Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AİHM TÜRBANA GEÇİT VERMEDİ!

mystic river

Önerilen İletiler

• Cevaplar 658
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

yök yüksek öğretim kurulu, kenan evren cuntası trafından oluşturuldu ilk yetkilerini özal hükümeti döneminde aldı. şu an sahip olduğu, üniversitelerde öğrenciler üzerinde yasakalyıcı yaptırımlar yetkisini refah-yol hükümetinin yök kanununda yaptığı düzenlemeyle aldı.

yani trübanı üniversitede yasaklayan yökü uran kenan evren ilk yetkisini veren özal. ve şu anki yetkilerini verende erbakandır. suçlayacaksan ya onalrı ya da marko paşayı suçla . :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben almanyada da böyle arkadaşlar çok gördüm hemen dönüş yapanları onun için üstüne gidiyorum pejmurde gibi arkadaşlar her şeyi iyi bilirler yanlışı çıktığında sizin fikirlrinize dönerler sırtınızı dönünce gene ver yansın yaparlar. Şu bir saatin içinde yazdıklarına bir bakın isterseniz mara.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben almanyada da böyle arkadaşlar çok gördüm hemen dönüş yapanları onun için üstüne gidiyorum pejmurde gibi arkadaşlar her şeyi iyi bilirler yanlışı çıktığında sizin fikirlrinize dönerler sırtınızı dönünce gene ver yansın yaparlar. Şu bir saatin içinde yazdıklarına bir bakın isterseniz mara.

benim için problem degil sayin lena :)

sayin pejmürde istedigi gibi yorum yapabilir.. benim fikrimi kabul etmek zorunda da degil. fakat burda tartisilan konuyu anlamamis olacak ki yorumlari benim cevaplarimla pek uyusmuyor :)

türban yasak.. yasaklanmasina da çok memnun oldum. birinin parmagi acidiginda biz acisini hissedemeyiz fakat bizim parmagimiz aciyinca o hissi anlariz. simdi de onlarin cani yansin bakalim.

saygilar

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu başlık açılmış herkes fikrini yazsın diye.birbirimize giripte polemik oluşsun diye değil.ben kendi şahsi fikrimi yazdım.kararda haklılar dedim ve noktayı koydum.biz burda kendimizi istedğimiz kadar paralayalım sonuç değişmeyecek ki.bu durumda konuyu daha fazla uzatmadan noktalayalım...herkesin kararına saygımız var.isteyen örtsün başını isteyen açsın.benim açık saçım için başkasına günah yazılmayacak değil mi.her koyun kendi bacağından asılır yani ;)

ama şu varki devletimizin koyduğu kurallar var bizde buna uymak zorundayız.Türk vatandaşıysak ülkemizin birliği bütünlüğü söz konusuysa AİHM gidip bu konuda reklam yapacığmıza avrupa birliğine nasıl gireriz onun yollarını arayalım.yada Malatyada olsun tüm Türkiyede olsun kaç tane kimsesiz çocuk var onları nasıl doyururuz diye düşünelim...

sevgiler....

Yine SlM)Birbirimize girmemiz söz konusu bile olamaz Ayrıca sen ansıl fikir beyan ettiysen KArçiçeği hanım bende nacizane ffikrimi düşüncemi yazıya döktüm...Fikirlerine saygı duyarım ayrıca belirtimm..

Dewletimizin KOyduğu kurallara ne kadar watandaşlarımızın iştirak ettiğide tartışılır ayrıca ...

Ülkemiizn Bütünlüğü temel wazifemiz Hürriyet sewdalısı Bir TÜRK olarak tabi Kİ..

Benim şahsi Fikrimi sorarsan AB ye girmek istemem..Giripte başimiza Eurolar MI yağacak...

ATATürkçü bi zihniyeTteYiz madem Kİ.Bu NAsıl ATAtürkçülüktür..Atamız Bize Muhasır medeniyetler sewiyesine Ulaşin demiş..OnLarla Birebir İLişkilerde Bulunun DOst olun dememiş Ki..

Bundan KAsıT ÜRETİM ÜRETİM...Eğer Ki Üretirsen Bir Tema İLLa Ki Alıcısı Olur DÜnya PAzarında....

Ekonomik Olarak Güçlü Olduğun TAkdirde BAkalım ÜLKE Olarak biz Mi çaba sarfedecez AB ye >g<irmek için yoksa Onlar Mi bizi dawet edecek sence..

AB ye Girecez Diye uraşacağimiza BİRAz ÜLkemizi KAlkındıralım..Ben sanmıyorum Kİ AB bizi KAlkındırsın...

WE ÜLkede KAç tane jojuk Kimsesiz onları nasıl Doyururuz diyorsun...Bu TÜM ÜLkelerin sorunu..

Bende isterim Ki Bu ÜLkede aç insan aç jojuk kalmasın...BU Konuda sana katılıyorum..

Umarım Kİ ÜLKEm AydınLIk GüzeL GünLere En yakIn zamanda KAwuşur TEk Temennim BU...

SewgiLer...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaş tamam senin dinin sana benimki bana..

Gelelim madeye..

Made kardeş bak güzel söylüyorsun "elhamdülillah müslümanım diyorsun"

Şimsi dinle; Bir müslüman ilk önce imanını korumalıdır..

İman gittiği zaman karşılığında ebedi cehenem vardır..

İslam fıkhına göre iman nasıl gider..

1- Allahın herhangi bir ayetini, hükmünü, beğenmemek, alaya almak, hafife almak, inkar etmek, bana göre böyle olamaz demek..

2- Peygambere inanmamak yada reddetmek..

3- Kitaplara, meleklere, ahiret gününe, kadere, Hayrı ve şerrin Allahtan geldiğene inmamak..

1. madde çerçevesinde;

Örtünme emrinin geçtiği ayeti kerimeyi aşağıya yazıyorum..

"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz. " (Nur-31)

Saygılar-Sevgiler..

bu dini bilgilerden dolayı sana minnet borçluyum dememi bekleme bende biliyorum dinin gerekçelerini ben sana ne dedim insan beynini örtmesin...saçını örtmüş mühim değil.....kardeşim benim saçım kapalı beynim değil...ve ben bu AİHM kararını saygıyla karşılıyor ve önce insanlık ardından islam diyorum.......insan olmasını bilmeyen herhangi bir dinde de yer alamaz...........

saygılar.........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Marabulgeye cevap:

Sevgili mara, ben burada kafir var ve kafirlerle muhabbet etme demedim. Hiç birinize de kafir demedim..

Bakın forum insanlarının en tipik özelliği, yazı biraz uzunsa okumadan geçer, yada üstten bir paragraf okur hemen karşı iletiye geçer..

Öyle anlıyorumki, bir kişi hariç hiç biriniz yazdıklarımı okummaış veya okumuş ama anlamamış..

Ben dinim içinm canımı verecek biriyim. Fakat bende günahkarım..

Belki sizden fazla günahım var..

Bakın açık açık yazıyorum; Allahın herhangi bir hükmünü, inkar eden, hafife alan, alay eden reddeden kafir olurt..

Bu benim sözüm değil, islamın özüdür..

Ama herhangi bir günahı işleyen kafir olmaz, sadece günahkar olr..

Heralde anlaşıldı, umarım okursun ve gene basma kalıp bir ifadeyle aynı şeyleri yazmazsın...

Made in Tırkey'e cevap:

Sevgili made, önce insanlık sonra islam demişsin..

O sözüne şöyle katılıyorum; İnsan olmayanlar, yani hayvanlar imtihna tabi değillerdir..

İnsanlar arasında, insan özelliği taşımayan insansılar ise zaten bir hiçtir..

Bana demişsinki "onları anlatma biliyorum" o halde şunuda biliyorsun..

Allah bizleri sadece ve sadece imtihan etmek ve kendine kulluk yapmamız için yarattı..

Bundan gerisi boştur..

Müslümansan: Başörtü ayetine saygı duyman gerekir...

İnsansan: Başörtü takana saygı duyman gerekir..

Asılı vel kelam, insan=islam dır..

Saygılar-Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lena öyle bir zamana geldik ki, para için, traj, için reyting için, dünyevi çıkarlar için dinimizi satar olduk..

Hakkında kasin hüküm bulunan bir meseleyi, biri böyle yazıyor, diğeri böyle yazıyor demeye gerek yok..

Allah hakkımızda hayırlısını versin..

O bahsetiğin adamı tanımam ve ne amaçla yazdığını da bilmiyorum..

Ben genel durumdan bahsediyorum..

Saygılar-Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.