Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kendinize Bakınca Ne Görüyorsunuz ?

Misafir Süper Kız Çocuğu Özo

Önerilen İletiler

güzel gözler güzel saçlar boy pos endam maşallah yahu :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 102
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

hiçbir zaman normal olmadımm..

herkesin biraraya gelip onu bunu çekiştirdiği ortamlara giremedimm (hiç istemedim)

insanlara hep kendimden fazla değer verdim....

zarar göreceğimi bilsemde isteyen herkese yardım ettim....

önceleri hep keybediyorum sandımm...ama çok şey kazandığımı gördümm..

iyi-kötü çok şey yaşadım.keşke olmasaydı dediğim şeylerde var tabii ama demekki yaşamam gerekiyormuş, sonradan anladım..Ve herşeyi afettim...şöle bakıyorumda kendime....(bide ben birisine bakınca kaş,göz saç,endam falan göremiyorum gözlerindeki derinlik beni ilgilendiriyor)..Allahın olmasını istediği gibi bir kul olmuşum...kendimi seviyorum ve gurur duyuyorum.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hiçbir zaman normal olmadımm..

herkesin biraraya gelip onu bunu çekiştirdiği ortamlara giremedimm (hiç istemedim)

insanlara hep kendimden fazla değer verdim....

zarar göreceğimi bilsemde isteyen herkese yardım ettim....

önceleri hep keybediyorum sandımm...ama çok şey kazandığımı gördümm..

iyi-kötü çok şey yaşadım.keşke olmasaydı dediğim şeylerde var tabii ama demekki yaşamam gerekiyormuş, sonradan anladım..Ve herşeyi afettim...şöle bakıyorumda kendime....(bide ben birisine bakınca kaş,göz saç,endam falan göremiyorum gözlerindeki derinlik beni ilgilendiriyor)..Allahın olmasını istediği gibi bir kul olmuşum...kendimi seviyorum ve gurur duyuyorum.... :)

sevdiğine dokunmak,onu hissetmek doğal olarak güzeldir...ama ben sanmıyorumm sevgi sadece dokunmak değildir..dokunmaya kıyamadığın..incitmekten korktuğunn gözlerinle yüreğinle sevmek diye birşey de var bana göre..

Sayın GünIşığı...

Haddim olmayarak sizin hakkınızda bir tespitte bulunmak istiyorum:

"Karşılıksız Sevmek" ile ilgili anlayışınızı belirtmişsiniz...

Kendi Kişiliğiniz hakkında da biraz ip ucu vermişsiniz...

Sadece bu iki iletiyi birleştireceğiz...

-İnsanlara hep kendinizden fazla değer vermişsiniz.

-Yaşadığınız yaşantılar kötü dahi olsa ders alabilmişsiniz ve kendinizle barışık bir insan gibisiniz.

-Herşeyi affedebilecek kadar iyimsersiniz... Lakin duyarsız değilsiniz... Aflarınız yine de "olmasaydı keşke" diyerek oluyor. Yani "His"li birisiniz.

Peki bu üç özelliğin nedeni nedir?

Yani niçin böyle oldunuz?

Aynaya baktığınızda bunu da görebiliyor musunuz?

İşte görebildiğiniz an, niçin "Karşılıksız Aşk-Sevgi" denen şeye inanmak zorunda kaldığınızı anlayacaksınızdır...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Özelliklerimin nedeni?....

Aynaya bakıpta ya da içime derinlere inipte hiç sormadığım sorulardan biri sanırım.Güzel ,düşündürücü zor bir soru sabahın bu ilk saatlerinde kendimle yüzleşmek nasıl olacak ama ?..düşüneyim biraz.. :)

İnsanların bazı özelliklerinin genetik olduğunu düşünüyorum.İnsanlara değer vermek,hani İSA gibi sana tokat atana yüzünün diğer tarafını da çevirmek??? cidden bilmiyorum..belkide hiçbir beklentim yok (dünyada ölümden başkası yalan)Beklentim olsa onları yaşasam,birdaha beklentim olsa onlarıda yaşasam.sonuç ne?

Umduğunu yaşıyamamış,yaşadıklarını zaten hiç ummamış ve her şeye rağmen ayakta kalabilmek için mücadele etmiş biri olarak,düşünsenize kimi sorumlu tutayım?Yaşadığımız herşeyden bizler sorumlu değilmiyiz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende kendime bakınca, yaşadığı hiçbirşeyden pişmanlık duymayan bir insan görüyorum..

sert bir mizacım olduğu doğrudur, agresif ve tez canlıyımdır..

dik duruşumun ardında ise duygusal ben yatar.. hep gülerim ortamda fakat en çok güldüğüm an en çok moralimin bozuk olduğu zamandır.. hayat herkes için zorluklarla dolu olmuştur, çok kimse ben rahat bir hayat geçiriyorum diyemez..

bende hayattan bunu öğrendim dik durmayı, dizlerinin üzerine çökmüş olsan dahi bunu belli etmemeyi..

dostlarımda oldu arkadaşlarımda.. ama insanın en yakınından bile bir özeli olması gerektiğini düşünüyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın egzorsist,

Yaşadığınız hiç bir pişmanlığınız yok ise eğer,

Bu hayattan çok az şey öğrenmişsiniz demektir...

sizin tespitlerinizi seviyorum sevgili tengeriin boşig :clover:

yanlız yaşadıklarımdan pişmanlık duymadığım için benim bu hayattan az şey öğrendiğimi söylemenizi anlayamadım?

yada kim neyi neye göre yaşar bilmek biraz güç geldi bana..

ben şöle izah edeyim o zaman..

benim için yaşanmış şey bitmiş bir şeydir..

bitmiş bir şey için düşünmek yada üzülmek anlamsızdır, illaki tecrübe sahibi olunur fakat geçmişle yaşanmaz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aynaya her bakışımda kendimi eskimiş hissediyorum.

Öyle ya diyalektiğin kuralı budur.

Hergün yeni birşeyler öğreniyor ve yeni hayatlara tanık oluyoruz.

Sürekli bir devinim içerisindeyiz.Yani hergün farklı bir kişiyle karşı karşıyayım...

Sayın Marcus;

Hem hergün yeni şeyler öğreniyor ve yeni hayatlar tanıyorsunuz,

Ve hemde Eskiyorsunuz...

Bu çelişkidir...

Ya da diliniz süçmüş olmalı...

Çünkü "Yaşlanmak" ile "Eskimek" arasında fark vardır.

Eminim ki siz sadece "Yaşlanıyorsunuz" ve fakat aynı zamanda "Yenilenerek ve Kendinizi Yenileyerek" Yaşlanıyorsunuz.

Çünkü hayattaki yenilikleri, kendinizi "Değiştirebilmek" adına kabullenebiliyorsunuz;

Yenileniyorsunuz...

Yeniliklerin farkına varabiliyorsunuz...

Değişebilmenin ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu görüyorsunuz.

Hayattaki yeni şeyleri devamlı kapabilen, benimseyebilen bir insanın eskimesi mümkün mü Sayın Marcus?

Değişebilen insan eskir mi hiç?

Neyse bu felsefeyi fazla uzatmayayım ama bu farkı Şebnem Ferah'ın bir şarkısı çok güzel anlatır,

Gerisini Yenilenemeyen, adam gibi yaşlanamayan

Ve sadece Eskiyebilen, bomboş bir beden olarak çöken insanlar düşünsün.

Siz burada gördüğüm "Eskimeyen" nadir insanlardansınız...

sizin tespitlerinizi seviyorum sevgili tengeriin boşig :clover:

yanlız yaşadıklarımdan pişmanlık duymadığım için benim bu hayattan az şey öğrendiğimi söylemenizi anlayamadım?

yada kim neyi neye göre yaşar bilmek biraz güç geldi bana..

ben şöle izah edeyim o zaman..

benim için yaşanmış şey bitmiş bir şeydir..

bitmiş bir şey için düşünmek yada üzülmek anlamsızdır, illaki tecrübe sahibi olunur fakat geçmişle yaşanmaz..

Teşekkürler Sayın egzorsist...

Bakın "Pişmanlık" kötü bir şey değildir.

Aksine "Kendinin Farkına Varmanın" ilk adımıdır.

Her insan hata yapar ister istemez,

Ve fakat eğer "Pişman" olmadığımız sürece,

O hatamız içimizi acıtmadığı sürece nasıl farkına varabiliriz ki?

Farkına varamadığımız bir hatamızı nasıl düzeltebiliriz samimi olarak, dürüstçe?

Eğer gerçekten o pişmanlığı yaşamamışsak,

O acıyı tatmamışsak,

Hatamızın farkına varsak bile içimize sindiği hali ile değiştiremeyiz...

Çünkü hala yaptığımızın ne olduğunun farkında değilizdir ve değişim kalıcı olmaz.

Eminim ki sizde hatalarınızın tam doğru olarak farkına varabiliyor,

"Keşke yapmasaydım" diyebiliyor

Ve bunları telafi edemeseniz de artık tekrarlamıyorsunuzdur.

Unutmayın;

"Pişman" olmak demek o hatalarımızın acısıyla ömür boyu yaşamak demek değildir ki?

Artık geçmiş geçmişte kalmıştır.

Pişman olmuşsunuzdur ama o pişmanlığı ömür boyu taşımanız gerekmez.

Tek yapmanız gereken hatanızın farkına varıp, tekrarlamamanızdır.

Böyle yaptığınız zaman ne o hatanız

Ne de pişmanlığınız sizi takip etmez...

Oldukları yerde huzurlu bir şekilde geçmişe ait olarak kalırlar...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

karanlığın kızını ehuehue

Eski ve yipranmis bir bakis giydirdim yüzüme... simdi bir tanrinin dilinde konusma vakti... kanimla sulanan kacinci ölümüm bu kulagima fisildanan son kelime karanligin kizi. hadi dedi kur hükmünü fani insanlarin kalplerine bezgin ruhlar biriktir gezgin we masalci kesislere kanacak we de ki günaha bulanmis bütün kecileri cöle saldilar.... Kanla kizillasmis bir kartal gelecek, Çagrisiz bir konuk gibi çökecek sölene. Gün boyunca gövdeni parçalayip, Kararmis cigerini yiyecek öfkeyle.. we 666 kutsayan we kutsanan her seyi lanetle dilin bi karabasan dönüsecek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aynaya baktigimda aldatilmis bir yüz görüyorum,nedenini anlatmiyacagim.insanlar aldatilmislikla yasamayi ögrenebilmelidirler.

Aldatilmis olmak sosyal yasami etkilememeli,tekrar aldatilabilecegimin bilincinde fakat sosyal yasamimdan ödün vermeden hayati gögüsleyebilmeliyim.

saygilarla :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.