Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah'ın varoluş amacı ne?

Rastlantı

Önerilen İletiler

• Cevaplar 132
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

"eğer başka tanrılar olsaydı hepsi birbirine ğüstün gelmeye çalıırdı" Kur'an bunu söyler

bu böyle olsaydı dünya kaosa döner, ve hepimiz kısa sürede yokolur giderdik

aynı doğa kanunları yüzyıllardır geçerli olduğuna göre yalnız tek bir tanrı var demektir

Kuran öyle söyler ama kuranın dediği doğru değil.Allah diğer tanrılarıda kendi gibi bencil zannediyor. İnsanlar bile birbirleri ile dayanışma içinde olurken,görev taksimatı yaparken eğer allah diğer tanrılarla (varsa tabi) buna yanaşmıyorsa nerde kaldı onun ilahlığı? Hem konu ilahların olup olmadığı değil.İlahlardan vahiy aldığını iddia edenlerin, kendi uydurdukları ile insanların başına bela olmaları.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran öyle söyler ama kuranın dediği doğru değil.Allah diğer tanrılarıda kendi gibi bencil zannediyor. İnsanlar bile birbirleri ile dayanışma içinde olurken,görev taksimatı yaparken eğer allah diğer tanrılarla (varsa tabi) buna yanaşmıyorsa nerde kaldı onun ilahlığı?

eğer başka tanrılar varsa kimin hangi tanrının kulu olduğuna kim karar verecek?

böyle bir konuda uzlaşılabilir mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hem konu ilahların olup olmadığı değil.İlahlardan vahiy aldığını iddia edenlerin, kendi uydurdukları ile insanların başına bela olmaları.

Hz. Muhammed ve diğer peygamberler insanların başına bela olmamışlardır, insanların başına bela olanları uyarmak için gönderilmişlerdir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dinlerden büyük belamı olur ? Hayatın her tarafını ahtapot gibi sarmış.İslama girmediğin zaman sana hayat hakkı tanımıyor,islamdan çıktığın zamanda.

dinden bela olmaz, din insanı mutululuğa götürür, ama onu uygulamayanlardan bela olur işte

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dinden bela olmaz, din insanı mutululuğa götürür, ama onu uygulamayanlardan bela olur işte

Hangi mutluluk bu? Cennet mutluluğu mu? Harfi harfine uygulayanlardan da canlı bomba oluyor zaten. Harfi harfine uygulamayanlar ise bir sürü kılıf uydurmakla meşguller o güzel dinlerine.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani şimdi kadın mirastan yarım pay alacak ve mutlu olacak öyle mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangi mutluluk bu? Cennet mutluluğu mu? Harfi harfine uygulayanlardan da canlı bomba oluyor zaten. Harfi harfine uygulamayanlar ise bir sürü kılıf uydurmakla meşguller o güzel dinlerine.

sorun da bu!

harfi harfine uygulayanlardan canlı bomba olmaz

ama bomba gibi bir insan olur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dayak yemek beni mutlu etmez

ama inancımı da bozmaz

Allah'a inanç tek bir dayakla sarsılmaz

Ya, sizlerin kafası alıyor mu? İnsanı iki cins olarak yaratan Allah, bir cinsi diğer bir cinse üstün kılacak ve o göya üstün kıldığı cinse bütün ayrıcalıkları tanıyacak. Diğer tek tanrılı dinlerin kitaplarındaki gibi Muhammed'in kitabında da kadının hiç bir değeri yoktur. Ha, anneyi yüceltmiştir, ama anne de sonuçta bir kadındır ve haddini bilmelidir.

Burada kimse sizin dininizi sarsmak istemiyor. Ama başınızı öne alın ve tarafsız olarak bir okuyun. Türkçe okuyun, Arapçanın kulağa hoş gelen lisanı ile okuyunca veya dinleyince neyin ne olduğunu anlamadan insan içi cız ediyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya, sizlerin kafası alıyor mu? İnsanı iki cins olarak yaratan Allah, bir cinsi diğer bir cinse üstün kılacak ve o göya üstün kıldığı cinse bütün ayrıcalıkları tanıyacak. Diğer tek tanrılı dinlerin kitaplarındaki gibi Muhammed'in kitabında da kadının hiç bir değeri yoktur. Ha, anneyi yüceltmiştir, ama anne de sonuçta bir kadındır ve haddini bilmelidir.

Burada kimse sizin dininizi sarsmak istemiyor. Ama başınızı öne alın ve tarafsız olarak bir okuyun. Türkçe okuyun, Arapçanın kulağa hoş gelen lisanı ile okuyunca veya dinleyince neyin ne olduğunu anlamadan insan içi cız ediyor.

sizin kafanızın almadığı birşeyi bizim kafamızın almasından doğal birşey olabilir mi sayın muki?:):)

sizcede bir erkek bir bayandan her yönüyle üstün değil midir??güç olarak verim olarak düşünce olarak. bunları bilim sölemiyor mu?:):)

neyi okuyalım sayın muki? mesela kadının erkeğin kaburgasından yaratıldığınımı ?bak burda arapça yazmıyorum demekki türkçesinide okuyorum tarafsız olarak ve inanıyorum inanmamak için bir neden göremiyorum...demekki arabcasını dinlediniz Kuran'nın ve içiniz cız etti öylemi...birde incili dinleyin kulağa hoş gelen lisanıyla (sizin deyiminizle)bakalım oda hoş geliyor mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayır islam dinine göre herkes haddini bilmelidir

insanların kadınlar hakkındaki yakıştırmaları Allah'ı ve dini bağlamadığı gibi zarar de vermez

kadının memesi falan insancıl şeyler, Allah bütün bunlardan arınmıştır

Arapça bilmediğim için Kur'an'ı Türkçesinden okuyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sizin kafanızın almadığı birşeyi bizim kafamızın almasından doğal birşey olabilir mi sayın muki?:):)

sizcede bir erkek bir bayandan her yönüyle üstün değil midir??güç olarak verim olarak düşünce olarak. bunları bilim sölemiyor mu?:):)

neyi okuyalım sayın muki? mesela kadının erkeğin kaburgasından yaratıldığınımı ?bak burda arapça yazmıyorum demekki türkçesinide okuyorum tarafsız olarak ve inanıyorum inanmamak için bir neden göremiyorum...demekki arabcasını dinlediniz Kuran'nın ve içiniz cız etti öylemi...birde incili dinleyin kulağa hoş gelen lisanıyla (sizin deyiminizle)bakalım oda hoş geliyor mu?

"Sizcede bir erkek bir bayandan her yönüyle üstün değil midir??" Tekrar kopyalayıp kırmızıladımki foruma örnek olsun.

İşte ortaçağdan henüz kurtulamamış, bir ortaçağ düşüncesi. Bilim söylüyormuş. Eğer böyle bilimsel bir makale gösteremezsen bir daha uydurarak tartışmaya girmemeni tavsiye edeceğim. Arapçısınız ve arapların her söylediğini bizlere veya kimselere doğru olarak empoze etmeyin lutfen.

Kadınlarında erkeklere oranla bir çok üstün özellikleri vardır. İnsan insandan üstün olamaz. Üstündür diyen ortaçağ zihniyetidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadınlarında erkeklere oranla bir çok üstün özellikleri vardır. İnsan insandan üstün olamaz. Üstündür diyen ortaçağ zihniyetidir.

Kur'an ortaçağ zihniyetini kınar

insanları karanlığa götüren birşey dine özgülenemez

din insanları aydınlığa çıkarır

islam dini eşittir ortaçağ zihniyeti demek değildir

ortaçağ zihniyeti eşittir ortaçağ zihniyeti demektir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"sizcede bir erkek bir bayandan her yönüyle üstün değil midir??" Tekrar kopyalayıp kırmızıladımki foruma örnek olsun ?

İşte ortaçağdan henüz kurtulamamış, bir ortaçağ düşüncesi. Bilim söylüyormuş. Eğer böyle bilimsel bir makale gösteremezsen bir daha uydurarak tartışmaya girmemeni tavsiye edeceğim. Arapçısınız ve arapların her söylediğini doğru olarak bize empoze etmeyin lutfen.

yazımda kadının hiçbir üstünlüğü yoktur diye bi ibare gördünüzmü sayın maraba?ben göremiyorum...

kaldıki inanan biri olarak kişinin kişiye üstünlüğü ancak takva iledir diyenlerdenim...

ben sadece ilk yaratılan kadının Adem'in kaburgalarından yaratıldığını söledim .:):)

ben arapların her sölediğini değil yanlızca bir tanesinin her sölediğini burda yazıyorum ..sizin gibi her bilimci dediğimin fikirlerini burda insanlara empoze etmeye çalışmıyorum en azından...

kadının dayanma gücüyle erkeğin dayanma gücünü bir tutan zihniyet ortaçağ zihniyetini bırakın ilkçağ zihniyetinde bile varmıydı bilmiyorum:):)

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kur'an ortaçağ zihniyetini kınar

insanları karanlığa götüren birşey dine özgülenemez

din insanları aydınlığa çıkarır

islam dini eşittir ortaçağ zihniyeti demek değildir

ortaçağ zihniyeti eşittir ortaçağ zihniyeti demektir

Sayın mtmtk anlaşılıyorki tartışmayı başka yönlere çekip çarpıtmaya çalışıyorsun. Tartışmayı özünden saptırmaya çalışıyorsun. Erkeklerin bayanlardan üstün olduğuna dair bilimsel makale bul demiştim. Sadede gel lutfen.

Din'in ortaçağ düşüncesimi, yoksa modern çağ düşüncesimi olduğunu başka başlıkta tartışırız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim iman ve itaat etmek için hiçbir din kitabına ihtiyacım yok. Dünyada yeterince saçmalık var, bir de bu insan eliyle yazılmış saçmalıklara katlanamam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim iman ve itaat etmek için hiçbir din kitabına ihtiyacım yok. Dünyada yeterince saçmalık var, bir de bu insan eliyle yazılmış saçmalıklara katlanamam.

dünyadaki bütün saçmalıklar Kur'an'daki ahlak kurallarını hiçe saymaktan kaynaklanır

herkes kendine farklı bir din yaratıp kurallarını kendisi koyarsa o zaman kaos olur işte, zaten oldu bile

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.