Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Daha Uzun Yaşamak İster Misiniz? Bu Gizli Küçük Egzersiz Hilelerini Her Gün Deneyin

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Daha Uzun Yaşamak İster Misiniz? Bu Gizli Küçük Egzersiz Hilelerini Her Gün Deneyin

AAKrpqY.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Yıllar boyunca dünyanın en eski yaşayan insanlarından kaçının gün boyunca kendilerini taşıdıklarını gözlemledi ve o küçük küçük kararların - birçoğunu aramadıkça farkına bile varmayacağınız - derinden nasıl toplanabileceğini biliyor.

BB1gj5Ws.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

1. Yerde Daha Fazla Oturun

Buettner daha önce Well + Good'a "Dünya tarihindeki en uzun ömürlü kadınlar Okinawa'da yaşadılar ve kişisel deneyimlerimden yere oturduklarını biliyorum" dedi. "103 yaşında bir kadınla iki gün geçirdim ve onun yerden 30 ila 40 kez inip kalktığını gördüm, bu da günde 30 ila 40 çömelme yapmak gibi."

Çömelme, daha iyi kas-iskelet sistemi sağlığı ile güçlü bir şekilde ilişkilidir - yaşam süresi ve yaşam kalitesinde önemli bir faktördür - ve hatta Alzheimer'ı geri püskürtmek için bile. İngiltere'nin Güney Galler Üniversitesi Nörovasküler Araştırma Birimi'nde fizyoloji ve biyokimya profesörü olan Damian M. Bailey'e göre çömelme, beyninizi ileri yaşlara kadar keskin tutmak için en iyi egzersizdir.

BBC Radio 4 podcast'i "Just One Thing" de açıkladığı gibi: "Yüksek akıştan düşük akışa doğru dönme ve durma, beyne kan sağlayan arterlerin iç yüzeyini zorlar. beynin daha zeki olmak için büyümesi gereken şeyleri büyütmek için ihtiyaç duyduğu iyi kimyasallar. " Daha fazla harika fitness ipucu için, Şimdi Başlarken Daha İyi Yürüme için bu Gizli Püf Noktalarını kaçırmayın, diyor Uzmanlar.

BB1gt1dt.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2. İş Toplantılarınız Olduğunda, Yürüyüş Toplantıları Yapın

Buettner, Zoom kullanıyor olsanız bile bunu yapabilirsiniz, diyor. Kamerayı kapatın ve yürüyüşe çıkın. Mindbodygreen podcast'ine "Birkaç telefon görüşmem var ve sadece kulaklıklarımı taktım ve iki saat yürüyeceğim," dedi. Ve hareket halindeyken iş çağrılarınızı yanıtlamak için daha fazla nedenden ötürü, Tüm O Zoom Çağrılarının Vücudunuza Yaptığı Şeylerin Bu olduğunu bilin.

BB142Utt.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

3. Her Zaman Kapıya Bir Çift Yürüyüş Ayakkabısı Bırakın

Buettner podcast'e "Bu basit, ancak süper rahat bir çift yürüyüş ayakkabısı alın ve bunları kapınızda tutun" dedi. "Bu seni dürtüyor."

Basitçe söylemek gerekirse, daha fazla yürümek - ister parkta rahat bir yürüyüşe çıkın, ister alışverişe çıkın, ister spor salonunuzdaki bir koşu bandında ya da yerel parkurda yürüyüş aralıkları yapın - sağlığınız, kondisyonunuz ve nihayetinde sizin uzun ömür. Bununla ilgili daha fazla bilgi için, Bilim diyor, Sadece 20 Dakika Yürümenin Vücudunuza Ne Yaptığı konusuna bakın.

AAKmt5U.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

4. Arkadaşlarınızla Egzersiz Planları Yaparken Proaktif Olun

"Bir program üzerinde anlaşın ve bu arkadaş sizi dürtecek," dedi mindbodygreen. "Mahallede iki günde bir yürüyeceğiz 'veya' Hafta sonları yürüyüş yapacağız 'derseniz, bunu düşünmek zorunda değilsiniz. söz."

Bir arkadaşınıza söz verdiğinizde, antrenmanınızı kaçırmanız çok daha zor hale gelir. Ayrıca, gerçekten egzersiz yaptığınızda, bundan daha fazlasını elde ettiğinizi fark edebilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için Psikologlar, Her Gün Egzersiz Yapmanın En Etkili Yolu'na bakın.

BB16p5XG.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

5. Yapmayı Sevmediğiniz Şeyleri Yapmayın

En sevdiği antrenmanla ilgili olarak mindbodygreen'e "Turşu seviyorum" dedi. "İki saat turşu yapabiliyorum ve zamanın geçtiğini bile bilmiyorum. Ve kalp atış hızımı yükselttim, hareket açıklığı kullanıyorum ve alt vücut kuvveti geliştiriyorum." "Eğlenceli eğlence" kılığına bürünen daha şaşırtıcı egzersizler için, Gizlice İnanılmaz Kalori Yakıcıları Olan Boş Zaman Aktiviteleri için buraya bakın.

Kaynak: ETNT Mind+Body

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.