Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Madde Nereye Kadar Parçalanabilir..?

kralx

Önerilen İletiler

İyide bu mesele değilki, bilinen doğal bir şey, başka türlüsüde olmaz ki zaten.

Bende doğal birşeyden bahsediyorum zaten..:)

Bizler maddenin aslıyal değil ondan gelen ışınların elektirik sinyallerine dönüştürülmüş haliyle muhatabız..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 111
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bizler maddenin aslıyal değil ondan gelen ışınların elektirik sinyallerine dönüştürülmüş haliyle muhatabız..

Ben şunu anlamıyorum, bu kadar açıklama yaptık, maddenin aslıyla birebir muhatap değil, maddenin aslıyla sinyal olarak muhatap olduğumuz sonucuna vardık. Peki bu konunun amacı nedir ? yani zaten olması gereken doğal bir şeyi burada yazdık, ilginç tuhaf bir durum yok.

Şunun gibi bir şey oldu

Limon sarıdır, elma kırmızıdır, su renksizdir, kaya serttir.

Bunları biliyoruz zaten, farklı birşey varda ben mi anlamadım yoksa.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben şunu anlamıyorum, bu kadar açıklama yaptık, maddenin aslıyla birebir muhatap değil, maddenin aslıyla sinyal olarak muhatap olduğumuz sonucuna vardık. Peki bu konunun amacı nedir ? yani zaten olması gereken doğal bir şeyi burada yazdık, ilginç tuhaf bir durum yok.

Alemi sadece maddeden ibaret sanıyorsunuzya..

Mutlak ve tek varlık madde olarak biliyorsunuzya..

Bende diyorum buyrun ıspatlayın maddenin nasıl birşey olduğunu..

Oradaki şey nedir, gerçekten madde denilen şey tanımlanmış halindeki gibi bir madde midir..

Yoksa bir şeylerin zılleri/gölgeleri midir..

Hayal midir..

Bir kaynaktan gönderilen sinyaller midir..?

Maddenin aslıyla muhatap olamadıkça bu soruları nasıl cevaplayacaksınız..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Maddenin aslıyla muhatap olamadıkça bu soruları nasıl cevaplayacaksınız..

Maddenin ASLIYLA, elektrik sinyali olarak muhatabız dedik ya !!!

Beynimizde oluşan gölge, yansıma gibi birşeydir, ama duyu organlarımızdan beynimize aktarılan bu yansıma maddenin asıl halidirr. Maddenin aslı olmadan beynimize hiçbir şey gelmez. Örneğin telvizyonda algıladığımız bir şey maddenin aslı değildir, çünkü maddenin aslını bütün duyu organlarımızla algılamak zorundayız, yoksa o maddenin aslı olmayabilir, sanal ortamdır.

Yani herşey maddedir, madde ötesi tanımlanamaz bilinemez. ASLIYLA MUHATAP eden şey ise bütün duyu organlarımızdır.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YOK OLAN NEDiR

Maddenin özü sudur ,,suyun icinde daima hava vardir,.,.Maddenin,,Suyu yok olasiya kadar parcalanir.,

Su yok olursa ,,Madde,,yok olur.,., SUDA SIFIR NOKTASINDA DURUR.

Maddeyi Sifirlayabilirsiniz.,.,,.,Ama yok Edemezsiniz,.,.Tabiki Aklimiza Güneste su varmidir gelir..,!!!

Varmidir.,., :cat:

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet o şeye madde diyoruz ama maddenin aslıyla yine muhatap değiliz..

Onu sadece ışınlar ve elektirik sinyalleri boyutunda algılıyoruz..

Saygılar..

Evet bugünkü bilgiler ışığında maddenin aslı ile muhattap değiliz, tüm ilişkiler ancak algılar itibari iledir.ama algının olabilmesi içinde mutlaka bir şeyin olması gerekir diye düşünüyorum. bu algılanması gereken şey mutlak manada bir varlık olabileceği gibi herhangi bir tesir de olabilir fakat bunu nasıl anlayacağız ? eğer maddenin bir en küçük parçacığı varsa bile , yani artık parçalanma kabul etmeyen mutlak bir cüzün olması (nasıl ispat edilir ayrı bir sorun) bile mutlak olduğu anlamına gelmez. çünkü bununda bir etki (program)olması mümkündür.bu durumda bizim bu metodla maddenin varsa aslını bilebilmemiz mümkün görünmemektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zaten başka türlüsüde olamaz

Evet başka türlü olamaz ve bu yüzden maddenin aslının ne olduğunu hiç bir zaman anlayamayız..

Yeri geldiğinde enerji olan içi zaten iç içe boşluklardan ibaret olan hatta duvarları bile boşluklardan ibaret olan, boş içinde boş birşey..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası artık atamda parçalandı. Tam bilgim yok ama nötron ve elekton dan yüksek miktarda enerji elde etmek amaç. Ama bunun riskleri olabilir sanırım. Çünkü helyum gazı üzerinde deneyler sürüyor galiba

Öncelikle hoşgeldin gizemnur..:)

Konu "madde nereye kadar parçalanabilir" idi, ama dağıldı gitti.. :)

Konuyu tekrar hatırlattığın için teşekkürler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konunun şuanki durumundan bahsediyorum, geride kalan sayfalarından değil..

Konunun şu anki durumunun konuyla ilgisi yok, haklısın

Konuyla ilgili bölümler geçmiş sayfalarda kaldı, ben kendi adıma bir çok cevap verdim konuyla ilgili, ilgilenen arkadaşların bilgilerinden faydalanmak yada onlara faydam dokunsun isterim

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.