Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

uykusuz geceleri hatırla..

modernjames

Önerilen İletiler

sizlerinde uykusunun gelmediği geceler mutlaka olmuştur.. bir türlü uyuyamazsınız (koyun bile saysanız çağre yoktur).. peki bu durumlarda ne yaparsınız. yatağa girip kaçan uykunuzun gelmesini mi beklersiniz yoksa başka birşeyler mi yaparsını?

kısaca ; geceleri uyuyamayınca neler yaparsınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben tam tersi kitabı bırakamam ....onun için uykusuz kalırım.. :)

yok yok ben senim kesin.. :P ayni ben..annem isigi kapatip gidince yastigin altindan kitabi cikarir gece lambasinda okumaya devam ederdim.annem,okua demiyorum,bilakis oku,ama isikta oku gozune yazik derdi,hic degismedim.. :online2long:

su anda uykusuz bir gecem ve internete girdim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yani demek oluyorki uykusuz gecelerinin dostlarından biri kitabın diğeri bilgisayarın..

ama bu gece sen kitaptan ziyade bilgisayarı tercih etmişsin anlaşılan..

bu arada o güselim göslerine yazık etme okuyacaksan ışğın voltajı yüksek olsun yani.. annene yürekten katılıyorum :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben tam tersi kitabı bırakamam ....onun için uykusuz kalırım.. :)

valla al bendende o kadar :D

kitabı elimden bırakamamak yüzünden dahada uykusuz kalırım :sweatingbullets:

ama illaki uyumak istiyorsam tv izlemk daha ii geliyor çünkü tv karşısında uykuya kolay dalıyorum ama kitap okurken biraz

daha,biraz daha derken farketmeden saatler geçiyor. uyumak için tv seyredilmeli,özelliklede sıkıcı filmler :stuart: tam uyku

getirici :stuart::stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uykusus geceleri hatırlamak değil unutmak istiyorum,ben uyumak istiyorum <_<

Son zamanlarda musdarip olduğum tek konu bu desem yanlış olmas sanırım...Yatmadan önce kitap okumak önceleri işe yarıyordu..Şimdi nerdeyse kitabın sonu geliyor ama uyku gelmiyor...Ilık süt işe yarar dediler,nerdeyse sütün dercesini esberledim ama uyku yine yok <_< Bitki çayları kesinlikle işe yarıyor dediler ( Bu fikri verenlerden biri de Kankim :D ) Gesmediğim aktar içmediğim bitki çayı kalmadı,neredeyse bitkisel hayata girecem ama uyku moduna girebilmiş değilim <_< Daha önce de bu tür uyku problemi çektiğim ve tecrübeli olduğum için bünye bir nevi hasırlı bu duruma ama bir yere kadar tabi.Sonunda fire verebiliyor..Doktor kontrolünde uyku ilaçları almıştım ama şuan tekrar ilaçla uymaya karşı olduğum için çok direndim ama nafile ve tabiki en son çare doktora gittim...Daha önce de tesbit edilen strese bağlı uyku bosukluğu sendromu su yüsüne çıkmış.. Artık o ne demekse <_< İlaç aldım ama işe yaramadı...İlk başlarda dosları düşük ilaçlar sonra fayda etmeyince dosu biras yükselttik.. Direk morfin verde kurtulam doktor dedim :lol: Bir arkadaşımın tavsiyesi üserine başka bir doktora gittim ve durumu izah ettim...Doktor yüsüme öyle bir acınası halde baktı ki nerdeyse Küçük Emrah moduna girip ağlayacaktım :lol: Neyse saolsun doktor bir ilaç yasdı ve kesin işe yarayacak dedi..Evet işe yaradı ve birkaç gündür artık günde 3 saat uyuyabiliyorum <_< Buna da şükür önceden hiç uyuyamıyordum... :(

Bana kalırsa yatmadan önce hiç bişey düşünmeyin,yani kafanısa hiç birşeyi takmayın..Düşünmek size bir çıkar sağlamıyor gecenin bir yarısı.. ( Ah bir de ben uygulayabilsem ) Stresden uzak durun..Herşeyi kafanısa takmayın ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu açılamalarından sonra rumuzunun anlamı biraz daha anlaşılır oldu.. senin için eminim çok üzücüdür lakin azda olsa bedenin adapte olmuştur duruma sanırım. yine de uyuku ilacının faidesi vardır tabi şu 3 saatlik uyukunda. eğer ben senin kadar uykusuz kalsan o gecenin sabahı emin ol süt dökmüş kediler gibi öğleye kadara uyurum.. senin sorunun yani şu sendromu geçici mi kalıcı mı ? yaklaşık kaç zamandır bu sorunla yaşamaya çalışıyorsun.? gelecek için doktorlar ne söylüyor sen de normal insanlar gibi kafanı koydun mu yastığa mışıl mışıl ne zaman uyuyacakmışsın.

allahdan dileğim sana rahat ve uzun süreli uyukukar vermesidir.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili arkadaış . inan ki bende genelde tv yi uyku moduna getirir zamanı ayarlar yatarım. o kısık sesle duvarlara bişeyler anlatır ben dinlemem bile. etksi büyük bende.. ama genelde slow müziklerin olduğu programları tercih edeirm..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle tşk ederim arkadaşım iyi dileklerin için... :clover:

İlk Ünv. yılllarımda ortaya çıktı bu durum...Yaklaşık 3 ay boyunca günde 1-2 saat ya uyuyabiliyordum ya da uyumadan sabah ediyordum..Sabah da uyuyamıyordum ya neyse... Orda doktor kontrolünde ilaçlar kullandım bi kaç ay ve en azından bi kaç saat uyuma şansım oldu..Sonrasında ilacı kullanmadım ama uyku saatimde gerileme olmadı..Aksine 4-5 saat uyuyabiliyordum..Fakat bu uyku düsensisliği beni ve yaşantımı çok etkiledi tabi...Uzun zamandır bu sorun yoktu yani en azından bana yetiyordu uyuduğum saatler..Zaten belli bir zaman sonra bünye bu duruma alışıyor..Gerçi şuan benim yerimde başkası olsa kesinlikle dama derdi :D

Kalıcı değil fakat 8-10 saat gibi bir uyuma şansımda yok.. Azami 4-5 saat...Artık bu zaman bana yeter hale geldi..

4 yıl sonra yeniden bu sorunu yaşıyorum şuan ve yaklaşık 1-2 aydır uyku sorunum var...Tamamen psikolojik yani stres ile alakalı...Bu da günlük yaşantımız,iş koşuşturması ve bunları takip eden bir takım sıkıntılardan kaynaklanıyor...Oysa Ünv.ye başlamadan önce kafamı yastığa koyar koymaz deliksiz uyurdum ve top patlasa uyanmayacaksın derler ya o tabirden :D Uyku ilacının çok nadir bir faydası var...Başka biri kullansa çok rahat 8-10 saat uyur ama bende durum böyle değil...İlaca da bağlı uyumak çok da sağlıklı değil aslında ama günlük yaşantımı devam ettirebilmek için bir şekilde uyku ihtiyacını da karşılamam gerekiyor..Zira bütün kimya alt üst oluyor :D

Nickimin anlamıda aslında bundan kaynaklanıyor...Gece ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya bu kadar stresi yaşamana sebeb olan ne olabilrki diye şimdi iice düşünmeye başladım seni.. yani düşünsene bir insanın yaşamını etkileyecek kadar dominant bir stres kaygı duyusu.. insan evledı uykusuz yaşamaz ama bu öyle bir sendromki bedenin kimyasını etkileyebilecek kadar etkili..

bari 5-6 saat uyuyabilsen sağlığın için daha ii olur. ama zaten senin elinde olmayana bir neden uyuyamaman. umarım yakın zaman da eski yıllarındaki gibi uyman dileğiye(top atılsa uyanmıcak kadar derin uykular)..

bu arada tahmini tutumuş yani; nickin ile ilgili. zaten mutlaka sebepsiz diildir niklerimiz. ellbet mantıklı bir açıklaması vardır hayatımızdan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uykusus geceleri hatırlamak değil unutmak istiyorum,ben uyumak istiyorum

Son zamanlarda musdarip olduğum tek konu bu desem yanlış olmas sanırım...Yatmadan önce kitap okumak önceleri işe yarıyordu..Şimdi nerdeyse kitabın sonu geliyor ama uyku gelmiyor...Ilık süt işe yarar dediler,nerdeyse sütün dercesini esberledim ama uyku yine yok Bitki çayları kesinlikle işe yarıyor dediler ( Bu fikri verenlerden biri de Kankim :D ) Gesmediğim aktar içmediğim bitki çayı kalmadı,neredeyse bitkisel hayata girecem ama uyku moduna girebilmiş değilim Daha önce de bu tür uyku problemi çektiğim ve tecrübeli olduğum için bünye bir nevi hasırlı bu duruma ama bir yere kadar tabi.Sonunda fire verebiliyor..Doktor kontrolünde uyku ilaçları almıştım ama şuan tekrar ilaçla uymaya karşı olduğum için çok direndim ama nafile ve tabiki en son çare doktora gittim...Daha önce de tesbit edilen strese bağlı uyku bosukluğu sendromu su yüsüne çıkmış.. Artık o ne demekse İlaç aldım ama işe yaramadı...İlk başlarda dosları düşük ilaçlar sonra fayda etmeyince dosu biras yükselttik.. Direk morfin verde kurtulam doktor dedim Bir arkadaşımın tavsiyesi üserine başka bir doktora gittim ve durumu izah ettim...Doktor yüsüme öyle bir acınası halde baktı ki nerdeyse Küçük Emrah moduna girip ağlayacaktım Neyse saolsun doktor bir ilaç yasdı ve kesin işe yarayacak dedi..Evet işe yaradı ve birkaç gündür artık günde 3 saat uyuyabiliyorum Buna da şükür önceden hiç uyuyamıyordum...

Bana kalırsa yatmadan önce hiç bişey düşünmeyin,yani kafanısa hiç birşeyi takmayın..Düşünmek size bir çıkar sağlamıyor gecenin bir yarısı.. ( Ah bir de ben uygulayabilsem ) Stresden uzak durun..Herşeyi kafanısa takmayın

Seni çok iyi anladım,uykusuzluk zaman zaman bende de olurdu bu derece olmasa da ama,yaklaşık altı yedi ay kadar önce aynını yaşadım.Bir gün aniden uyku düzenim bozuldu,kafama birşey mi takmıştim bilmiyorum ve vücut hemen bozulan düzene uyum sağladı.Bütün dengelerim alt üst oldu,aşırı halsizlik el ayak şişmelerinin yanısıra beynim uyuştu sanki,hafızam zayıfladı,amaçsız,isteksiz, neredeyse kim olduğunu unutmuş bir insan haline geldim.Günde bazen 1-2 saat,bazen hiç uyuyamadım hatta 51 saat hiç uyumadığım oldu.Uykusuz kaldıkça strese giriyor insan,strese girdikçe uykusuz kalıyor,kısır döngü..Benim profesyonel yardıma gerek kalmadan yoğun bir şekilde kafama birşey takmama hiç bir şey düşünmeme gayretlerimle kendiliğinden düzeldi çok şükür ama tekrarlama riski olduğunu hissettiriyor.. -_-:online2long:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok yok ben senim kesin.. :P ayni ben..annem isigi kapatip gidince yastigin altindan kitabi cikarir gece lambasinda okumaya devam ederdim.annem,okua demiyorum,bilakis oku,ama isikta oku gozune yazik derdi,hic degismedim.. :online2long:

su anda uykusuz bir gecem ve internete girdim :)

bi farkımız varmış leyla..ben ay ışığında gislice okurdum.... :)

çok okuduğum için kızarlardı... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kıs nasıl okuyordun ay ışığında.. :( ama okumayı sevmemiz ortak bir özellik,tabi uyumama derecesinde de biraz aşırı galiba.. :)

ya sorma.....zor oluyodu tabi okumak..ama benim doğduğum yerlerde ay daha bi parlaktı...aya daha bi yakındı oralar..ahhh..ahhh :(

nostalji topiğine mi gitsem acaba....ilk ve orta okulda gittiğim okullardaki kütüphanedeki bütün kitapları bitirdim..(piyes ve tiyatro kitapları dışında) ben o kadar düşkün oluca ay ışığında ve yakaladığım her ışıkta okudum canım.... :clover: şu andada devam ediyor eskisi kadar olmasada....ve kitaplarım çok kıymetlidir... :)

ve james o kitaplarım benim uykusuz kalmama sebeb oluyor bazen....(topiğin amacına dönersek) :blushing:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ve james o kitaplarım benim uykusuz kalmama sebeb oluyor bazen....(topiğin amacına dönersek) :blushing:

kız yazık sana ; okumayın gece gece kitap ya.. mis gibi uyumak varken ne kitabı..

ben en çok kitabı gündüz okumasını severim. akşam yemeğinden sonra bir hantallaşırım. bırak kitap okumasını, cin aliyi bile çizemem. gözlerim kapanır. az uyur bir kalakar çay vs. içer kendime gelirim. sonrada duruma göre ya ders çalışır ya tv izler ya da interneete girerim..

bu arada benimde kitaplarım çok değerlidir.. kütüphaneme güvenirim; na ararsan bulabilirsin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sizlerinde uykusunun gelmediği geceler mutlaka olmuştur.. bir türlü uyuyamazsınız (koyun bile saysanız çağre yoktur).. peki bu durumlarda ne yaparsınız. yatağa girip kaçan uykunuzun gelmesini mi beklersiniz yoksa başka birşeyler mi yaparsını?

kısaca ; geceleri uyuyamayınca neler yaparsınız?

Uykusuz gecelerin sabahını bana sor demiş ya bir sanatçımız..Gewrçekten uykusuz gecenin sabahı insan tuhaf bir halde geçirıyor,gün boyu hayattan soyutlanmış gibi kalıyorsunuz..

Uykusuz gecelerimde genellıkle duygularıma hitap eden yazılar okurum,bişey okumak içimden gelmıyorsa oyun oynarım kafa dağıtmak için..Bazen işe yaradığı oluyor tabi,ama yine de gece geçmek bilmıyor,çünkü uyutmayan duygu yada düşünceyi silip atmak kolay olmuyor..

Aslında en güzeli de halden anlar bir dostla msn de sabahlamak oluyor..Uyumadıysa tabi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamamiyle hem fikiriz AynRand. en güzeli aslında halden anlar biri bulup sabahlamak. bu kişi msn de olmayıp yanında olması daha süper olur. lakin gece o saatte her istediğinde de bulunmuyor uyanık biri.. bulunsa da halden anlar mı ayrı bir muamma..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kız yazık sana ; okumayın gece gece kitap ya.. mis gibi uyumak varken ne kitabı..

ben en çok kitabı gündüz okumasını severim. akşam yemeğinden sonra bir hantallaşırım. bırak kitap okumasını, cin aliyi bile çizemem. gözlerim kapanır. az uyur bir kalakar çay vs. içer kendime gelirim. sonrada duruma göre ya ders çalışır ya tv izler ya da interneete girerim..

bu arada benimde kitaplarım çok değerlidir.. kütüphaneme güvenirim; na ararsan bulabilirsin.

-_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya sorma.....zor oluyodu tabi okumak..ama benim doğduğum yerlerde ay daha bi parlaktı...aya daha bi yakındı oralar..ahhh..ahhh :(

nostalji topiğine mi gitsem acaba....ilk ve orta okulda gittiğim okullardaki kütüphanedeki bütün kitapları bitirdim..(piyes ve tiyatro kitapları dışında) ben o kadar düşkün oluca ay ışığında ve yakaladığım her ışıkta okudum canım.... :clover: şu andada devam ediyor eskisi kadar olmasada....ve kitaplarım çok kıymetlidir... :)

ayın parlak çok parlak olduğu yerleri ben de biliyorum,gerçi burası da pek bulutsuz ay parlak oluyor ama yine de oraların özlemi apayrı,nasıl bir ah çekişti öyle ahh ah :( evet nostalji topiğine git bence de ya da gel mi diyeyim :online2long:

sendeki aşk daha bir başkaymış Kleocuğum,okulun kütüphanesini elden geçiremedim ben hiç :( ama en çok istediğim hayalini kurduğum şeydi ve gezmek istediğimde kütüphaneye giderdim ama nadiren çünkü kimse benle gelmezdi,annem de yalnız göndermezdi..ve hala da istediğim bir şey,ağzına kadar kitapla dolu ve ağzına kadar çikolatayla dolu iki odamın olması,ortasında sadece oturabileceğim kadar yer olacak :P

bu gece uyumadım sabah iki buçuk saat uyudum.. :online2long: ama bomboş geçti..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.