Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Küreselleşme Nedir? Ne Değildir?

ramell

Önerilen İletiler

sayın Tenqeriin boşiq

ben kapitalizm sömürmüyor demedim,sömürmemesini beklemek hata olur dedim...başkalarının iyiyliği için kendi çıkarlarından vazgeçmelerini beklemek,bunu yapmıyorlar diye onları suçlamak hatadır bana göre...ortada bir olumsuzluk varsa bunun suçlusu bu olumsuzluğa uğrayandan başkası değildir...karşılaştığımız sorunları aşamıyoruz diye başkalarını suçlamak yersizdir...kapitalizm böyledir,kötüdür..fenadır...diyerek bir yere varılmaz...olumsuzluğunb sorumluluğunu başkalarına verirsek çözümünü de onlara devretmiş oluruz...biz ne yapacağız peki...oturup bekleyecek miyiz?yaptıkları yanlışı farkedip özür dilemelerini mi bekliyoruz..

dediğim gibi meyvesini topladıkları sürece buna devam edecekler..

aksini mi düşünüyorsunuz...

ezilenlerin ayağa kalkmalarına müsade etmiyorlar diyorsunuz...neden etsinler?

veya neden ezilenler ayağa kalkmayı beceremiyor demiyorsunuz?soruyu böyle sormazsak şunu kabulleniriz ki pek de içaçıcı değil:

''onların insafına kaldık''

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın Tenqeriin boşiq

ben kapitalizm sömürmüyor demedim,sömürmemesini beklemek hata olur dedim...başkalarının iyiyliği için kendi çıkarlarından vazgeçmelerini beklemek,bunu yapmıyorlar diye onları suçlamak hatadır bana göre...ortada bir olumsuzluk varsa bunun suçlusu bu olumsuzluğa uğrayandan başkası değildir...karşılaştığımız sorunları aşamıyoruz diye başkalarını suçlamak yersizdir...kapitalizm böyledir,kötüdür..fenadır...diyerek bir yere varılmaz...olumsuzluğunb sorumluluğunu başkalarına verirsek çözümünü de onlara devretmiş oluruz...biz ne yapacağız peki...oturup bekleyecek miyiz?yaptıkları yanlışı farkedip özür dilemelerini mi bekliyoruz..

dediğim gibi meyvesini topladıkları sürece buna devam edecekler..

aksini mi düşünüyorsunuz...

ezilenlerin ayağa kalkmalarına müsade etmiyorlar diyorsunuz...neden etsinler?

veya neden ezilenler ayağa kalkmayı beceremiyor demiyorsunuz?soruyu böyle sormazsak şunu kabulleniriz ki pek de içaçıcı değil:

''onların insafına kaldık''

Hımmm... Şimdi ne demek istediğinizi anladım arkadaşım. Yanlış anladığım için özür dilerim... Bu açıdan bakıldığında haklısınız... Hemde çok haklısınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlar ne yapıyorsa kendi elleriyle yapıyorlar kendilerine.Dogru ile yanlışı ayırma kabiliyeti vardır insanoglunun.Lakin bu çagda onun mücadelesi bile yok malesef. Küresel çapta bir kuşatma, ancak gene küresel bir karşı duruşla bertaraf edilebilir.Ebu Zerr ; '' evinde yiyecek ekmek bulamayıp da eline kılıcı alıp savaşmayan insana şaşarım '' der. Tabiki herkesten Zer'in isyan ahlakını beklemek safdillik olur.Toplumlar her zaman elit olan insanlara ihtiyaç duyarlar.İnandıgı davadan ödün vermeyendir elit olan, bu toplumun her tabakasında bulunmalıdır.Nicelikten çok, nitelik önemlidir.İnsanların büyük kısmı rüzgara göre yaşarlar.Seçkinlerin adalete olan inançları, belki zorlama olacak ama onların jakoben olmasını bile gerektirebilir.Büyük kalabalıklara hayırlarına olmasada kabul ettirilen uygulamalar sadece demokrasi masalıyla yutturulmuyor.( kim istemezki zorba bir parlamento'nun yerine adil bir kralı...).....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.