Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah'ın varoluş amacı ne?

Rastlantı

Önerilen İletiler

cehennem korkusu yanlızca kafirlerde dinsizlerde vardır...

Desteksiz sallamayın efendim. Eğer cehennemden korksa idik bu dini terketmezdik.Madem korkmuyorsunuz ne diye islami kuralları uyguluyorsunuz? Yoksa kuranda;

Ey iman edenler ben bu kuranı,canım sıkıldı eğlence olsun diye işte öylesine inidirdim,emirlerimi yapsanızda olur yapmasanızda.

şeklinde bir ayet varda bizimmi haberimiz yok?

ırakta yaşanılan dramın en büyük nedeninin şii sünni çatışmasına dönüştüren ABD olduğunu duymayan bir siz kalmışsınız sanırım...

Doğru, herşeyden amerika sorumlu.Sizin aklınız nerde?Sana biri ananı bananı öldür dediğinde öldürür ve sonrada kendini aklamak için;

Benim suçum yok bunu bana ahmet söyledi mi diyeceksin.

bunlarla genelleme yapmak ancak ve ancak bilgisiz bihaber insanların işidir.

Yüzlerece yıllık islam tarihinde farklı islam anlayışı yüzünden tekfir edilip öldürülünler de zaten hep istisna değilmi ?

hür irade ve özgür düşünce.isteyen istediğini düşünür Allah akıllardan geçenleride bilir bu bakımdan haklısınız.tezinizdeki haklılık oranı oldukça fazla..lakin az açık giyinenlerinde tamamen abartı açılmasına ne diyeceksiniz??

Kırmızı renkli kısımda cümle düşüklüğü var anlaşılmıyor, daha açık anlatrısanız cevap verebilrim

ölümden korkmanın ecele bir faydasını bilem bunu anlayabilen hiçbir müslüman sizin gibi düşünmez.

Burda da aynı durum söz konusu sakin olun efendim elinizden klavye kaçmıyor cevap yetiştireceğim diye paniklemenize gerek yok.

..asıl ölmeyi kendine yediremeyenler gayrimüslim olan kişilerdir..hatta bazıları o kadar abartmışlar ki olayı reelkarnasyonla başka biri olarak dünyada yaşıyoruz diyenleri bile mevcut ne yazıkki

Gayri müslim demek dinsiz veya ateist demek değildir.Reeenkarnasyona insanalarda yine sonuçta başka bir dinin mensubu olan insanlar. Ha islamın cennet cehennem masalı ha rerenkarnasyon masalı aynı kapıya çıkıyor. Zaten dinlerin bu kadar taraf bulmasının altında yatan en büyük neden doğmak kadar doğal olan ölümü,egosu doruğa fırlamış insanların asla kabule yanaşmamalarıdır. Onun için farklı versiyonlarda olsada ölüm sonrası yeniden yaşamak adlı masalı uydurmuşlardır.

cansız varlıkken dünyaya gelmedik mi zaten cümlede hata var!!huzur kıstasları herkeze göre değişir sayın hoppa ..kimi sadistlikleriyle övünür kimi imansızlığıyla kimi imanıyla vs vs bunlar huzur islamda nın ölçüleri olamaz ..!!!

olsa olsa sizin kendi zevküsefanız olur

Bu senin kuruntun. Biz imansızlığımızla değil evrensel ve bilimsel değerler ile kıvanç duyarız. Zevki sefa,yı neden bu kadar kötüllüyorsunuz ? Madem zevklenmek kötü bir şey ise sizin dininizde ne işi var. Bu dünyada yerine getirdiğiniz tüm islami kuralların karşılığı cennette ebedi zevkisefa değilmi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 132
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Desteksiz sallamayın efendim. Eğer cehennemden korksa idik bu dini terketmezdik.Madem korkmuyorsunuz ne diye islami kuralları uyguluyorsunuz? Yoksa kuranda;

Ey iman edenler ben bu kuranı,canım sıkıldı eğlence olsun diye işte öylesine inidirdim,emirlerimi yapsanızda olur yapmasanızda.

şeklinde bir ayet varda bizimmi haberimiz yok?

Doğru, herşeyden amerika sorumlu.Sizin aklınız nerde?Sana biri ananı bananı öldür dediğinde öldürür ve sonrada kendini aklamak için;

Benim suçum yok bunu bana ahmet söyledi mi diyeceksin.

Yüzlerece yıllık islam tarihinde farklı islam anlayışı yüzünden tekfir edilip öldürülünler de zaten hep istisna değilmi ?

Kırmızı renkli kısımda cümle düşüklüğü var anlaşılmıyor, daha açık anlatrısanız cevap verebilrim

Burda da aynı durum söz konusu sakin olun efendim elinizden klavye kaçmıyor cevap yetiştireceğim diye paniklemenize gerek yok.

Gayri müslim demek dinsiz veya ateist demek değildir.Reeenkarnasyona insanalarda yine sonuçta başka bir dinin mensubu olan insanlar. Ha islamın cennet cehennem masalı ha rerenkarnasyon masalı aynı kapıya çıkıyor. Zaten dinlerin bu kadar taraf bulmasının altında yatan en büyük neden doğmak kadar doğal olan ölümü,egosu doruğa fırlamış insanların asla kabule yanaşmamalarıdır. Onun için farklı versiyonlarda olsada ölüm sonrası yeniden yaşamak adlı masalı uydurmuşlardır.

Bu senin kuruntun. Biz imansızlığımızla değil evrensel ve bilimsel değerler ile kıvanç duyarız. Zevki sefa,yı neden bu kadar kötüllüyorsunuz ? Madem zevklenmek kötü bir şey ise sizin dininizde ne işi var. Bu dünyada yerine getirdiğiniz tüm islami kuralların karşılığı cennette ebedi zevkisefa değilmi ?

destekli sallayayım o zaman :)

1-inanan kişi korktuğu için değil saygı ve razı olunmak için inanır.siz bu şekilde inanmamışsanız biz neyapalım!!

2-olay ana baba öldürme değildir olayı başka yerlere cekmek sizin işiniz herzaman belli etmenize gerek yok!!

3-parça parça alıp önyargı ile okumazsanız ne anlatmak istediğimi anlarsınız..sizin gibi bol vaktimiz yok klavye değil ama ibadet kaçıyor :P

4-kırmızı fontla alıntıladığım iletinizden belli kimin klavyesinin kaçtığı sakin olun efenim her halikarda aşağılıcaksınız inananları!!!

5-islamın cennet cehennem masalı değil dünya üzerindeki %95 insanın inandığı cennet cehennem..ve siz bunla reenkarnasyonu bir tutuyorsunuz ölemi çok orantılı oldu(bu arada rerenkarnasyon değil) :lol:

5-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

destekli sallayayım o zaman :)

1-inanan kişi korktuğu için değil saygı ve razı olunmak için inanır.siz bu şekilde inanmamışsanız biz neyapalım!!

2-olay ana baba öldürme değildir olayı başka yerlere cekmek sizin işiniz herzaman belli etmenize gerek yok!!

3-parça parça alıp önyargı ile okumazsanız ne anlatmak istediğimi anlarsınız..sizin gibi bol vaktimiz yok klavye değil ama ibadet kaçıyor :P

4-kırmızı fontla alıntıladığım iletinizden belli kimin klavyesinin kaçtığı sakin olun efenim her halikarda aşağılıcaksınız inananları!!!

5-islamın cennet cehennem masalı değil dünya üzerindeki %95 insanın inandığı cennet cehennem..ve siz bunla reenkarnasyonu bir tutuyorsunuz ölemi çok orantılı oldu(bu arada rerenkarnasyon değil) :lol:

5-

Arkadaşım, sorularıma cevap vermek yerine bol bol gülme smyli kullanmış ve polemik yapmışsınız.Ben bile istesem bu kadar itibarınızı düşüremezdim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım, sorularıma cevap vermek yerine bol bol gülme smyli kullanmış ve polemik yapmışsınız.Ben bile istesem bu kadar itibarınızı düşüremezdim.

gören gözlerden itibar düşer efenim polemik yapan sizsiniz..klavye kaçmıyor sakin olun panik yapmayın bunları yazan sizsiniz...aa doğru ama siz herdaim en iyisini bilen sağlıklı kültürlü insanlarsınız...burası forumsa ister gülerim ister ağlarım ister dil çıkarırım smle ilekim ne diyebilir... ;)

sorularına cevap bir önceki iletimde mevcuttur..okumayı beceremiyorsanız benim yapacağım birşey yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gören gözlerden itibar düşer efenim polemik yapan sizsiniz..klavye kaçmıyor sakin olun panik yapmayın bunları yazan sizsiniz...aa doğru ama siz herdaim en iyisini bilen sağlıklı kültürlü insanlarsınız...burası forumsa ister gülerim ister ağlarım ister dil çıkarırım smle ilekim ne diyebilir... ;)

sorularına cevap bir önceki iletimde mevcuttur..okumayı beceremiyorsanız benim yapacağım birşey yok...

Elbetteki gülebilir,dil çıkartabilrisiniz buna ne benim nede başkasının karışmaya hakkı olamaz ama bunun için forumun özel fıkralar bölümü var. Dini bir meselede ki en değer verdiğiniz ve kutsal saydığınız ciddi bir konuda bunları yapmanız dininizi ciddiye almadığınızın göstergesidir. Siz kendiniz böyle davranırsanız başkalarından cididyet bekleme hakkınız olabilrimi?

Sadece siz değil benim sorularıma dünayada hiç bir müslüman cevap veremez cevap yazmış gibi olmak için bir şeyler çiziklerler. Hatta allah bile sorularıma cevap veremez. (verebilirmi ?)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elbetteki gülebilir,dil çıkartabilrisiniz buna ne benim nede başkasının karışmaya hakkı olamaz ama bunun için forumun özel fıkralar bölümü var. Dini bir meselede ki en değer verdiğiniz ve kutsal saydığınız ciddi bir konuda bunları yapmanız dininizi ciddiye almadığınızın göstergesidir. Siz kendiniz böyle davranırsanız başkalarından cididyet bekleme hakkınız olabilrimi?

Sadece siz değil benim sorularıma dünayada hiç bir müslüman cevap veremez cevap yazmış gibi olmak için bir şeyler çiziklerler. Hatta allah bile sorularıma cevap veremez. (verebilirmi ?)

burayı fıkralar masallar bölümüne ceviren sizsiniz biz neyin ne olduğunu biliyoruz siz tasalanmayın...kutsal saydığımız konularda ne zaman seviyeli konuşulursa o zaman seviyemizi belirleriz..

sizin için soru sormak önemli cevap değil cevaba baktığınız yokki 250 kere cevap versek gene aynı soruyu ikinci sayfada soruyorsunuz!!!

peki ilk ciddi soruyu sorayım size o zaman

madde varolmayı değilde(burasını es geçin )kendini organize edebilme özelliğini ve gücünü nerden alıyor???

çiziklemeye başlayın sayın hoppa B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 yıl sonra...

Yaradanbizi yokluk safhasından varlık safhasına çıkardı. Yokluktan varlığa çıkmak bizim tercihimiz değildi ve burada bir tercih eden var. O da Allah oluyor. 

. Mesela bir resim düşün bunu çizen kişi bu resimden üstün bir varlık olmalı ki bunu inşa edebilsin. buna göre kainatın hera an genişlediğinin bilimsel ispatı var dimi. yani KAİNAT=SONSUZ Yine buna göre sonsuzdan üstün olan bir varlığın sonu olabilirmi? Ya da Allah her yerde bulunuyor ve amerikada türkiyede veya kainatın herhangi bölgesinde sonsuza yakın iş yapıyor. Bir madde yada varlık aynı anda birçok yerde bulunabilir mi?HAYIR.  Demek ki Allah zamandan ve mekandan münezzeh. Yani zaman ve mekan onu ilgilendirmiyo. Ve zamanın olmadığı yerde olan bir varlık olan Allah'ın nasıl başlangıcı olsun? Zamanın olmadığı bir yerde başlangıç veya son da yoktur..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allahın sonsuz olduğu her yerde bulunduğu sadece kuru ve desteksiz bir iddia. Allahın arkasında pervanesi olduğu ve bununla hem serinleyip hem uçtuğu iddia edilse de bu da kuru ve desteksiz bir iddia olur. Buna benzer sayısız kuru ve desteksiz iddia ortaya atmak olasıdır. 

Ayrıca böyle sonsuz bir zekanın kendiliğinden sonsuzdan beri var olması da olanaksız. Böyle bir şey nerden ve niye olsun? Durduk yerde sonsuz bir zeka nerden niye var olacak? O zaman evren de kendiliğinden sonsuzdan beri zaten var, evren var olmak için yaratıcıya neden gerek duysun ki? Sonsuz bir zeka bile kendiliğinden zaten sonsuzdan beri var diye iddia edilebiliyorsa evrenin de kendiliğinden meydana geldiği çok daha rahatlıkla iddia edilir!

Resim kendiliğinden var olamaz diyenin ressam zaten sonsuzdan beri var demesi çok mantıksız! Ressam da sonsuzdan beri zaten var olamaz, evrim sonucu oluşabilir ve resmi yapar. Ressamın zekası ve yeteneği nasıl ve nerden, niye sonsuzdan beri zaten var olabilecek ki? Bu son derece saçma ve mantıksız.

Allah diye bir şey olsaydı o da evrimleşerek oluşmak zorundaydı. Öyle sonsuzdan beri var filan olamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.