Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"DTP'yi engelleyerek bir yere varılmaz"

NewYorkTaner

Önerilen İletiler

DTP'yi engelleyerek bir yere varılmaz

Türk siyaseti DTP'nin önünü kapatarak büyük bir hata yapıyor. Oy uğruna bu ülkeyi ilerde belki de beklenmedik şekilde rahatlatabilecek bir gelişmeyi engelliyor. Son derece önemli bir sorunun çözümüne katkıda bulunmaktan kaçınıyor.

Bazı kesimler ateş püskürüyor. DTP'yi dövmek ve seçimlere giremez hale getirmeye çalışanlar var.

İktidar partisi de elinden geleni ardına bırakmıyor. Son olarak bağımsızların adlarının da seçim pusulasına eklenmesini kararlaştırarak, Kürt sorununa genel bakışını ortaya koydu.

Buna halk arasında “bel altından vurmak” denir. Amaç çok açık: Güneydoğu'nun vatandaşına, DTP'nin bağımsız adayının adını bulamayacağı karışıklıkta bir seçmen pusulası vermek ve bu partiden bağımsız aday çıkmasını engellemek. Engelleyemese dahi, sayılarının azalmasını sağlamak.

AK Parti bu tutumuyla, Kürt sorununun, TBMM çatısı altında daha kolay çözülebileceğine inanmadığını gösteriyor. Ayrıca, iki mesaj veriyor.

Biri, Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik. Özellikle 27 Nisan muhtırası çerçevesinde “Bakın, ben bu konuda ne kadar duyarlıyım” demek isteniyor. Diğeri ise kendi kadrolarına yönelik. Onlara da “DTP'nin alamayacağı oylara hazırlıklı olun” mesajı yollanıyor.

AK Parti belki iç denge hesapları açısından haklı olabilir. Ancak, Kürt sorununu “yaşanabilir” durumuna sokabilmek açısından, bu yaklaşım çok hatalıdır.

DTP'yi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sokmak, eğer gerçekten çözüm isteniyorsa, vazgeçilmez bir koşuldur.

En basitinden, TBMM'deki DTP ile Meclis dışında bırakılmış bir DTP'nin tutumu arasında büyük fark oluşacaktır. Seçmen pusulaları olsun, diğer engellerle olsun, DTP'yi dışlamak ters tepecektir. Bölge halkına “Görüyor musunuz, bizi Meclis'te görmeye dahi tahammül edemiyorlar” denecek ve PKK bu durumda zeminini güçlendirecektir. Kürt milliyetçiliğini Meclis yerine, sokağa ve dağa itmenin sakıncaları ortadadır.

Tabii bu arada, DTP kadrolarının da sorumluluklarını bilmeleri ve farklı bir söylem ve tutumla ortaya çıkmaları gerekiyor. Türk toplumunun duyarlıklarına, ülkenin bölünmezliğine dikkat etmeleri bekleniyor.

Kim ne derse desin, DTP'yi dışlayarak ülkemizin önündeki en önemli engel sayılan Kürt sorununu çözmek imkansız görülüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DTP'yi engelleyerek bir yere varılmaz

Türk siyaseti DTP'nin önünü kapatarak büyük bir hata yapıyor. Oy uğruna bu ülkeyi ilerde belki de beklenmedik şekilde rahatlatabilecek bir gelişmeyi engelliyor. Son derece önemli bir sorunun çözümüne katkıda bulunmaktan kaçınıyor.

Bazı kesimler ateş püskürüyor. DTP'yi dövmek ve seçimlere giremez hale getirmeye çalışanlar var.

İktidar partisi de elinden geleni ardına bırakmıyor. Son olarak bağımsızların adlarının da seçim pusulasına eklenmesini kararlaştırarak, Kürt sorununa genel bakışını ortaya koydu.

Buna halk arasında “bel altından vurmak” denir. Amaç çok açık: Güneydoğu'nun vatandaşına, DTP'nin bağımsız adayının adını bulamayacağı karışıklıkta bir seçmen pusulası vermek ve bu partiden bağımsız aday çıkmasını engellemek. Engelleyemese dahi, sayılarının azalmasını sağlamak.

AK Parti bu tutumuyla, Kürt sorununun, TBMM çatısı altında daha kolay çözülebileceğine inanmadığını gösteriyor. Ayrıca, iki mesaj veriyor.

Biri, Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik. Özellikle 27 Nisan muhtırası çerçevesinde “Bakın, ben bu konuda ne kadar duyarlıyım” demek isteniyor. Diğeri ise kendi kadrolarına yönelik. Onlara da “DTP'nin alamayacağı oylara hazırlıklı olun” mesajı yollanıyor.

AK Parti belki iç denge hesapları açısından haklı olabilir. Ancak, Kürt sorununu “yaşanabilir” durumuna sokabilmek açısından, bu yaklaşım çok hatalıdır.

DTP'yi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sokmak, eğer gerçekten çözüm isteniyorsa, vazgeçilmez bir koşuldur.

En basitinden, TBMM'deki DTP ile Meclis dışında bırakılmış bir DTP'nin tutumu arasında büyük fark oluşacaktır. Seçmen pusulaları olsun, diğer engellerle olsun, DTP'yi dışlamak ters tepecektir. Bölge halkına “Görüyor musunuz, bizi Meclis'te görmeye dahi tahammül edemiyorlar” denecek ve PKK bu durumda zeminini güçlendirecektir. Kürt milliyetçiliğini Meclis yerine, sokağa ve dağa itmenin sakıncaları ortadadır.

Tabii bu arada, DTP kadrolarının da sorumluluklarını bilmeleri ve farklı bir söylem ve tutumla ortaya çıkmaları gerekiyor. Türk toplumunun duyarlıklarına, ülkenin bölünmezliğine dikkat etmeleri bekleniyor.

Kim ne derse desin, DTP'yi dışlayarak ülkemizin önündeki en önemli engel sayılan Kürt sorununu çözmek imkansız görülüyor.

farklılıklara tahammülü olmayan,kendi gibi düşünmeyeni kolayca ötekileştiren,kendisinden farklı yaşam biçimlerine ve varoluş tarzlarına duyduğu nefreti,yaratılan korkular ve düşmanlarla her daim canlı tutan,kendi hayali cemaatleri içinde hapsolmuş insanların oluşturduğu bir toplumsal yaşama doğru sürükleniyoruz malesef.başkalrının demokratik hakları gündeme geldiğinde artık yasalar değişmiştir,bölücülük hortlamıştır,gözün üstünde kaş vardır.....bu sistem hep böyle süregelmştir.yaşadığımız bu kriz ortamı demokrası algımızı yeniden masaya yatırmamız ve daha demokratık ve özgürlükçü bir siyasal yapılanmayı tartışmak açısından bir fırsat olarak değerlendirilebilir. dilerim bu konuda da dtp elınden gelenı yapar ve bagımsız adaylarla meclıse gırmeyı başarır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

farklılıklara tahammülü olmayan,kendi gibi düşünmeyeni kolayca ötekileştiren,kendisinden farklı yaşam biçimlerine ve varoluş tarzlarına duyduğu nefreti,yaratılan korkular ve düşmanlarla her daim canlı tutan,kendi hayali cemaatleri içinde hapsolmuş insanların oluşturduğu bir toplumsal yaşama doğru sürükleniyoruz malesef.başkalrının demokratik hakları gündeme geldiğinde artık yasalar değişmiştir,bölücülük hortlamıştır,gözün üstünde kaş vardır.....bu sistem hep böyle süregelmştir.yaşadığımız bu kriz ortamı demokrası algımızı yeniden masaya yatırmamız ve daha demokratık ve özgürlükçü bir siyasal yapılanmayı tartışmak açısından bir fırsat olarak değerlendirilebilir. dilerim bu konuda da dtp elınden gelenı yapar ve bagımsız adaylarla meclıse gırmeyı başarır.

Cok iyi tespit yapmissin kerdesim. Artik DTP ya da baska yeni bir hareket olsun bir yenilige ihtiyac kacinilmazdir Turkiye'de. Sana gonulden katiliyorum. Turkiye'nin demokratiklestirlimesine ve Turkiye halklarinin barismasina ve gelismesine katkida bulunacak her hareketi gonulden destekliyorum. Benim tahminim, eger DTP meclise girerse bu konuda cok ozveri gosterecekleri yonundedir ama kim bilir...Insallah hayirli olur hepimiz icin! Digerleri yillardir bir halt edemedi bana sorarsaniz ve hala hic dusunmeden ve cekinmeden siyasete donme planlari yapabiliyorlar (bakin Tansu Ciller ve Mesut Yilmaz's) tam kurtuldugumuz icin sevinip nefes almisken yeni yeni.

Birde AKP'nin Turkiye ekonomisini gelistirdikleri icin tebrikler diyorum. Kim ne derse desin adamlar diger tum partilerden daha demokrat, daha durust ve daha ilerici Islamist olmalarina ragmen. Bir de neden boyle Islami Demokrasi'den korkuyoruz hic anlamiyorum. Almanya'da, Hollanda'da, Belcika'da ve diger bir suru bati ulkesinde Hristiyan-Demokratlik anlayisi bu ulkere cok buyuk hizmetlerde bulunmustur ve sistemin bir parcasi haline gelmistir. Neden bizim Islami-Demokrasi'miz olmasin eger Turkiye'ye hayirli olacaksa? Sirf Bati'nin korkularini yatistirmak icin kendimizi ve kulturumuzu inkar etmemeliyiz. Ve sonuclar acik acik ortada, AKP Turkiye'de son 30 yilin en iyi iktidar'i desek yalan olmaz yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cok iyi tespit yapmissin kerdesim. Artik DTP ya da baska yeni bir hareket olsun bir yenilige ihtiyac kacinilmazdir Turkiye'de. Sana gonulden katiliyorum. Turkiye'nin demokratiklestirlimesine ve Turkiye halklarinin barismasina ve gelismesine katkida bulunacak her hareketi gonulden destekliyorum. Benim tahminim, eger DTP meclise girerse bu konuda cok ozveri gosterecekleri yonundedir ama kim bilir...

Bu cümlenizi DTP ile ilgili hangi resmi dayanağa göre söylüyorsunuz...

Sizce de bu hareket biraz fazlaca "Kürt" vurgusu yapmıyor mu;bu barışı nasıl etkiler???

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

blog02.gif nail amudi - İstanbul18 Mayıs 2007, Cuma 14:48 Uzun yıllardır da bölgedeki belediye başkanlıklarının DTP’nin elinde olmasına ve seçimlere çok az bir süre kalmasına rağmen halen DTP’nin toprak reformu, işsizlik, yoksulluk, sağlık, eğitim, kentin imarı, töre cinayetleri, dış ticaretle ilgili projeleri neler, belli değil. Çünkü DTP, PKK’nın sözcülüğünü yapmak ve örgüt yöneticilerinin talimatlarını yerine getirmekten, yasal ve siyasi bir parti olduğu gerçeğini bugüne kadar hep arka plana attı veya atmak zorunda kaldı. Aynı şekilde DTP’li belediye başkanları da bugüne kadar gündeme ya PKK, ya Abdullah Öcalan, ya da yolsuzluk, aşk skandalı geldi

blog02.gif AYDIN TUNÇ - Adıyaman18 Mayıs 2007, Cuma 00:17 dtp ve kürtler bu ülkenin gerçegidir.ya beraber yaşıyacaz yaberaber başka yolu yok.ve bu yüzden dtp meclise girmeli.savaşın bitmesini,barışın hüküm sürmesini istiyorsak bu ülkemizde dtp meclise girmeli.TOPRAK VATAN KOKUYOR bırakıp gitmek gibi niyetimi z yok.adıyamandan selamlar.

blog02.gif serhat liceli - İstanbul16 Mayıs 2007, Çarşamba 00:00 akp çok korktu doğrusu dtp den ben akp ye verecektim ama son girişiminden korktu ve bağımsızları engellledi. yaw yunanını dnliyok ermenisini dinliyok hizbulahını dinliyok el kaidesini dinliyok bırakında bunalrıda dinliyek ne istiyolar millet dinlesin elbet bir cevap bulurlar yoksa diyeceklerinden siyasi partiler korktukları için önlerine engel çıkarıyolar .ama bazı politikacılar gibi hırsız olsaydılar çoktan onları meclise sokarlardı

blog02.gif faik aslan - Antalya15 Mayıs 2007, Salı 00:20 merabaler, daha düne kadar cümhürbaşkanlığı seçimi için düzen partilerin hepsi birbirlerini yerken, dtp nin bağımsız olarak seçime gireceğini duyar druymaz, topyekün bir olup,bağımsızların oy pusulasında yer almasını sağladılar. buna karşılık bütün yurtsever halkımzın duyarlı olmasını, demokratik tepkilerini göstermelerini ve asla hiç bir düzen partiye oy vermemeleri gerekir. ayrıca bütün demokrat insanların desteğini bekliyoruz.ilkel sümürüye son, kardeşçe beraber bu ülkede yaşamaya devam. merak etmeyayaya yin bu ülke hepimizi koynunda barındırmaya yeterdir. serkevtin

blog02.gif Abdullah Kul - Samsun13 Mayıs 2007, Pazar 01:56 dtp nin seçime bağımsız girmemeli diyorum. dtp söylemleri ile tutarlı politikası yok, kürt halkının dini,milli değerlerini yeterli yansıtamamaktadır.Bu yüzden meclise milletvekili girerse leyla zanada olduğu gibi yine problemler çıkaracaklar toplumu gereceklerdir.Bizim kutuplaşmaya değil bilakis kürdüyle,türküyle,çerkezi ve lazıyla birleşmeye dış güçlere karşı israile amerikaya ve diğer avrupalı ülkelere karşı dimdik oyuna gelmeden ayakta durmaya ihtiyacımız var. Akp bu vizyonu taşıyabiliyor diye düşünüyorum. Selamlar

blog02.gif Erman YÜCE - İstanbul12 Mayıs 2007, Cumartesi 20:25 21. yy. ve Küreselleşme Çağı!.. Ve Türkiye nin acil çözümlenmesi gereken sorunlarından:Kürt Çözümü!!! Sorunu demiyorum; çünkü, sorun yaratan sorunun parçası haline gelen Kürtler değil, Türkiye Cumhuriyeti nin sonu gelmez inkar ve reddi durumu!.. Kart ve Kurt siyaseti, var olan sorunu bitirmedi; bilakis, yükselişe evirdi! Bugün hala çıkıp, "cahil halk" diye ithamda bulunmak, çağın gerisinde kalışın ifadesidir! Yorumu yapan zat-ı muhterem de, gözünü açıp ya da dünyada olup-bitenlere kulak kabarsın... Yoksa yorumu gibi: çağın gerisinde kalır! Saygılar!

blog02.gif mazhar yasin - Kayseri12 Mayıs 2007, Cumartesi 12:28 kürtler neyin peşinde hala anlamış degilim dün ekmegimizi bolüp yediğimiz adamlar hainlik yapıyor bide toprak istiyorlar özgürlükmüş kürdistanmış ben bu ülkenin bir karış toprağı için canımı veririm de yine beni ve benim gibileri ezmeden alamazlar

blog02.gif Kemal Beydilli - Ankara11 Mayıs 2007, Cuma 21:04 Dünyanın neresinde terörü meşru kılmak ve bölücülük yapmak demokrasi olarak kabul ediliyor.Önce Hadepti sonra Dehap şimdi de DTP.PKK bir terör örgütüdür diyemeyen insanlarla ne demokrasisi.Ülkemiz o kadar demokratik ki sen kalkıp bugün bu ülkede bölücülük yapıyorsun,hiçbir yasa seni cezalandıramıyor.ve bunun adı da fikir özgürlüğü oluyor.Daha Türkiye de yaşayıp Türküm sözünden hazzetmiyor bu insanlar.Bu yaptıklarını Amerika da veya Avrupa da herhangi bir ülkede yapsınlar bakalım onlar demokrasi olarak karşılayacak mı? samimi olarak cevap versinler bu insanlar bana.

blog02.gif Ali Balkan - Gaziantep11 Mayıs 2007, Cuma 04:08 "bamerd" ne demek biz kürtler? bu hükümette kaç tane kürt vardı bilmiyor musun? En basiti İçişleri Bakanı... Bunun yanında AKP kürtlere karşı pozitif ayrımcılık yaptı. Bunu herkes rahatlıkla görebilir. Ama siz hala biz kürtler, siz Türkler diyerek bölücülük yapiyorsunuz.

blog02.gif Brusq Tunc - İstanbul11 Mayıs 2007, Cuma 02:33 Turk demokrasine vurulmus bir darbedir. Milyonlarca insanin soz hakkini elinden almaktir. Laiklik demokrasi diye soylemlerde bulunan muhafazakar parti de samimiyetlerini gosterdiler sanirim. Birakin siyaset yapilsin teror faaliyetleri yerine... Yurdum insanının DtP hakkındaki yorumları.....

NTVMSNBC

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

blog02.gif Erman YÜCE - İstanbul12 Mayıs 2007, Cumartesi 20:25 21. yy. ve Küreselleşme Çağı!.. Ve Türkiye nin acil çözümlenmesi gereken sorunlarından:Kürt Çözümü!!! Sorunu demiyorum; çünkü, sorun yaratan sorunun parçası haline gelen Kürtler değil, Türkiye Cumhuriyeti nin sonu gelmez inkar ve reddi durumu!.. Kart ve Kurt siyaseti, var olan sorunu bitirmedi; bilakis, yükselişe evirdi! Bugün hala çıkıp, "cahil halk" diye ithamda bulunmak, çağın gerisinde kalışın ifadesidir! Yorumu yapan zat-ı muhterem de, gözünü açıp ya da dünyada olup-bitenlere kulak kabarsın... Yoksa yorumu gibi: çağın gerisinde kalır! Saygılar!

NTVMSNBC

Cok guzel yorum yapmis Erman yuce bey. Helal olsun. Anlayan anlar. Soyelemten dilimde tuy bitti ayni seyleri ama bir Kurt olarak soyleyince hemen PKK yandasi ya da bolucu yapiyorlar adami!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne istiyor bu kürtler, bize verilip onlara verilmeyen nedir?

kürt meselesi denilen mesele nedir?

kendi dillerini resmi dil haline getirmek istemeleri nedir? bu hakları varmı, yoksa olmayanı dayatyorlarda sonrasına altyapımı hazırlıyorlar, Amerika'da resmi dil İngilizce'dir, isteyen bir başka dili konuşur, üstelik orada Avrupa'dan göçen onlarca farklı ırk vardır, ona rağmen hiç kimse orada biz azınlık haklarımızı isteriz, anadilimizi resmi dil isteriz demiyor, Avrupa'da da öyle, peki bu kürtler ne istiyor?

bak bugün yine onlarca insanımızın canını aldılar, kimler tabiki kürtçüler... peki ama neden?

bırakın artık bu yalanları, siz kimi kandırıyorsunuz, bu ülke Türklerin ve kendisini Türk bilenlerin, aslını inkar eden bizden değil... Ben kürdüm diyen kimliğine ne yazdırmak ister, nerenin vatandaşı olmak ister?

sizin yazılarınızı önemsemiyorum sizin düşüncelerinizide önemsemiyorum, provokelerinizi görüyoruz... ülkesini seven hiç kimse bu ülkede bölünme parçalanma görmek istemez, fitne sokmaz, hele hele masum insanların canını hiç almaz, alanlarıda hoş görmez... ha siz görüyorsunuz demiyorum... ama görmüyorsunuzda demiyorum... bana göre sizin düşünceleriniz kara çalmaktan başka bişey değil... tutturamayacaksınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu tür uç yazılara ve kimlik tanımama girişimlerine gerek yok;herkes sağduyulu davranmalı...

Sayin Ali kardesim,

Bu tur Kurtcu soylenimler barisi nasil etkiler diyorsun. Hangi baristan bahsediyorsun? ********** Turkiye'de Kurtlere karsi dusmanlik o kadar buyuk ki artik "Kurt" ya da "Kurtce" diyen herkes bolucu yapiliyor. ****. Ne bicim baris bu? Azmi insan curudu hapislerde? Hangi baristan bahsediyorsunuz? DTP gibi gelisimler Demokratik bir toplumda buyuk bir azinligi temsil acisindan onemli ve kacinilmazdir. Hala bile sIkIlmadan tum meclis birlesip bu adamlarin onunu kapatip secimlere girememelerine ortam hazirliyorsa baristan filan soz edilemez.

Turkiye'de 15-20 milyon Kurt varken ve temsil edilemiyorken bunlar mecliste baristan soz etmek ayip oluyor! Bizim elde etmek istedigimiz ESITLIK ve baristir. Ne yani MHP gibi bir hareketin barisla ne ilgisi var? Adamlar alenen IRKCILIK yapiyorlar be kardesim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Ali kardesim,

Bu tur Kurtcu soylenimler barisi nasil etkiler diyorsun. Hangi baristan bahsediyorsun? ********** Turkiye'de Kurtlere karsi dusmanlik o kadar buyuk ki artik "Kurt" ya da "Kurtce" diyen herkes bolucu yapiliyor. ****. Ne bicim baris bu? Azmi insan curudu hapislerde? Hangi baristan bahsediyorsunuz? DTP gibi gelisimler Demokratik bir toplumda buyuk bir azinligi temsil acisindan onemli ve kacinilmazdir. Hala bile sIkIlmadan tum meclis birlesip bu adamlarin onunu kapatip secimlere girememelerine ortam hazirliyorsa baristan filan soz edilemez.

Turkiye'de 15-20 milyon Kurt varken ve temsil edilemiyorken bunlar mecliste baristan soz etmek ayip oluyor! Bizim elde etmek istedigimiz ESITLIK ve baristir. Ne yani MHP gibi bir hareketin barisla ne ilgisi var? Adamlar alenen IRKCILIK yapiyorlar be kardesim!

Birileri de sadece "Kürt" lüğü önplana çıkarırsa bu da "ırk"çılık olur...

Söylemek istediğim bu...

Ve soruyorum size parti planında çözümcü;Türkiye adına yapıcı neler var???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birileri de sadece "Kürt" lüğü önplana çıkarırsa bu da "ırk"çılık olur...

Söylemek istediğim bu...

Ve soruyorum size parti planında çözümcü;Türkiye adına yapıcı neler var???

Tuyiye adina yapici ne mi var?

BARIS var, Kurtlerle Turkler'in artik barismasi var. Guneydogu Anadolu'da yillardir suren ve binlerce insanin olumune neden olan savasin yok olmasi var. IRA bile SINN FEIN araciligiyla temsil edildi Irlanda meclisinde ve savas durdu. Ornekleri cok. Eger DTP'yi Kurt halkinin iradesini temsil ettigi halde dislarsaniz ve Kurtlerin temsil hakkini taaruz ederseniz o zaman daha cok ******* savaslar gorecegiz. Maalesef gercek bu!

Baris istiyorsak artik bazi seylerin onunu acmamiz gerekli. Verin bir sans adamlara ve onyargisiz sekilde! Turkiye'nin buyuk ulke olmasi onundeki tek sorunu Kurt sorununu cozememis olmasidir (ki lutfen Kurt sorunu yoktur demeyin, eger her gun 10 insan oluyorsa, meydanlarda bombalar patlatiliyorsa demek ki var birseyler)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BARIS var, Kurtlerle Turkler'in artik barismasi var. Guneydogu Anadolu'da yillardir suren ve binlerce insanin olumune neden olan savasin yok olmasi var. IRA bile SINN FEIN araciligiyla temsil edildi Irlanda meclisinde ve savas durdu. Ornekleri cok. Eger DTP'yi Kurt halkinin iradesini temsil ettigi halde dislarsaniz ve Kurtlerin temsil hakkini taaruz ederseniz o zaman daha cok ******* savaslar gorecegiz. Maalesef gercek bu!

Baris istiyorsak artik bazi seylerin onunu acmamiz gerekli. Verin bir sans adamlara ve onyargisiz sekilde! Turkiye'nin buyuk ulke olmasi onundeki tek sorunu Kurt sorununu cozememis olmasidir (ki lutfen Kurt sorunu yoktur demeyin, eger her gun 10 insan oluyorsa, meydanlarda bombalar patlatiliyorsa demek ki var birseyler)

Parti programında ne var;hangi noktalara kesin çözüm vaadediliyor;sadece "Kürt" diye birilerinin çözüm getireceğini inanmamı beklemeyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet Türkiye'de beni ve tüm TÜRK'leri rahatsız eden bir Kürt istilası var. Bugün Batı'da nüfus planlaması var bizlerde bu planı uygulamak zorundayız. Öncelikle şunu belirteyim Türkiye'de asli unsur Türklerdir kürtler ve diğer etnık gruplar asli unsura saygı göstermesini bilecekler. Yüce Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Nutuk'ta belirttiği gibi bu ülkede asli unsur Türklerdir.

BUNUN TERSİNİ İDDİA ETMEK ATATÜRK'ÜN EMİRLİ DOĞRULTUSUNDA YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞININ BAŞLAMASI DEMEKTİR. CUMHURİYETİN KURULUŞUNDA YAZILI VE YAZILI OLMAYAN ESASLAR VARDIR ! BU ESASLARDAN VAZGEÇMEK YİNE ATATÜRK'ÜN EMİRLERİ DOĞRULTUSUNDA ASLI UNSUR OLAN BİZ TÜRKLERE MEŞRU BİR MÜDAHALE HAKKINI DOĞURUR. MECLİS, ORDU BUNU BİLİR VE UYGULAMAK ZORUNDADIR. BİZ KİMSEYE VEKALET VERMEDİK KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE BUNU KORUMAK ZORUNDADIRLAR.

TÜRKIYE'DE HALKLAR YOKTUR TÜRKLER VE MİSAFİRLER VARDIR. MİSAFİRLER TÜRKLERDEN FAZLA HAKLARA SAHİP OLDUKLARI HALDE İHANET ETME ÇABASINDALAR. ARTIK UYANMANIN ZAMANI GELMİŞTİR SAVAŞ GEREKİRSE SAVAŞIRIZ BİZİM 10 000 YILLIK BİR GEÇMİŞİMİZ VAR TÜRK OLMAK KADAR ONURLU BİRŞEY OLAMAZ. TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TÜRKIYE'DE HALKLAR YOKTUR TÜRKLER VE MİSAFİRLER VARDIR. MİSAFİRLER TÜRKLERDEN FAZLA HAKLARA SAHİP OLDUKLARI HALDE İHANET ETME ÇABASINDALAR. ARTIK UYANMANIN ZAMANI GELMİŞTİR SAVAŞ GEREKİRSE SAVAŞIRIZ BİZİM 10 000 YILLIK BİR GEÇMİŞİMİZ VAR TÜRK OLMAK KADAR ONURLU BİRŞEY OLAMAZ. TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN.

İyi de arkadaş o adamlar da yüzyıllardır hatta bizden de uzun yıllardır burada yaşıyorlar;reddedebilir misin ki Yunan medeniyetinin bu topraklara çok önceden yerleştiğini;ya da misafir dediğin insanlarla yıllarca "vatandaş" olarak yaşandığını;olmaz böyle uçlarda gezerek;bu tavır sadece yıkım getirir;bakmışsın kan gölü;bakmışsın elde avuçta olan da gitmiş;buna yol açmayalım lütfen...

ÖNCE İNSANIZ HEPİMİZ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi de arkadaş o adamlar da yüzyıllardır hatta bizden de uzun yıllardır burada yaşıyorlar;reddedebilir misin ki Yunan medeniyetinin bu topraklara çok önceden yerleştiğini;ya da misafir dediğin insanlarla yıllarca "vatandaş" olarak yaşandığını;olmaz böyle uçlarda gezerek;bu tavır sadece yıkım getirir;bakmışsın kan gölü;bakmışsın elde avuçta olan da gitmiş;buna yol açmayalım lütfen...

ÖNCE İNSANIZ HEPİMİZ...

Bende bu arkadasimiza yurekten katiliyorum. Arkadaslar hatirlayalim darbe zamanlarini.. Herkesin uclarda gezdigi, orta noktasi bulunamayan fikirler arasinda binlerce genc insan oldu.. Bunlar Turkiye'nin en parlak, en cesur yurekleriydi. Geriye kalanlar da capulcu tayfasi oldu hep. Ulkemizi yeniden canlandirirken onlarin carpik fikirleri yayildi, ve durum bugunlere geldi..

Yine boyle uclarda dolasmayalim, herkesin bir fikri olsun, asosyal olmayalim elbet ancak yine kan dokulmesin cunku bu kisir dongu hic bitmez boyle.

Hepimizi insaniz once, kardesiz.. suclari da barisi da basariyi da biz paylasiriz..

Trabzonlu arkadasim, zannediyor musun ki Kurtulus Savasi meydanlarinda bu vatani korumak ugruna sadece Turk kani dokuldu?? Boyle ayrimlara gitmeyelm lutfen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende bu arkadasimiza yurekten katiliyorum. Arkadaslar hatirlayalim darbe zamanlarini.. Herkesin uclarda gezdigi, orta noktasi bulunamayan fikirler arasinda binlerce genc insan oldu.. Bunlar Turkiye'nin en parlak, en cesur yurekleriydi. Geriye kalanlar da capulcu tayfasi oldu hep. Ulkemizi yeniden canlandirirken onlarin carpik fikirleri yayildi, ve durum bugunlere geldi..

Yine boyle uclarda dolasmayalim, herkesin bir fikri olsun, asosyal olmayalim elbet ancak yine kan dokulmesin cunku bu kisir dongu hic bitmez boyle.

Hepimizi insaniz once, kardesiz.. suclari da barisi da basariyi da biz paylasiriz..

Trabzonlu arkadasim, zannediyor musun ki Kurtulus Savasi meydanlarinda bu vatani korumak ugruna sadece Turk kani dokuldu?? Boyle ayrimlara gitmeyelm lutfen.

İstiklal savaşımız yıllarında kürtlerin nüfusu sadece 300,000 kadardı. Bu nüfusun büyük çoğunlugu Güney doğuda 'sarp dağ köylerinde' yaşıyordu. Sadece azlık bir kısmı birkaç şehirde bulunuyordu. Kurtuluş savaşımıza hiç bir katkıda bulunmadıkları gibi çıkardıkları isyanlar ve kurdukları cemiyetlerle Kuvayı Milliye ordularına ve Ankara Hükümetine ayak bağı olmuşlardır. Seferberlik emri çıktığında kürtlerin istisnasız tamamı askere katılmamak için dağlara kaçmıştır. Fakat bir kısmı inzibatlar tarafindan yakalanarak kısa bir süre hapiste yatırıldıktan sonra silah altına alınmıştır. Savaşa zoraki katılan bu kürtler en ufak bir işe yaramamış, bir kısmı tek kurşun bile sıkmadan karşılarına çıkan ilk düşman birliğine teslim olurken, diğer bir kısmı da cepheden firar etmiştir. Düşmana teslim olmaya veya cepheden firar etmeye fırsat bulamadan bir kaza kurşununa denk gelenlerin ise adı "şehit" olmuştur. Bunların sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

İstiklal savaşımızda Türk ırkının evlatları yaşlı - genç, kadın - erkek demeden cepheye koşarken kürtlerin bir kısmı Kuvay-ı Milliye ordularına karşı isyan ediyor, bir kısmı savaşmamak için dağların doruklarına saklanıyor, okuması yazması olan kısmıda İngiliz parasıyla kurdukları cemiyetlerle Türk milletine zarar veriyorlardı.

Kürtlerin KURTULUŞ SAVAŞIMIZ sırasında çıkardıkları önemli isyanlar:

1- ALİ BATI İSYANI: (11 mayıs-18 ağustos 1919) Ali Batı isimli kürt, Midyat'ın güneyinde hayatlarını sürdüren bir aşiretin başına geçer ve İngilizlerden yardım alarak isyan eder. Amacı burada bir kürdistan devleti kurmaktır. Yaklaşık bir ay süren ve çevre yerleşimlere de yayılan bu kürt isyanı Yüzbaşı Yusuf Ziya ve emrindeki askerler tarafından bitirilir ve Ali Batı öldürülür.

2- CEMİL ÇETO İSYANI: (7 haziran 1920) Bahtiyar aşireti reisi Cemil Çeto tarafından Fransız ve İngiliz yardımıyla çıkarılmıştır. Kürt Teali Cemiyeti'nin vasıtasıyla Doğuda bir kürdistan kurulması amaçlanmıştır. Cemil Çeto denen kürt, kısa sürede yakalanmış ve öldürülmüştür.

3- KOÇGİRİ İSYANI: (6 mart-17 nisan 1921) Türkler İstiklal savaşı verirken, kürt eşkiyalar 1920 sonlarında Erzincan, Tunceli, Sivas ve çevresinde pislik saçıyorlardı. Koçgiri aşireti reisi Haydar Bey Kürt Teali Cemiyeti'nin bir şubesini İmranlı'ya açmış ve merkezi yönetime karşı geliyordu. Biraz palazlandıklarında bölgede asker kaçaklarını arayan Türk ordusuna savaş açtılar ve bölgenin kürdistan olmasını istediler. Görüşmeler ile bir sonuç alınamayacağını anlayan Ankara hükümeti bu isyanı bastırdı ve isyancılar teslim oldu.

4- MİLLİ AŞİRET İSYANI: (24 ağustos-8 eylül 1920) Urfa'da Milli Aşiret tarafından çıkarılan ayaklanmadır. Milli Aşiret'in reisi İsmail ile birlikte Halil, Bahur, Abdurrahman ve Mahmut adlı elebaşıları, Doğu'da bir Kürdistan Devleti kurmak düşüncesi ile ayaklanmışlardır. Büyük bir kuvvetle harekete geçen asiler, Viranşehir'i aldıktan sonra Karakeçi Aşireti'ne mensup olanları öldürmüşler, fakat daha sonra yapılan çatışmada, büyük çoğunluğu ortadan kaldırılmıştır.

Bunlar yalnızca kürtlerin Kurtuluş Savaşımızda ki isyanlarıdır. Kürtler son 150 yılda otoriteye karşı 38 defa isyan ederek adeta bir rekor kırmışlardır. Bu gün Musul, Kerkük sınırlarımız dahilinde değilse bunun sorumlusu 1925 yılında devlete karşı ayaklanan Şeyh Said ve çevresidir.

Görülüyor ki kürtlerin Kurtuluş savaşımızda Türk ırkına en ufak bir yardımı olmadığı gibi çıkardıkları isyanlar ve kurdukları cemiyetlerle (Kürt teali cemiyeti, Teali islam cemiyeti vs.) bizi sırtımızdan vurmuşlardır.

Hala Kurtuluş Savaşımızda kürtlerin yardımı var diye iddia eden varsa onlara yarım milyona yakın can kaybımızın olduğu Kurtuluş savaşımızda bazı şehirlerimizin şehit sayısını yazmak istiyorum.

Van 36

Tunceli 30

Mus 8

Mardin 7

Kars 2

Adiyaman 12

Bitlis 63

Bingöl 8

Siirt 40

Diyarbakir 49

Bu şehirlerimizin o yıllarda nüfusunun büyük bölümünün Türk olduğunu da unutmayalım.

Türkiye'de yaşayan kürtlerin PKK propagandasının etkisinde kalarak isyan etmelerini istemeyen Devlet'in ilgili birimleri, 1980'li yılların sonlarında Çanakkale Şehitliği'ne kürt isimleri ilave etmiştir. Amaç kürtlerin beynine "Türk ile kürt kardeştir, bakın biz beraberce savaşarak bu vatanı kurtarıp cumhuriyeti kurduk, bu ülke hepimizindir" fikrini sokarak uslu durmalarını sağlamaktı. Fakat uğraş ters tepmiş, hiç bir işe yaramaması bir yana kürtçülerin tezlerinede kaynak olmuştur.

KURTULUŞ SAVAŞIMIZ DA DİĞER ZAFERLERİMİZ GİBİ TÜRK MİLLETİNİN ZAFERİDİR. BU SAVAŞ KÜRTLERLE BİRLİKTE DEĞİL, KÜRTLERE RAĞMEN KAZANILMIŞTIR...

Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin temel taşları yerinden oynamaya başladı. Şeriatçılar bir yandan saldırıyor, kürtler diğer yandan... İki büyük başbelasından ibaret olan Avrupa Birliği ile Amerika'nın desteğini arkalarına almışlar; vuruyorlar kazmayı Ata emaneti Cumhuriyetimizin beline...

Şeriatçılar ve kürtler...

Zaten bu iki unsur iç içe geçmiş durumda... Ortak çalışıyorlar...

Tek taraflı kardeşlik nutukları Türkleri afyonlayarak uyutmaktan başka bir işe yaramıyor. Kürtler kimseyi kardeş görmüyor, sadece birbirlerini destekliyorlar ve bu sayede giderek güçleniyorlar. Türk'ün uyuması, kürdün meydanı boş bulup dilediği gibi at koşturmasını sağlıyor. Kardeşlik edebiyatıyla Türkleri uyutmaya çalışanlar kürt çıkarlarına hizmet ediyorlar.

Biz kim miyiz?.. BU ÜLKENİN ASLİ UNSURU OLAN TÜRKLERİZ !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İstiklal savaşımız yıllarında kürtlerin nüfusu sadece 300,000 kadardı. Bu nüfusun büyük çoğunlugu Güney doğuda 'sarp dağ köylerinde' yaşıyordu. Sadece azlık bir kısmı birkaç şehirde bulunuyordu. Kurtuluş savaşımıza hiç bir katkıda bulunmadıkları gibi çıkardıkları isyanlar ve kurdukları cemiyetlerle Kuvayı Milliye ordularına ve Ankara Hükümetine ayak bağı olmuşlardır. Seferberlik emri çıktığında kürtlerin istisnasız tamamı askere katılmamak için dağlara kaçmıştır. Fakat bir kısmı inzibatlar tarafindan yakalanarak kısa bir süre hapiste yatırıldıktan sonra silah altına alınmıştır. Savaşa zoraki katılan bu kürtler en ufak bir işe yaramamış, bir kısmı tek kurşun bile sıkmadan karşılarına çıkan ilk düşman birliğine teslim olurken, diğer bir kısmı da cepheden firar etmiştir. Düşmana teslim olmaya veya cepheden firar etmeye fırsat bulamadan bir kaza kurşununa denk gelenlerin ise adı "şehit" olmuştur. Bunların sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

.

.

.

Tek taraflı kardeşlik nutukları Türkleri afyonlayarak uyutmaktan başka bir işe yaramıyor. Kürtler kimseyi kardeş görmüyor, sadece birbirlerini destekliyorlar ve bu sayede giderek güçleniyorlar. Türk'ün uyuması, kürdün meydanı boş bulup dilediği gibi at koşturmasını sağlıyor. Kardeşlik edebiyatıyla Türkleri uyutmaya çalışanlar kürt çıkarlarına hizmet ediyorlar.

Biz kim miyiz?.. BU ÜLKENİN ASLİ UNSURU OLAN TÜRKLERİZ !

Madem tarihe geldik kaynaklı konuş arkadaş;biz de ölçelim doğruluğunu;yoksa aa bak böle diyor hadi doğrudur deyip geçelimle olmaz bu iş...

Şimdi gelelim tek taraflı nutuk olayına:Çok nutuk var herbir tarafdan da ama gelin görün ki "bazı" fanatikler ortalığı kan gölüne,leş ormanına çeviriyor işte;hadi sonuçta yeni bir şeyler olsa o da iyi, yok;hep aynı senaryo:"Karmaşa"...

Siz bunları söylerseniz Güneydoğu ve Kuzey Irak'da söylenenleri de haklı kılar,savaşı tetiklersiniz; o zaman bir Türk olarak ne benim, ne sizin, ne de başkalarının "asli" unsur olacağı bir ülke de kalmaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Madem tarihe geldik kaynaklı konuş arkadaş;biz de ölçelim doğruluğunu;yoksa aa bak böle diyor hadi doğrudur deyip geçelimle olmaz bu iş...

Şimdi gelelim tek taraflı nutuk olayına:Çok nutuk var herbir tarafdan da ama gelin görün ki "bazı" fanatikler ortalığı kan gölüne,leş ormanına çeviriyor işte;hadi sonuçta yeni bir şeyler olsa o da iyi, yok;hep aynı senaryo:"Karmaşa"...

Siz bunları söylerseniz Güneydoğu ve Kuzey Irak'da söylenenleri de haklı kılar,savaşı tetiklersiniz; o zaman bir Türk olarak ne benim, ne sizin, ne de başkalarının "asli" unsur olacağı bir ülke de kalmaz...

Yahu bir Kurt olarak inanin Trabzonlu beyin soylediklerini okuyunce tuylerim urperdi ve sonra Tugce arkadasla Ali arkadasin cevaplarini okudum ve sizleri gelip yanaklarinizdan ellerinizden opesim geldi. Iste maalesef durum bu memelekette, kabul etseniz de etmeseniz de hala bu topraklarin en asil unsurlarindan olmamiza ragmen dislaniyoruz. Ve buna tepki geldiginde de (PKK olsun ya da Kuzey Irak'ta ki Kurt hareketi olsun) Turk arkadaslarin zoruna gidiyor. Iste gordunuz siradan bir Turk'un Kurtler hakkinda ne dusundugunu. Cok zoruma gidiyor ama ne yapabilirim ki ***** ******?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtlerin istediği birşey yok, sadece ABD'nin komutlarıyla hareket eden bir grup canlı ülkemizi bölüp, doğuyu önce kürdistan kurup sonra abd desteğiyle kürtlere savaş açacak ermenistana devretmek. Neden? Borun ne işe yaradığını bilmeyen yoktur heralde, boşlukları doldurmak yeterli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtlerin istediği birşey yok, sadece ABD'nin komutlarıyla hareket eden bir grup canlı ülkemizi bölüp, doğuyu önce kürdistan kurup sonra abd desteğiyle kürtlere savaş açacak ermenistana devretmek. Neden? Borun ne işe yaradığını bilmeyen yoktur heralde, boşlukları doldurmak yeterli...

Peki Irak Kurtlerinin Amerika'dan destek aldiklari ortada evet, ama ya 25 yildir mucadele veren PKK kimden aliyor destegi sizce? Bence abuk sabuk nedenler arayacagimiza isin gercek nedenlerine bakmamiz gerekiyor. Biz halkca baskalrinda suc aramaya o kadar alismisiz ki artik durust bir irademiz bile kalmamis. Ne olsa hemen ya Amerikanlara ya Avrupalilara ya da Yahudilere maledebiliyoruz ne yazik ki. Ama asil sorun bizleriz. Bunu bildigimiz halde inkar ediyoruz. Bu ulkede sadece Kurtlere degil, bir suru diger kesime ayirim ve adaletsizlik yapildigi cok acik degil midir? bakin orneklerine:

Alevilere yapilan ayirim ve baski, daha dune kadar koylu kesimine yapilan ayirim, escinsellere yapilan ayirim, diger din mensuplarina yapilan suikastler ve ayirim, devlet organlari duzeyine kadar gelismis bir yolsuzluk ve dalavercilik, fakir kesmin somurulmesi, vs. Artik herkesin durup iyi bir dusunmesi lazim. Benim hur Turkiyem Kurlterin, Alevilerin, Hristiyanlarin ayri muamele gormedigi bir Turkiye olmalidir. Benim hur Turkiyem demokratik ve insan haklarinin garanti edildigi ve diger Dunya ulkelerine ornek bir Turkiye olmalidir. Senelerdir siyasi partilerimiz tarafindan yapilan yobazlastirici oyunlara alet edilip seviyesizlesmisiz. Bunu hemen degismesi lazim!

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne istiyor bu kürtler, bize verilip onlara verilmeyen nedir?

kürt meselesi denilen mesele nedir?

kendi dillerini resmi dil haline getirmek istemeleri nedir? bu hakları varmı, yoksa olmayanı dayatyorlarda sonrasına altyapımı hazırlıyorlar, Amerika'da resmi dil İngilizce'dir, isteyen bir başka dili konuşur, üstelik orada Avrupa'dan göçen onlarca farklı ırk vardır, ona rağmen hiç kimse orada biz azınlık haklarımızı isteriz, anadilimizi resmi dil isteriz demiyor, Avrupa'da da öyle, peki bu kürtler ne istiyor?

bak bugün yine onlarca insanımızın canını aldılar, kimler tabiki kürtçüler... peki ama neden?

bırakın artık bu yalanları, siz kimi kandırıyorsunuz, bu ülke Türklerin ve kendisini Türk bilenlerin, aslını inkar eden bizden değil... Ben kürdüm diyen kimliğine ne yazdırmak ister, nerenin vatandaşı olmak ister?

sizin yazılarınızı önemsemiyorum sizin düşüncelerinizide önemsemiyorum, provokelerinizi görüyoruz... ülkesini seven hiç kimse bu ülkede bölünme parçalanma görmek istemez, fitne sokmaz, hele hele masum insanların canını hiç almaz, alanlarıda hoş görmez... ha siz görüyorsunuz demiyorum... ama görmüyorsunuzda demiyorum... bana göre sizin düşünceleriniz kara çalmaktan başka bişey değil... tutturamayacaksınız...

Ne istiyor bu Kürtler Kürdistan kurmak istiyorlardı, Amerikan desteği ile nihayet kurdular.

Kürt meselesi denilen mesele Türkiye'nin bölünmesinin garantisidir.

İstedikleri Türkiye'de yaşayan Kürtleri kışkırtmak ve Kürdistan'ı güçlendirecek adımları atmaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne istiyor bu Kürtler Kürdistan kurmak istiyorlardı, Amerikan desteği ile nihayet kurdular.

Kürt meselesi denilen mesele Türkiye'nin bölünmesinin garantisidir.

İstedikleri Türkiye'de yaşayan Kürtleri kışkırtmak ve Kürdistan'ı güçlendirecek adımları atmaktır.

Arkadaşım böyle bir niyet zaten ortada;ama buradaki Kürt arkadaşlar "bölüneceğiz" demiyor;diyorlar ki aslında hata tek yönlü değil, "biz doğuluyuz, biz de biliyoruz neler çektiğimizi" diyorlar; Birileri çıkıp bazı sorunları deşerek büyütmüş, kullanıyor, evet;ama bu ortada hiç de sorun yok anlamına gelmemektedir sonuçta...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Iste maalesef durum bu memelekette, kabul etseniz de etmeseniz de hala bu topraklarin en asil unsurlarindan olmamiza ragmen dislaniyoruz. Ve buna tepki geldiginde de (PKK olsun ya da Kuzey Irak'ta ki Kurt hareketi olsun) Turk arkadaslarin zoruna gidiyor. Iste gordunuz siradan bir Turk'un Kurtler hakkinda ne dusundugunu. Cok zoruma gidiyor ama ne yapabilirim ki ***** ******?

Niye diğer asıl unsurlar sizin gibi yapmıyor.PKK NASIL ZORUMUZA GİTMEZ.PKK YÜZÜNDEN İNSANLARIMIZ ÖLÜYOR.PKK YÜZÜNDEN ÜLKENİN DOĞUSUYLA BATISI ARASINDA UÇURUMLAR VAR.VE SEN BUNA RAĞMEN BANA PKK YI SAVUNUYORSUN.SONRA DA CIKIP "SIRADAN TÜRK"ÜN SİZ ******** KÜRTLER HAKIINDA NE DUSUNDUĞUNU DUYUNCA ZORUNA GİDİO.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iste maalesef durum bu memelekette, kabul etseniz de etmeseniz de hala bu topraklarin en asil unsurlarindan olmamiza ragmen dislaniyoruz. Ve buna tepki geldiginde de (PKK olsun ya da Kuzey Irak'ta ki Kurt hareketi olsun) Turk arkadaslarin zoruna gidiyor. Iste gordunuz siradan bir Turk'un Kurtler hakkinda ne dusundugunu. Cok zoruma gidiyor ama ne yapabilirim ki ***** ******?

Arkadaşım böyle bir niyet zaten ortada;ama buradaki Kürt arkadaşlar "bölüneceğiz" demiyor;

PKK yı normal verilen tepkiyi anormal karsılayan birinin bölüneceğiz demeyeceğini sanmıyorum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.