Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ev Yapımı Limoncellomuz Beklediğinizden Çok Daha Kolay

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Ev Yapımı Limoncellomuz Beklediğinizden Çok Daha Kolay

Kachka hakkında sevilecek çok şey var: En son Piglet şampiyonumuz Bonnie Frumkin Morales'ten Rus Yemeklerine Dönüş! Ama beni en çok heyecanlandıran bir şey var: votka. Ki, eğer beni tanıyorsan, hiçbir anlamı yok. Çünkü votkadan nefret ederim. Ya da yaptığımı sanıyordum.

Kachka'nın ilk bölümü tamamen votka ya da daha spesifik olarak onu aşılamakla ilgili. Tarhun, yaban turpu, papatya, kakao ucu, kızılcık, çilek. Morales'in bakış açısından, olasılıklar neredeyse sonsuzdur: "Alkol, lezzetleri hem korumak hem de artırmak için mükemmel bir araçtır" diye yazıyor.

Sadece, diye düşündüm, İtalyan limoncello gibi. Bu güçlü, güneşli, limonlu İtalyan likörü genellikle sindirim veya yemek sonrası içecek olarak tüketilir. İlk önce İtalya'dayken, tüm pizza ve makarnalardan eve dönerken limoncelloda ısrar eden annemle birlikte tökezledim. Roma'dayken! Ama kelimenin tam anlamıyla.

AAXfrqi.img?w=392&h=392&m=6

AAStkho.img?w=392&h=392&m=6

AAMeSVs.img?w=392&h=392&m=6

Frances Mayes ve Edward Mayes'in The Tuscan Sun Yemek Kitabı'nda, bir bardak limonataya bir sıçrama eklemeyi öneriyorlar. Ama bunu buzun üzerine dökün ve pratik olarak limonata olabilir - tatlı, ekşi ve ferahlatıcı. Sadece, bilirsiniz, dikkatli olun: “Bazı insanlar buna aşık ve masum göründüğü için üç veya dört bardak içiyorlar” diye yazıyorlar. "Bu bir hata."

Food52 personeli yazarı Kelly Vaughan, yaz düğünü için limoncello içeren bir kokteyl tarifi geliştirdi; buna “Limon Sıkacağı” adını verdi ve eşit miktarda limoncello, prosecco ve soda ile yaptı. "Limonatanın hafif sarhoş edici, süper kabarcıklı bir versiyonu gibi - sıcak bir Temmuz günü için mükemmel!" dedi.

Limoncello Nasıl Yapılır?

İçki dükkanından satın alabileceğiniz çok lezzetli limoncello markası var (Pallini ve Landucci bizim favorilerimizden ikisi), ama kendi limoncello'nuzu evde de yapabilirsiniz. Tarifimiz sadece 15 dakikalık uygulamalı çalışma gerektiriyor, ancak içmeden önce en az bir hafta beklemeniz gerekecek. Şu malzemeleri toplayın: 11 limon, 1 (750ml) şişe votka, 1 su bardağı yeni kaynamış su ve 1 su bardağı toz şeker.

Limon kabuğu rendesini kalın şeritler halinde soyarak başlayın, beyaz özünden mümkün olduğunca kaçının ve büyük bir cam kavanoza ekleyin. Votkayı kavanoza dökün ve ikisini birlikte karıştırın. Bunları ve karabiberleri kapaklı büyük bir cam kavanoza ekleyin. Votka ekleyin, karıştırın ve ardından kavanozu bir kapakla sıkıca kapatın. Limonları ve votkayı oda sıcaklığında - tercihen kiler gibi serin ve gölgeli bir yerde - en az beş gün veya bir aya kadar demlenmeye bırakın. Ne kadar uzun süre oturmasına izin verirseniz, tadı o kadar limonlu olacaktır (şahsen, tadı sadece bir hafta sonra sevdim).

Tadından memnun kaldığınızda, limoncello'nun son damlasını elde etmek için votkayı ince gözenekli bir elekten süzün ve limon kabuklarına bastırın. Bir tencerede, eşit miktarda su ve toz şekeri birleştirin ve sık sık karıştırarak şeker eriyene kadar ısıtın. Karışımı soğumaya bırakın ve ardından limoncelloya yavaşça karıştırın. Limoncelloyu buzdolabında veya derin dondurucuda (benim tercihim) süresiz olarak saklayın.

Limoncello Çeşitleri

Limoncello tarifleri genellikle iki açıdan farklılık gösterir:

Alkol Türü: Bunların tümü kanıta veya hacme göre alkol yüzdesine bağlıdır. Çoğu votka, 80'e dayanıklı veya yüzde 40 alkoldür. Burada tercih ettiğim şey bu. İyi demlenir ve çok güçlüdür ancak yine de limoncello aromasının parlamasını sağlar. Veya daha güçlü olabilir, örneğin daha yüksek dayanıklı votka veya en yüksek dayanıklı, nötr tahıl alkolü ile. Bazıları, bunların daha güçlü tatlar verdiğini, ancak aynı zamanda daha güçlü limoncellos verdiğini iddia ediyor. Sonuç, bence, sindirim olarak yudumlamak için kişisel olarak daha az lezzetli olan daha gazlı bir içecek olacak.

Şeker İçeriği: Alkolü ve limon kabuklarını demledikten sonra, kavanozun ağzı limon ağacına sürünüyormuş gibi kokana ve sıvı altın olana kadar tatlandırmanız gerekir. Tatlı içeceklerden hoşlanmıyorum ama burada çok önemli. Ancak miktar size kalmış. 750 ml'lik bir şişe votka ile başlayarak, basit bir şurup oluşturmak için 1 bardak sıcak suda eritilmiş 1 bardak şeker ekleyeceğim. Bazı tarifler bu miktarın dört katına kadar ekler. Küçük başlayın, tadın ve oradan inşa edin.

Diğer eklemeler: Birçok limoncello tarifi bu birkaç malzemeyle bitiyor ama ben ekstra özel bir şey yapmak istedim. Tarifim ayrıca bir konuda daha farklı: karabiber. Limon kabukları ile birlikte biraz ezilmiş karabiber eklemek biraz baharat ve sıcaklık katıyor, boğazınızın arkasında biraz gıdıklıyor, ki bunu bir sindirimde gerçekten seviyorum. Ben buna limoncello e pepe diyorum. Veya bir bardaktan sonra 'çello e pepe! Büyük bir kase cacio e pepe'den sonra mükemmel.

AAXftnq.img?w=230&h=230&m=6

Limoncello ve Pepe

11 organik limon, iyice yıkanmış
1 yemek kaşığı karabiber, biraz ezilmiş
1 (750ml) şişe votka
1 su bardağı sadece kaynamış su
1 su bardağı şeker

Kaynak: Food52

caipirinha-3483439.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.