Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ateist düşünceye sahip insanların tanrı hakkındaki görüşleri

fcnmsstodiefor

Önerilen İletiler

saygı deger arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterimki ben ateist filan değilim yorumların cevapların çogunu okudum ben allaha inanmıyorum ama ateist değilim kuranı kerimde insanların oluşturdugu bir kitaptir evet bizim bir yaratıcımız var dünya evren bizler ve diğer canlılar kendiliğinden var olmadık ama bizi yaratanın ne şekilde oldugunu ve adının ne oldugunu bilemeyiz müstümanlar cennete giecek hirirstiyanlar cehheneme derlerya müslüman olan bir kimse müğslüman bi ailede doğmussa allaha inanı pki bide hirirstiyan bir ailenin çocugu olsaydında yinemi allaha inanacaktın kuranı kerimemi inanacaktın hayır buseferde farklı bi dine inanacaktı o dini savunacaktın bütün dinlerin hepsi aldatmacadır ve şuandada açık veriyor mantıklı düşünürseniz ülkemizde türkiyede din çıkar ugruna kullanılmaktadır adam cinayet işliyo yatıyo çıkıyo tövbe ediyo allah tövbe edeni affeder diyo bizde katil olalım ozaman belki de çok zevkli bişeydir baska bicanlının canını almak tövbe etmede insanların bi aldatmasıdır tövbe ederek diğer insanların gözünde değiştiklerini düşünürler ve geçmişte yaşanılanları bilemeyiz ne dogru ne yanlış bilemeyiz gördüğüme inanırım diyenler var aranızda gözle gördüğün şey herzaman bi kanıt olarak görülmemeli bvence kuranı kerimde herkez eşittir diyo sokkaklarda yatan bali çeken tiner çeken ekmeği,ni çöpten bulan insanlar var bide dededen kalma babadan kalma miras ile rahat bi hayat süren insanlar var nerde eşitlik parası olan yaşıyor böle şeylere kafanızı yormayın kimseyi üzmeyin kinci olmayın kıskanma huyunuz varsa kibirlilik huyunuz varsa bu huylarınızdan vazgeçin kısacası insan gibi yaşadıgınız zaman yaratanımıza kavuşacağımıza inanıyorum cinlere inan mıyan arkadaşlarımız var aramızda arkadaşlar buna da deyinmek istiyorum allahın yarrattığı en üstün varlıklar insanlardır diyo larya eskiler veya kuran ı kerim tek beyni olan canlı bizdeğiliz her canlının beynı vardır ve cinler bizlerden daha gücludür daha hızlıdır ve bşiz insanlar gibi düşünerek ve mantık yürüterek yaşarlar inanmayanlara tenmin ederimki ben çocukluğumda beri onlarla konuşuyorum baglantı kuruyorum su yardımıyla insanların beynindekileri düşüncelerini akıllarından geçen şeyi dışarıya yansıta biliorum gelecek görülür derler şunla evlenicen şu işle ugraşıcan diye veilen bilgiler yalandır atmacadır insanlar ama pek umursamazlar fallarda bakılan ve söylenen güzel veya kötü şeyler onların içinde bir merak oluşturur kısacası hoşlarına gider benim düşüncem şu kısacası insanlar vardır çeşitli hayvanlar vardır periler vampirler ve cinler vardır uzaylılar vardır fakat biz insanların adlandırdıkları tanrı allah vb dinlerin inandığı olagan üstü varlıklar yokdur yuanlış anlamayın lütfen tabikide bizim bi yaratıcımız bizi oluşturan doğal üstü güçlere sahip vi varlıkbvardır ama biz ne ismini nede görünüşünü bile biliriz o bizi yaratmıştır nedenini bilemeyiz ne için bilemeyiz bu konuları fazla kurcalamayın herkezin inancına bi saygım var ben hepinizi seviyorum dünyadaki iyili kötülü tüm insanları seviyorum herkez birbirini sevse herkez birbirine saygı duysa herkez istediği şeylerin olması için iyi yolu seçse hırsızlık vesaire kötülükden doğan çevreye zarar verici hareketlerden kaçınsa dünya çok güzelbi yaşam alanı olur hepsini okudugunuz için teşekür ederim 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Varlıklar açısından kendi nefisleri ile ilgili olarak kabul etmeleri açısından en zor olan konu , kendilerinden daha üstün bir varlıktır . İnsan kendi türünden bir varlıktaki herhangi bir üstünlüğü , ki bu ona Allah tarafından verilmiştir ve mutlak bir fark değildir , kabul edemezken gerçek üstün varlığı nasıl algılasın . 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu bir soru deil..........

.

.

.

çok mu abarttım bilemiorum ama ben böyle düşünüyorum ve artık düşünceyi sınırlayan bir kanun olmadıına göre bunlar abartı deil................

oldugunde herseyi bilirsin ve pisman olursun ve o da gecdir

tanrı yoktur eğer var olsaydı bütün bu kötülükler olmazdı ve bu kuşku da belirsizlik de..

Mulk O'nundur.Istedigi gibi her seyi yonetir.

saygı deger arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterimki ben ateist filan değilim yorumların cevapların çogunu okudum ben allaha inanmıyorum ama ateist değilim kuranı kerimde insanların oluşturdugu bir düzmecedir evet bizim bir yaratıcımız var

.

.

.

hareketlerden kaçınsa dünya çok güzelbi yaşam alanı olur hepsini okudugunuz için teşekür ederim

Allah her kese tevbe nasip etmiyor.

Anlayamiyorum .. Bu kadar baski altinda bu kadar zulme karsi hala tanri diye tutturanlari anlamiyorum..

Bizim dusuncelerimizi fikirlerimizi o gormedikleri bilmedikleri tanri icin yargilayip hor goruyolar .

İci yanlislarla dolu kitaptan okuduklariyla tanrinin varligina inaniyorlar o zaman roman okuyup superman'in varlliginada inanmalari gerekmiyor mu?

Anlayamiyorum .. Bu kadar baski altinda bu kadar zulme karsi hala tanri diye tutturanlari anlamiyorum..

Bizim dusuncelerimizi fikirlerimizi o gormedikleri bilmedikleri tanri icin yargilayip hor goruyolar .

İci yanlislarla dolu kitaptan okuduklariyla tanrinin varligina inaniyorlar o zaman roman okuyup superman'in varlliginada inanmalari gerekmiyor mu

Cok pisman olacaksiniz.Neden boyle soyluyorsunuz?ALLAH'tan baska Ilah yoktur,Muhammed onun rasulu ve kuludur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Öncelikle şunu söyliyim herkesin düşüncesine saygım soznsuz.Ateist(ateist kelimesinin kullanılmasından rahatsız olanlardan özür dilerim) arkadaşlara soruyorum farz edinki sizin düşünceleriniz doğru biz iman edenlerin düşünceleri yanlış kaybedecek birşeyimiz yoktur doğrumu ? Bide şöyle düşünün ya biz inananları düşünceleri doğru o zaman ne yapacaksınız ??

Melihcan Taylan

Okuduğunuz için teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle şunu söyliyim herkesin düşüncesine saygım soznsuz.Ateist(ateist kelimesinin kullanılmasından rahatsız olanlardan özür dilerim) arkadaşlara soruyorum farz edinki sizin düşünceleriniz doğru biz iman edenlerin düşünceleri yanlış kaybedecek birşeyimiz yoktur doğrumu ? Bide şöyle düşünün ya biz inananları düşünceleri doğru o zaman ne yapacaksınız ??

Melihcan Taylan

Okuduğunuz için teşekkürler

Inanclilarin kaybi bu dunyadadir.

Insanoglu dogumunda insiyatifi yoktur, olmesini ise kendi yasayamaz.

Dolayisi ile geriye sadece yasami kalir. Iste bu yasami da inanc yasam sonrasina adar, inanci olmayan da istedigi gibi yasar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

İnanmak inanmamak düşünce açısından değişiyor elhamdülillah müslümanim diyelimki ateistlerin dediği gibi yok şimdi ben namaz kılıyorum oruç tutuyorum Müslümanlık vazifelerimi yerine getirmeye çalışıyorum zaten ahiret öbür dünya azap falan yoksa benim bir zararım olurmu olmaz ya varsa inanmayanlar ne yapar hergün su içtiğin bardak kendi kendine oldu desem hepiniz gürlersiniz öle degilmi şu anki teknoloji bir tane göz herhangi bir organımızı neden yapamıyor Allah o kadar büyük o kadar güçlüki halen ona inanmayanlara nefes veriyor yaşam veriyor vallahi yanacaksınız sonsuza dek vallahi cehennem ateşinden çıkamıcaksınız öldükten sonra keşkeler boş nasıl olur o taşıdığın beden kendiliğinden olur lailahe illallah allahım bütün Müslüman İslam kardeşlerimi sen koru

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

beynini görmeden var olduğuna inanıyorsun da bu dünyayı yaratan Allah (cc) ye neden inanmıyorsun. cünkü müslamanlık zorunuza gidiyor icki yok kadın kız yok. hem Allah (cc) kendini gösterseydi herkes iman ederdi o zaman sınavın ne anlamı kalırdı. İnsanlar ahirete iman eder sen simdi dersin görmedim ki orayı niye inanayım ama Hz.Adem gördü al sana kanıt. Allah insanları kimin daha iyi davranacağını görmek için yarattı. Sen ateist kardeşim bir konsere gitsen mesela en sevdiğin şarkıcının konserine o güzel şarkı soyledi diye onu alkışlarsın bu senin ona teşekkurundur. bu yüzden Allah cc. ye de ibadet ederek teşekkur etmelisin seni yarattı diye.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tanrı yoktur eğer var olsaydı bütün bu kötülükler olmazdı ve bu kuşku da belirsizlik de..

Tanri kendini iyilik melegi olarak tanimlamamistir

Sistemini yaratmis ve haber vermistir

Dunyada yasayan hicbir insan bu anlamda iyilikler diyarinda yasamaz insan imtihan olmaktadir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Basimiza nelerin geldiginin onemi yoktur

Basimiza gelenler karsisinda nasil davranus sergiledigimiz bize kar kalicaktir

Dunyada kimse olene kadar cennette yasar gibi yasayamaz zaman algimiz buna musade etmez bi kere

o halde uc-bes 10 yillik omrumuzun bizi sinamak oldugu cok aciktir ..

hayati en klas sekilde yasamanin sirri ve yontemi odur ki ; 

''hayatta basimiza gelicek iyi kotu her olayda insan alt benliginde kendi kendine sahitlik etmektedir aslinda''

alt benligimiz; sevincimize ve uzuntumuze sebebiyet veren dis faktorlerden cok bizim nasil bir reaksiyon verdigimizi kaydeder ve bizim degerimizi bize bicmis olur !

Bakiniz kabul etmek istemeyebilirsiniz ama hayati yasamanin en ustun yolu; hayattaki her detaya karsi imtihan hakikatine basvurmaktir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o halde uc-bes 10 yillik omrumuzun bizi sinamak oldugu cok aciktir ..

hayati en klas sekilde yasamanin sirri ve yontemi odur ki ; 

''hayatta basimiza gelicek iyi kotu her olayda insan alt benliginde kendi kendine sahitlik etmektedir aslinda''

alt benligimiz; sevincimize ve uzuntumuze sebebiyet veren dis faktorlerden cok bizim nasil bir reaksiyon verdigimizi kaydeder ve bizim degerimizi bize bicmis olur !

Bakiniz kabul etmek istemeyebilirsiniz ama hayati yasamanin en ustun yolu; hayattaki her detaya karsi imtihan hakikatine basvurmaktir

Hayati yasamanin en bilincli yolu, kendine ait olan bu hayata tamamen kendi secim ve kararlarin ile yasamak senden istenen hayatiyasamak yerine; kendi hayatini kendin yasamak.

Ayrica bu baslik ateistlerin yanit verecegi bir baslik, inanirlarin degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrica bu baslik ateistlerin yanit verecegi bir baslik, inanirlarin degil.

bu baslikta herhangi bir ayet verdim mi ? vermedim smile.png

Inanir kisi olmus olmamin sakincasi mi var ? e o da degil - neticede genel ve bilimsel bir yorum yaptim

o halde yorumlarimi bir daha okuyun smile.png 

hatta Dinle ilgili bircok konuda sadece inancli kisilerin fikir alisverisi yaptigi basliklardaki elestrilerinizi de bence gozden gecirmeden bana cikismis ta olabilirsiniz ..

benim icin sakincasi yok tabi ki 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu baslikta herhangi bir ayet verdim mi ? vermedim smile.png

Inanir kisi olmus olmamin sakincasi mi var ? e o da degil - neticede genel ve bilimsel bir yorum yaptim

o halde yorumlarimi bir daha okuyun smile.png 

hatta Dinle ilgili bircok konuda sadece inancli kisilerin fikir alisverisi yaptigi basliklardaki elestrilerinizi de bence gozden gecirmeden bana cikismis ta olabilirsiniz ..

benim icin sakincasi yok tabi ki 

Ben aslinda senin mesajin nezdinde mesaji herkes icin yazdim.

Nedeni de gayet acik.

Bir inancli, bir inancsiz ile ayni bilgi algi ve bilincte degildir.

O yuzden inancsizin beyni ile dusunemez..

Zaten dusunebilse, inancsiz olurdu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir inancli, bir inancsiz ile ayni bilgi algi ve bilincte degildir.

E tamam

O yuzden inancsizin beyni ile dusunemez..

Zaten dusunebilse, inancsiz olurdu.

tamam da, mesela

ben en cetin tartismalarda bile benim gibi dusunulsun istemedim ki burda istiyeyim 

zamanin nasil da hizla gectigini anlayamadigimiz herkes tarafindan kabul gorur - bunu vurguladim

iyi kotu anlarin hepsinin etkisinin kaybolacagini ve bize kar olarak nasil davranis gosterdigimizin kalacagini ifade ettim - alt benlik boyle isler (bilimsel)

hayattaki her detayin netice itibari ile bizi biz yapicak firsatlari elmas toplar gibi toplamak oldugunu ve bunun icin de en hikmetli yontemin sanki bir imtihandaymiscasina keskin bir dikkatle ve itina ile yasamaktan gectigini soyledim ..

bakin bu makul bir dusuncedir ve ben cennet cehennem hesap sorgu karistirmadim .. hani isi oraya getirip inanmayana sikinti vericem gibi bi dusunceyi sizden once ben kendime yakistiramam ..

sizin bi ufkunuz var ve inanirlari dar kapasiteli insanlar olarak tarif ediyorsunuz - benim icin sakincasi yok tabi de ama su var ;

benim de bir ufkum var smile.png 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

E tamam

.

.

.

benim de bir ufkum var smile.png 

Tabi ki herkesin bir ufku vardir da, bu ufuk algi bilgi ve bilinc ile sinirlidir. Bu sinirlarin asilabilmesi icin, algiya ve bilgiye ve de almaya acik bilinc acikligi gerekir.

Felsefi olarak birseyin karsiti, daimi kendini de icerir. Yani bir seye karsi olabilmek icin, once o seyin kendinin neoldugunun bilinci ve farkindaligi gerekir.

Yani antitez her daim tezin bilincini icerir.

Bu acidan inancsizlarda zaten inanclilarin bilinci vardir. Zaten oldugu icin artik inancsizdirlar.

Cunku bilinc olumsuzdur. Yani bir seyin bilincine varmak demek, onu sorgulamak ve onu elestirmek ve onu karsina almak demektir.

O yuzden bir inanclida zaten inanc kendine verildiginden ve sorgulamadan kabul ettiginden inancsizin bilinci yokken, bir inancsiz inanc bilincinde oldugundan inancsiz olmustur.

Iste bu acidan inancli tekduze durumdayken, inancsiz inancli bilincini tasir.

Inancli da ise bilinc yerine, itaat, biat, kulluk, sorgusuz iman ve kabullenme teslimiyet vardir.

Zaten bu durum, inancli acisindan inancsizdan gelen tum bilgi algi ve bilinclerin; inanclica algiya kapali olmasidir.

Cunku inancli kararini vermistir ve sadece inancini percinlemek icin tartisir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar söylemek istediğim bişey var gerçekten bir yaratıcının olmaması yada var oldugünü düşünseniz bile insanların dünyada yaptığı herşeyi yargılamayacağını düşünmek işimize çekebilirdi ama 124000 tane peygamber gelmiş hepside aynı şeyi söylemiş gelde inanma

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygı deger arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterimki ben ateist filan değilim yorumların cevapların çogunu okudum ben allaha.

.

.

.

kötülükden doğan çevreye zarar verici hareketlerden kaçınsa dünya çok güzelbi yaşam alanı olur hepsini okudugunuz için teşekür ederim 

sen aklını yemişsin ruh halin çok kötü derecede inan şu cinlerine söylermisin sayısalın sonucunu verisnler çok hızlılar görünmezler her an her yerde olabilirler şu bana yazı yazana sayısalın sonucunu versinler ,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Siz ebu cehili tanırmısınız tanırsınız nasıl tanırsınız ilk kafirler den biri olarak değil mi? 

Peki siz bu kelimeleri nasıl yazabiliyorsunuz neymiş 4 kitaptada tanrı farklıymış aslında farklı değil aslında sizin anlamadığınız ve araştırmaktan korktuğunuz hakikatleri bilmiyorsunuz bel ki de biliyorsunuz bilmemezlik ten geliyorsunuz aslında tüm dinlerin indirilme amacı isimleri farklı ama temeli aynı dinlerdi ama insanoğulları o dinlere mensup olan kutsal kıtapları kendi şahsı fıkır ve düşünceleriyle değiştirim saptılar allahın emirlerine karşı çıktılar.

Allah (c.c) bu sapkınlığı önlemek için Hz.Muhammed (sav) elçi olarak gönderdi ve allah (c.c) hak dini islam dinini cebrail aracılığıyla muhammed (sav) iletti peygamber efendimiz de insan oğluna hak dinini yaymakla görevlendirildi ardın dan kuran indirildi ve sizin inanmak istemediğiniz kıyamet yani olğm den sonra hayat,Allah ı tanımak mümkündür allah kendini tanıtmıştır sizin kanıt yok demeniz asılsız kanıt var birinci elden yok olmuyacak olan bir kanıt ister inanın ister inanmayın gerçekler den kaçamazsınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba. bu tartışmalara son vermek gerek. benim düşüncem de şudur eğer kötü biri değilsen ve iyiliğin oluyorsa insanlara ve doğaya karşı, öldüğün zaman seni güzel bir şey bekler. derler ya ne ekersen onu biçersin. tartışmalara son verip gayemiz bu olsun. iyi olalım. ayrımcılık yapıp sizin burada yaptığınız gibi birbirimizi üzmeyelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.