Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İzleyin: Dağ aslanı koşucuyu altı dakika takip ediyor, ta ki ...

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

İzleyin: Dağ aslanı koşucuyu altı dakika takip ediyor, ta ki ...

Utah'daki bir patika koşucusu, onu altı dakika boyunca takip eden ve onu en az üç kez fırlatan bir anne dağ aslanıyla korkunç bir karşılaşma yaşadı.

BB19XrzN.img?h=671&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Deseret News'e göre Kyle Burgess, Cumartesi akşamı Provo yakınlarındaki Slate Kanyonu'nda iki mil koşarken önünden geçen dört küçük hayvanla karşılaştı.

İlk başta onların bobcats olduğunu düşündü, bu yüzden telefonunu çıkardı ve kayda başladı. Birkaç dakika sonra anne dağ aslanı göründü ve bu, videoda yakaladığı korkunç bir geri çekilme başlattı.

Videonun tamamı YouTube kanalında görülebilir. ABC News, en korkutucu anları gösteren kısaltılmış bir versiyonunu tweetledi:

Burgess dağ aslanıyla konuşmaya devam etti ve puma ona doğru yürürken hızını korurken geri çekilirken görüşünü sürdürdü.

Videoda, Bugün ölmek istemiyorum, dedi. “Git bebeklerini al… Bu korkutucu. Kalbim çarpıyor… Hadi dostum… Bebeklerinle git, beni anlamıyorsun ahbap. "

Sonunda, Burgess eğilip bir kayayı alıp dağa fırlatmayı başardı, ona çarptı ve onu patikadan aşağıya geri gönderdi.

BB19XrzN.img?h=671&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Ancak çile bitmemişti. Burgess yine de aslanın patikaya gitmek için gittiği yoldan aşağı inmek zorunda kaldı, aksi takdirde 10 millik döngüde 7 millik bir koşuyla karşılaştı.

Böylece, 30 dakikalık bir bekleyişin ardından, bir sopayla ve bir taşla silahlandırıldıktan sonra patikadan aşağı inmeye başladı. Daha sonra bazı yürüyüşçülerle karşılaştı ve bir dağ aslanı görüp görmediklerini sordu. Onlara videoyu gösterene kadar ona güldüler.

Sonunda dağ aslanını bir daha görmeden sağ salim geri döndü.

Ayrıca FTW'de: Bir ayının şok olmuş bir koşucu ile dokunaklı bir şekilde hareket etmesini izleyin

Utah’ın Vahşi Yaşam Kaynakları Bölümü’nün koruma sosyal yardım müdürü Scott Root Pazartesi günü Burgess’e “Harikaydınız. Harikaydın. " Root, Deseret News'e Burgess'in neredeyse her şeyi doğru yaptığını söyledi.

"Geri çekildi," dedi Root. Dağ aslanına ya da yavru kedilerine doğru gitmedi. Çok ses çıkardı… Geniş kaldı, yüksek sesle kaldı ve uzunca bir süre bölgeden uzaklaştı. Bence her şeyi gerçekten iyi yaptı. "

Root'un Burgess'in yapması gerektiğini söylediği tek şey, yalnız koşmamak ve belki ayı spreyi taşımaktı.

Root, "Bu durumda, çok korumacı olan o ana dağ aslanı varken, gözlerimi ondan ayırmazdım ve eğilmezdim," dedi Root. “Büyük kalmak istiyorsun ve çok fazla gürültü yapmaya devam etmek istiyorsun. Ve yaptığı da buydu. "

Root, bir kayayı almak için eğilmenin bir saldırı tepkisini tetikleyebileceğini söyledi.

Burgess Deseret News'e, “Duygularım karmakarışıktı. Yani bu bir çeşit… 'K, pekala bu iki yoldan birine gidiyor. Sonuç ne olacak? ""

Neyse ki iyiydi.

Kaynak: ForTheWin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.