Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Haydi Forum Kullanıcı Kurallarını revize edelim...

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Forum Kullanıcı kurallarını ana temaya ve yapıya bağlı kalarak revize edelim:

1. Değiştirmek istediğiniz yeri, bölümü aynen alın ve üstünde istediğiniz değişiklikleri yapınız...

2. Önce alıntı yaptığınız bölümü postalayın ve altına kırmızı olarak değişiklik yapılmış şeklini postalayınız.

2. Değişiklikleri kırmızı olarak işaretlemeyi unutmayınız.

3. Lütfen kişiselleştirmeden üstünde duralım.

Bakalım nasıl sonlandıracağız...

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?act=boardrules

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 60
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Forum Kullanıcı kurallarını ana temaya ve yapıya bağlı kalarak revize edelim:

1. Değiştirmek istediğiniz yeri, bölümü aynen alın ve üstünde istediğiniz değişiklikleri yapınız...

burada bir degişiklik yapabilmek icin, ilk en az bir kere okunmus olmasi gerekiyor...aslinda bir defa okundumu..okudum diyebilmek icin dir bence...

herhangi bir sorun ciktiginda misal kurallarda yaziyor denilse, bence belirli kisi gercekten kendi sorununu benimsiyor ise ve haklimi haksizmi diye... tekrar bu yazilara bakiyordur...yani sonucta tam anlami ile icerikliginde ne var ne yaziyor gercekten görebilmek icin, kendi o anki sorunun cevabini bulabilmek esnasinda.

"en az bir kere okunmasi gerekiyor" diye ben su an yazarken aklima bir soru geldi..acaba diye düsündüm...gercekten bu yazilar önceden okundumu..? Kayit olmak icin tikladigimizda bu yazilar gözüküyor ve en altinda bir buton diyorsun siz sanirim var , isaretlenmesi gereken..

lütfen burada yazacak olan arkadaslar, kendilerine karsi en azindan dogru olsun ve lütfen dogru cevap versin.... gercekten bastan sona kadar okuyuptami isaretlendi...yoksa ikinci kayit sayfasina gecebilmek icin mecburiyetenmi? :clover:

degişiklik yapmiyorum ben, eyerki gercekten gerekiyor ise ... eminimki arkadaslar tarafindan bu gerceklestirilecektir :clover:

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burada ise kimse degişiklik yapmak istemiyor sanirim ne güzel :clover:

ve herkez bastan sona kadarda kurallari okumus buda güzel :)

Mesel forum kurallarının kişilere adil olarak dağıtılıp dağıtılmadığıdır.Yoksa tabiki hem fikiriz.

Ama ahbap çavuş ilişkisi ne derece geçerlidir.Bu soru işaretleri olduğu sürece,hep birşeyler eksik olacak gibi....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

offff offff bizim milletce kurallara uyma fobimiz vardir siz bilmez misiniz...

uysaydik coktan adam olmustuk...

ama gelelim asil konuya: kurallari revizyon yapmayi düsünmüyorum :D emeginize saglik hepsi tam isabet olmus, keske uyulsa diyorum sadece -_-

su kisimindan dolayi ayrica sizi yaraticiliginizdan dolayi tebrik ve tesekkür ederim

Genel hakaret

--> Satılmış Herif (HATALI) / Ülke çıkarlarına hizmet etmediğini düşündüğüm adam (DOĞRU)

--> Ciğeri beş para etmez Adam... (HATALI) / Yarardan çok zararı bulunan Adam (DOĞRU)

--> Amerikan uşağı / yalakası (HATALI) / Amerikan çıkarlarına hizmet ettiğini düşündüğüm kişi (DOĞRU) (Dikkat edin, ikinci mesajda suçlama / iftiradan ziyade fikir belirtme var)

--> Hırsız(HATALI) / Bu kişinin haksız kazanç sağladığı görüşündeyim. (Tabi, mahkeme tarafından resmen hırsız olduğu karara bağlanmışsa durum değişir.)

bana cok yardimci olacagindan simdiden eminim :D

Üyelerinize kurallari gözden gecirme imkanini sunmaniz ne kadar güzel bir jest -_-

birde iletime son verirken ( umarim hata yapmamisimdir, kurallari okuyup akabinde de hata yapmak cok kötü olur :D ) sunuda yazmadan gecemeyecegim, kurallari okurken anladim ki forum yönetmek ne ince ismis yahu , valla Allah kolaylik versin :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • Admin
offff offff bizim milletce kurallara uyma fobimiz vardir siz bilmez misiniz...

uysaydik coktan adam olmustuk...

ama gelelim asil konuya: kurallari revizyon yapmayi düsünmüyorum :D emeginize saglik hepsi tam isabet olmus, keske uyulsa diyorum sadece -_-

su kisimindan dolayi ayrica sizi yaraticiliginizdan dolayi tebrik ve tesekkür ederim

Genel hakaret

--> Satılmış Herif (HATALI) / Ülke çıkarlarına hizmet etmediğini düşündüğüm adam (DOĞRU)

--> Ciğeri beş para etmez Adam... (HATALI) / Yarardan çok zararı bulunan Adam (DOĞRU)

--> Amerikan uşağı / yalakası (HATALI) / Amerikan çıkarlarına hizmet ettiğini düşündüğüm kişi (DOĞRU) (Dikkat edin, ikinci mesajda suçlama / iftiradan ziyade fikir belirtme var)

--> Hırsız(HATALI) / Bu kişinin haksız kazanç sağladığı görüşündeyim. (Tabi, mahkeme tarafından resmen hırsız olduğu karara bağlanmışsa durum değişir.)

bana cok yardimci olacagindan simdiden eminim :D

Üyelerinize kurallari gözden gecirme imkanini sunmaniz ne kadar güzel bir jest -_-

birde iletime son verirken ( umarim hata yapmamisimdir, kurallari okuyup akabinde de hata yapmak cok kötü olur :D ) sunuda yazmadan gecemeyecegim, kurallari okurken anladim ki forum yönetmek ne ince ismis yahu , valla Allah kolaylik versin :sweatingbullets:

Teşekkürler,

Forum yönetimi olarak böyle güzel düşünceleri dinlemek çok zevk veriyor...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim şikayetçi olduğum nokta. Kelimelerin otomatik olarak sansüre maruz kalması. Yani artık yazarken bir kelimenin yıldızlanmaması için alternatifini düşünüyorum.

Yani bir şey yazıyorsunuz yada anlatıyorsunuz ve anlattığınız şeyin içinde o kelimeyi kullanıyorsunuz. Kelimeyi herhangi birisine hakaret vs amaçla değil tamamen yazının bir parçası olarak kullanıyorsunuz. Mesela şöyle örnek vereyim diyelimki şu lafı örnek vereceksiniz "bir ülkenin namu-sluları, namus-suzları kadar cesur olmalı" şimdi burada "namus suzları" kelimesi bitişik yazdıysanız yıldızlanıyor.

Yani nasıl anlatayım. Kelimeyi tek başına referans almak. Tabiki küfür içeren kelimeler veya ifadelerden bahsetmiyorum. Ama gazetelerden TRT'ye kadar yazılarda sunumlarda kullanılan kelimelerde yıldızlanıyor. Güzel türkçemizde bunlar var. Yani "Gerizekalı" kelimesini birisine yöneltirseniz veya tartıştığınız kişiye karşı kullanırsanız bu hakarettir. Ama mesela "gerizekalıların eğitimi için yapılan çalışmalar" cümlesini yazıp ertesi gün "*********' eğitimi için yapılan çalışmalar" olarak görürsen şaşırırsın tabi. Artık yazarken bazı kelimelere gelince düşünüyorum yerine ne kullansamda yıldızlanmasa. Hayır yıldızlanınca yazında küfür ifadesi var gibi oluyor birde. Yada konuyla alakalı bir yazıda "mo-ron " desen...

Mesela "İngiliz gazeteleri Sakarya savaşından sonra Lord Curzon'un için lordlar kamarasında rakiplerine karşı re-zil olduğunu belirtti" Şimdi burada re-zil yıldızlanınca cümle yalan oluyor. Artı yerine ne kullanacaksın.

Yada "Huho Chavez, George Bush için "sa-lak" ifadesini kullandı"

Biliyorum kaba farazi örnekler verdim.

Ama sanırım anlatabildim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim şikayetçi olduğum nokta. Kelimelerin otomatik olarak sansüre maruz kalması. Yani artık yazarken bir kelimenin yıldızlanmaması için alternatifini düşünüyorum.

Yani bir şey yazıyorsunuz yada anlatıyorsunuz ve anlattığınız şeyin içinde o kelimeyi kullanıyorsunuz. Kelimeyi herhangi birisine hakaret vs amaçla değil tamamen yazının bir parçası olarak kullanıyorsunuz. Mesela şöyle örnek vereyim diyelimki şu lafı örnek vereceksiniz "bir ülkenin namu-sluları, namus-suzları kadar cesur olmalı" şimdi burada "namus suzları" kelimesi bitişik yazdıysanız yıldızlanıyor.

Yani nasıl anlatayım. Kelimeyi tek başına referans almak. Tabiki küfür içeren kelimeler veya ifadelerden bahsetmiyorum. Ama gazetelerden TRT'ye kadar yazılarda sunumlarda kullanılan kelimelerde yıldızlanıyor. Güzel türkçemizde bunlar var. Yani "Gerizekalı" kelimesini birisine yöneltirseniz veya tartıştığınız kişiye karşı kullanırsanız bu hakarettir. Ama mesela "gerizekalıların eğitimi için yapılan çalışmalar" cümlesini yazıp ertesi gün "*********' eğitimi için yapılan çalışmalar" olarak görürsen şaşırırsın tabi. Artık yazarken bazı kelimelere gelince düşünüyorum yerine ne kullansamda yıldızlanmasa. Hayır yıldızlanınca yazında küfür ifadesi var gibi oluyor birde. Yada konuyla alakalı bir yazıda "mo-ron " desen...

Mesela "İngiliz gazeteleri Sakarya savaşından sonra Lord Curzon'un için lordlar kamarasında rakiplerine karşı re-zil olduğunu belirtti" Şimdi burada re-zil yıldızlanınca cümle yalan oluyor. Artı yerine ne kullanacaksın.

aslına bakarsanız tam da bu konuda düşünüyordum bi kaç gündür... mesela bi başlık gözüme takıldı geçen gün

''*****.lı anime'' acep ne ola ki diye epey bi düşündüm sonra h-a-y-v-a-n-l-ı anime olabileceği geldi aklıma...

illa da yıldız koyucam diyorsanız da otomatiğe bağlamadan yapmanın bi yolu yok mu bunu?

saygı, hürmet...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"evet bazı kelimelerin *********** yıldızlanması ki benim burada ********* dediğim makina...(makinaya bu ******* aşılayan da önemli tabi :D ) ****** olmadığı için onun ********* yerleştirilen kelimeleri yıldızlaması saçma sapan durumlara yol açıyor.*********** yıldızlanan kelimeler ******* olmadan meşşşhurr olan yıldızlar gibi saçma saçma ortada duruyor."

------------------------

7 kere BİLİNÇ kelimesini kullandım yıldızlandığını düşünün...azıcık bir anlamı olan şu yazdıklarımın hiçbir anlamı kalmayacaktı :D

evet bazı kelimelerin bilinçsizce yıldızlanması ki benim burada bilinçsiz dediğim makina...(makinaya bu bilinci aşılayan da önemli tabi :D ) bilinç olmadığı için onun bilincine yerleştirilen kelimeleri yıldızlaması saçma sapan durumlara yol açıyor.Bilinçsizce yıldızlanan kelimeler bilinci olmadan meşşşhurr olan yıldızlar gibi saçma saçma ortada duruyor.

----------------------

konu böyle saptırılır işte :D

ben bir kere daha demiştim iletim David Copperfield tarafından yok edilmişti (ben onun yok ettiğine inanıyorum) neyse yine yazıyorum

kuralları revize değil refüze edelim...(refüze diye türkçe bir kelime yok ama.... :( )

bayaa saçmaladım saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

aslına bakarsanız tam da bu konuda düşünüyordum bi kaç gündür... mesela bi başlık gözüme takıldı geçen gün

''*****.lı anime'' acep ne ola ki diye epey bi düşündüm sonra h-a-y-v-a-n-l-ı anime olabileceği geldi aklıma...

illa da yıldız koyucam diyorsanız da otomatiğe bağlamadan yapmanın bi yolu yok mu bunu?

saygı, hürmet...

"evet bazı kelimelerin *********** yıldızlanması ki benim burada ********* dediğim makina...(makinaya bu ******* aşılayan da önemli tabi :D ) ****** olmadığı için onun ********* yerleştirilen kelimeleri yıldızlaması saçma sapan durumlara yol açıyor.*********** yıldızlanan kelimeler ******* olmadan meşşşhurr olan yıldızlar gibi saçma saçma ortada duruyor."

------------------------

7 kere BİLİNÇ kelimesini kullandım yıldızlandığını düşünün...azıcık bir anlamı olan şu yazdıklarımın hiçbir anlamı kalmayacaktı :D

evet bazı kelimelerin bilinçsizce yıldızlanması ki benim burada bilinçsiz dediğim makina...(makinaya bu bilinci aşılayan da önemli tabi :D ) bilinç olmadığı için onun bilincine yerleştirilen kelimeleri yıldızlaması saçma sapan durumlara yol açıyor.Bilinçsizce yıldızlanan kelimeler bilinci olmadan meşşşhurr olan yıldızlar gibi saçma saçma ortada duruyor.

----------------------

konu böyle saptırılır işte :D

ben bir kere daha demiştim iletim David Copperfield tarafından yok edilmişti (ben onun yok ettiğine inanıyorum) neyse yine yazıyorum

kuralları revize değil refüze edelim...(refüze diye türkçe bir kelime yok ama.... :( )

bayaa saçmaladım saygılar

Sevgili arkadaşlar yazılarınızı okudum ve şimdi size bir şey söylemek istiyorum: kendinizi bizim yerimize koyarak çözüm üretin...

Bu sistemi nasıl organize etmeliyizki sizce bizim yerimizde en iyi sonucu alabilesiniz???? Eleştiri bitti ben şöyle yapardım şöyle kurardım şöyle olurdu gibi çözümler istiyoruz aslında bazı arkadaşlar yapmış ama genede bir daha tek tek çok yazmadan basitçe duyalım bunları diyorum...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Godzilla'ya katılıyorum. Kelime itibariyle kullanılmaması gereken kelimeler hariç, diğer kelimeler otomatik yıldızlama listesinden çıkarılması çözer sorunu.

O kelimeleri ortaya çıkaralım o zaman! Hangi kelimelerden bahsediyoruz... lütfen buraya yazarken... arada b o ş l u k l a r bırakın...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

tek tek kelime listesi nasıl yapalım. Ki hergün kapsamı genişliyor sanırım.

Hiçbir şekilde kullanılmaması gereken küfür kelimeleri haricinde kelimeleri otomatikman yıldızlamaktan çıkarabilirsiniz.

Artık gerçekten yazamıyorum. Bunu bir sitem şikayet olarak almayın. Yani ben bir yazımın içerisinde "nam ussuz, ahlak sız" kelimesini kullanıyorum. şu kişi şurada şuna "a hlaksız" dedi diyecem. Ya da bizzat şimdi yaşadığım gibi "kendileri gibi olmayanları ah laksızlıkla, namu ssuzlukla suçlayan siyasi liderler" den bahsedecem. Yıldız sadece otomatikte değil.

şöyle bir şey yazıyorum

Gerçi memleketimiz alışıktır, iktidara gelince, kendileri gibi olmayan insanlara etmedikleri hakaretleri meclis kürsüsünden dahi bırakmayan. Daha dün başı açık kadınlara sokak ortasında saldırıp, parti kongrelerinde "kafa larını tavuk gi bi kopara cağız" diyenler. Kendi gibi yaşmayan herkesi a h laksız, na mus suz olarak adlandıranlar. Muhaliflerle"mum söndü oynuyorlar" diye dalga geçenler. 28 şubattan bir gün sonra kimi soluğu amerikada, almanyada almış. Kimiside ertesi günü "demokrasi, insan hakları" savunucusu kesilmişti.

bir dakika sonra şu halde.

Gerçi memleketimiz alışıktır, iktidara gelince, kendileri gibi olmayan insanlara etmedikleri hakaretleri meclis kürsüsünden dahi bırakmayan. Daha dün başı açık kadınlara sokak ortasında saldırıp, parti kongrelerinde "**************" diyenler. Kendi gibi yaşmayan herkesi ********, ********** olarak adlandıranlar. Muhaliflerle"mum söndü oynuyorlar" diye dalga geçenler. 28 şubattan bir gün sonra kimi soluğu amerikada, almanyada almış. Kimiside ertesi günü "demokrasi, insan hakları" savunucusu kesilmişti.

birde ricam böyle bir durumda silin daha iyi iletiyi. Zaten bir anlamı kalmıyorki iletinin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
tek tek kelime listesi nasıl yapalım. Ki hergün kapsamı genişliyor sanırım.

Hiçbir şekilde kullanılmaması gereken küfür kelimeleri haricinde kelimeleri otomatikman yıldızlamaktan çıkarabilirsiniz.

Artık gerçekten yazamıyorum. Bunu bir sitem şikayet olarak almayın. Yani ben bir yazımın içerisinde "nam ussuz, ahlak sız" kelimesini kullanıyorum. şu kişi şurada şuna "a hlaksız" dedi diyecem. Ya da bizzat şimdi yaşadığım gibi "kendileri gibi olmayanları ah laksızlıkla, namu ssuzlukla suçlayan siyasi liderler" den bahsedecem. Yıldız sadece otomatikte değil.

şöyle bir şey yazıyorum

Gerçi memleketimiz alışıktır, iktidara gelince, kendileri gibi olmayan insanlara etmedikleri hakaretleri meclis kürsüsünden dahi bırakmayan. Daha dün başı açık kadınlara sokak ortasında saldırıp, parti kongrelerinde "kafa larını tavuk gi bi kopara cağız" diyenler. Kendi gibi yaşmayan herkesi a h laksız, na mus suz olarak adlandıranlar. Muhaliflerle"mum söndü oynuyorlar" diye dalga geçenler. 28 şubattan bir gün sonra kimi soluğu amerikada, almanyada almış. Kimiside ertesi günü "demokrasi, insan hakları" savunucusu kesilmişti.

bir dakika sonra şu halde.

Gerçi memleketimiz alışıktır, iktidara gelince, kendileri gibi olmayan insanlara etmedikleri hakaretleri meclis kürsüsünden dahi bırakmayan. Daha dün başı açık kadınlara sokak ortasında saldırıp, parti kongrelerinde "**************" diyenler. Kendi gibi yaşmayan herkesi ********, ********** olarak adlandıranlar. Muhaliflerle"mum söndü oynuyorlar" diye dalga geçenler. 28 şubattan bir gün sonra kimi soluğu amerikada, almanyada almış. Kimiside ertesi günü "demokrasi, insan hakları" savunucusu kesilmişti.

birde ricam böyle bir durumda silin daha iyi iletiyi. Zaten bir anlamı kalmıyorki iletinin.

Sevgili CYRANO,

sen kendin zaten bunların hakaret olduğunu söyleyerek başlıyorsun. Bu yazdığın bazı sözcük grupları olarak silinmiş bu yazıda ama bunu yapmak yerine paragraf silinebilir ona bir şey diyeyemem...

Yanlız çok sık yapılan bir şeyi size yazayım burada...

Bazı kişiler ünlü kişiselerin söylediği veya bir kitaptan alıntı ile forumda tartıştıkları insanlara hakaret etme yolunu seçiyorlar bunlara kesinlikle izin vermeyiz...

"Onu ben söylemedim", "ban ait değil" ama bakıyorsunuz çok net bir şekilde bir önceki tartışmacıya başkalarının sözlerini kullanarak hakaret ediyor....

Yazılarda yapılan düzeltmeler çok zor bir ortamda yapılıyor.

Şu anda daha çok insanın bu tartışmalara katılmasını dilemekten başka yapacak bir şey yok diyorum...

Birde yazdığın metni şu şekilde yazsan bir anlam kaybı olup olmadığını sormak istiyorum:

Gerçi memleketimiz alışıktır, iktidara gelince, kendileri gibi olmayan insanlara etmedikleri hakaretleri meclis kürsüsünden dahi bırakmayan. Daha dün başı açık kadınlara sokak ortasında saldırıp, parti kongrelerinde "site kurallarına uymadığı için yazamıyorum". Kendi gibi yaşmayan herkesi "aynı şekilde site kuralları nedeni ile yazamıyorum". Muhaliflerle"mum söndü oynuyorlar" diye dalga geçenler. 28 şubattan bir gün sonra kimi soluğu amerikada, almanyada almış. Kimiside ertesi günü "demokrasi, insan hakları" savunucusu kesilmişti.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O kelimeleri ortaya çıkaralım o zaman! Hangi kelimelerden bahsediyoruz... lütfen buraya yazarken... arada b o ş l u k l a r bırakın...

Saygılar

ben bir tane ekleyerek başlıyorum o zaman

"DEMOKRASİ"

iyice suyunu çıkardılar ama.....

ilk görüldüğü yerde yıldızlanaaaaaa....

(şimdi bana demokrasi düşmanı derler.Sanki bu ülkede demokrasi yoktu da şimdikiler birşeyler yapmaya çalışıyor.)

güncel mi oldu ne?

arada bir eklerim ben.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
ben bir tane ekleyerek başlıyorum o zaman

"DEMOKRASİ"

iyice suyunu çıkardılar ama.....

ilk görüldüğü yerde yıldızlanaaaaaa....

(şimdi bana demokrasi düşmanı derler.Sanki bu ülkede demokrasi yoktu da şimdikiler birşeyler yapmaya çalışıyor.)

güncel mi oldu ne?

arada bir eklerim ben.

Saygılar.

Bu da güzeldi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..............toplumun gelişmesinde ******* giderilmesinde........

diye başlayıp devam eden bir cümle yazmıştım..

yıldızları görünce çok şaşırdım..

CAHİL

kelimesi neden yıldızlandı acaba dedim...

birazda kızdım benden sonra yazanınkinde yıldızlanmamıştı bu kelime...

ama sonra düşündümki belkide cahilleri böyle yıldız gibi parlatarak sözlükten ve toplumdan yok edebiliriz.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birde yazdığın metni şu şekilde yazsan bir anlam kaybı olup olmadığını sormak istiyorum:

Gerçi memleketimiz alışıktır, iktidara gelince, kendileri gibi olmayan insanlara etmedikleri hakaretleri meclis kürsüsünden dahi bırakmayan. Daha dün başı açık kadınlara sokak ortasında saldırıp, parti kongrelerinde "site kurallarına uymadığı için yazamıyorum". Kendi gibi yaşmayan herkesi "aynı şekilde site kuralları nedeni ile yazamıyorum". Muhaliflerle"mum söndü oynuyorlar" diye dalga geçenler. 28 şubattan bir gün sonra kimi soluğu amerikada, almanyada almış. Kimiside ertesi günü "demokrasi, insan hakları" savunucusu kesilmişti.

Saygılar

Tabiki anlatım kaybı vardır. Daha doğrusu anlatılmak istenen şey bambaşka bir şeye dönüşür.

Daha dün başı açık kadınlara sokak ortasında saldırıp, parti kongrelerinde "ka falarını ta vuk gibi ko paracağız" diyenler

yerine

Daha dün başı açık kadınlara sokak ortasında saldırıp, parti kongrelerinde "site kurallarına uymadığı için yazamıyorum" diyenler

aynı şeymi? İkincisinde kötü bir şey söylüyor belki, ah laksız diyor, belki daha ağır bir hak aret kullanıyor, söz konusu kişileri için ayıp bir sıfat kullanıyor vs. Ama benim orjinal cümlemde söylenen söz tehdit, taraftarlarını tehdit edilen kesime karşı saldırıya davet etmek. Elbette birisi için şöyle böyledir demekle, birisine nasıl saldıracağını anlatmak farklı şeylerdir.

Böylece bırak cümleyi paragrafın anlattığı kayboluyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ban ve mod kontrolu sadece Adminin kontrolunde olmalı,diğer Adminler durumu değerlendirip Admine bildirsin cezası neyse o versin daha dün foruma Admin olmuş birinin hiç birimiz hakkında en ufak bir fikri yokken yasak atmasını ve mod uygulamasını doğru bulmuyorum...sadece uyarı veremekle sınırlı olmalı onların yetkisi..

Son sözü Admin söylemeli...Yani karar mercii tek olmalı..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Ban ve mod kontrolu sadece Adminin kontrolunde olmalı,diğer Adminler durumu değerlendirip Admine bildirsin cezası neyse o versin daha dün foruma Admin olmuş birinin hiç birimiz hakkında en ufak bir fikri yokken yasak atmasını ve mod uygulamasını doğru bulmuyorum...sadece uyarı veremekle sınırlı olmalı onların yetkisi..

Son sözü Admin söylemeli...Yani karar mercii tek olmalı..

Sevgili Suheda,

Yetkinin doğru ve donanımlı insanlara dağıtılması en uygun yöntemdir.

Öncelikle konuştuğun konu senin özelin olduğu için konu üzerinde burada konuşmayacağım...

Onu sana ÖM yazarak tartışabiliriz.

Gelelim genel anlamda yeni yöneticilerin uyarı verme veya uyarma yetkisine...

Dikkat ediyorsanız biz Moderatörlerimizi başvuru yöntemi ile seçmiyoruz. Moderatörlerimizi kendimiz izleyerek onlara görev öneriyoruz ve onlarda moderatör kurallarımızı okuyarak onları kabul ettiklerini belirttikleri anda Moderatör oluyorlar...

Çoğunlukla moderatörlerimiz foruma hazır olarak başlıyorlar ve bu hazırlık 3 ay gibi bir stajer olma durumundan geçiyor.

Moderatörler nasıl kontrol ediliyor:

Yaptıkları her hareket kayıtlara geçiyor ve geri planda çalışan 3 admin bunları kontrol ediyor ki size verilen uyarıda aynı şekilde kontrol edilmiş ve onaylanmış...

Bizim yanlış yaptığımız gibi onlarında yanlış yapma olasılıkları var bu nedenle geri planda aldıkları kararlar ikinci kez gözden geçiriliyor bu yanlışları aza indiriyor ve indirmesi gerekiyor...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Admin..Cezaları pek güzel veriyorsun canıma okudun haaaa:)

Birazda mükafat bekliyorum...Hep ceza hep ceza napıcaz.

Diyceksinki uslu ol... Tamam hemen gidip uslu oluyorum:)

Şaka bir yana senin forumda varlığın çok güzel...

İmtiyazssız ve tarafsız...:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

˙ ˙ ˙ ˙ * "Ne diyorsun ulan!"

˙ ˙ ˙ ˙ * "Sen kim oluyorsun be!"

˙ ˙ ˙ ˙ * "Herif ..."

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?act=boardrules

örnek vermek icin alinti yaptiklarim

~~~

madem ki "Herif" kelimesi kabul edilmiyor... iyiki de kabul edilmiyor hoş degil bence de..

madem ki eşitlik var kadın erkek arasın da....

Bircok yerde kadınlara kızlara bayanlara...."karı" diye hitap edilmekte... yada cümlelerin arasın da kullanılmak ta,

bunu da ben hoş karsilamiyorum dogrusu.. diger arkadaşlar ne düşünüyorlar bu konu da tabi ki bilemem fakat ilaveten bu

kelime de eklense nasil olur :clover:

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.