Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

....::SeRbEsT kÜrSü::....

Önerilen İletiler

amacım bişeyi anlatmak değil de....bişeyler anlatmak istediğinizde buraya gelip istediğinizi sölemeniz...bilmiyorum çok baktım ama bulamadım...okulda bi hocamız her hafta yaptırırdı..içimizden gelenleri yazardık..eleştri..duygusal...psikolojik...vs.herşey olabilir beğenilen bir resim bir öykü bir şiir...bir konu herhangi bişey...serbest dediğim gibi...şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 984
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

İmkansızdık

Sen; içinde baharı gizleyen kışımsın benim...

Ve biliyorum ki o baharın güneşinde tenim esmer olmayacak hiç. Bana susmak

düşecek, payıma kilitlenmiş bir yürek kalacak. Kaderi önceden belirlenmiş

konuşmalar, paylaşmalar, bakışmalar olacak. Bir yerde aykırılığım tutup sarılsam

da içimde sana, sen bunu hiçbir zaman bilemeyeceksin...

Git diyorum sana, kalma yüreğimde, bu kadar özleteceksen kendini. Bir bakış;

gözüm gözüne değiyor; hissediyorum... Gitme diyorum. Kal geldiğin yerde. Ne

gitmelerin bitiyor; ne de benim sana kal demelerim...

Hangi aralıkta girmiştin içime anlamadım. Tüy gibi hafif, usul usul inivermiştin

yüreğime. Kabullenemedim önce. kocaman yalanlar söyledim kendime. Ben dışımda

tutmaya çalışırken seni, meğer içerde hakimiyetin çoktan başlamıştı. Kuşatmıştın

dört yanımı; ve kendim için çok geçti. Yerle bir olmuştu her şey. Olmazsa

olmazlarım; ilkelerim, yargılarım...

Nasıl bir şeydi, bu beni böyle yağmalayan. Şimdi karşı durmuyorum Sana, nasılsa

buluyorsun bir yolunu ve sarmalıyorsun içimi dışımı. Ayak seslerini duyuyorum

hangi yöne gittiğini bilemeden. Ben yaşanmış bir aşkta eski yaralarıma

yanıyorum, Sen yaralarına benden sevda sürüyorsun. "Belki"lerden,

"ihtimal"lerden, "keşke"lerden medet umuyorum, Senin belki de yabancısı olduğun

düşler büyüterek...

Ben, suretine değil, aslına dokunma ihtimallerinde mutlu oluyordum.

Ben seninle, aynı coğrafyada yaşayabilme ihtimalinden huzur buluyordum.

Şimdi, bilinci küflerinden kurtulmuş bir yürekle, süresi diğer aşklardan çok

daha uzun olacak bir aşkın ömrünü anlatıyorum, Sana dair yazılanlarda...

Şimdi, bir sayfa dolusu cümlelerle; bir imkansızlığın mucizeye dönüşünü

anlatıyorum...

Şimdi, bozgun sonrası imkansız bir zafer kazanan bir orduyum, bir yenilgide

zafer ne kadar anlam taşıyorsa o kadar anlamlaşıyorum...

Şimdi ben, dağıldıkça kurulan yeni düşlerde Sana bakıyorum… Umut; hep var olacak

çünkü...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

topicin hayırlı olsun canım ...

bu sıralarda canım çok sıkkın

sebebini bende bilmiyorum ama inşallah düzelirim.. -_-

abim yafff...sağol da ben seni böle gördükçe üzülüyorum... :(

aslında şu an bende bi tuhaf oldum..Roma'da aşk diye bir film izliyorum ki henüz bitmedi...aşk nasıl birşey insana herşeyi yaptırıyo....!! ama sonunda herşey yerine varıyo..film belki ama sende de öle olucak...o olsa da olmasa da...çünkü senin gibi iyi niyetli bir insan sanmam mutsuz olsun.... :clover:

hem bu arada başka bi sebebiyeti yoktur umarım içindeki sıkıntının..bak ben burdayım... :wub:

bak bu şiir senn için...

Her sabah hüzünle karışı bir umut var içimde.

Sensizliğin hüznünü, yeni bir günün seni getirmesi umuduyla bastırıyorum.

Her doğan gün yeni bir umut, yeni bir arayış benim için.

Belki sana kavuşacağım ana bir gün daha yaklaşıyorum, bugün değilse yarın...

Kim bilir belki de yanlızca kendimi avutuyorum.

Gittiğinden beri hep yanlızlık şiirlerine takılır gözüm.

Bir başıma değilim, sensizlikten yanlızım.

Terk edilip gitmek en çok nasıl koyar insana bir ben bilirim.

Gitmelerin, gidenlerin arkalarında bıraktığı çaresizlikleri, en koyu özlemleri...

Senin gidişin de ateş gibi çöktü yüreğime.

Hiç bir yağmur yetmedi içimdeki hasret ateşi küllendirmeye.

Hiçbir sevgi yetmedi senin özlemini gidermeye.

Ben her sabah beni sana götürecek yollarda yürüdüm,

Senin duyacağın sarkıları söyledim yanlızca.

Ve gelmeyişinin her akşamında aslında doğduğunu hiç anlamadığım güneşle Beraber ben de battım bir kez daha...

Geceleri hep uyudum, uyudum;

Gün boyu hasretini rüyalarımda biraz olsun giderebilmek için.

Her şeye iyi gelen, yaraları iyileştiren zaman hiç bu kadar acıtmamıştı yüreğimi.

Bin bir umutla sarıldığım sabahlar artık hiç doğmaz oldu.

Benim günün de gecem de karanlık şimdi.

Ne ay uğruyor gecelerime, ne sana benzettiğim yıldızlar parlıyor.

Elimde kaldı umutlarım...

Sensizlik öyle kötü bir yara oldu ki artık, içimde öyle bir yara açtın ki, bir gün Olurda geri dönersen kendi yaptığın boşluğa sende yetmeyeceksin.

Orası hep bomboş, paramparça kalacak.

Büsbütün cam kırıklarıyla kaplı kalbim.

Ne zaman seni düşünsem, seni hatırlatacak en ufak bir görsem o kıraklarla dolu Yerim batmaya başlıyor yüreğime.

Artık sabahları yanlızca hüzünle uyanıyorum.

Hiçbir şey beklemiyorum günden, seni bile...

Varlığında sensizliği yaşamaktansa içimdeki boşluklarla kırıklarla, boş umutlarımla Sensizken alışırım, alışmaya çalışırım yokluğuna.

abicim umutlarını tüketme...ama umutların başkalarında da olucağınıda gözardı etme...sakın üzme tatlı canını.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

abim yafff...sağol da ben seni böle gördükçe üzülüyorum... :(

aslında şu an bende bi tuhaf oldum..Roma'da aşk diye bir film izliyorum ki henüz bitmedi...aşk nasıl birşey insana herşeyi yaptırıyo....!! ama sonunda herşey yerine varıyo..film belki ama sende de öle olucak...o olsa da olmasa da...çünkü senin gibi iyi niyetli bir insan sanmam mutsuz olsun.... :clover:

hem bu arada başka bi sebebiyeti yoktur umarım içindeki sıkıntının..bak ben burdayım... :wub:

bak bu şiir senn için...

Her sabah hüzünle karışı bir umut var içimde.

Sensizliğin hüznünü, yeni bir günün seni getirmesi umuduyla bastırıyorum.

Her doğan gün yeni bir umut, yeni bir arayış benim için.

Belki sana kavuşacağım ana bir gün daha yaklaşıyorum, bugün değilse yarın...

Kim bilir belki de yanlızca kendimi avutuyorum.

Gittiğinden beri hep yanlızlık şiirlerine takılır gözüm.

Bir başıma değilim, sensizlikten yanlızım.

Terk edilip gitmek en çok nasıl koyar insana bir ben bilirim.

Gitmelerin, gidenlerin arkalarında bıraktığı çaresizlikleri, en koyu özlemleri...

Senin gidişin de ateş gibi çöktü yüreğime.

Hiç bir yağmur yetmedi içimdeki hasret ateşi küllendirmeye.

Hiçbir sevgi yetmedi senin özlemini gidermeye.

Ben her sabah beni sana götürecek yollarda yürüdüm,

Senin duyacağın sarkıları söyledim yanlızca.

Ve gelmeyişinin her akşamında aslında doğduğunu hiç anlamadığım güneşle Beraber ben de battım bir kez daha...

Geceleri hep uyudum, uyudum;

Gün boyu hasretini rüyalarımda biraz olsun giderebilmek için.

Her şeye iyi gelen, yaraları iyileştiren zaman hiç bu kadar acıtmamıştı yüreğimi.

Bin bir umutla sarıldığım sabahlar artık hiç doğmaz oldu.

Benim günün de gecem de karanlık şimdi.

Ne ay uğruyor gecelerime, ne sana benzettiğim yıldızlar parlıyor.

Elimde kaldı umutlarım...

Sensizlik öyle kötü bir yara oldu ki artık, içimde öyle bir yara açtın ki, bir gün Olurda geri dönersen kendi yaptığın boşluğa sende yetmeyeceksin.

Orası hep bomboş, paramparça kalacak.

Büsbütün cam kırıklarıyla kaplı kalbim.

Ne zaman seni düşünsem, seni hatırlatacak en ufak bir görsem o kıraklarla dolu Yerim batmaya başlıyor yüreğime.

Artık sabahları yanlızca hüzünle uyanıyorum.

Hiçbir şey beklemiyorum günden, seni bile...

Varlığında sensizliği yaşamaktansa içimdeki boşluklarla kırıklarla, boş umutlarımla Sensizken alışırım, alışmaya çalışırım yokluğuna.

abicim umutlarını tüketme...ama umutların başkalarında da olucağınıda gözardı etme...sakın üzme tatlı canını.. :)

saol canım ama canım sıkkın oldugu zaman genelde birilerini üzmüşüm demektir ...

, canım sıkkkın oldugu zaman hep böyle olmuş dur ama ben kimseyi üzmedim ki .... :unsure:-_-:(

napcam bilmiyorum nasil düzelcem -_-:(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saol canım ama canım sıkkın oldugu zaman genelde birilerini üzmüşüm demektir ...

, canım sıkkkın oldugu zaman hep böyle olmuş dur ama ben kimseyi üzmedim ki .... :unsure:-_-:(

napcam bilmiyorum nasil düzelcem -_-:(

abimm...bak şimdii yaşım küçük hani böle onu yap bunu yap diyemem sana... :blushing: ama ben görüyorum ki içindekileri bayağı üzüyorsun birisi olması gerekmiyor ki sen kendini üzüyorsun zaten...ve bu yüzden için sıkılıyor..cevapsız ikilemli sorular..karışıksın sanırım...ama böle olmaa....!sana hiç yakışmıyorr...bebeto değğil misin sen...tamam üzülme diyemem ama bu kadar sıkma canını...sevildiğini unutma...ısıt biraz içini..iyi şeyler düşün..sevdiklerini düşün..sevildiğin insanları... :clover: ne diyim kii... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir gecenin karanlığında;karanlık dar bir sokakta yürüseydik seninle....elim elinde..Uzatmak için ayrılık saatini,yavaşlatsaydık adımlarımızı..İki yetersiz sokak lambasının tembel ışığında;uçuşan gece kelebekleri görseydi bizi...Dudaklarımda bilmiş bir gülümseme olsaydı,senin çok iyi tanıdığın..Emin olsaydım,yemin edebilseydim beni sevdiğine...

Gecenin sessizliğinde bir benim topuk sesim olsaydı bir de senin nefesin.Karanlık bir köşede kalbim hızlansaydı,belki beni öpersin diye...Senin sol elin benim sağ elimde eriseydi ve ayrılmamak için tek el olsaydı.Belki ayrılmamız o zaman bu kadar kolay olmazdı...

Üşüseydim yada üşümüş gibi yapsaydım yalandan ürperek...İçimde bana sarılmanın umutları yeşerseydi,dudaklarımda yine o muzur ifade olsaydı..Anlasaydın,gülerek sarılsaydın...Üşüdünmü deseydin..Kalbine...Gömleğinin taaa içine uzanıp baksaydım "bana yer varmı?"diye sorsaydım.Gülseydin "VAR" DİYEREK.Elim yanağını kucaklsaydı.Gözlerimiz kapansaydı mutluluktan.Kaybolsaydık o gecenin karanlığında...Sabah yıldızı olsaydık,sabahlara kavuşturan...Sabahı karşılayan...İki sokak lambası olsaydık,sadece kendilerini ve birbirlerini aydınlatan....

Razıydım...Sokulsaydım,burnumu boynuna dayasaydım...Kokun benim olsaydı...O geceden sonra ben sen koksaydım...Olmayan bir şarkı çalsaydı karanlıkta...Sadece bizim bildiğimiz ve bizim duyabileceğimiz...

Elim elinde kalsaydı...yüreğim yüreğinde..

Seninle sokak lambası bile olurdum,dönseydin eğer...

Dönmedin...kalbindeki dağları yıkıp,dönemedin...

Gittin,gidiş o gidiş....

Ve ben...."Sokak Lambası" bile değildim......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

abimm...bak şimdii yaşım küçük hani böle onu yap bunu yap diyemem sana... :blushing: ama ben görüyorum ki içindekileri bayağı üzüyorsun birisi olması gerekmiyor ki sen kendini üzüyorsun zaten...ve bu yüzden için sıkılıyor..cevapsız ikilemli sorular..karışıksın sanırım...ama böle olmaa....!sana hiç yakışmıyorr...bebeto değğil misin sen...tamam üzülme diyemem ama bu kadar sıkma canını...sevildiğini unutma...ısıt biraz içini..iyi şeyler düşün..sevdiklerini düşün..sevildiğin insanları... :clover: ne diyim kii... :(

SENİN BENİ DÜŞÜNMEN YETER CANIM KARDEŞİM SEN BİTANESİN ;)-_-;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok yakışıklı genç bir adam Amerikanın batısındaki bir çiftliğe iş başvurusunda bulunmuştu.

Çiftliğin sahibi ona özelliklerini sorduğunda genç adam kendine güvenen bir edayla şöyle cevap vermişti:

"Rüzgar estiğinde dahi uyuyabilirim"

Bu söz yaşlı çiftlik sahibinin kafasını çok karıştırmıştı, fakat bu zeki genç adamdan da çok hoşlanmıştı, bu yüzden onu işe aldı. Birkaç gün sonra yaşlı çiftlik sahibi ile karısı geceyarısı çok sert ve şiddetli bir rüzgarla uykularından fırladılar. Bir sorun çıkma ihtimaline karşı heryeri kontrol etmeye başladılar. Pencere ve kapıdaki kepenklerin sıkıca kapatılıp kancalarının yerlerine takıldığını gördüler. Kalın ağaç kütükleri ise sıra sıra şöminenin yanına dizilmişti. Tarım araçları güvenli bir şekilde hangara yerleştirilmişti. Traktör garajdaydı.Ahırın kapısı düzgün bir şekilde kapatılmış ve kilitlenmişti. Hatta içerideki tüm hayvanlar oldukça sakindiler. Genç adam hemen ilerdeki kulübesinde huzurlu bir şekilde uyuyordu.

İşte o anda, yaşlı çiftlik sahibi, genç adamın o gün ona ne demek istediğini anladı.

"Rüzgar eserken dahi uyuyabilirim"

Çünkü genç adam, fırtınasız güzel günlerde bir gün şiddetli bir fırtına ile çiftlikteki herşeylerini kaybedebileceklerini düşünerek, işlerini o kadar bağlılıkla ve düzgün bir şekilde yapmıştı ki, en sert, en şiddetli fırtına dahi esse, yatağında huzurla uyuyabilirdi.

Acaba bunu hangimiz gerçekten yaşamımızda uygulabiliyoruz?

Yapabildikleriniz değil, bir gün gerçekten yapamadığınız şeyler güneş battığında size baş ağrısı verir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

amacım bişeyi anlatmak değil de....bişeyler anlatmak istediğinizde buraya gelip istediğinizi sölemeniz...bilmiyorum çok baktım ama bulamadım...okulda bi hocamız her hafta yaptırırdı..içimizden gelenleri yazardık..eleştri..duygusal...psikolojik...vs.herşey olabilir beğenilen bir resim bir öykü bir şiir...bir konu herhangi bişey...serbest dediğim gibi...şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim... :clover:

canım benim iletin beni çok mutlu etti...Ayrıca topik mi diyorsunuz (serbest kürsü) çok güzel olmuş... Yazdıkların beni hep koparıyor zaten....Sanki senin roman kahramanın benim...ama inan ki en kötü olduğum anda bile sen beni o durumdan çıkarmayı başarıyorsun...sana alıntı ama gerçek bir öyküyü yazmak istiyorum...Umarım ilk benden okursun.

"Büyük kızım küçükken sanırım anaokuluna gidiyordu.sabahları yatağında beş dk otururdu,ben de karşısına otururdum.küçük,spontan bir oyun oynardık.Ben ,bir hayvan,eşya veya bitki rolüne girerdim, o kendisi olurduve karşılıklı bir drama veya fabl diyebileceğimiz bir şey sergilerdik.

Bir sabah uyandı,oturup battaniyeye sarıldı ve ' hadi bana bir ağaç ol 'dedi. O sabah canım çok sıkkındı, keyfim yoktu;son günlerde irili ufaklı bir çok olay moralimi bozmuştu.İçime baktım,oyun oynamak istemediğimi hissettimve dürüstçe bunu kızıma söylemeye karar verdim.canım benim bu sabahkeyfim yok canım sıkılıyor,ağaç olmak istemiyorum.bir an durdu ve parmağını uzatarak 'baba tamam 'dedi.'o zaman üzgün bir ağaç ol.' Tekrar içime baktım , neşeli bir ağaç olmak istemiyordum,ama üzgün bir ağaç olabilirdim.

ve üzgün ağaç oldum.birilerinin meyvelerimi taşladığını,insanların canımı sıktığını anlattım.anlattıkca hafifledim,ferahladım.Beş dakika bittiğinde rahatlamıştım." :blushing: Üstün Dökmen (küçük şeyler.)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canım benim iletin beni çok mutlu etti...Ayrıca topik mi diyorsunuz (serbest kürsü) çok güzel olmuş... Yazdıkların beni hep koparıyor zaten....Sanki senin roman kahramanın benim...ama inan ki en kötü olduğum anda bile sen beni o durumdan çıkarmayı başarıyorsun...sana alıntı ama gerçek bir öyküyü yazmak istiyorum...Umarım ilk benden okursun.

"Büyük kızım küçükken sanırım anaokuluna gidiyordu.sabahları yatağında beş dk otururdu,ben de karşısına otururdum.küçük,spontan bir oyun oynardık.Ben ,bir hayvan,eşya veya bitki rolüne girerdim, o kendisi olurduve karşılıklı bir drama veya fabl diyebileceğimiz bir şey sergilerdik.

Bir sabah uyandı,oturup battaniyeye sarıldı ve ' hadi bana bir ağaç ol 'dedi. O sabah canım çok sıkkındı, keyfim yoktu;son günlerde irili ufaklı bir çok olay moralimi bozmuştu.İçime baktım,oyun oynamak istemediğimi hissettimve dürüstçe bunu kızıma söylemeye karar verdim.canım benim bu sabahkeyfim yok canım sıkılıyor,ağaç olmak istemiyorum.bir an durdu ve parmağını uzatarak 'baba tamam 'dedi.'o zaman üzgün bir ağaç ol.' Tekrar içime baktım , neşeli bir ağaç olmak istemiyordum,ama üzgün bir ağaç olabilirdim.

ve üzgün ağaç oldum.birilerinin meyvelerimi taşladığını,insanların canımı sıktığını anlattım.anlattıkca hafifledim,ferahladım.Beş dakika bittiğinde rahatlamıştım." :blushing: Üstün Dökmen (küçük şeyler.)

evet umudunuz olan ilk olmasıydı ve oldu...ilk defa okudum... :)

sizi mutlu edebilmek çok güzel...çünkü dediğim gibi cümlelerimi öznesine zarfına ayırıp dil bilgisi bakımından incelemektense sevgi keder neşe hüzün duygularına ayırıp ortaya çıkarmayı çok iyi başarıyorsunuz... :wub:

ayrıca...mutsuz bir ağaç...bir ağaç bu kadar mı değişken bir ruha sahip olabilir...bir ağaç olsam..ağlardım ilk önce..sonra gülerdim...yapraklarımı dökerdim hüzünden...sonra yeşerirdim sevgiden..bir ağaç ol şeyda...desen şimdi bana....!!!

olurum ama nasıl....karışık hüzünleriyle mutlu olan ama bi o kadarda derinlerinde kırıldığı şeyler olan ama yüzeye çıkarmayan bir ağaç...şu sıralar üzülüyorum...ama gülüyorum daa....üzülüyorum çünkü burda gerçekten hareketlerimi yapma görenler var artık buna eminim.... :( ama gülüyorummmmm çünkü bu duygularımı gerçek gören sizler varsınız...iyi ki varsınızzz :hug::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yiyor, ne içiyorsun

Elde değil aklım sende

Gece çok geç yatıyorsun

Gelde bi demli çay iç bende

Olmadı akşam yemeğe yetiş bari

Yolunu gözlüyor Perihan Hanım

Bu ayrı ev işine alışamadım

Sızlıyor ince ince sol yanım

A nenni nenni

Kınalı kuzum

Büyüdün de adam mı oldun

Yanağı pembem, dudağı kirazım

Gözü okyanusum iyi ki doğdun

Bu yürek çarpıntısı ömürlük biliyorsun

Büyümedin hiç gözümde

Bebeğim sen ne diyorsun

Bir dualık mesafedeyim

Ne zaman sıkışırsan yanındayım

Ha bu arada soğudu havalar aman ha

Üşütme yine, kurbanın olayım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yiyor, ne içiyorsun

Elde değil aklım sende

Gece çok geç yatıyorsun

Gelde bi demli çay iç bende

Olmadı akşam yemeğe yetiş bari

Yolunu gözlüyor Perihan Hanım

Bu ayrı ev işine alışamadım

Sızlıyor ince ince sol yanım

A nenni nenni

Kınalı kuzum

Büyüdün de adam mı oldun

Yanağı pembem, dudağı kirazım

Gözü okyanusum iyi ki doğdun

Bu yürek çarpıntısı ömürlük biliyorsun

Büyümedin hiç gözümde

Bebeğim sen ne diyorsun

Bir dualık mesafedeyim

Ne zaman sıkışırsan yanındayım

Ha bu arada soğudu havalar aman ha

Üşütme yine, kurbanın olayım

:( Sevdayı aradım yıllarca gizli kalmış kalp köşelerinde,

Erişilmez denilen başı boz dumanlı dağlarda,

Nerede, nasıl ve ne zaman karşılaşacağımı bilmeden,

İsli camlara adını yazacağım meleği bekleyerek,

Sessiz gecelerimde sığınabileceğim,

Ellerini sımsıkı bırakmamacasına tutacağım,

Ve onun ardından delicesine ağlayabileceğim,

İlahi bir tutkuyla sevebileceğim,

Yaşamda, ölümde birlikte olabileceğim,

Onunla her şeyi sonuna kadar paylaşabileceğim,

Ruhsuz bedenime ruh aşılayabilecek,

Umutsuzca çırpınışlarıma çare olabilecek,

Meleği aradım durdum fani dünyada,

Mutluluğu, sevinci tekrar yaşamak isterdim,

Elemi, kederi, acıyı unutabileceğim,

Lalenin, gülün, karanfilin anlamı olmalıydı artık benim için,

Ezelden ebede kadar birlikte olabileceğim,

Gülmeliydim onunla birlikte her kötü günde

İşte tüm bunlar onunla başladı, onunla da bitecek,

Meleğim seni seviyorum...

:hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

heeyyy... :online2long: ..serbest kürsücü...şiir..nesir..bide nutka başladın ha... :stuart: ...kim tutar seni..hadi bakam..bide şey var..arada sırada arkadaşlarla yapardık..yaratıcı drama..o an için kurgulanmış bir oyun yaratır..replikleri belirler..oynardık sonrada..ne eylencelidir..nette de zor o işler..kal sağlıcakla..arada bir uğrarım... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

heeyyy... :online2long: ..serbest kürsücü...şiir..nesir..bide nutka başladın ha... :stuart: ...kim tutar seni..hadi bakam..bide şey var..arada sırada arkadaşlarla yapardık..yaratıcı drama..o an için kurgulanmış bir oyun yaratır..replikleri belirler..oynardık sonrada..ne eylencelidir..nette de zor o işler..kal sağlıcakla..arada bir uğrarım... :clover:

:) nutuk değil de....öle bi kaç cümle mutluluk için... :clover:

hem ara sıra kabul etmem sık sık gelmelisin buraya.... :) hem bak burda bizi ban dışında sınırlayan bişey yok..herşeyi yazabilirsin...ister kendin yazarsın..isterse bi başkası yazmıştır sen alırsın beğendiğini buraya koyarsın... :) beğenmesen de koyarsın tabe..kısıtlama yok... :) :) hem sayın psikoloğum nasılmış benim.... :clover: ters surat gülerken için gülüyordur umarım... :wub::stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nasılmış benim tirtirim..yani sen estikçe ben titrerim.. :clover: ...ofise yeni geldim..bilgisayarı açtım..çayımı yudumladım..foruma baktım..serbest kürsüyü açtım..senin yazını gördüm..bana yazdığını...gülümsedim..mutlu oldum..sen parıltısısın evet...parıltısı..mutluluğun..benki değilim eskisi gibi..olamıyorum mutlu..amma seni çok sevdim.. :wub: ..

çıkmaz sokaklarda kapına düştüm..

gölgem peşi sıra ayak izleri..

yağmur altında ateşe düştüm..

başımda savrulur sevda külleri... B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nasılmış benim tirtirim..yani sen estikçe ben titrerim.. :clover: ...ofise yeni geldim..bilgisayarı açtım..çayımı yudumladım..foruma baktım..serbest kürsüyü açtım..senin yazını gördüm..bana yazdığını...gülümsedim..mutlu oldum..sen parıltısısın evet...parıltısı..mutluluğun..benki değilim eskisi gibi..olamıyorum mutlu..amma seni çok sevdim.. :wub: ..

çıkmaz sokaklarda kapına düştüm..

gölgem peşi sıra ayak izleri..

yağmur altında ateşe düştüm..

başımda savrulur sevda külleri... B)

titririn mutlu bu sıralar...çılgın yaşıtlarına ayak uyduruyor adeta....delicesine eğleniyor şu sıralar...sıkan bir sistem yok artık tirtirini..tirtirin mutlu mutlu olmasına da bi hayli de çelişki de kafası...bulanık...ne yapıyorsun diyorum kendime....cevap yok...nedensiz yaşıyorum ne yaşıyorsam sonuçlarını düşünmeksizin..veeee seviyorumm psikoloğum... :wub: hayatı yaşamayı annemi babamı kardeşimi seni sizi....ben seviyorum yaşadığım yeri....sistemden sıyrıldığım andaki özgürlüğümü hissetmeyi seviyorum...arkadaşlarımla karşılıklı dans edip eğlenmeyi....eğlenirken çığlık atmayı....ve bunun sonucunda yorulup oturduğumuz anları seviyorum...ağlayan arkadaşıma sarılmayı...sevmeyi...sevenlerime daha sıkı sarılmayı seviyorum...ara sıra olan kırgınlıklarıma aldırış etmeden yaşamayı seviyorum..:wub: psikoloğum seni de seviyorum... :clover::wub:

işte tirtirin şu sıralar pozitif hüzünleri olsa bile.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Özletiyor Seni Bu Yağmurlar

Burada yağmur yağıyor

Aralıksız yağıyor günlerdir

Ama sen yine de şemsiyeni

Almadan gel ilk otobüsle

Buğulanan camlara usulca

Yüzünü çiziyorum ki yüzün

Bir yağmur damlası olup

Düşüyor yapraklarına gülün

Güller de bozamıyor bu uzun

Karanlık sessizliğini kentin

Anılarını yitiriyor sokaklar

Bezirgânlaşıyor bulvar ışıkları

Tarih de kekemeleşiyor bazen

Ki o zaman aşktır tek bilici

Aşksa yürümek gibi bir şey

Duyabilmek kuşların gelişini

Anısı bizsek eğer bu kentin

Unuttuğu türküler bizsek

Acıyı rehin bırakıp bir güle

Anımsatmalıyız bunları bir bir

Sonra yürümeliyiz seninle

Sokaklara caddelere çıkmalıyız

Belki bir aşktır bu kentin

Belleğini geri getirecek olan

Burada yağmur yağıyor ama sen

Şemsiyeni almadan gel yine de

Özletiyor bu çılgın sağanak seni

Sırılsıklam özletiyor biliyor musun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her kelimem yalnızlığa tutsak.

Her gülüşüm sana uzak.

Yüreğimle yüreğine dokunsam,

Gülüşün düşer haramın avuçlarına.

Gözyaşlarımı yüzüne bıraksam,

İmkânsızlık düşer hasret paydalarımıza.

Güneşler kurutmaz ıslak kirpiklerimizi.

Şarkılar avutmaz ikimizi de.

Gün gelir,

Gözlerimizden akan

Yaş olur ayrılığımız.

Gün gelir,

Yüreğimizi yakan

Yangın olur yalnızlığımız.

Gün gelir,

Yoklukta yüreğimizi dayandığımız sırt,

Uçurumlarda tutunduğumuz bir dal olur

İmkânsızlığımız.

Ve bir gün Cennetin köşelerinde

Sarıldığımız gül kokulu bir sevda olur

Islak gözyaşlarımız…..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

duygularm54ew6yc0.jpg

Yokluğunda

Kendimle hesaplaştım,

Seni neden bu kadar sevdim diye.

Sen kalbimde iken ,

koyamadım yerine kimseleri,

Yaşadığım bu günlere,

Seni benden alan nedenlere,

İmkânsızlıklara lanet ettim.

İçim acıdı öfkemden.

Ama her şeye rağmen,

Seni yaşamak güzeldi,

imkânsız da olsa.

Seviyordum.

Ben senin kollarındaydım.

Sen bana sarılmıştın

Mutluydum.

Biliyordum bir gün bitecekti.

Hepsi anılarda kalacaktı.

Olsun ben seni,

Anılarımda yaşatacağım.

Umutlarımla büyüteceğim.

Sevgimle besleyeceğim.

Geçmişin sayfalarında kalacak

Aşkımız belki.

Sen benim için,

Ben de senin için hayal olacağız..

Benim ve senin imkânsızlıklarında

Sıkışıp kalacağız.

Hep bir şeyler eksiz olacak.

Bu günüm de olduğu gibi, yarın da

Kalplerimiz ,

Bizi ayıran nedenlere isyan edecek.

Ne dağları ben aşacağım.

Neden tepelerden bana gelebileceksin.

Sen de benim gibi

Başka kollarda iken beni düşünecek,

Düşünce kahrolacaksın…

Kahroldukça ağlayacaksın…

Artık

Sen de ben de olmayacağız.

Acılar, hüzünler, dertler olacak.

Aşkımızı anılarımızı.

Ekmek arası katık yapacağız.

Biliyorum karnımız doymasa da

Açlığımızı yatıştıracağız.

Tıpkı diğer yarım kalan aşklar gibi

Bir yanımız eksik

Hep bir yanımız olmayacak...

gitmedx4zf7.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu aralar duygusal olarak karışığım..nedenini sana soldim..sen estikçe....

efet mannak biliyorum... :)

ben de karıştım kardeşim inan senin giibi...

ama benimde sana sölediğim gibi... ;) takma sen böle şeyleri kafana emi...yaşamaya bak ANını.... :clover:

zamanla sıyrılıcaksın bu karışıklıktan çünkü..buna eminim... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saol ama eve gitmek gelmiyo içimden....uyuyamıyorum çok kotu bişi yaw....

inan bana...... :(

inanıyorum sana.....neden inanmayım küü...

off..aslında seni o kadar iyi anlıyorum kii..bunu dile getiremem..aynıları bana da olmuştu...hatta ben yemek bile yiyemiyodum düşünsene.... :( çokk kötü...hatırladım birden....ama inşallah senn de benm gibi zamana bağlı değildir içindeki..

çünkü zaman kötü....hain...gelmezse eğerr gelmez o zaman ben bilirim....

ve söyliyim..aslında bi bakıma senn elinde....zamana bırakmamak da senn elinde..ama diyorum yaa işte o içindeki duygu...eşibenzeri yok...yaşattıkları da öyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir ßL@D€-RUNN€R
inanıyorum sana.....neden inanmayım küü...

off..aslında seni o kadar iyi anlıyorum kii..bunu dile getiremem..aynıları bana da olmuştu...hatta ben yemek bile yiyemiyodum düşünsene.... :( çokk kötü...hatırladım birden....ama inşallah senn de benm gibi zamana bağlı değildir içindeki..

çünkü zaman kötü....hain...gelmezse eğerr gelmez o zaman ben bilirim....

ve söyliyim..aslında bi bakıma senn elinde....zamana bırakmamak da senn elinde..ama diyorum yaa işte o içindeki duygu...eşibenzeri yok...yaşattıkları da öyle...

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.