Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Eşini ödünç alabilir miyim?

modernjames

Önerilen İletiler

Amerika'da başlayan 'eş değiştirme' akımı, Türkiye'ye de sıçradı. Son 1 ay içinde, bin 200 Türk çifti eşini kulübün bir üyesine verdi ve onunkini ödünç aldı...

Fırsatlar ve özgürlükler ülkesi Amerika, yine büyük bir ahlaksızlığın öncüsü oldu. Kinsey Enstitüsü'nün bir araştırmasına göre, Amerika'daki 'Swingers Club'a (Partner Değiştirme Kulübü) 4 milyon ABD'li çift üye oldu. Üyelerin, eşlerini değiş-tokuş yaparak yeni cinsel deneyimler yaşadığı bu skandal, Avrupa'nın birçok ülkesiyle birlikte Türkiye'ye de sıçradı. Edirne'de 'pinkkelebek' kodu altında kurulan bir siteye, günde 30'a yakın evli Türk çift üye oluyor.

Misyoner gibi çalışıyorlar

Yaklaşık 1 aydır faaliyette olan siteye üye olan çiftlerin sayısı, bin 200 civarında. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere, 11 şirket de site açmak için Amerika'daki 'Swingers Club'a başvurdu.

Uzmanlar, ABD'de engellenemeyen bu olayın, Türkiye'de ahlaki yönden büyük sorunlar doğuracağını söylüyor. Siteye üye olanların, bir misyoner gibi yakınlarını da bu olaya teşvik etmeleri, olayın boyutlarının giderek daha tehlikeli bir hale geldiğinin göstergesi olarak yorumlanıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gayet basit ana fikir.. anlamayacak ne var.

türkiyede ahlak yozlaşması tehlikeli boyutlara ulaşmak üzere. sence evli çiftlerde eş değiştirmeyi bir fantazi olarak münasib buluyor musun? bu eş değiştirme senin yukarda bahsettiğin gibi kalıcı değil, bir kaç saatliğine ayrıntıya girmek doğru olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Süper Kız Çocuğu Özo
Amerika'da başlayan 'eş değiştirme' akımı, Türkiye'ye de sıçradı. Son 1 ay içinde, bin 200 Türk çifti eşini kulübün bir üyesine verdi ve onunkini ödünç aldı...

Fırsatlar ve özgürlükler ülkesi Amerika, yine büyük bir ahlaksızlığın öncüsü oldu. Kinsey Enstitüsü'nün bir araştırmasına göre, Amerika'daki 'Swingers Club'a (Partner Değiştirme Kulübü) 4 milyon ABD'li çift üye oldu. Üyelerin, eşlerini değiş-tokuş yaparak yeni cinsel deneyimler yaşadığı bu skandal, Avrupa'nın birçok ülkesiyle birlikte Türkiye'ye de sıçradı. Edirne'de 'pinkkelebek' kodu altında kurulan bir siteye, günde 30'a yakın evli Türk çift üye oluyor.

Yaklaşık 1 aydır faaliyette olan siteye üye olan çiftlerin sayısı, bin 200 civarında. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere, 11 şirket de site açmak için Amerika'daki 'Swingers Club'a başvurdu.

Uzmanlar, ABD'de engellenemeyen bu olayın, Türkiye'de ahlaki yönden büyük sorunlar doğuracağını söylüyor. Siteye üye olanların, bir misyoner gibi yakınlarını da bu olaya teşvik etmeleri, olayın boyutlarının giderek daha tehlikeli bir hale geldiğinin göstergesi olarak yorumlanıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle böle bi konuya değindiğinden ötürü seni kutluyorum arkadaşım. Ne yazık ki toplumun kanayan yarasıdır bu.. yavaş yavaş batılılaşma çabalarıdır.. Kimi gizli kapaklıdır, kimiyse böle alenii sitelere taşınmıştır.. Dejenere bi toplum içerisinde yaşam mücadelesi vermekteyiz... :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle böle bi konuya değindiğinden ötürü seni kutluyorum arkadaşım. Ne yazık ki toplumun kanayan yarasıdır bu.. yavaş yavaş batılılaşma çabalarıdır.. Kimi gizli kapaklıdır, kimiyse böle alenii sitelere taşınmıştır.. Dejenere bi toplum içerisinde yaşam mücadelesi vermekteyiz... :excl:

bizim toplumumuzda aile kutsal bir kurum olarak ifade edilir. ancak bu yalnış batılılaşma örneği biizm kutsallarımıza zarar verdiği ortada. başta tv ve internet gibi iletişlim araçlarının kontrolsüz kullanımı buna etki etmektedir. yetişen nesil içinn maalesef şuan bir çözüm göremiyorum. yani bizler bir fert olarak elimizden ne geliyorsa yapmalı ve bunu kınamalıyız.

ben eşimi kimseyle paylaşamam sanırım bu toplumumuzun bir gerçeli. mutlaka azınlıklar olacaktır. dediğin gibi yaşam mücadelesi henüz vermiyoruz ama şuan mücadele etmezsek işte o zaman tam bir dejenere toplum tanımına girmiş oluruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bizim toplumumuzda aile kutsal bir kurum olarak ifade edilir. ancak bu yalnış batılılaşma örneği biizm kutsallarımıza zarar verdiği ortada. başta tv ve internet gibi iletişlim araçlarının kontrolsüz kullanımı buna etki etmektedir. yetişen nesil içinn maalesef şuan bir çözüm göremiyorum. yani bizler bir fert olarak elimizden ne geliyorsa yapmalı ve bunu kınamalıyız.

ben eşimi kimseyle paylaşamam sanırım bu toplumumuzun bir gerçeli. mutlaka azınlıklar olacaktır. dediğin gibi yaşam mücadelesi henüz vermiyoruz ama şuan mücadele etmezsek işte o zaman tam bir dejenere toplum tanımına girmiş oluruz.

"Bizim toplulumuzda aile kutsal bir kurum" evet bu sözünde yerden göğe kadar haklısın.. amma velakin bu sadece anne babalarımızın ve azınlık diyebileceğimiz senin benim gibi düşünen gençlerin sahip olduğu değerler..Çevrene baktığın zaman şöle doğru dürüst adam gibi adam diyebileceğin ne kadar insan var?? erkek yada bayan olarak ayırt etmeksizin bu düşüncelerimi beyan ediyorum..Bu görmezlikten gelinebileceğin yada gelebileceğimiz bir düşünce sistemi diil.Bu da beraberinde dejenere bir toplum olduğumuzun ispatı olacaktır.. Ne yazık ki diyorum.. Çünkü bende bu durumdan pek haz etmiyorum.. Aksine öle büyük rahatsızlık duyuyorum ki. Ama neye yarar..Mücadele etmekde kayıtsız kalacaktır.. Diye düşünüyorum.. Azınlık olduğumuzdan bahsetmiştim.. İşte bu yüzdendir ki bi işe yaramıycaktır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

süper kız çocuğu bikeresinde de bana şeker :blushing: dedin bak unutmadım. bak belki şeker değilsem, ne yaparım sonra._ :(

lafın gelişi üzerine alınma o zaman derim ben :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

:blink:

"Bizim toplulumuzda aile kutsal bir kurum" evet bu sözünde yerden göğe kadar haklısın.. amma velakin bu sadece anne babalarımızın ve azınlık diyebileceğimiz senin benim gibi düşünen gençlerin sahip olduğu değerler..Çevrene baktığın zaman şöle doğru dürüst adam gibi adam diyebileceğin ne kadar insan var?? erkek yada bayan olarak ayırt etmeksizin bu düşüncelerimi beyan ediyorum..Bu görmezlikten gelinebileceğin yada gelebileceğimiz bir düşünce sistemi diil.Bu da beraberinde dejenere bir toplum olduğumuzun ispatı olacaktır.. Ne yazık ki diyorum.. Çünkü bende bu durumdan pek haz etmiyorum.. Aksine öle büyük rahatsızlık duyuyorum ki. Ama neye yarar..Mücadele etmekde kayıtsız kalacaktır.. Diye düşünüyorum.. Azınlık olduğumuzdan bahsetmiştim.. İşte bu yüzdendir ki bi işe yaramıycaktır..

ahlaklı, namusuna düşkün, eşini sahiplenen insanların bizim toplumumuzda azınlıkta olduğunu sanmıyorum yada bunu düşünmek bile istemiyorum -_- sadece bazı değerlerimize daha fazla bağlanıp kaybolmamasını sağlamamız gerektiğine inanıyorum.insanlar nasıl yozlaşmışki böyle ********* bişeyi kabulleniyor hiç anlamadım yaa :blink:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Ne normaldir ? Ne Anormaldir ? Herkes kendisine gore karar veriri . Swinger Clubu giden esler ikisi istedigi icin gidiyorlar ve baskalari ile iliskiye giriyorlarsa ozel hayatlari beni ilgilendirmez.

Ben esimi paylasamazdim ama paylasanlarada birsey deme hakkinda degillim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

herkesin özeli ne karışmak yanlış buna katılıyorum ama

bu yanlışa göz yummak ya da sessiz durarak pasif onaylamak da yanlış olmaz mı?

illahi bir anti eylem yapalım demiyorum sadece kınaya biliriz de...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Burada ahkam kesen,hadi len diyen,ahlaksız diyenlerin bir çogu fırsatını bulsa yada eşi kabul etse sanırın atlardı bu olaya,

bu yazıma bakarak sen yaparmıydın gibi abuk soru gelmesin ben 46 yalındayım bu zamana kadar cinsellik benim için 4-5. sıradadir,bu yaşamda daha öncelikleri olan şeyler var özellikle ülkemizde,

başkalarının yaptıgı kimseyi ilgilendirmez,eşler karşılıklı bu onaylıyorsa bize ne düşer anladınız sanırım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Burada ahkam kesen,hadi len diyen,ahlaksız diyenlerin bir çogu fırsatını bulsa yada eşi kabul etse sanırın atlardı bu olaya,

yukarıdaki alıntı çok tartışılacak gibi gözükmüyor..

SeN FikRiNi bu şekilde beyan ediyorsun

kısa ve öz anlatmışsın :whistling:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

:sweatingbullets::sweatingbullets:

merhaba arkadaşım ilkdefa katılıyorum tartışmaya bizim sonumuzu iyigöremiyorum milletolaraktan bir eş deyiştirme kalmiştıonuda yapıyolar ben evli biri olaraktan deyil eşimieşimin tırnagını paylaşmamnekadar kötü bir durum bir evladım var şimdiden düşünüyorum onun sonunu etraf okadar kötü oldukihiç kimseye güven yok

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞLAR BENDE TARTIŞMAYA İLK KEZ KATILIYORUM.aMA ŞUNU UNUTMAYALIM NİCEL DEGİŞİM NİTEL DEGİŞİMİ DOGURUR.şÖYLE ANLATAYIM SU 90 DERECEDE KAYNAR AMA BAŞLANGIÇTA 0 DEREWCEDEDİR.hER BİR DERECE ARTIŞI NİCEL DEGİŞİMDİR.90 DERECEYE GELDİGİNDE BUHAR OLUR YANİ NİTEL DEGİŞİME UGRAR.YANİ BU OLAYLAR BİRDEN ORTAYA ÇIKMADI YAVAŞ YAVAŞ MASUMCA BÜYÜDÜ.BUNA EN BAŞINDAN GÖZ YUMANDA BİZLER OLDUK.SUÇLU ARANMASIN HEPİMİZ SUÇLUYUZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.