Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
Misafir H@Y€LP€R€

gOd$m@ck.........

Önerilen İletiler

Misafir H@Y€LP€R€

GODSMACK

92411539526576830cq3.jpg

 

 

92411586919009378oa2.jpg

 

 

Sully Erna, davul setinin arkasında geçen 23 senenin ardından 1995’te yeni bir grup kurmaya karar verdi. Kendisi için bir değişiklik yapıp, oturduğu yerden kalktı ve sahnenin önüne doğru belki biraz da riskli bir adım attı..

 

Erna’nın kararından bir yıl sonra ve tabi birkaç eleman denemesi ve değişikliklerden sonra Godsmack doğdu.. Sully Erna, Robbie Merrill ve Tony Rombola üçlüsü stüdyonun yolunu tuttu ve ilk Godsmack albümü “All Wound Up”ı kaydettiler.. Cuma günü stüdyoya giren grup Pazartesi günü elinde bir albümle stüdyodan çıkmıştı ve albüme harcanan para yaklaşık $28.000’dı..

 

Takip eden iki sene boyunca baterist Joe Darco’yu da ekibe katarak Boston’da bir çok canlı performans sergileyen Godsmack, sahne performansıyla ün yapmıştı. New England bölgesinde çıkarttıkları gürültü insanlarda şok etkisi yaratmıştı..

 

Grup gittikçe daha büyük mekanlarda daha fazla seyirciye çalıyordu. “All Wound Up” Boston sokaklarında dolaşmaya başlamış ve en sonunda Boston’da yayın yapan WAAF adlı radyoya düşmüştü. “Keep Away” radyoda yayınlandığı andan itibaren tırmanmaya başladığı listenin kısa süre içinde tepesine oturmuştu. Newbury Comics adlı müzik market grubun albümlerini satmayı kabul edince, grubun yükselişi resmen başlamış oldu..

 

“Keep Away”in başarısından kısa bir süre sonra Godsmack tekrar stüdyoya girdi ve “Whatever” adlı bir single kaydetti.. Single da kısa süre içinde WAAF’ın favori şarkılarından biri haline geldi ve listelerde tırmanmaya başladı..

 

“Whatever”ın da aldığı olumlu tepkilerle paralel olarak Godsmack albümünün satışları haftada bin kopyayı bulurken bu sayı her hafta arttı ve “All Wound Up” müzik marketlerde en çok satan ikinci albüm oldu. Godsmack’in New England bölgesinde verdiği konserlerin biletleri anında tükeniyor ve diğer radyo istasyonları da bu duruma kayıtsız kalamıyorlardı.. Godsmack çılgınlığı 1998 yazına kadar büyüyerek devam etti.. Artık daha profesyonel davranmanın zamanıydı ve Republic/Universal ellerinde bir kontratla grubun kapısını çaldı..

 

Grubu konserler boyunca yalnız bırakmayan baterist Joe Darco gruptan ayrıldı ve onun yerine gruba Tommy Stewart dahil oldu.. Stewart’lı yeni kadrosuyla “All Wound Up” tekrar masterlandı ve albüm kapağı değiştirildi. Makyajı biten “All Wound Up”, tam altı hafta sonra “Godsmack” adıyla raflardaydı..

 

Godsmack albümün promosu “The Voodoo Tour” ile yollara düştü. Grubun güçlü sahne performansı, gittikçe artan hayran sayısı ve kırdığı satış rekorlarıyla Godsmack kendini bir anda 1999 ve 2000 Ozzfest, Black Sabbath’la çıkılan Avrupa turu ve 1999 Woodstock gibi önemli organizasyonların içinde buldu..

 

Grup, 2000 yılında ikinci albümü “Awake”i piyasaya çıkardı.. Albümle aynı adı taşıyan şarkı bütün rock radyolarını domine ederken, 2 sene boyunca listelerden hiç düşmedi.. Albümde yer alan enstrümantal “Vampires” şarkısı ile Godsmack ilk defa Grammy’e aday gösterildi..

 

Awake turnesi boyunca tüm ülkeyi dolaşan Godsmack, insanlara sadece müzik değil inanılmaz sahne şovları da sunuyordu. Gotik bir sahne, video görüntüleri ve bol bol alev..

2002 yılında, Mummy serisinin son filmi olan “The Scorpion King” filmine soundtrack hazırlaması teklif edilen Sully, teklifi kabul etti. Film için yazılan “I Stand Alone” şarkısı Rock Radio’da 1 numaralı single olurken, 14 hafta boyunca radyoda en çok çalınan şarkı oldu..

 

Yollarda dört sene geçiren grup yeni albüm için stüdyoya kapanmadan önce biraz ara vermek istedi. Bu dinlenme sürecinde Sully’nin arkadaşı Shannon Larkin, Tommy Stewart’ın yerine gruba dahil oldu..

 

Godsmack yeni kadrosuyla Miami’ye giderek üçüncü albümleri “Faceless”ı kaydetti. Nisan 2003’te piyasaya çıkan albüm o hafta Amerika’nın en çok satan albümü oldu. “Faceless”ın başarısı bununla sınırlı kalmadı elbet; grup tam 23 ay süren bir turneye çıktı ve bu süre içerisinde iki sefer daha Grammy adayı oldu. Tabi bunlar grup için tam 11 ay boyunca Metallica ile turlamanın yanında hiçbir şeydi..

 

Godsmack Mart 2004’te ilk akustik EP’si “The Other Side”ı kaydetti. Albüm içinde “Keep Away”, “Re-Align” ve Amerikan donanmasının marşı haline gelen “Awake”in akustik versiyonları bulunuyordu.

 

Bu albümle beraber turnenin bir bölümü de kendiliğinden şekillenmiş oluyordu.. Metallica ile büyük kitlelere konserler veren Godsmack bu akustik şarkılarla alanları dolduran insanlara, tıpkı EP’nin adı gibi, Godsmack’in öteki yüzünü gösteriyordu.

 

Kadife perdeler, taş heykeller ve noel ışıkları ülkeyi donatırken bu eşsiz dörtlü insanlara gururla yeteneklerini sergiliyordu. Godsmack, Godsmack 2004 yılını Hard Rock Café Orlando’yu dolduran insanlara hayatları boyu izleyebilecekleri en iyi akustik performanslardan birini sunarak kapattı..

“The Other Side” Ep’sinden tam iki sene sonra Godsmack Nisan 2006’da dördüncü stüdyo albümü Godsmack IV’ü piyasaya çıkardı..

 

 

 

 

Awake

Wait another minute

Can't you see what this pain has **** done to me

I'm alive and still kickin'

What you see i can't see

And maybe you'll think before you speak

 

I'm alive for you

I'm awake because of you

I'm alive i told you

I'm awake swallowing you

 

Take another second

Turn your back on me

And make believe that you're always happy

It's safe to say you're never alive

A big part of you has died

And by the way

I hope you're satisfied

 

I'm alive for you

I'm awake because of you

I'm alive i told you

I'm awake swallowing you

 

Tearing it back unveiling me

Taking a step back so i can breathe

Hear the silence about to break

Fear resistance when i'm awake

:D

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.