Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AYYAŞ ATATÜRKÇÜLER

tekturk

Önerilen İletiler

Ben içkiyi ayda yılda bir içen birisiyim. Ama yapılan bu protestoyu çok doğru ve yerinde buluyorum. Keşke ben de orada olsa idim ve protestoya katılsa idim. İçkinin dini açıdan damlasının dahi haram olduğu gerekçesi ile düğünlerde "içki değmemiş kadeh" siparişi veren zihniyeti de gördük. Keyfi uygulamalarla insanların içki zevkini yasaklayan zihniyete tepki gösterilmez ise bu işi artarak devam eder ve sonunda içki tamamen yasaklanmaya çalışılır. Bunun gideceği yer orası. Bu protesto anlamını bulmuştur, kimse konuyu çarpıtmaya çalışmasın.

bunu akp li belediye başkanı yaptığı için karşısınız bana göre eğer sol bir partinin belediye başkanı aynı yasağı koysa karışmazsınız. zaten diğer belediyelerdede bu ceza olayı var ve uygulayan yok.

yapılan eylemi doğru buluyorsanız siz eşinizi, cocuklarınızı, bayan tanıdıklarınızın orada gönül rahatlığı ile gezip dinlenip stres atabilecegini düşünüyormusunuz.

ya da şu şekilde sorayım sizin evinizin altında her gün 3-5 şarapcı olsa memnun olurmusunuz sokakta ve parklarda içki içilmesine karşı değilsiniz ya sizin evin altındada içilsin o zaman. belki siz sarhoş olmuyorsunuz ama herkesin sarhoş olma limiti ayrıdır ve bunun sınırını bilemezsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 65
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

şu keyfi uygulamaları biras açıp bizide aydınlatsan iyi olurdu...bu başlıga yazmayacaktım ama ( sebebi yorumların tamama yakını duygusal oldugu için) .........bir şeye olan kinimiz bizi adaletten mahrum bırakmasın ve adalet önce gelir, merhamet sonra .......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"içmesinler kardeşim" "ben yasaklarım kardeşim" zihniyeti keyfi uygulamadan başka bir şey değildir. Şeriat kurallarını toplum hayatına geçirme isteği söz konusudur. Bu zihniyet içkinin bir damlasına dahi tepki ile yaklaşır. Ağzına bir yudum içki koyan ayyaştır, şarapçıdır.

Konu şarapçılardan açıldı. Şarapçı dediğimiz insanlar bir toplumsal sorundur. Yasaklama ile bu insanları yok edemezsiniz, sadece başka bir yere kovalarsınız. Bu kendimizi kandırmaktan başka bir şey değildir.

Bu yasaklama yöntemi Akp'nin tarzı ile yapılmıştır. Madem toplumun huzuru hedefleniyor, o zaman sahilde güvenlik önlemi arttırılır. Elinde içki şişesi olan tehlikelidir, olmayan masumdur zihniyeti hiç bir çözüm değildir. Toplumun huzuru için güvenlik önlemleri çok dikkat ve özen isteyen bir iştir. Bu iş için sadece sahildeki vatandaşın elindeki içki kadehine odaklanmak hiç bir çözüm değildir ve çok yanlış bir yöntemdir.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burda üsküdar belediyesinin uygulamasına bir cevap bulamadım,başkalarının görüşlerini sunmaman lazımdır...senin yazdıgın tamamen ileriye dönük olacagını düşündügün niyetler..........burda toplum huzuru düşünüldügü kadar,içkinin özendirici etkisini kırmak ta vardır.şimdi sana göre arttırılacak olan güvenlik önlemleri,ellerinde perdeler ne bilim yada orda o anda içenlerin üstüne tepeden giydirme bir kabinlemi dolaşılsın...mesela biliyorsunuzdur içkinin basın yoluylada reklamı yasak,lakin her hafta sonu gazetelerde tam sayfa ilanlar verilmesine kimse ses çıkarmaz. ama olurda bir gün biri bunlara ceza kesmeye kalkarsa aynı belediyenin var olan bir yasayı uygulaması gibi hurra linç,irtica,yobaz.........kaldırsınlar kardeşim o zaman kanunları.............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zabıta yönetmeliğine dayanarak ceza kesiyorlar. tabi encümen kararıda rol oynuyor bu uygulamada.

23 ilce belediyesindede olan bu uygulamayı gercek hayata sadece üsküdar belediyesi gecirmiştir.

adam içilmesin demiyor bunu parklarda yapmayın diyor deniz som ve yandaşlarınada cagrıda bulunuyor gelin davetlim olun kız kulesinin karşısında değilde sizi direk kız kulesinde ağarlayayım diyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın ottoman iyi dediniz.....zabıta yönetmeliginede dayansa,emcümen kararınada dayansa ( ki normalide budur) seçilmiş insanların haklarını kullanmasıdır, kendilerini seçenler adına, buna demokrasi diyorlar:).....ama belli bir azınlık ( içkiyi savunmakta var tabi) halkın taleplerinin yönetimlere yansımasına razı olamıyorlar, bu jakoben zihniyet bu ve bunun gibi bütün uygulamalarda karşımıza daha sık çıkar olacaktır...totaliter bürokratik yapının razı olamıyacagı bir zihni durumda var işin içinde....şuur altlarının yansıması, dikkat edin eylemde Cumhuriyet gazetesi agırlıklı bir eylemdi.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlığı açan arkadaşa tepki göstermek yerine Üsküdar sahiline gidip elinde içki bardağı ile ben Atatürkçüyüm deyip içki yasağını protesto eden şahsa kızmalısınız,

Çarpıtmayalım lütfen...yakalanan her fırsatı çarpıtarak değerlendirme hafifliği hiçte hoş durmuyor...

Atatürk!ü işin içine katan başlığı açan kardeş...

orada protesto yapanlar biz Atatürkcüyüz içki içeriz falan demiyor...

yaptıkları sadece içki yasağı provakasyonuna alet olup bir garip protesto yöntemini uygulamaları...

Yasaklara karşı tepki göstermelerinde sonderece haklılar ama eylemin tarzı ve sunuluşu sonuçlarını pek düşünmeden alelacele bir reaksiyon...

sonuçlarıda ortada... provakasyona gelirseniz...bu şekilde sizde dahil bazı kardeşler gözümüzün içine baka baka konuyu saptırılar...

Hele hele ülkemizin en değerli insanlarının başında gelen kişiliği yıpratmak amacı güderek bu tür yaklaşımlarda bulunulması hiçte hoş değil..

İnancınızın içinde, bazı gerçekleri gerçek dışı çarpıtığınızda günaha girmiş olur musunuz?...

Yoksa bu tür yalana yakın davranış ,ifade ve yaklaşımlar sevap hanelerini mi büyütüyor..?

Bir garip... buruna hoş gelmeyen bir koku...

işte öyle yüz buruşturtup, burun tıkatıyor bu yaklaşımlar...

vesselam..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çarpıtmayalım lütfen...yakalanan her fırsatı çarpıtarak değerlendirme hafifliği hiçte hoş durmuyor...

Atatürk!ü işin içine katan başlığı açan kardeş...

orada protesto yapanlar biz Atatürkcüyüz içki içeriz falan demiyor...

yaptıkları sadece içki yasağı provakasyonuna alet olup bir garip protesto yöntemini uygulamaları...

Yasaklara karşı tepki göstermelerinde sonderece haklılar ama eylemin tarzı ve sunuluşu sonuçlarını pek düşünmeden alelacele bir reaksiyon...

sonuçlarıda ortada... provakasyona gelirseniz...bu şekilde sizde dahil bazı kardeşler gözümüzün içine baka baka konuyu saptırılar...

Hele hele ülkemizin en değerli insanlarının başında gelen kişiliği yıpratmak amacı güderek bu tür yaklaşımlarda bulunulması hiçte hoş değil..

İnancınızın içinde, bazı gerçekleri gerçek dışı çarpıtığınızda günaha girmiş olur musunuz?...

Yoksa bu tür yalana yakın davranış ,ifade ve yaklaşımlar sevap hanelerini mi büyütüyor..?

Bir garip... buruna hoş gelmeyen bir koku...

işte öyle yüz buruşturtup, burun tıkatıyor bu yaklaşımlar...

vesselam..

Değerli arkadaşım,

Eğer birileri çıkıp da o protesto faaliyetine CHP İstanbul il teşkilatı olarak destek veriyoruz derse, başka birileride biz Atatürkçü Düşünce Dereneği olarak destek veriyoruz derse (medyadan bilgi alınabilir ), Atatürk bu işe karışmamış mı olur ? Ben bu davranışı eleşttirirken Atatürk'ü ben mi işe karıştırmış oluyorum sence. Benim eleştirim alkol alımına değil, alkol alanlara değil, emperyal kültürün etkisi altında yapılan özenti davranışlara, ve bu davranışlara Atatürk'ün alet edilmesine. Anlayan bunu anladı zaten. Bu cevap Mavi sardunyaya da Atatürk'ün olaya nasıl karıştığını anlatmıştır umarım.

Saygı ve selamlarımla...

Tektürk

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşım,

Eğer birileri çıkıp da o protesto faaliyetine CHP İstanbul il teşkilatı olarak destek veriyoruz derse, başka birileride biz Atatürkçü Düşünce Dereneği olarak destek veriyoruz derse (medyadan bilgi alınabilir ), Atatürk bu işe karışmamış mı olur ? Ben bu davranışı eleşttirirken Atatürk'ü ben mi işe karıştırmış oluyorum sence. Benim eleştirim alkol alımına değil, alkol alanlara değil, emperyal kültürün etkisi altında yapılan özenti davranışlara, ve bu davranışlara Atatürk'ün alet edilmesine. Anlayan bunu anladı zaten. Bu cevap Mavi sardunyaya da Atatürk'ün olaya nasıl karıştığını anlatmıştır umarım.

Saygı ve selamlarımla...

Tektürk

bir yasak var ortada. Bir yazarda dünyada entellektüel insanların en yaygın protesto yöntemlerinden birisini yapıyor. Yani yasağı bireysel olarak deliyor. mesela nedir. bir ifade yasaklanır. kalkar yazarlar toplu halde o ifadeden oluşan bir metin yazıp altına imza atarlar vs. Ya da bir fiil yasaklanır, onun yasaklanmasını yanlış bulan aydın bilerek o fiili işler. Bunun örnekleri çoktur.

Bir kurumda bu yazarın gerçekleştirdiği bireysel eyleme destek veriyor. Bu kurumun adıda Atatürkçü düşünce derneği olduğu için, sen olaya Atatürkü karıştırdılar diyorsun. Yani ne yapmalıydı bu kurum. eyleme destek verirken "aa dur bizim adımızda Atatürk var biz destek vermeyelim" diye mi düşünmeliydi.

Yani madem senin adında Atatürk geçiyor. sen destek veremezsin. bu mudur yani ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayrıca yazmadan da edemiyeceğim.

Atatürk Turancılığı kesinbir dille reddederken "Bizim için, Turancılık ve islamcılık mantıklı birer siyasa olamazlar" kurtuluş savaşı boyunca Turancıların anadoluya geçmesine izin vermemişken. Turancılık için Atatürkün adını kullanabiliyorsunuz.

Ama bir kurum adında Atatürk'ün adı geçiyor diye. Bir aydının yaptığı kişisel eylemi destekledi diye onlara "Ayyaş Atatürkçüler" diyebiliyorsunuz.

Brave ne denirki.

Ki her türkiye gündemini takip eden kişi bilirki. Alkol yasağı şeriatçılar için bir semboldur. Her seçim öncesi taraftarlarına bunu vaadederler memleketin başka sorunu yokmuş gibi. İsrail devlet politikasının sembolu nasıl, kudusu başkent yapmaksa. Şeriatçı partilerin temel sembolleride alkol yasağıdır. Burada sorun alkolun kendisi değil ( ki alkolle mücadele, eğitimle, kampanyalarla, bilinçlendirmeyle olur aksi olsaydı türkiyede en çok alkol satılan illerden biri, alkol yasağının en çok uygulandığı Konya ili olmazdı) bir mantığın arzuladığı şeyi yasaklıyarak uygulamak istemesidir.

dünyada alkolle mücadeleyi yasaklayarak başarabilmiş hiç bir ülke yoktur. Belki alakasız örnek ama. Esrarın satışının serbest olduğu Hollandadaki esrar tüketimi.Kullanımının ve satışının yasak olduğu Türkiye'dekinden daha azdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir yasak var ortada. Bir yazarda dünyada entellektüel insanların en yaygın protesto yöntemlerinden birisini yapıyor. Yani yasağı bireysel olarak deliyor. mesela nedir. bir ifade yasaklanır. kalkar yazarlar toplu halde o ifadeden oluşan bir metin yazıp altına imza atarlar vs. Ya da bir fiil yasaklanır, onun yasaklanmasını yanlış bulan aydın bilerek o fiili işler. Bunun örnekleri çoktur.

Bir kurumda bu yazarın gerçekleştirdiği bireysel eyleme destek veriyor. Bu kurumun adıda Atatürkçü düşünce derneği olduğu için, sen olaya Atatürkü karıştırdılar diyorsun. Yani ne yapmalıydı bu kurum. eyleme destek verirken "aa dur bizim adımızda Atatürk var biz destek vermeyelim" diye mi düşünmeliydi.

Yani madem senin adında Atatürk geçiyor. sen destek veremezsin. bu mudur yani ?

Evet Cyrano,

Aynen budur yani. Öncelikle şunu söylemeliyim. Bir kere CHP ve ADD eyleme bireysel değil kurumsal destek verdiler. Medyadan ayrıntılı bilgileri alabilirsin. Eğer sen Atatürk'ün kurduğu partiyim diye bunu meydanlarda deklare ediyorsan, halktan bunun için teveccüh istiyorsan, diğer yandan ismini Atatürkçü Düşünce Derneği olarak alıyor, onun düşüncelerini ve öğretilerini yaydığını, yaşattığını iddia adiyorsan, bu adlarla bulunduğun her ortamda, her olay karşısında, her tepkinde bu sorumluluklarını hissederek davranmak zorundasın. Bireysel olarak ben Ahmet, ben Mehmet bunu şöyle kınıyorum yada protesto ediyorum dersin, o zaman bende Ahmet Mehmet diye eleştiriririm. Sende başka düşünüyorum diye bana cevap verirsin, gayet doğal olarak.

Turancılık konusunda sözlerine kendi açımdan sözlerine katılmıyorum. Çünkü benim anlayışım Turan falan değil. Büyük önder " Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir " diye kendi el yazısı ile yazmış. Bende bunu kendi sitemde logo olarak kullandım. Bunun neresi Turancılık. ama Atatürk'ün Türk milleti ve Türkçülük konusunda söyledikleri ortada. Atatürk kendisi Turan'ı reddederken Türklük ve Türkçülüğün sınırlarını kendisi çizmiş zaten. Bu arada üst kimlik, T.C vatandaşı, kürt milleti, laz milleti, çerkes millet gibi herhangi bir söylemi yok değil mi ? Türk milleti diyor. Türk milleti teriminin sınırlarını da kendisi çizmiş. Bu sınırları değiştirmek ne benim ne senin haddin değil. Öyle değil mi? Eğer birisi çıkar da Atatürk adına onun söylem ve sınırlarını değiştirmeye kalkarsa ona da en sert eleştirilerle doğruyu gösteririm, kimse kusura bakmasın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

devlet gençleri kötü alışkanlıklar edinmekten korumalıdır. bu kural anayasının ilgili maddesinde belirtilmiştir. alkolle mücadelede tabiki yasaklamalar uygulanacaktır. senin parkta içme hakkın benim ailemle huzur içinde dolaşma hakkımı engelliyorsa orda dur derim. eğer alkole hoşgörüyle yaklaşacaksan henüz yasalarla yasaklanmaış olan tiner gibi uçucu maddeleri kullanlara da aynı hoşgörüyle yaklaşmak zorundasın. bilinci yerinde olmayan bir insanın sokakta dolaşıyor olması gerçeği dururken onun bilincini hangi maddeyi kullanarak kaybettiği gibi ayrıntı bir konuyla ilgilenmeniz de tuhaflık arzediyor arkadaşım. durum ne olursa olsun haklılık yada haksızlık ayrımı yapmadan her an bir zihniyeti öldüresiye eleştirme çabanızda bu asrın düşünüşü değil. selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ki alkolle mücadele, eğitimle, kampanyalarla, bilinçlendirmeyle olur aksi olsaydı türkiyede en çok alkol satılan illerden biri, alkol yasağının en çok uygulandığı Konya ili olmazdı) bir mantığın arzuladığı şeyi yasaklıyarak uygulamak istemesidir.

....şimdi siz Türkiyede bu mücadeleyi,egitimi,kampanyaları görüyormusunuz...mesela en basit gazetelerde de reklamı yasak ama kimsenin taktıgı yok, bu gazete yöneticilerinde de sizin mantıgınız hakim oldugu için,yani yasaklamayla bu işlerin olmıyacagı .......peki Konya örneginin yada hollanda da ki esrar kullanımının serbest kaldıktan sonra azaldıgının haberinin kaynagını bulabilirmisiniz.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşım,

Saygı ve selamlarımla...

Tektürk

sevgili tektürk, bu olayı görmek istediğiniz gibi görüyorsunuz, Deniz Som Cumhuriyet gazetesi yazarıdır! eylem yapacağını Cumhuriyet gazetesindeki köşesinden duyurmuştur! dolayısıyla bu eyleme katılanlar Cumhuriyet gazetesi okurlarıdır, Chp il teşkilatının destek vermesi ADD üyelerinin destek vermesi elbetteki doğaldır! böyle olunca Atatürk kullanılmışmı oluyor? hangi mantıkla yaklaşıyorsunuz olaya? ülke demokrasisine ters düşen bir karar demokratik haklar dahilinde kitlelere ulaşabilen bir yazar tarafından protesto edilmiştir!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her alkol alan böğürüyor diye bişi söz konusu olamaz...

ama içip içip sapıtan insandan alkol alanda almayanda rahatsız olur.madem herkes rahatsız oluyor o zaman güvenlik önlemleri artırılsın.yasaklarla nereye kadar ?

....peki üsküdar belediyesi şimdi içkiyi yasaklıyormu? yoksa güvenlik önlemlerini arttırıyormu ??yani adam gelicek sahile, başına bir memur '' hop kardeşim iki biradan başka yasahh'' başka bir tarafta '' kardeş iki tek rakıdan sonrası yasahh '' bv devam edip gidecek, yani nedir önlemler, bunlarıda yazsanız .......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.