Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Admin

Önerilen İletiler

• Admin bu başlık sabitledi
  • Admin

İngiliz Boksör Denzel Bentley, rakibini gözünü görmez hala getirerek İngiliz orta sıklet unvanını kazandı

BB1b0FBG.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&lv

Denzel Bentley, Mark Heffron'un göz çukurunu o kadar şişene kadar kırdı, Cuma dövüşlerinin durdurulması gerekiyordu.

Dördüncü tur emeklilik zaferinden sonra Bentley, İngiliz orta sıklet unvanıyla ödüllendirildi.

Bentley, İngiltere'nin en iyi boks antrenörlerinden biri olan Martin Bowers tarafından eğitildi ve nakavt ağır sıklet boksörü Daniel Dubois'in takım arkadaşı.

Londra'daki BT Sport Studios'ta Bentley'in zaferinin önemli anlarını aşağıda izleyin.

Denzel Bentley, rakibini o kadar şişmiş bir gözle bıraktıktan sonra İngiliz orta sıklet unvanını kazandı.

Boks maçı Cuma günü Londra'daki kapalı kapılar ardına kapalı BT Sport Studio'da yapıldı ve Mark Heffron'un taburesinde emekli olmaya zorlanması nedeniyle dört tur sonra iptal edildi.

Müsabaka, her iki dövüşçünün de ringden berabere kaldığı 10 turluk bir Eylül düellosundan bir rövanştı.

İki ay sonra, ikinci turda atılan ağır deri, geçen her dakika Heffron'un görüşünü etkileyen acımasız bir yumruya neden olduğu için daha kesin bir sonuç elde edildi.

Bentley gevşek bir koruyucudan hassas bir şekilde kutudan çıktı. Heffron'un kurşun vuruşlarından kaçmak için geri adım atıyordu, ara sıra daha güçlü bir vuruşla eğiliyordu, bu arada arada sırada kanca atışlarıyla aynı anda yakalanmıştı.

Saldırıya geldiğinde, açılış turunda yüze tek atış yaptı ve iyi bir önlem için vücut atışları yaptı.

Bentley ders kitabındaki bir-iki kombinasyonu (ortodoks yumruk ve düz sağ el) atarken daha rahat hale geldiği için ikinci tur oyun değiştiriciydi.

Dövüş olaylarını buradan izleyin:

Boxing Scene'e göre, Bentley galibiyetten sonra "Sağ elimle onu incittiğimi biliyordum, tepkiyi gördüm ve arka ayağa koydum" dedi.

"Son dövüşte bir kez geri dönmedi ama son dövüşte atışlarımı bu şekilde yapmıyordum, biraz daha kolay hareket edip kazanabileceğimi düşündüm.

"Bu sefer orada kalmam, yerimi tutmam ve büyük vuruşlar yapmam gerektiğini biliyordum. Daha güçlü hissettim, spor salonunda daha iyi hissettim. Yerimi tutarsam, onu alabileceğimi biliyordum. dışarı."

Bentley, Londra'daki tarihi Peacock Gym'in en iyi adaylarından biri ve İngiltere'nin en iyi boks antrenörlerinden Martin Bowers tarafından yetiştirilen bir yetenek.

Yenilmez bir 160 pounder olan Bentley, profesyonel boks rekorunu bu hafta sonu 14 galibiyet (12 nakavt) ve bir beraberliğe yükselterek, kendisini bölümdeki dünyanın en iyi 15 dövüşçüsüne doğru itti - görünüşe göre takım arkadaşı Dubois'nın bulduğu yerden sadece bir yıl geride kaldı. bugün kendisi.

Kaynak: INSIDER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Hamilton Türkiye GP'sini kazandı, Schumacher'in 7 F1 şampiyonluğuna egale etti

Lewis Hamilton davasını tüm zamanların en büyük Formula 1 pilotu olarak geliştirmeye devam ediyor.

BB1b1GQJ.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Mercedes yıldızı, Pazar günkü Türkiye Grand Prix'sini kazanarak ve F1 şampiyonluklarında tüm zamanların liderliği için Michael Schumacher'ı bağlayarak yedinci pilotlar şampiyonluğunu perçinledi. Hamilton için üst üste dördüncü ve son yedi yılda altıncı şampiyonası.

Sürücülerin sırılsıklam, kaygan bir pistte savaşırken gördüğü Pazar günkü olaylı Grand Prix'den sonra 35 yaşındaki pilot, "Kelimelerde kesinlikle biraz kayboldum" dedi. "Ekibe çok teşekkürler. Bunca yıldır benimle birlikte kaldığı için LH Ekibine. Ve aileme. Bu, hayallerimizin çok ötesinde."

Duygusal Hamilton, "Dışarıdaki çocuklar için bunu görmek çok önemli ... Size bir şey başaramayacağınızı söyleyenleri dinlemeyin," diye ekledi. "İmkansızı hayal edin. Onun için konuşun. Onun için çalışmalı, onu kovalamalı ve asla pes etmeli.

İstanbul'daki galibiyet Hamilton'un 94. galibiyetine işaret ederek bu kategorideki rekorunu genişletti.

Pazar günkü yarışa ıslak eleme seansının ardından altıncı sırada başlayan İngiliz pilot, Ekim ayı sonunda Portekiz Grand Prix'sinde 92. zaferiyle Schumacher'ı tek yarış galibiyetinde geride bıraktı.

Hamilton, inanılmaz bir şekilde, bu sezonun 14 yarışından 10'unu kazanarak sürücülerin sıralamasında üstün bir üstünlük elde etti:

Hamilton, 2008'de McLaren ile ilk dünya şampiyonluğunu kazandı.

2013 yılında Mercedes'e taşındı ve takımıyla birlikte spora hakim olmaya devam etti. 2016'da Mercedes ile ilk ve tek dünya şampiyonluğunu kazanan Nico Rosberg, Hamilton'ın 2014'te mükemmellik yarışına başlamasından bu yana bir sürücü unvanı elde eden tek kişi oldu.

Pazar günü Türkiye'de yarışa giren Hamilton'ın şu anki takım arkadaşı Valtteri Bottas, bu yılki kupayı ele geçirme umuduyla - her ne kadar zayıf olsa da - griddeki diğer tek sürücüydü.

Dokuzuncu başlayan Bottas, herkes için zor olan hain ıslak koşulların ortasında, yarışın başlarında birden çok dönüşe katlandı ve Hamilton'un kaçınılmaz kutlamasını erteleme şansını etkin bir şekilde sona erdirdi. Hamilton sonunda Fin akranını kucakladı.

Motor Sporları Haftası'na göre takım arkadaşı için "Bunu tamamen hak ediyor. Bu yıl daha iyiydi," dedi.

Racing Point'ten Sergio Perez Pazar günü ikinci oldu. Ferrari'den Sebastian Vettel, sezonun en iyi bitişini kaydetmek ve podyumu tamamlamak için son turda takım arkadaşı Charles Leclerc'i geçerek üçüncü sırada çizgiyi geçti.

Direkten başlayan Lance Stroll, dokuzuncu sıraya yerleşmek zorunda kaldı.

Kaynak: The Score

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

Diego Maradona’nın cesediyle fotoğraf çeken 3 cenaze işçisi kovuldu, ölüm tehditleri aldı

Üç Arjantinli adam, Diego Maradona'nın açık bir tabutta yatan cesedinin fotoğrafını çektikten sonra ölüm tehditleri aldı ve işlerini kaybetti.

Associated Press'in bildirdiğine göre, üç adam bir cenaze evinde çalışıp tabutu Maradona'nın cenazesi için hazırladı.

Claudio Fernandez, Radio 10 Argentina'ya verdiği demeçte, AP'ye göre, kendisi ile birlikte bir fotoğrafta resmedilen oğlu İsmail'in kovulduğunu söyledi. Üçüncü bir kişi, Claudio Medina, kendi fotoğrafını çekti ve aynı zamanda görevden alındı.

BB1brAus.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Yas tutan taraftarlar, Diego Maradona'nın kalıntılarını Perşembe günü Arjantin, Buenos Aires'teki dinlenme yerine taşıyan karavandaki üst geçitten el sallıyor. (Rodrigo Abd /)

AP'nin bildirdiğine göre fotoğraflar çok büyük bir öfke yarattı ve Fernandez Radio 10'a birçok kişinin kendisini öldürmekle tehdit ettiğini söyledi. Maradona'nın profesyonel kariyerine yerel kulüp Argentinos Juniors için oynadığı La Paternal semtinde yaşıyor.

"Onlar beni biliyor. Ben mahalledenim, ”dedi Fernández. "Bizi öldüreceklerini, kafamızı kıracaklarını söylüyorlar."

60 yaşındaki Maradona, Çarşamba günü Buenos Aires dışındaki özel evinde kalp krizinden öldü.

Arjantin'de ve dünyanın her yerinde muhtemelen tüm zamanların en büyük futbolcusu olarak saygı gören Maradona’nın ölümü, neredeyse evrensel bir kederin yayılmasına neden oldu.

Kaynak: DAILY NEWS

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Mike Tyson'ın Roy Jones Jr.'a Karşı Maçı Berabere Bitti - Tyson Tekrar Dövüşeceğini Söyledi

BB194DLo.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Mike Tyson ve Roy Jones Jr.'ın Cumartesi gecesi merakla beklenen sekiz turluk gösteri maçı berabere sonuçlandı.

Triller üzerinden yayınlanan ve Los Angeles'taki Staples Center'da taraftar olmadan gerçekleşen maç, 54 yaşındaki Tyson'ın on beş yılda birinci oldu.

Her zamanki üç dakikadan ziyade, rauntlar ikiydi ve teknik, stil ve delme, savunma ve saldırganlığın etkinliğine odaklanan üç şampiyon tarafından uzaktan değerlendirildi.

Dövüşlerinden sonra Tyson, gazetecilere "her şeyi daha iyi yapabileceğini" söyledi.

ESPN'e göre, "Yaptığım her şeyi daha iyi yapabilirdim, bu yüzden inşallah bir sonraki sergide daha iyi olacağım," diye devam etti.

Bu hafta sonu Legends Only League maçını düzenleyen Tyson, "Her şeyi daha iyi yapabilirdim," dedi.

İLGİLİ: Mike Tyson, Yaşın Boks Dönüşünde Hiçbir Şey Olmadığını Kanıtlamak İstediğini Söyledi: 'Bunu Yapmam Gerekiyor'

Cumartesi günkü etkinliğin bir parçası olarak daha önceki bir maçta YouTuber Jake Paul, ikinci turda eski NBA oyuncusu Nate Robinson'ı devirdi.

Tyson'ın yüzüğe büyük dönüşü öncesinde, İNSANLARLA kendisine yüklediği beklentiler hakkında konuştu.

Tyson, "Sadece giriyorum ve tüm kariyerimi her zaman yapmışım gibi ona iyi bir gösteri vereceğim" dedi. "Bunu yapmayı gerçekten dört gözle bekliyorum. Kendimi hayatta zorlaması gereken türden bir adamım."

Eski sporcu devam etti, "Bir şeyler yapmam gerekiyor, bir araba tarafından ezilmem gerekiyor, bunu yapmam gerekiyor. Bir şeyler yapmalıyım."

Kaynak: PEOPLE

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Parkour grubu IOC'yi sporlarını Olimpiyatlardan reddetmeye çağırdı

LAUSANNE, İsviçre (AP) - Parkur sporunun organizatörleri Salı günü IOC'yi, cimnastik yönetim kurulu ile bir anlaşmazlık nedeniyle 2024 Paris Olimpiyatları'na engelli parkur tarzı sokak koşusu eklemeyi reddetmeye çağırdı.

BB1bwHbO.img?h=755&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

BB1bwAqm.img?h=809&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Parkour Earth grubu, Figür olarak bilinen Uluslararası Jimnastik Federasyonu tarafından sporun "düşmanca ele geçirilmesi" olarak adlandırdığı şeye yıllardır karşı çıktı.

Parkour Earth Salı günü Uluslararası Olimpiyat Komitesine açık bir mektupta "Maalesef, FIG’in sporumuza tecavüz ve kötüye kullanılması devam ediyor" dedi.

IOC yürütme kurulu Pazartesi günü toplanacak ve gündemde Paris Oyunları için spor programı tamamlanıyor. Yeni madalya yarışmaları ekleme veya mevcut olanları değiştirme talepleri yönetim organlarından beklenmektedir.

Önümüzdeki yıl Tokyo Olimpiyatları'nda 18 madalya müsabakası düzenleyecek olan FIG'in parkour'un dahil edilmesini tekrar istemesi bekleniyor. Paris, 1990'larda parkurun geliştirildiği yerdir.

Parkour’un kentsel bir ortamda yaptığı muhteşem hileler, Olimpiyatların daha genç bir kitleyi hedeflediği bir zamanda net bir çekiciliğe sahiptir.

Kaykay, 3'e 3 basketbol ve spor tırmanışı ilk kez Tokyo'da yapılacak, ancak IOC FIG'in parkur önerisini reddetti. Breakdans, 2024'te Paris'te olimpik bir spor olacak.

Paris Oyunları için parkurda önemli olan, IOC’nin yalnızca mevcut sporcu havuzunu içeren madalya etkinlikleri ekleme politikasıdır. IOC, 2024'te yarışan toplam 10.500 sporcunun kotasını artırmak istemiyor ve parkur yarışmacıları FIG’in Olimpik sanatsal ve ritmik jimnastik ve trambolin disiplinlerinden ayrı.

Parkour Earth ile olan anlaşmazlığa rağmen FIG, ilk parkur dünya şampiyonasını Mart ayında gerçekleştirmeyi planlıyor. Parkour speed ve parkour freestyle etkinliklerinin Japonya'nın Hiroşima kentinde yapılması planlanıyor.

Lozan merkezli jimnastik kurumu, "İşbirliği doğal bir uyum," dedi, "FIG'e bağlı birkaç ulusal jimnastik federasyonu halihazırda parkur aktiviteleri sunuyor."

Kaynak: AP Associated Press 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Geçmişten Günümüze en tuhaf spor maskotları

BB1bdk0R.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Geçmişteki ve günümüzdeki en tuhaf spor maskotları

Çeşitli profesyonel ve kolej spor maskotları, bazıları kendi başlarına ünlü olan ikonik figürlerdir. San Diego Chicken veya The Famous Chicken, tek bir takım üyeliği olmamasına rağmen dünyanın en tanınmış maskotu olabilir. ESPN ve diğer kuruluşlar Mr. Met'i televizyon reklamlarında kullandı. Penn State öğrenci bölümü evdeki her oyunda Nittany Aslanı için tezahürat yapıyor.

Her maskot bir mücevher ve nesiller boyu yaşayan bir hit değildir. Bazıları düpedüz tuhaf ve doğruyu söylemek gerekirse, bizi ürkütüyor. Bununla birlikte, birçok tuhaf ve alışılmadık maskot, yerel hayranlar ve tüylü yaratıklarla fotoğraf çektirenler tarafından seviliyor. Ancak diğerleri anılarımızdan kayboldu.

Asla geri dönmeyebilirler.

BB1bdlHf.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Izzy

Olimpiyatlar gibi uluslararası spor yarışmaları tuhaf maskotlar yaratmaktan keyif alıyor gibi görünüyor. 1996 yazında Izzy, Atlanta Yaz Olimpiyatları'nın maskotu olarak görev yaptı. Atlanta Magazine'den Max Blau'ya göre, bir komite Izzy'yi yaratmak için çalıştı. Bu toplantılar büyüleyici olmalı.

BB1bdtvO.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Steely McBeam

Pittsburgh Steelers'ın maskotu Steely McBeam'in arkasındaki fikri anlıyoruz. Bölgenin mavi yakalı işçilerini temsil etmesi gerekiyordu. Pittsburgh hayranlarının "Yinzer" için bir görünüm üretemeyeceğini tahmin ediyoruz, bu yüzden yerine McBeam aldık.

BB1bdk14.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Cozmo

Bunun için Major League Soccer'ı suçluyoruz. Efsaneye göre LA Galaxy, şehir pek çok Hollywood "yıldızı" ile dolu olduğu için seçildi. Böylece Cozmo'yu aldık. Yine de bu maskotu eleştirirken dikkatli olun, çünkü Cozmo size Twitter'da gelecek.

BB1bdpL8.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Raymond

Tampa Bay Devil Rays bu ismi terk etmeye karar verdiğinde, kulüp sıfırdan başlamalıydı. Bunun yerine, Rays'ın takma adını kısalttı ve hayranları 1980'lerden kalma bir Dünya Güreş Federasyonu işçisine benzeyen köpek benzeri bir yaratık olan Raymond Ray'e bıraktı.

BB1bdAff.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Doldurulmuş Sihirli Ejderha

"Puff, the Magic Dragon" şarkısının sözde anlamı hakkında ilk öğrendiğiniz zamanı hatırlıyor musunuz? Stuff the Magic Dragon, bu duyguları her gece hayranlarına geri getiriyor. Orlando Magic, "Şeyler" in bir şutu reddetmeye veya doldurmaya nasıl bir gönderme olduğu konusunda istediklerini söyleyebilir. Bu hala tuhaf bir maskot.

BB1bdpLm.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Gunnersaurus

Arsenal ve Topçu terimleri akla sağlamlık, cesaret ve savaş meydanına çıkma vizyonları getiriyor. Gunnersaurus bize dinozor Barney'nin topluma uzun vadede yarardan çok zarar vermiş olabileceğini hatırlatıyor. 2015'te Vice Sports, Gunnersaurus'u çocukken yaratan adamla konuştu. Kendini açıklamasına izin vereceğiz.

BB1bdAfA.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Mavi Blob

Cincinnati.com'dan Carol Motsinger'e göre, Xavier Üniversitesi Blue Blob 1985'te ortaya çıktı. Bu, okulun bu yanlışı düzeltmek için 30 yılı olduğu anlamına geliyor. Silahşörler olarak biliniyorsunuz, Xavier. Daha iyisini yap.

BB1bdtwG.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Gapper

Cincinnati Reds'in taraftarlara Gapper vermesiyle ilgili en merak edilen şey, kulübün oyundaki tartışmasız en iyi bıyığa sahip muazzam bir maskot olan Bay Redlegs ile gidebilmesi. Kızıllar bile Gapper'ın ne olması gerektiğini tanımlamıyor. Görünüşe göre Ohio beyzbolu tuhaf maskotları seviyor.

BB1bdyeH.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Hip-Hop

"Bir Noel Hikayesi" ndeki tavşan kıyafetinin doygunluğunu azaltın, ona güneş gözlüğü verin ve üzerine bir Philadelphia 76ers forması koyun. Philly.com'dan "hiç sevilmeyen" olarak anılan Rich Hofmann adlı maskotunuz Hip-Hop'a sahipsiniz.

BB1bdpMU.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Kabadayı

Dallas Cowboys sözde "America's Team" ve oldukça havalı bir isim olan bir franchise. Öyleyse neden takımın maskotu bana bir futbol maçına hükmetmektense zincir lokantada indirimli hamburger satmaya daha hazırmış gibi görünüyor? En azından güzel bir şapkası var.

BB1bdlIX.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Wenlock ve Mandeville

Yaz Oyunları, 2012'de Londra'nın şehrin Olimpik ve Paralimpik maskotları Wenlock ve Mandeville'i sunduğu zaman geri döndü. Görünüşe göre, bir çift yürüyen Big Ben figürü organizatörlerin gözünde yeterince korkutucu değilmiş. Bu maskotlar, bir şehrin herhangi bir Olimpiyata ev sahipliği yapmaktan vazgeçmesinin nedenleridir.

BB1bdpNw.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Brownie Elf

Brownie the Elf'in 1999'dan beri Paul Brown, Dawg Pound veya galibiyet maçlarıyla hiçbir ilgisi yok. Şu anda bildiğimiz her şeyi bildiğimizden, Art Modell'in franchise'ını Baltimore'a taşıdıktan sonra profesyonel futbolu Cleveland'a geri getirmekten sorumlu olanlar yeni bir kucak açmalıydı. başlangıç.

BB1bdAhP.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Phillie Phanatic

Phillie Phanatic'e tapan birçok yerel hayran olduğu anlaşılıyor. Bazı insanlar peynirli biftekleri için Whiz yerine provolon kullanmayı tercih ediyor. Bu onu doğru yapmaz.

Kaynak: YARDBARKER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

Giannis Antetokounmpo, Milwaukee'de kalmak için NBA tarihindeki en büyük sözleşmeyi imzalayacak

Giannis Antetokounmpo Salı günü yaptığı açıklamada, Milwaukee Bucks ile kalmak için beş yıllık bir supermax sözleşmesi imzalayacağını ve 2021'deki olası ücretsiz ajansından önce geleceği hakkında yıllarca süren spekülasyonları sona erdireceğini duyurdu.

BB1bhS7m.img?h=630&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Antetokounmpo Twitter'da "Burası benim evim, burası benim şehrim" diye yazdı. "Önümüzdeki 5 yıl boyunca Milwaukee Bucks'ın bir parçası olabileceğim için çok şanslıyım. Bu yılları iyi değerlendirelim. Gösteri devam ediyor, hadi başlayalım. "

Yunanistan'dan gelen 26 yaşındaki Antetokounmpo, geçtiğimiz sezon maç başına 29.5 sayı, 13.6 ribaund ve 5.6 asist ortalamaları ile üst üste ikinci NBA MVP ödülünü kazandı. Dört kez all-star ve dört kez all-NBA seçimi olan Antetokounmpo, 2020'de lig tarihinde MVP ve Yılın Savunma Oyuncusu kazanan üçüncü oyuncu oldu ve Michael Jordan ve Hakeem Olajuwon'a katıldı. Yedi yıllık kariyerinin tamamını Milwaukee'de geçirdi ve onu 2013 Draftı'nda 15. seçimle seçti.

Antetokounmpo’nun beş yıllık sözleşme uzatması 2021-22'de başlayacak ve onu 2025-26 sezonuna taşıyacak ve ona 228 milyon dolardan fazla ödeme yaparak lig tarihindeki en kazançlı anlaşma olacak. Anlaşma, Antetokounmpo'nun 2025'te 30 yaşındayken sınırsız bir serbest oyuncu olmasına izin verecek bir oyuncu seçeneği içeriyor.

Küçük pazar Bucks, son yıllarda Antetokounmpo’nun geleceği hakkında önemli spekülasyonlarla karşı karşıya kaldı ve bu konuşma 2020 play-off'larından ikinci tur çıkışla beslendi. Antetokounmpo bu sezon oynayabilir ve önümüzdeki yaz serbest ajansa girebilirdi, ancak bunun yerine finansal güvenliğini en üst düzeye çıkarmayı ve tüm sezon boyunca onu takip edecek aralıksız ücretsiz ajans sorularından kaçınmayı seçti.

NBA, yeni koronavirüs salgını nedeniyle potansiyel gelir kayıplarında milyar dolarlarla karşı karşıya kalırken, Antetokounmpo, bu ay uzun vadeli sözleşme uzatmalarını imzalamak için Los Angeles Lakers'tan LeBron James ve Anthony Davis dahil olmak üzere bir dizi NBA yıldızına katıldı.

Kaynak: The Washington Post

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • Admin

Becky Hammon, normal sezon maçında baş antrenör olarak bir NBA takımını yöneten ilk kadın oldu

BB1cmRpt.img?h=630&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Becky Hammon, Çarşamba günü bir maçta ihraç edildiğinde San Antonio Spurs baş antrenörü Gregg Popovich'in yerini aldığı normal sezonda baş antrenör olarak bir NBA takımını yöneten ilk kadın oldu.

Hammon, Spurs'un Los Angeles Lakers maçında ikinci çeyrekte 3:56 kala adım attı. Lakers maçı 121-107 kazanmaya devam etti.

Hammon gazetecilere "Açıkçası bu büyük bir mesele. Bu önemli bir an," dedi. "Bu organizasyonun bir parçası oldum. 2007'de burada (WNBA'dayken) takaslandım, bu yüzden 13 yıldır San Antonio'dayım ve Spurs ve Stars ile spor organizasyonunun bir parçası oldum. Yani her şey 13 yıldır. Çok fazla zaman ayırdım ve beni inşa etmek ve beni daha iyi hale getirmek için bana çok zaman harcadılar.

"Dürüst olmak gerekirse, şu anda sadece oyunu kazanmaya çalışıyordum. Bunu çok söylüyorum, ancak büyük resmi ve büyük yönünü düşünmemeye çalışıyorum çünkü ezici olabilir. Bu benim işim bu adamlar için odaklanmalı ve kazanmamıza yardımcı olacak şeyleri yapmalarına yardım ettiğimden emin olmam.

"Gerçekten düşünecek vaktim olmadı. Telefonuma bakmadım, bu yüzden bu gece AT&T Center'ın dışında neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yok."

Hammon, baş antrenör rolünü üstleneceğini düşünerek arenaya girmediğini söyledi, "ama işler böyle ilerliyor ve sen bununla yuvarlanıyorsun" dedi. "Farklı bir sonuç isterdim. Genel olarak, bu gece bir galibiyet almayı her şeyden çok isterdim."

Popovich resmi istatistiklerde baş antrenör olarak gösterilecek, ancak bu tarihi bir andı. Hammon'un Popovich'i devralacağını nasıl öğrendiğine gelince? "Resmi olarak beni işaret etti" dedi. "İşte buydu." Onları aldın "dedi."

NBA komiseri Adam Silver, "Becky Hammon son derece yetenekli bir koç ve onun gerçekten önemli bir dönüm noktasına ulaştığını görmek olağanüstü oldu" dedi. "O kadar çok insana, özellikle de sayısız genç kadın ve kıza ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Bu hak edilmiş başarı için Becky'ye ve öncülük ettiği için Pop ve Spurs organizasyonuna şükranlarımızı sunarız."

16 yıllık oyun kariyerinde altı kez WNBA All-Star olan Hammon, 2014'te Spurs tarafından işe alındığında NBA tarihindeki ilk tam zamanlı kadın yardımcı antrenördü. Daha önce, Yaz aylarında Spurs'un baş antrenörü olarak görev yaptı. Offseason sırasında düzenlenen Lig.

Hammon, 2021 sınıfı için bir kez daha Naismith Memorial Basketbol Onur Listesi'ne aday oldu. Çarşamba günkü maçtan önce, Popovich'e Hammon'un oyun günleri ve koçluk kariyeri hakkındaki düşüncelerinin yanı sıra bununla ilgili sorular soruldu.

Popovich, "Açıkçası, yeteneklerinin çoğunun onu işe aldığını düşünüyorum. Her şey onun oyununu gördüğümde başladı," dedi.

"O bir liderdi, takımdaki herkes ona tepki gösterdi, kendine çok güveniyordu, çok rekabetçiydi ve tüm şovu yönetti. Ve onu tanıdığımda ve işe alınmadan önce koçlarımızın toplantılarında yer aldı. Bir sezon boyunca incinmiş, oyundaki ustalığını, neyin kazandığını, neyin kaybettiğini, bir program yapmak için orada ne olması gerektiğini öğrendik.

"Dolayısıyla ligimizde harika bir koç olmak için gerekli tüm araçlara sahip."

Spurs oyun kurucu Dejounte Murray maçtan sonra şunları söyledi: "Gelecek onun için parlak. Umarım ona sadık kalır ve pes etmez. Bir gün olabilir, olmayabilir, kim bilir, ama kesinlikle devam ediyor Doğru yol. Sanırım buradaki herkes onu takdir ediyor ... Dışarıdaki her kadına örnek oluyor. "

BB1cmNVi.img?h=630&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Kaynak: CNN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

George Clooney’nin Saçının Evrimi - Küçüklükten Bıyıklı Hale ve Flowbee'ye (Fotoğraflar)

BB1cbu0f.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

George Clooney'nin kariyeri, karizma ile damlayan ateşli bir tamirciyi oynamaktan, Oscar ödüllü, iyi, ateşli bir aktör ve karizma ile damlayan yapımcıya dönüştü. Ama o kırk yıldaki tek şey özgeçmişi değişmedi - saçı da değişti. İşte uzun ve kısa olanı.

BB1cboKL.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Kentucky'de büyüyen bir çocukken, küçük George Timothy Clooney, tüylü patlamalara sahipti. Saç "George Clooney" diye bağırmaz, ama gözler ve sırıtma kesinlikle öyle.

BB1cbu3b.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

1985 • Oyunculuk kariyeri kurmaya çoktan Clooney, muhteşem dalgalı kilitlerini ve modaya uygun (o sırada) kefalini sergileyen tipik bir Hollywood tarzı fotoğraf çekimine katıldı.

BB1cbu3e.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

1988 • "Roseanne" deki bir konser Clooney'e hem kendisi hem de o muhteşem saç için bir ün getirdi.

BB1cboKP.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

1989 • Clooney, uyuşturucu parasının ona getirdiği yaşam tarzından hoşlanan bir sörfçüyü - tahmin ettiniz - yeni filmi "Red Surf" (arkasındaki postere dikkat edin) tanıtmak için yola çıktı. Dede Pfeiffer'in canlandırdığı sevgilisi bu konuya pek de deli değil. Ama, o saç, onu sevmeli.

BB1cbriw.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

1994 • Beş yıl sonra, "ER" geliyor ve puf, çocuk doktoru Dr. Doug Ross. Sofistike, seksi görünüm, dünyanın her yerinden yetişkin hastalar almak isteyen kadınlara sahipti.

BB1cbyet.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

1998 • "ER" deki beş yılı aşkın bir süredir Clooney saçlarının beyazlamasına izin verdi. Ve biz bu konuda tamamen iyiydik.

BB1cbu3t.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2000 • Coen Brothers'ın macera komedisi "O Brother, Where Art Thou?" Da zincirden kaçan Ulysses Everett McGill rolü biraz daha dağınık görünüyordu. Tamam, çok daha dağınık.

BB1cbriE.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2001 • Clooney, "Ocean's Eleven" ın Los Angeles galasında Matt Damon ve Andy Garcia'ya katılmak için güzelce temizlendi.

BB1cbw2G.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2005 • Clooney 62. Venedik Film Festivali'nde fotoğraflar için poz verdi. Burada yönettiği, birlikte yazdığı ve destekleyici rol aldığı tarihi dram "İyi Geceler ve İyi Şanslar" galasını yaptı. Bu, Clooney'nin Flowbee'ye atfettiği imza görünümü oldu.

BB1cbyez.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2005 • Ve işte o gala gecesi. Mükemmellik.

BB1cbw2K.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2009 • Clooney yine yapımcılığını üstlendiği "Keçilere Bakan Adamlar" da bu kez komik bir dönüş yaptı. Saç fena değil, ama bıyık… nah.

BB1cbmDU.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2006 • Clooney'nin "ER" yıllarında kurduğu görünüm, zamansız bir "Sezar saç kesimi" idi. Ama Coen Kardeşler'le ikinci filmi "Selam, Sezar!" Da Sezar'ı Sezar'ın kesimiyle oynayan bir aktörü canlandırdı. Hepsini takip ettin mi

BB1cbriP.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2019 • Clooney başka bir hicivli kara komedide tam askere gitti, bu kez Hulu mini dizisi “Catch-22” de yönetici yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi. Sonunda Tuğgeneral olmak için Ordu'da yoluna çıkan, geçit töreni takıntılı eski bir ROTC mezunu oynadı. Ve başından sonuna kadar saçı dikkatle dikildi.

BB1cboLg.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2020 • Clooney'nin 35 yıl önceki dalgalı saçlı, temiz traşlı, son filmi Netflix'in "Geceyarısı" ndaki görünüşü vızıldayan bir kesim ve keskin bir gri sakal. Neyse ki, hâlâ Clooney gözleri var.

Kaynak: THEWRAP

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Cristiano Ronaldo Yeni Yıl Kutlamasında Kendisinin, 4 Çocuğu ve Kız Arkadaşının Tatlı Aile Fotoğrafını Paylaştı

Devam eden yeni koronavirüs salgını sırasında birçok kişinin bir yıllık kaybını sınırlayan Cristiano Ronaldo, yeni yıla yol açan bir umut mesajını paylaşmak için Yılbaşı gecesi Instagram'a gitti.

BB1cpaSg.img?h=911&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

"2020 kolay bir yıl değildi, hiç şüphe yok ki" 35 yaşındaki futbol yıldızı, kız arkadaşı Georgina Rodriguez ve dört çocuğunun bir fotoğrafını yazdı: 2 yaşındaki ikizler Eva Maria ve Mateo 2 yaşındaki kızı Alana Martina ve 9 yaşındaki oğlu Cristiano Jr. "COVID-19'un dünyaya getirdiği acı ve ıstıraba kimse kayıtsız kalamaz."

Başlık şöyle devam etti: "Ama şimdi geri dönme ve birlikte bir fark yaratabileceğimizi gösterme zamanı. Çünkü düşüş ne kadar zor olursa olsun, bizi gerçekten tanımlayan şey ayağımıza geri dönme şeklimiz ve ne kadar hızlı olduğumuz yeni engellerle karşılaşmaya hazır. "

Juventus F.C. forward hayranlarından, yeni yılı herkesin kendi "daha iyi versiyonları" haline gelmesine izin verecek yeni bir başlangıç olarak düşünmelerini istedi.

"O halde 2021'i bir dönüm noktasına, yeni bir başlangıca, yeni bir başlangıca dönüştürmeye çalışalım. Çünkü hepimiz - ve hepimizi kastediyorum - hala kendimizin daha iyi versiyonları olabiliriz," diye yazdı Ronaldo. "Ve eğer hepsini birlikte yaparsak, işleri daha iyi hale getirmenin sırrı bu olabilir."

Yazıyı şöyle bitirdi: "Mutlu Yıllar! Ve Mayıs 2021 her zaman için bir yıl olabilir [sic] en iyi nedenlerden dolayı hatırla! 🙏🏽❤️"

Ekim ayında COVID-19 için pozitif testlere rağmen, Ronaldo 2020'yi yüksek bir notla kapatmış görünüyor.

Geçtiğimiz haftalarda ailesiyle zaman geçirdi, tatil boyunca Instagram'da bir Noel ağacının önünde topladığı yavrularının fotoğrafını paylaştı ve çocuklarının diğer fotoğraflarını ayrı ayrı paylaştı.

Bu yılın başlarında, Ronaldo'nun yalnızca Haziran 2019 ile Haziran 2020 arasında vergi ve ücretlerden önce 105 milyon dolar kazandığını bildiren Forbes'e göre, bu yılın başlarında en az 1 milyar dolar kazanç getiren ilk futbolcu oldu.

Çıkış, Ronaldo'nun futboldan en az 650 milyon dolar kazandığını ve geri kalanının Nike ve Tag Heuer ile olanlar da dahil olmak üzere birçok onay anlaşmasından geldiğini bildirdi.

Mart ayında Ronaldo, koronavirüs endişeleri nedeniyle taraftarların olmadığı bir stadyumda kariyerinin 1.000'inci maçını oynadı.

BB19YRZG.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Ronaldo, Juventus'un Inter Milan'ı 2-0 yenerek kazandığı oyunun ardından dönüm noktasını kutlamak için Instagram'a gitti.

"Kariyerimde çok önemli bir zaferle 1000 resmi oyuna ulaştığım için çok gurur duyuyorum! "Bu büyük başarıya ulaşmamda bana yardımcı olan tüm takım arkadaşlarıma, koçlarıma, aileme ve arkadaşlarıma ve hayranlarıma teşekkür ederim."

Bununla birlikte, Ekim COVID-19 teşhisi, Juventus'un yokluğunda sonunda kaybettiği UEFA Uluslar Ligi Turnuvası sırasında geldi. Teşhisinin, karantinasını tamamlamak için Portekiz'den İtalya'ya "özel ambulans uçağı" ile seyahat etmesini gerektirdiği bildirildi.

İlk pozitif testten on dokuz gün sonra Ronaldo, virüs için negatif test etti ve bu noktada artık evde izolasyona tabi değildi.

Kaynak: PEOPLE

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Stephen Curry'nin Damian Lillard'a karşı 62 sayılık atışları, NBA dünyasına güçlerini hatırlatıyor

Geriye dönüp bakıldığında, Stephen Curry'nin bu sezon ağırlıklı olarak sinir bozucu ilk beş maçındaki vücut hareketi ve havası bir uyarı olarak alınmalıydı.

Warriors, yıla başlamak için hızla art arda Nets ve Bucks tarafından patlatılırken, Curry, sakatlığı kısaltılmış 2020-21 kampanyasından önce yaptığı pek çok ticari marka atışını yaparak çevreyi dolaştı. Çığlıklarının çoğunun içeri girmemesi alakasızdı - liseden beri çöküşleri nadiren uzun sürdü.

Golden State'in 137-122 Pazar gecesi Trail Blazers'ı yenmesinde, Curry nihayet hücum yaklaşımına isabetli şutlarla eşlik etti. Bunun geleceğine inanmayan kimse adamın basketbolda ne kadar iyi olduğunu anlamıyor. Yine de en büyük destekçileri bile, sadece 36 dakikada kariyerinin zirvesi olan 62 sayı ile şaşkına döndü. Sekiz tane 3 yaptı ve zeminden 31'de 18 yaptı.

NBA taraftarları, çoğu zaman olduğu gibi, aylardır Twitter'da Curry'ye iftira atıyorlar. Pazar günkü sayı barajında rakibi olan Damian Lillard'ın, oyun kurucu oyunu açısından onu tozda bıraktığı ima edildi.

Warriors koçu Steve Kerr, maç sonrası haber konferansında bu eleştirmenlere bir yanıt verdi: "Umarım bu gece onun hakkında iyi bir şeyler söylüyorlardır."

Kesinlikle öyleydi.

İşte Curry'nin 62 sayıya çıktığı tepkilerin bir derlemesi:

Kaynak: SPORTING NEWS

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Üçlü Alım: 2021'i beklenmedik bir UFC şampiyonu olarak kim bitirecek?

UFC, sekizgenin içinde hiçbir şampiyonluk kemerinin el değiştirmediği bir yılda geliyor. Başlık dövüşleri söz konusu olduğunda pek çok sürpriz olmadı, ancak 2021 ile birlikte yeni hikayeler getiriyor.

BB1ctoB6.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Triple Take'in bu son baskısında, MMA Junkie’den Mike Bohn, Nolan King ve John Morgan, 2021 sonuna kadar UFC altını tutma olasılıklarının kimlerin üstesinden geleceğini düşünüyorlar.

BB1bm4Sz.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Kaynak: MMJunkie

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

Dennis Rodman'ın Kızı, ABD kadın profesyonel futbol liginde şimdiye kadar seçilen en genç oyuncu oldu.

Spirit, Ulusal Kadınlar Futbol Ligi 2021 Draftı'nın 2. genel seçimiyle Trinity Rodman'ı seçti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Mesut Özil, Fenerbahçe'de

Mesut Özil resmen Fenerbahçe'de... Fenerbahçe, Mesut Özil'i resmen transfer etti. Kulüp, Türk asıllı Alman futbolcuyu 3.5 yıllığına renklerine bağladı.

Mesut_Ozil_GettyImages-20191218025038584

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Dwyane Wade'in Çocukları Wade'in Doğum Günü Fotoğrafını Sosyal Medyada Göndermesinden Mutlu Değil

BB1cTI2V.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Dwyane Wade 39. yaş gününde aradı, ancak çocukları kutlamayı seçtiği gibi hayranları değiller. 18 Ocak Pazartesi günü, doğum gününün ertesi günü Wade, karısı Gabrielle Union'ın stratejik bir şekilde önünde durduğunu gösteren çıplak bir fotoğrafını yayınladı. Eski NBA oyuncusu fotoğrafa "Doğum günü davranışı‼ ️ 39 şimdiden bakıyor" şeklinde bir açıklama yaptı. Fotoğrafın yaklaşık bir milyon beğeni var, ancak Wade'in çocukları, beslemelerinde fotoğrafı görmekten mutlu olan pek çok insan arasında değildi. Çocukların neler söylediğini görmek için okumaya devam edin ve ünlü aileler hakkında daha fazla bilgi için Jada Pinkett Smith Pişmanlıklarını Çocuklarıyla Yaptığım Bu Bir Şey'i inceleyin.

BB1cTI33.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Çocuklarının tepkileri kuvvetliydi.

Wade'in ilk evliliğinden iki çocuğu, Zaire ve Zaya, Kaavia with Union adında bir kızı ve önceki bir ilişkiden Xavier adında bir oğlu var.

On sekiz yaşındaki Zaire, Wade'in Instagram hesabına yorum yaptı ve duygularını netleştirdi. "Uyanmak istediğim şey bu değildi," diye yazdı Zaire, 48.000'den fazla beğeni toplayan ve sayıları artan bir yorum olan kusmuk bir emojiyle yazdı. 13 yaşındaki on üç yaşındaki Zaya, "Ayooooo soğuk, ben sadece bir grup dehşete düşmüş emojiyle "anlaştı. Onun hesabında "ebeveynler tarafından yönetiliyor" yazıyor, ancak bu yorum genç gerçekten kendisi yazmış gibi görünüyor. Ancak yürümeye başlayan kız kardeşi kesinlikle biraz yardım aldı. Kaavia'nın hesabında "Orta yaş krizinden önce daha fazla zamanım olduğunu sanıyordum." Bu büyük çizgiden yalnızca Birliğin sorumlu olduğunu varsayabiliriz.

BB1cTI3w.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Zaire ve Zaya da babaları için kendi doğum günlerini paylaştılar.
Zaire ve Zaya, babalarının Instagram'ından memnun olmayabilirdi, ancak ikisi de hesaplarında onun için çok samimi doğum günü dileklerini paylaştılar. Zaya, Wade ile birlikte bir fotoğrafını paylaştı ve "Mutlu Yıllar Baba! 39 yaşında" yazdı. Zaire başka bir şakaya girdi, "Yaşlı adam" yorumunu yaptı.

Kendi hesabına, Zaire, babasıyla oturan küçük bir çocuk olarak kendi fotoğrafını paylaştı ve "Seni yüzeyden daha derinden seviyorum" yazdı.

Ünlülerin aileleri hakkında daha fazla bilgi için Mary-Kate ve Ashley Elizabeth Olsen'in Çocuk Yıldızı Olmasını Nasıl Durdurduğuna bakın.

Kaynak: BestLife

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

2021'de üstünlük sağlayacak sporcular

BB1cisyI.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Giannis Antetokounmpo

Bucks, 2020 NBA Playoff'larında hayal kırıklığı yaratan bir sonla karşılaşsa da, Antetokounmpo maç başına 34.9 sayı ve 16.1 ribaund ortalamalarını alarak üst üste ikinci NBA MVP'sini kazandı. Artık öngörülebilir bir gelecek için Milwaukee'de kaldığı için Greek Freak'in 2020-21 sezonu için daha da büyük hedefleri var.

BB1cHjE8.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Simone Biles

Şimdiye kadarki en büyük Olimpik jimnastikçilerden biri olan Biles'in şimdiden adına dört altın madalya ve bir bronz madalyası var. Geciken Tokyo Olimpiyatları'nda bu toplama eklemek istiyor.

BB1cH0gi.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Stephen Curry

Golden State'in lanetli 2019-20 sezonu, Curry'den sadece beş maç gördü, ancak yeni yılda sağlıklı ve gençleşmiş olması gerekiyor. Curry sadece bir geri dönüş arayışında değil, aynı zamanda 2021 ABD erkek basketbol Olimpiyat takımının çapası da olabilir.

BB1ciCUc.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Luka Doncic

Doncic, ligdeki gerçek yükselen yıldızlardan biri olarak 28.8 sayı, 9.4 ribaund ve 8.8 asist ortalamaları ile NBA'i sadece ikinci sezonunda fark etti. Doncic'in topu dağıtmasıyla Mavs'ın parlak bir geleceği var.

BB1ciG3i.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Caeleb Dressel

Michael Phelps gittikten sonra Dressel, ABD Takımının Olimpik yüzme dalında tahtın varisi gibi görünüyor. Olimpiyat iptaline rağmen 2020 yılında 100 metrelik kelebekte birden fazla dünya rekoru kırdı ve 2021'de Tokyo oyunlarında kendisine bir isim yapması gerekiyor.

BB1ciCUy.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Katie Ledecky

Ledecky, 2012'de 15 yaşındayken 800 metre serbest stilde altın madalya kazanarak Olimpiyat dünyasını kasıp kavurdu. 2016 Oyunlarında bu performansı dört altın ve bir gümüş madalya ile sürdürdü ve 2021 Tokyo'da bu performansı en üst düzeye çıkarmaya çalışacak. Oyunlar.

BB1cHjEC.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Robert lewandowski

Lewandowski, geçen sezon 31 maçta 34 gol atarak ve 2020-21 başlarında benzer bir hızla, dünyanın önde gelen golcülerinden biri olarak Bayern Münih'i yönetmeye devam ediyor. 30'lu yaşlarının başında gelişmeye devam ediyor.

BB1ciG3V.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Cristiano Ronaldo

Ronaldo, arka arkaya İtalyan Futbolu Serie A şampiyonluklarını kazanan Juventus için başka bir muzaffer yıl geçirdi. 35 yaşında tartışmasız neslinin en büyük oyuncusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: YARDBARKER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Cristiano Ronaldo, 760. kariyer golünün Juventus'a zafere götürmesinin ardından artık futbol tarihinin en büyük golcüsü.

BB1cXBfh.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Cristiano Ronaldo, bazı ölçülere göre şu anda futbol tarihinin en büyük golcüsü.

Juventus, Çarşamba gecesi Napoli'yi 2-0 yenerek İtalyan Süper Kupası'nı kazanmak için kariyerinin 760. golünü atan 35 yaşındaki oyuncu.

Grev onu 1931 ile 1955 yılları arasında 759 gol atan Çekoslovak yıldız Josef Bican'ın bir önüne taşıdı. Ancak, bazıları Bican'ın kariyerinde 805 gol attığını iddia ediyor.

Cristiano Ronaldo şu anda futbol tarihinin en büyük golcüsü - en azından bazı ölçülere göre.

Juventus, İtalyan Süper Kupası'nı kazanmak için Çarşamba gecesi Napoli'yi 2-0 yenerken 35 yaşındaki oyuncu, kulüp ve ülke için kariyerinin 760. golünü attı.

Grev onu 1931-1955 yılları arasında 759 gol atan Çekoslovak yıldız Josef Bican'ın bir önüne taşıdı.

Rec Sport Soccer Statistics Foundation (RSSSF) verileri, Bican'ın 805 kariyer hedefini yönettiğini söylüyor.

Bununla birlikte, bu sayıdan 27'si yedek ve amatör takımlar için oynanırken, resmi olmayan uluslararası maçlarda 19 gol atıldığı için bazıları tarafından tartışılıyor.

Pele'nin kendisi de dahil olmak üzere bazıları tarafından, kariyerinde 1.283 gol atarak futbol tarihinin en golcü oyuncusu olduğu düşünülüyor. Ancak, bu gollerin 500'den fazlası resmi olmayan gösteri maçlarında geldiği için bu sayı büyük ölçüde tartışılıyor.

Ronaldo, Juventus'un galibiyetinden sonra rekor kırma konusunda yorum yapmadı, bunun yerine takım arkadaşlarını zorlu bir zafer için tebrik etti.

"İtalya'daki 4. şampiyonluğumdan çok memnun kaldık. Geri döndük!" Instagram'da dedi. "Bu sevdiğimiz Juve, güvendiğimiz takım bu ve bizi istediğimiz galibiyetlere götürecek ruh! Tebrikler beyler!"

Ronaldo'nun 760 golünden 450'si Real Madrid'de dokuz yıllık büyüsü sırasında geldi, 2003-2009 yılları arasında Manchester United için 118 ve Sporting Lisbon için beş gol attı.

Juventus için Ronaldo şu anda sadece 109 maçta 85 gol atarken, Portekiz için 102 gol attı.

Başarılarına ve önümüzdeki ay 36 yaşına girmesine rağmen, Juventus yakın zamanda gol atmayı yakın zamanda durdurma niyetinde olmadığını açıkladı.

Ronaldo Aralık ayı sonlarında gazetecilere "Yaşın önemi yok. Önemli olan akıldır" dedi. "Cristiano Ronaldo'nun iyi olup olmaması önemli değil, yarın ne olacağını bilmiyorsun. Şu anda, şu anda yaşıyorum.

"Şu an güzel, mutlu hissediyorum, kendimi zinde hissediyorum ve hayatımın iyi bir anında. Daha uzun yıllar oynamayı umuyorum ama asla bilemezsin."

Şöyle ekledi: "Gözlerim geleceği çok çok parlak görüyor, bu yüzden bundan memnunum."

Ronaldo'nun Aralık ayındaki sözleri, Bican'ın 759 veya 805 gol atmasına bakılmaksızın, Portekizli yıldızın kariyerini Çek'den önce bitireceğini gösteriyor.

Juve'nin Napoli maçında başka bir yerde, Alvaro Morata, takımın gecenin ikinci golünü 95. dakikada attı ve sezonun toplamını tüm müsabakalarda 12'ye çıkardı.

Şu anda Serie A tablosunda beşinci olan Juventus, Pazar günü Allianz Stadyumu'nda Bologna'yı karşılıyor.

Real Madrid o kadar küçük bir takımın elinde bir 'aşağılanma' yaşadı, sadece 2.000 Instagram takipçisi var ve FIFA video oyunlarında yok

FC Barcelona, kulübü terk etse bile 2025 yılına kadar Lionel Messi'ye ödemeye devam edecek çünkü ödenmemiş ikramiye olarak 48 milyon dolar borcu vardı.

Manchester United tarafından imzalanan 18 yaşındaki futbol heyecanı, Cristiano Ronaldo'nun Old Trafford'da yaptığı gibi bir 'dünya şampiyonu' olmaya destekleniyor.

Kaynak: INSIDER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Conor McGregor nakavt edildi ve internet çabucak dalga geçmeye başladı

Conor McGregor, bu hafta sonu UFC 257'nin manşet etkinliğinde Dustin Poirier tarafından nakavt edildi. McGregor ikinci tura kadar maçta iyi görünüyordu, ama sonunda enerjisi azaldı ve ardından Poirier, McGregor'u yerde kana bulan ve kavga sona eren bir yumruk fırlattı.

BB1d2Yp2.img?h=778&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Hayranlar nakavt karşısında dehşet içindeydi. Khabib Nurmagomedov, McGregor’un performansından etkilenmedi ve çevrimiçi olarak ona ateş etti.

Ancak UFC dünyası olanları hesaba katarken, internet dünyası iş başında zorlanıyordu - anında devre dışı bırakılan bir McGregor'u anında bir meme dönüştürdü.

Kaynak: ForTheWin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • Admin

UFC 259 Serbest Dövüş: Nunes Nuke Rousey'i Nakavt Ederken İzleyin

BB1dTbWo.img?h=630&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

UFC 259, 6 Mart 2021'de köşeyi dönünce ve UFC kartlarına hala 00'ların ilk on yılında olduğu gibi tek kelimelik güç isimleri veriyorsa - VENDETTA, PAYBACK, FURY - bu kart YÜKLENECEKTİR. Üç ünvan dövüşü ve bunların 'en zayıf' olanı MMA'nın kadın GOAT'ı Amanda Nunes? Oldukça iyi.

Nunes mücadelesini çevreleyen büyük muhalefet, oldukça zayıf bir rakibe karşı kötü şöhretli zayıf kadınların tüy siklet bölümündedir. Megan Anderson, Nunes 'ın -1000 favorisinin (bazı spor kitaplarında -1500) şaşırtıcı bir +800 mazlumunun bu maçına geliyor. Ronda Rousey, kadınların ufak tefek ağırlık bölümünü yönettiğinden beri şampiyonluk maçlarında görmediğimiz rakamlar bunlar.

Ve hey, Ronda altı başlık savunmasını geçerken, karşılaştığı kadınların çok az şansı olmasına aldırış etmedik. Katliamdan zevk aldık. Yani Megan'a fazla şans vermiyorsak, belki de bu şekilde Amanda Nunes’ın UFC 258’deki 145 kiloluk kuşağı ikinci savunmasını takdir etmeliyiz.

Amanda'nın rekabete girmesini izlemenin ne kadar eğlenceli olduğunu hatırlatmak için UFC, Rousey'i UFC 207'den yok etmeyi Aralık 2016'da tekrar yükledi.

Kaynak: SBNATION

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Ünlü Golfçü Tiger Woods, Los Angeles yakınlarında arabasıyla takla attı ve yaralandı

Yetkililer, golf efsanesi Tiger Woods Salı günü Güney Kaliforniya'da bir "can çene kurtarma" çağrısı yapan tek araba kazasında ciddi şekilde yaralandı.

BB1dWNRG.img?h=763&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Los Angeles County Şerif Departmanı yaptığı açıklamada, Woods'un aracı Rolling Hills Estates ve Rancho Palos Verdes sınırındaki Hawthorne Bulvarı'nda kuzeye gittiğini ve "büyük hasar" aldığını söyledi.

Açıklamada, aracın sürücüsü ve tek yolcunun Woods olduğu belirtildi.

Şerif, "Bay Woods enkazdan 'hayatın çeneleri ile çıkarıldı," diye ekledi.

Açıklamada, tedavi için yakındaki bir hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Woods ajanı Mark Steinberg, Salı öğleden sonra NBC News'e, Woods'un birden fazla bacak yaralanması nedeniyle ameliyatta olduğunu söyledi.

PGA'dan yapılan açıklamaya göre, "Bugün Tiger Woods trafik kazasından haberdar olduk".

"Ameliyattan çıktığında daha fazla bilgi bekliyoruz. PGA TOUR ve oyuncularımız adına Tiger dualarımızda ve iyileştikçe tam desteğimizi alacak."

BB1dWRHB.img?h=630&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Woods, Florida'daki Şükran Günü 2009'dan sadece birkaç gün sonra arabasını çarptı. Kaza, istemeden o zamanki karısı Elin Nordegren ile acı bir evlilik anlaşmazlığını ortaya çıkardı, çünkü bir grup kadın ünlü golfçüyle evlilik dışı ilişki yaşadığını itiraf etti.

Woods bu yıl bir turnuvada oynamadı ve Aralık ayında geçirdiği beşinci sırt ameliyatından sonra iyileşiyor.

Merkezi Florida'nın Jüpiter şehrinde bulunan 45 yaşındaki golfçü, kuruluşuna fayda sağlayan Genesis Invitational için bu hafta sonu Güney Kaliforniya'daydı.

Geçen ay bir HBO belgeseli, Woods'un 2009 ve 2010'daki ani yükselişini ve halkın utancını anlattı.

Hala aktif olmasına rağmen, Woods zaten spor tarihinin en büyük golfçülerinden biri olarak kabul ediliyor.

82 turnuva galibiyeti "Slammin 'Sammy" Snead ile kariyerinde çoğu kez berabere kaldı. Woods'un 15 majörü sadece Jack Nicklaus'tan sonra ikinci sırada.

Woods'un son turnuva şampiyonluğu Japonya'daki 2019 Zozo Şampiyonası'ndaydı. En son büyük zaferi 2019 Masters'ta oldu.

Kaynak: NBC NEWS

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

LeBron James’ten Ibrahimovic’e siyaset yanıtı

Zlatan Ibrahimovic LeBron James ve diğer oyuncuların siyasi konulardan uzak durup işlerini yapmaları gerektiğini söylerken James, ‘’ Ben siyaset yapmıyorum. Yanlış olan şeyleri söylemeye devam edeceğim. ‘’ dedi.

Milan’ın yıldız forveti Zlatan Ibrahimovic LeBron James ve diğer statü sahibi oyuncuların siyasi konulardan uzak durup işlerini yapmaları gerektiğini söylerken James, ‘’ Ben siyaset yapmıyorum. Yanlış olan şeyleri söylemeye devam edeceğim. ‘’ dedi.

NBA’de normal sezonda Portland Trail Blazers’ı 102-93 mağlup eden Los Angeles Lakers’da LeBron James, maç sonu açıklamalarda bulunurken Zlatan Ibrahimovic’e de yanıt verdi. Yıldız oyuncu sadece spora bağlı kalmayacağını ve dünyada yanlış giden şeyler olduğunda konuşmaya ve tepki göstermeye devam edeceğini vurgulayarak, ‘’ Sadece spora bağlı kalıp hayatıma devam etmeyeceğim. Bu platformun ve sesimin ne kadar güçlü olduğunu biliyorum. Günün sonunda yanlış olan şeyler hakkında asla susmayacağım. ‘’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

Paige Spiranac Tiger Woods’un Golfte Geleceği Hakkında Konuşuyor

BB19dcSr.img?h=651&w=1085&m=6&q=60&o=f&l

Tabii ki, şu anda Woods için önemli olan tek şey iyileşiyor ve sağlıklı oluyor.

Bununla birlikte, Woods aynı zamanda efsanevi bir profesyonel sporcudur ve profesyonel oyuna ne zaman veya dönüp dönmeyeceğini merak etmek doğru.

Popüler sosyal medya kişiliği Paige Spiranac, Playing A Round podcast'inde düşüncelerini paylaştı.

Onu sayan herkese bakarsınız ve o 2019 Masters'ı kazandı ve bu yüzyılın geri dönüşü gibiydi. Yani yapabilecek biri varsa, Tiger da yapabilir, ”dedi Spiranac.

Onu tekrar görene kadar bilmeyeceksin ve sonra geri gelip gelmeyeceğini bileceğiz.

"Bence bu soru çok kızıştı ve elbette çocuklarına tekrar sarılabileceği en önemli şey bu, ama hepimiz Tiger'ın oynarken sağlıklı ve mutlu olduğunu görmek istiyoruz.

"Onun hayatına ve yaşadığı her şeye bakıyorsun ve bu üzücü, sadece onun için üzülüyorum."

GRAB00031jpg-JS604047143.jpg?w=670

Tiger'dan pek bir şey duymadık, ancak geçen haftaki PGA Tour oyuncularının takdirini takdir etti.

Çabuk iyileş, Tiger.

Paige Spiranac, Tiger Woods’un Geleceği Golfte Konuşuyor gönderisi ilk olarak The Spun'da yayınlandı.

Kaynak: THE SPUN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

İzle: Paige Spiranac Etkileyici Golf Vuruş Gücünü Gösteriyor

Golf her zaman sürüş gücüne vurgu yaptı, ancak kısmen Bryson DeChambeau sayesinde, daha da öncelikli hale geliyor gibi görünüyor.

BB1esuyJ.img?h=651&w=1085&m=6&q=60&o=f&l

DeChambeau, aşırı gücü sayesinde tabii ki oyunun en iyi golfçülerinden biri haline geldi. 27 yaşındaki golfçü geçen hafta sonu Arnold Palmer Invitational'ı kazandı ve bu hafta sonu The PLAYERS Championship'te yarışması bekleniyor. DeChambeau, bu yıl da dört büyük turnuvanın favorileri arasında olmalıdır.

Eski bir kolej golfçüsü olan Paige Spiranac, kuşkusuz DeChambeau'nun büyük bir hayranı değil. Ancak, DeChambeau'nun yaptıklarına saygı duyacak kadar oyun hakkında yeterince bilgi sahibidir.

"Bryson'a saygı duyabilirim ve yine de onu sinir bozucu bulabilirim," galibiyetinin ardından tweet attı.

Spiranac bu hafta sosyal medyada kendi itici gücünün bir kısmını gösterdi. X-Golf America, tesislerinden birinde Spiranac'ın sürüş gücünü gösteren bir video paylaştı.

Bu oldukça iyi görünümlü bir salıncak.

Bu arada DeChambeau, Perşembe günü PLAYERS Championship'te başlama vuruşunu yapacak. O ve Dustin Johnson şu anda etkinliğin ilk iki favorisi olarak gösteriliyor.

Kaynak: THE SPUN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.