Jump to content

Recommended Posts

Uyarının ‘kral’ı

Oyuncu Hüseyin Şen Adana caddelerinde kral kostümüyle dolaşarak maske takılması için uyarıyor. Ancak uyarılar bazılarına vız geldi: “Koronavirüse gözümle görmeden inanmam.”
Adana’da artan koronavirüs vakalarına ve tüm uyarılara rağmen halen maskesiz gezenler var. Tiyatro ve dizi oyuncusu Hüseyin Şen (65), kentin en işlek noktalarında maske takmayan vatandaşları uyarmak için bir proje hazırladı. Diktirdiği kral kostümüyle sokak sokak gezen Şen, bu şekilde farkındalık oluşturmak istiyor. Şen, “Ben sokak sokak gezip maske uyarısı yapıp maske dağıtıyorum. Bazı vatandaşlar bileğine, koluna ve çene altına maskeleri takıyor. Ben de onlara ‘Kardeşim bu maske aksesuar değil. Doğru şekilde takıp hem kendini hem de çevrendekileri koru’ diyorum. İnsanlar ‘Bana bir şey olmaz’ diyorlar. Sana olmayabilir ama yanındakine zarar veriyorsun” diye konuştu.
MASKEYİ CEBİNE KOYDU
İnönü Caddesi’nde dolaşarak maske takmayanları uyaran Şen, bir gence de maske verdi. Vatandaşın yüzüne taktığı maskeyi Şen’in yanından ayrıldıktan birkaç metre sonra çıkartıp cebine koyduğu görüldü. Maskesini çenesinin altına takan bir seyyar satıcı ise “Yeter artık maske takmaktan bıktık, usandık. Siz dua edin çeneme takmışım. Artık öleceksek ölelim, ne yapalım yani” dedi. Çarşıda maskesiz dolaşan bir vatandaş da basın mensuplarını görünce maske taktı. Bu kişi, “Neden maske takmıyorsun?” sorusuna, “Maske takılacak bir durum yok. Koronavirüse inanmıyorum. Çok fazla tanıdığım var ve hiçbiri virüse yakalanmadı. Ben gözümle görmediğime inanmam” cevabını verdi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.
Примечание: Ваше сообщение будет проверено модератором перед отправкой.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.