Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yonca Evcimik Ve Ceyda Düvenci Hanımefendilere Eğitim Ve Öğretime verdikleri Katkıdan Dolayı Bir Teşekkür Yazısı

Puslugeceler

Önerilen İletiler

Çoktandır yazdığı günlükler düşünce ve hislerini bir bütünlük içinde rahatça ifade edebilme yeteneklerini geliştirmiş, kendine olan güvenini arttırmıştı. Bir gün baba, yazdığım hikâye denemesini yarışmaya göndereceğim dedi. Peki dedim. Henüz on birinde olmasına rağmen yazı stilini beğenmiştim. Kendi yetenekleriyle yüzleşme zamanı gelmişti. Hikâyesini benden habersiz ilgili adrese göndermiş ve sonucu beklemeye başlamıştı bile. Nisan’ın ikinci haftasına ait bir gündü, İstanbul’dan arayan bir telefon Garanti Mini Bank 4. Uluslar arası Çocuk Filmleri Festivali kapsamı dâhilinde yayımlanacak olan Filmimin Hikâyesi adlı kitaba yedi yüzü aşkın hikâye katılımından seçilen elli hikâyeden birisinin kızımın yazdığı hikâye olduğunu ve 28 Nisanda yapılacak olan ödül merasimine davetli olduğumuzu bildiriyordu. Haberi duyduğunda ne kadar sevindiğini anlatamam. Yonca Evcimik ablasının dans gösterileri eşliğinde yapacağı program sunumunda üstelik Ceyda Düvenci Hanım efendiyi de yakından görebilecek ve belki de ödül plaketini çok sevdiği bu isimlerin elinden alacaktı ha ! Her gün severek gittiği okulundan ve hafta sonları devam ettiği dershane programı dışında kalan, çocukça yaşayabileceği, zamanı gönlünce harcayabileceği bir yirmi dört saati olacaktı demek! İşte bunun için her şeye değerdi doğrusu. Düşündüm, haklıydı çocuk. Çocukları kapalı mekânlarda kendilerine danışmadan hazırladığımız zaman çizelgelerine mahkûm ederek özgürlüklerini ellerinden alıyor sonra da başarı bekliyorduk onlardan. Gerçi bu minik yürekler, büyüklerin bile tahammül edemeyeceği bu zorlu süreci yıllar ve yıllar boyunca taşıyarak çok güzel sonuçlar alıyorlar sınavlardan. Fakat bilgiyle yüklenmek için çocukluk ve gençlik yıllarının en verimli çağlarını heba etmeye değer mi? Eğitim ve öğretim, çocuklara kendi yaş dönemlerine uygun bir formatta, taşıyabilecekleri bir ağırlıkta verilemez mi? Zayıf ve yetersiz özellikleri olan çocuklarımızı hayatın akışına entegre edecek formüller bulunamaz mı? Beklenen gün geldiğinde kızım, o çok sevdiği Yonca Evcimik ve Ceyda Düvenci hanım efendilerin ellerinden aldı ödülünü. Yüreğini çocuk sevgisine adamış olan bu değerli insanlara en kalbi sevgilerimi iletir, bu tür organizasyonlara verdikleri desteği esirgememelerini temenni ederim. Ayrıca TÜRSAK Vakfına, jüri üyeleri; Yekta Kopan, Sevim Ak, Sevin Okyay, Ömür Gedik, Cem Mumcu, Naciye Günal, Serap Engin ile bize çok yardımcı olan Sermin Hanım’a canı gönülden saygılarımı iletir, onlarca çocuğun yüreğinde yıllarca unutulmayacak olan bu verimli katkılarını sonraki organizasyonlarda da esirgememelerini rica ederim kendilerinden. Kızım eline aldığı kitabının sayfalarını çevirirken o güne ait izlenimlerini gururla anlatıyor ve düşüncelerinde yeni yazacağı hikâyesinin taslağını şekillendiriyordu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.