Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

HANGİSİ OLMAK DAHA ZOR..?

figgaro

Önerilen İletiler

evet..sizce hangisi..

---güç derken..her türlü güçten bahsediyorum..maddi manevi..

---iyi derkende..her yanıyla iyi..tam anlamıyla iyi..

***ben biliyorum sorunun cevabınıda.. bakalım sizler ne diceksiniz..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güçlü olmak daha kolay, iyi bir maddi imkana sahip olan bununla beraber gücede sahip oluyor.

İyi olmak daha zor, iyi olunmuyor iyi doğuluyor. İyi olarak doğulmamışsa, hayattan ders almayı bilmek gerekiyor. Ben kötülüğün galip geldiğini sandığımız dünyada sonuç itibarıyla kötülüğün gücüne inananların en büyük zararı kendilerine verdiğini düşünüyorum. Kötülük yapmanın negatif enerjisi insanın insanlığını köreltiyor. İyilik yapmanın pozitif enerjisi ve verdiği haz insanın insanlığını yüceltiyor. Ama ego çoğu kez iyiliğin önüne geçer.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence iyi olmak daha zor

şu yaşadığımız hayatta bunu başarabilmek gerçekten çok zor..

kimse sütten çıkmış ak kaşık değil aramızda bu yüzden kendimizi kandırmaya da gerek yok sanırım.

her ne kadar güçlü olmanın zor yanları olsada çevremizdekilerin yozlaştırmaya çalıştığı iyiliğimizi koruyabilmemiz zor :innocent:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güçlü olmak daha kolay, iyi bir maddi imkana sahip olan bununla beraber gücede sahip oluyor.

İyi olmak daha zor, iyi olunmuyor iyi doğuluyor. İyi olarak doğulmamışsa, hayattan ders almayı bilmek gerekiyor. Ben kötülüğün galip geldiğini sandığımız dünyada sonuç itibarıyla kötülüğün gücüne inananların en büyük zararı kendilerine verdiğini düşünüyorum. Kötülük yapmanın negatif enerjisi insanın insanlığını köreltiyor. İyilik yapmanın pozitif enerjisi ve verdiği haz insanın insanlığını yüceltiyor. Ama ego çoğu kez iyiliğin önüne geçer.

diyosun.. :)

yukarıdaki kırmızı yazılar..birinci cümle tam bir kesinlik...eminmisin..

ikinci cümle ise; ego-culuk zenginliği doğurmazmı..oda gücü..kişi niye güçlü olmayı istemesin ki..

eylemlerde negatif seleksiyona inanırmısın....kötü-iyi enerji falan.. :)

güç nedir..?

insan nedir..?

arzusuzluk bir güçlülük değilmidir..?

ve sen black cady.. :online2long: ...hangisi olurdu tercihin..güç..iyi.. ;)

ve güçlülükle iyi olmak arasında nasıl bir bağlantı var..insan güçlenirken iyi kalabilirmi..?..

----şimdilik bu kadar... B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Geceleri yatmadan çocuklarımın başucunda dua ederim."Allahım nolur onlara güç ver" diye -_-

Çünkü hayat annemiz gibi şevkatli değildir çoğu zaman hoyrattır hatta.

Tüm acılara ve kötülüklere dayanıklı olmak iyilik ve olgunlukla cevap verebilmek için o gücü biriktirmek zordur zor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anne karşılıksız verendir ra dya.. :blushing: hayatsa öyle değil..hatta sevgili bile..hayatın sa güzel yanı içinde annelerimizide barındırıyor olması..her ne kadarda ben annemin vefasızı olsamda.. :blushing: ...yıllarca ayrı kalmış olsamda..annelerimiz değerli.. :clover: ..biliyormusun ra dya akdeniz erkekleri annelerine düşkündür..ispanya..italya..yunanistan..vs..mitolojik ve sosyo-psikolojik açıdanda bunların çok örnekleri vardır..(truvadaki aşil karakteri..roma kralları-sezarlar..sonrasında kral oidipus..daha bi çokları )...gerçi tüm erkekler annelerine düşkündür de..akdeniz erkekleri açısından böyle bi durumda söz konusudur..konu çok geniştirde burası yeri değil.. :) ..ya ben nerden girdim bu konuya şimdi.. :lol:

--uzun lafın kısası..zor olan ne güçlü olmaktır..nede iyi olmak..

--asıl zor olan ; güçlenirken iyi kalabilmektir..

not: bilmek yapmak demek değildir..ister istemez herkez yoldan çıkar..insanız ayartıcılar çok..

--bak sana bi hikaye anlatam..bir kızıldereli reisi varmış..bu reisin de iki tane çadırının önünde köpeği varmış..bir beyaz..diğeri siyah..

beyaz olanın adı ; iyilik..

siyah olanın adıysa ;kötülük..

ama bu köpekler durmadan kavga ederlermiş..ve kızıldereli reisin torunu dedesine sormuş..dede ; bu köpekler durmadan kavga ediyor..dede; evet.. demiş..peki dede ; hangisi bu kavgalarda yenen taraf oluyor..

dedeyse; hemen cevabı veriyor..o gün hangisini iyi beslemişsem o yeniyor..

işte öleee..hikaye bittii... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
güclü olmak insanı zayıflatır diyorum bende..

çoğu değerlerinizden vazgeçmek durumunda kalırsınız çünkü...

Güçlü olmak insanı zayıflatmaz aksine daha da güçlendirir.

Bazı değerlerden vazgeçmek bunu başarabilmektir, güçlü olmayı seçmektir.

Vazgeçmek acizlik değil iradeyi yenmektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...

merhaba;

Bu konuyu iş arkadaşlarımla konuştum.Benim dışımdaki arkadaşlarım iyi olmanın zor olduğunu ifade ettiler.Bana göre ise her ikisi bireyin istemekle sahip olabileceği bir durum olduğunu düşünüyorum.Bu konuyu açtığın için teşekkür ederim.Hepinize iyi günler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba;

Bu konuyu iş arkadaşlarımla konuştum.Benim dışımdaki arkadaşlarım iyi olmanın zor olduğunu ifade ettiler.Bana göre ise her ikisi bireyin istemekle sahip olabileceği bir durum olduğunu düşünüyorum.Bu konuyu açtığın için teşekkür ederim.Hepinize iyi günler..

sağol.. :)

bi tarafından bakıncada kötü olmakta zor..düşünsene tüm iyilik seviciler ensende..

amma yinede en zor olan güçlenirken iyi kalabilmek..varmı hiç böle bi tanıdığ olan.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MERHABA;

İhtimaller her zaman vardır.Bana göre vardır.Her zaman olumsuzu düşünmek yanlıştır.Her şeyin bir sebebi vardır.İyi olanında kötü olanında bir sebebi vardır.Tüm kurallar vsler bir nedenden dolayı ortaya çıktıysa; tüm kötüler iyilikle değilde kötülükle karşılaştıkları için kötü olmuşsa ve her iyide iyilikle yol almışsa ihtimaller vardır.Ayrıca var çok güçlü olupta iyilikten vazgeçmeyen insanlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok zor bir soru. Çünkü değişkenleri çok fazla. Ama çok kaba bir şekilde ele alırsak arkadaşların dediğine katılıyorum, güçlenirken iyi olabilmek zor... Peki güç kaybederken iyi olmak kolay mı? Ya da daha iyi olurken güçlenmek? Bu daha mümkün gibi. Ya iyiliğini kaybederken güçlenmek? Yahu soruyla ilgili zaten bir sürü parametre var, üstüne çalıştığın konu kafanı darmaduman ediyorsa?... iyice kafam karıştı...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MERHABA;

İhtimaller her zaman vardır.Bana göre vardır.Her zaman olumsuzu düşünmek yanlıştır.Her şeyin bir sebebi vardır.İyi olanında kötü olanında bir sebebi vardır.Tüm kurallar vsler bir nedenden dolayı ortaya çıktıysa; tüm kötüler iyilikle değilde kötülükle karşılaştıkları için kötü olmuşsa ve her iyide iyilikle yol almışsa ihtimaller vardır.Ayrıca var çok güçlü olupta iyilikten vazgeçmeyen insanlar..

ihtimaller..

--düşünsene ihtimaller dahilinde, iyiliğe yada kötülüğe maruz kalmak(mağdur açısından pek acı..iyilik görense pek sevindirik olacaktır)..peki kişide duruş nerdedeir..ya dirayet..ben pek çok kötülük gördüm..kötü mü olmalıyım..ya iyiliklerim, kendimi kendi ellerimle çarmıha çivilemekse..

--peki şu söz ne anlatmak istemektedir.."Tanrının bile kendi cehennemi vardır; bu insana sevgisidir"

haketmeyene verilmelimidir..sana bi ara bi hikaye anlatacam..şimdi uyumalıyım.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ihtimaller..

--düşünsene ihtimaller dahilinde, iyiliğe yada kötülüğe maruz kalmak(mağdur açısından pek acı..iyilik görense pek sevindirik olacaktır)..peki kişide duruş nerdedeir..ya dirayet..ben pek çok kötülük gördüm..kötü mü olmalıyım..ya iyiliklerim, kendimi kendi ellerimle çarmıha çivilemekse..

--peki şu söz ne anlatmak istemektedir.."Tanrının bile kendi cehennemi vardır; bu insana sevgisidir"

haketmeyene verilmelimidir..sana bi ara bi hikaye anlatacam..şimdi uyumalıyım.. :)

Merhaba,

Anlatmak istediğin hikayeni okumayı isterim.İnsanda bir beyin ve sorgulama yeteneği varsa nerde durması gerektiğini bilir diye düşünüyorum.Temelde sorgulama olmadan insan ne kadar ilerleye bilir?Bana göre birey 18 yaşına kadar alması gerekeni alır ve daha sonra kendi beyniyle kendi kişiliğini oluşturmaz mı?Doğruyu yanlışı görebilir. "Tanrının bile kendi cehennemi vardır" burda kendini yargılamaktan bahsettiğini düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Anlatmak istediğin hikayeni okumayı isterim.İnsanda bir beyin ve sorgulama yeteneği varsa nerde durması gerektiğini bilir diye düşünüyorum.Temelde sorgulama olmadan insan ne kadar ilerleye bilir?Bana göre birey 18 yaşına kadar alması gerekeni alır ve daha sonra kendi beyniyle kendi kişiliğini oluşturmaz mı?Doğruyu yanlışı görebilir. "Tanrının bile kendi cehennemi vardır" burda kendini yargılamaktan bahsettiğini düşünüyorum.

hikayemiz.. :)

hayatı yaratıcıyı yad etmekle geçmiş bi ermiş bir gün su kenarında bi ağacın altına oturmuş..dinlenmekteymiş..su kenarına biraz mesafesi olan bi ağaç..ve bir zaman sonra bir şovalyenin atıyla gelip su kenarından su içtiğini görmüş..ve şovalye su içerken eğildiğinde belindende bi kese altının oraya düştüğünü görmüş..şovalyenin gidişinden hemen sonra küçük bir çocuğun su kenarına geldiğini ve yerdeki bi kese altını bulup hemen oradan uzaklaştığını görmüş..çocuğun gidişinden hemen sonrada yaşlı bi adam gelmiş aynı yere..yürümekten yorgun bi yaşlı..tamda eğilmiş su içecekken , hemen ardından altınının düştüğünü farkeden şovalye gelmiş..ve şovalye yaşlı adamı orada görünce ondan altınını geri vermesini istemiş..ama yaşlı adam ben altını görmedim diyince, şovalye inanmayıp yaşlı adamı oracıkta kılıcıyla öldürmüş..

sonrasında bizim ermiş gördüklerinin karşısındaki şaşkınlıkla, yaratıcının adaletini sorgulamaya başlamış..eyy Allahım demiş ben senin yolundan hiç bi zaman sapmadım..hep senin yolundan gittim..sana inandım..ama bu günkü gördüklerim karşısında o yaşlı adamın yanlış yere öldüğünü gördüm diyip..Allahı adaletsilikle suçlamış..ve yaratıcı , ermişin bu isyanın ve şaşkınlığının karşısında ona seslenmiş.. demişki; eyy ermiş senki insan aklınla beni nasıl sorgularsın..sen iyi bir kulum oluşundan sana sesleniyorum demiş..o yaşlı adam bir zamanlar güçlü kuvvetli bir şovalyeydi..ve zalimdi..altınını düşüren şovalyenin babasını geçmişte öldüren adamdı..ve o bir kese altını alıpta giden çocuk..şovalye su kenarına su içmeye gelmeden önce o çocuğun yaşadığı köyü ve ailesini öldüren adamdı..demiş..ve sonrasında da bizim ermiş yaratıcıdan af dileyip pişmanlığını dile getirmiş..

--bişeler anlatabildim mi.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Guclu olmak daha zor bence...Her anlamda....

Iyi olmak kolaydir...Insan istedikten sonra olur ama guc oyle birseydirki ele gecirmek kolay degildir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba;

Figgaro anlattığın hikayeyle anlatmak istediğini anlattın teşekkür ederim. Herkes kendi kaderini yaşar.Bir birey beyne sahipse onu iyi kullanmalıdır.

mutlak iyi yoktur canım..mesele beynini nasıl kullanabildiğin meselesi diğil..kabullen bazı şeyleri.. :)

--insanın masum olduğu iki hal vardır..birincisi , doğumundan yedi yaşına kadar olan zaman..ikincisi ; ölü olduğu zaman..

--

not: insanda karakter yedi yaşında oturur..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mutlak iyi yoktur canım..mesele beynini nasıl kullanabildiğin meselesi diğil..kabullen bazı şeyleri.. :)

--insanın masum olduğu iki hal vardır..birincisi , doğumundan yedi yaşına kadar olan zaman..ikincisi ; ölü olduğu zaman..

--

not: insanda karakter yedi yaşında oturur..

başkalarıyla konuşurken bu kadar saygılı mı konuşursun ?canımlar kabulen bazı şeyleri vsleri kendi düşünceni belli edersin ama başkalarına kabul ettiremezsin bunuda sen öğren ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.