Hava yapmış ya da platini yapışmış olmasın sakın? Az sıcak su döküp, oje filan sürsek?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnternetten bir kaç site buldum ama biraz kurcalamak gerekecek sanırım.

ilki, microsoft'a ait. Biraz zahmetli. Buradan

Diğeri bir forum sitesi. Sorunun ne olduğunu yazıyorsun, oradan bir güzel insan yardım ediyor Sizi şöyle alalım

Umarım çözüm için faydası olur.

Sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence modem yapılandırmasını becerebilen birisi, kaydetmesi gerektiğini de bilir. Sorun başka bir yerde olmalı. Hava yapmış ya da platini yapışmış olmasın sakın? Az sıcak su döküp, oje filan sürsek?

Bence kaydetmemiş..

Ayarladıktan sonra problemsiz çalışması başka bir probleminin olmadığını gösteriyor..

Tabi kapatıp açınca kaydedilmediği için eski ayarlarına geri dönüyor ve problem çıkarıyor..

Kesin kaydetmemekten kaynaklanıyor..

Kaydedilmesi gerektiğini bilmiyor olabilir yada biliyorda unutuyor olabilir..

Akis kesmesi, conta yakması yada blok patlatmasıda mümkün..:)

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorun Modemden kaynaklanmıyor.

Modemde yapılandırmadan sonra reboot edince bütün ayarlar modeme kaydedilir zaten. Reboot yapmadan kablo değerleri zaten adsl tarafından görülemez.

arakdaşımız destek hattını aradığında onun kablo değerlerini görmüşlerse modem reboot edilmitir ve kaydedilmiştir ayarlar.

ancak modeme reset atarak tekrar bağlantı sağlıyabiliyorsanız bilgisayarınız adsl le paket alışverişini için tekrar port açmaya ihtiyaç duyuyor demektir. Bu da adsl in çıkışlarından kaynaklanan bir sorundur.

bence destek hattında ısrarcı olup arıza kaydı yazdırılmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Modemimin iki cd'si vardı.

Birisi Manuel/Elle yapılandırmak içindi, diğeri ise Otomatikti.

Otomatik yapılandırmanın sonunda kendisi modemi kayıtlıyordu ve kullanabiliyorduk.

Bu seferdeher yüklemenin sonunda "Ayarlarınız Kayedilmiştir" yazısı çıktı ve "Bitir" sekmesi ile işlemi sonlandırmıştık öncekiler gibi.

Ama yine de tekrar açtığımda bilgisayarı bu sefer net'e bağlanamıyordum.

Sonra aklıma Manuel/Elle yapılandırmak geldi.

Öyle deneyeyim dedim ama ihtimal vermedim çalışacağına.

Bir iki ayarını kontrol ettim ve bitişte kendim kaydettim ayarları, otomatik yapmadım.

Bu sefer işe yaradı...

Peki niye otomatik yapılandırmada daha önceleri kaydederken bu seferkilerin hiç birinde kaydetmedi ki?

Çok tuhaf yaa...

Çok teşekkürler ve saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.