Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Neredeyse 30 Yıl Sonra "Jurassic Park" Filminde Oynayan Çocukların Şu Andaki Durumuna Bir Göz Atın

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Neredeyse 30 Yıl Sonra "Jurassic Park" Filminde Oynayan Çocukların Şu Andaki Durumuna Bir Göz Atın

AALdoVj.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Amerika'nın Stephen Speilberg'in bilimkurgu aksiyon gişe rekorları kıran Jurassic Park tarafından ilk kez büyülenmesinden bu yana yaklaşık 30 yıl geçti. Yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu, diğerleri arasında Jeff Goldblum, Laura Dern, Sam Neill ve Samuel L. Jackson'ı içeriyordu, ancak genellikle sahneyi çalan, filmin iki çocuk oyuncusu Ariana Richards ve Joseph Mazzello'ydu. Filmin çıkışından yaklaşık otuz yıl sonra Jurassic Park'taki çocukların şimdi nerede olduğunu görmek için okumaya devam edin.

AALdwEd.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Richards, Jurassic Park'tan sonra oyunculuğa devam etti.

Ariana Richards, tema parkının yaratıcısı John Hammond'ın (Richard Attenborough tarafından oynanan) 13 yaşındaki torunu Jurassic Park karakteri Lex Murphy ile tanınır. Filmin hayranları, çocuk oyuncunun ekrandaki en ikonik anını sonsuza dek hatırlayacak: ölümcül bir çift velociraptor tarafından avlandığını fark ettiğinde bir kaşık dolusu Jell-O titriyor.

Kaliforniya'da bir film yapımcısı annesi ve bir aktris kız kardeşi ile büyümüş olan Richards, ilk rolünü - Altın Kızlar'da tek bölümlük bir görünüm - henüz dokuz yaşındayken aldı. Daha sonra bilim kurgu gerilim filmi Tremors'da Kevin Bacon ile birlikte çalıştı. Ancak, 1993 yılında Jurassic Park'ın piyasaya sürülmesine kadar bir ev ismi haline gelmedi.

Filmin ardından oyunculuğa devam etti. Jurassic Park'ın devamı olan Jurassic World'de Lex rolünü yeniden canlandırmasının yanı sıra, kısa bir süre Boy Meets World'de yer aldı, Ben Folds Five şarkısı "Brick"in müzik videosunda rol aldı ve 2001'de bir Tremors devam filmi yaptı. Toplamda , oyuncu 40'tan fazla filmde çalıştı.

AALdipX.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Şimdi aynı zamanda başarılı bir sanatçı ve bir anne.

Çalışan bir çocuk oyuncu olarak kapsamlı kariyerinin ötesinde, Richards daha sonra güzel sanatlar ve drama alanında diploma aldığı Skidmore Koleji'nden üstün başarı ile mezun oldu. Bu günlerde, kendi adına geniş bir portre ve manzara resimleri portföyüne sahip başarılı bir empresyonist ressam.

2011'de Röportaj dergisine verdiği demeçte, "İnsanlar bana 'Oyunculuğu bıraktın mı yoksa işi bırakmaya mı karar verdin? Onlara bunun bir seçim yapmakla ilgili olmadığını söyledim" diye soruyor. Daha çok görsel sanatlar ilgimi çekti ve insanlar için yağlı boya tablolar yaptım ama aynı zamanda hala bir menajerim var.Eğer gerçekten ilginç bir rol gelip beni bulduysa, eminim ki ben yapmaktan heyecan duyarım."

Profesyonel ve yaratıcı çabalarına ek olarak, Richards aynı zamanda beş yaşındaki kızı Isabella'nın annesidir.

AALdwEj.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Mazzello, Hollywood'da tam bir kariyere sahip oldu.

Mazzello, beş yaşında oyunculuğa başladı ve ablası 30'dan fazla reklamda göründükten sonra oyunculuk hatasını yakaladı. Ve Lex'in dinozor takıntılı küçük kardeşi 11 yaşındaki Tim Murphy olarak ünlü Jurassic Park rolüne başladığından beri, Hollywood'da aktör ve senarist olarak çalışmaya devam ediyor.

Jurassic Park'ı takip eden yıllarda, Shadowland'de Anthony Hopkins ile birlikte göründü, The River Wild'da Meryl Streep ve Kevin Bacon ile çalıştı ve Three Wishes dramasında Patrick Swayze'nin yanında rol aldı. Daha yakın zamanlarda, Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde (USC) film okuluna gittikten sonra, diğer yüksek profilli filmlerin yanı sıra The Social Network ve Bohemian Rhapsody'de rol aldı.

AALdbgf.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Her iki oyuncu da filmle hala gurur duyuyor.

Hem Richards hem de Mazzello, Jurassic Park'taki rollerine hâlâ sevgiyle baktıklarını paylaştılar. Yaklaşık otuz yıl geçmesine rağmen ikili, filmin hayatları üzerindeki muazzam etkisi konusunda hala nostaljik durumda.

Richards, Röportaj ile yaptığı konuşmada, "Çıktığında pek çok insanı etkileyen bir film" dedi. "Sadece 12 yaşındaydım - çekimler sırasında 13 yaşına girdim - ve filmi yaratma deneyiminden zevk aldığım şeylerden biriydi ve sonra olan her şey, tüm heyelan, hepsi bir sürprizdi."

Mazzello, yıllar boyunca kapsamlı bir Hollywood özgeçmişi oluşturduktan sonra bile film için duyduğu gururu paylaştı. "Herhangi bir aksiyon filmine, herhangi bir canavar filmine, gerçekten herhangi bir şeye karşı koyardım. Sadece görsel efektlerin gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum, hikaye güzel. Spielberg, her karede, her birinde bir sanatçıydı, Oyuncu, 2020'de hayran sitesi Jurassic Outpost'a verdiği demeçte, her şeye gösterdiği özeni bu güne kadar hala hissediyorsunuz.

"Hayatım boyunca değişmeyen bir şey varsa, o da benim yaşımdaki erkeklerin Jurassic Park'ı sinemalarda dört, beş, altı veya yedi kez izlediklerini ve benimle ne kadar özdeşleştiklerini söylemeleridir… Böyle şeyler içimi ısıtıyor. kalbim, insanların hayatında çok özel bir şeyin parçası olabileceğimi bilmek" dedi.

Kaynak: BESTLIFE

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.