Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

şizofreni hakkındaki ne düşünüyorsun

stockholmsyndrome

Önerilen İletiler

ŞİZOFRENİ HAKKINDA YANLIŞ İNANIŞLAR

-Şizofrenler tehlikeli ve saldırgandır.

- Şizofreninin tedavisi yoktur.

- Şizofrenler çalışamazlar.

- Şizofreni anne babanın hatalı tutumu nedeniyle ortaya çıkar.

- Şizofrenler tembeldir.

- Şizofrenlerin ne zaman ne yapacakları belli olmaz.

- Şizofreni karakter zayıflığından ve iradesizlikten dolayı ortaya çıkar. ( Hastalar yeterince çaba gösterseydi bu durumun üstesinden gelebilirdi.)

- Şizofrenlerin her söylediği şey saçma olacaktır.

- Mahalledeki şizofrenler çocuklarımıza zarar verebilir.

- Şizofrenler sanıldığından daha da tehlikelidir.

- Şizofrenlerin çocukları da şizofren olur.

- Şizofreni ömür boyunca giderek ağırlaşır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞİZOFRENİ HAKKINDA YANLIŞ İNANIŞLAR

-Şizofrenler tehlikeli ve saldırgandır.

- Şizofreninin tedavisi yoktur.

- Şizofrenler çalışamazlar.

- Şizofreni anne babanın hatalı tutumu nedeniyle ortaya çıkar.

- Şizofrenler tembeldir.

- Şizofrenlerin ne zaman ne yapacakları belli olmaz.

- Şizofreni karakter zayıflığından ve iradesizlikten dolayı ortaya çıkar. ( Hastalar yeterince çaba gösterseydi bu durumun üstesinden gelebilirdi.)

- Şizofrenlerin her söylediği şey saçma olacaktır.

- Mahalledeki şizofrenler çocuklarımıza zarar verebilir.

- Şizofrenler sanıldığından daha da tehlikelidir.

- Şizofrenlerin çocukları da şizofren olur.

- Şizofreni ömür boyunca giderek ağırlaşır.

şizofrenler tembel değildir.aksine çok zekidirler ve çalışkandırlar.normal diğerleri gibi işi gücü olan ve başarılı insanlar.

tedavisi sürekli ilaç kullanması ve kendini iyi hissetmediğinde hastanede yatması gerekir.

tehlikeli olduklarını hiç görmedim ama ne zaman nasıl tepki verecekleri belli olmaz tıpkı diğer insanlar gibi.

bunları bu kadar rahat yazmamdaki sebeb 3 şizofren tanıyorum ve bana şimdiye kadar öldürücü ya da beni rencide eden bir zararları olmadı.diğer insanlara nazaran onlara daha şefkatli yaklaşıyorum.belki benim tanıdıklarımın ki ileri boyut değildir.bilmiyorum.ama hiç sormadım zaten ne boyutta rahatsızlıgın diye :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

şizofren hastalığının şımdı bahsedemeyeceğim kadar geniş kapsamlı nedenleri vardır

şizofrenler farklı bır boyutta yaşarlar.oluşturdukları kendi dünyalarında mekanı,kişilerıyle beraber yaşarlar

şizofrenlerın geneli bı noktaya bakarak kımıldamadan durarlar.tabıkı hepsı deği

tedavısı vardır,yoğun ilaç ve hastane tedavısı gerektırebılıyor

şizofren hastalığı hep ilgimi çekmiştir..çunku karşılarında bırı varmış gıbı konuşabılırler,hiç olmayan bırı ıle varmış gıbı arkadaşlık yapabılırler..ruhlarındakı kişiyi gerçekte varmış gıbı yaşatırlar

bazen şizofren mıyım dıye düşünmüyor değilim..sonuçta bende var sandığım ınsanlar benım yarattığım kişiler olabılır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...
bazen şizofren mıyım dıye düşünmüyor değilim..sonuçta bende var sandığım ınsanlar benım yarattığım kişiler olabılır

Ben de öyle düşünmüştüm bi kaç kez. Tabi herkes böyle düşünebilir zaman zaman çünkü insanlar dış dünyaya sadece kendi gözüyle kendi açısından bakıyor. Başka bir kişinin yerine geçip onun yaşadığı anları yaşama şansımız yok. Bir de ben böyle düşüncelere dalınca, hep şöyle düşünürüm; sanki bir film oynuyor ve herkes kendi filminin başrol oyuncusu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.