Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kurani Kerim ve Cinler Alemi

Mehmet_NL

Önerilen İletiler

Degerli arkadaslar,

Arastirmanin birinci bölümü:

Neredeyse tam 1 senedir görünmeyen varliklar olan Cinleri ve Alemlerini arastirmaktayim.

Bu arastirma onlarin varligini yasadiklarini kabul ettikten sonra baslamistir.

100 lerce defa Cinlerle medyum araciligi ile konustum. Kendini iyi olarak tanitan Cin ile'de konustum kendini kötü bir Cin olarak tanitan ilede. Çocuk Cin, Kadin Cin, Erkek Cin sonuçta hepsiyle konustum. Su anda híç bir Cin ile konusmuyorum ve baglantim yoktur. Ben bir medyum degilim, cinci hoca felan'da degilim. Herkes gibi normal bir insanim.

Arastirma'nin ikinci bölümü:

Cin Davetleri yarim kalmistir, çünkü bu konuda yeterince bilgi edinemedim. Internet araciligi ile bilgi sordugum medyumlar bilgi vermemistir. Cin Davetini ögretecek insan bulamadigim için, Sadece bir tane kitap bulunmustur adi: Kenzül Havas Yazari Seyyid Süleyman 2 cilt, su anda satisi stokta tükenmistir. Kitapi Türkiyeden siparis ettim beklemekteyim.

Arastirma'nin üçüncü bölümü:

Kurani Kerim'in Cinler ve Alemi hakkinda yazdiklariyla sinirli kalacaktir. Fakat Kurani Kerim okudugum bu Cinler hakkindakini kabul etmem bir insan olarak hemen hemen mümkün degildir. Bu nedenle sizlerin görüslerine tecrübelerine ihtiyac vardir.

1:)

Peygamber Efendimiz (SAV) yanında bulunan arkadaşlarına; " Herkese cinlerden bir arkadaş verilmiştir" buyurdular. Sahabe ; " Ya Resulullah sana da mı cinlerden bir arkadaş verildi? " diye sorduklarında, Resulullah; "Evet, bana da cinlerden bir arkadaş verildi. Ancak Allah ona karşı beni güçlü kıldı. O cin müslüman oldu. " buyurdular.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2:)

İslamiyet açısından, iyi huylu "müslüman cinler" ve kötü huylu “kafir cinler“ de vardır.

Ben bir insan olarak böyle müslüman cin kelimesine karnim pek dok. Açiksa söylemek gerekirse yazilanlar pek inandirici gelmedi bana. Benim için Seytan, Iblis, ve Cin hiç bir zaman iyi degildir hepside insani ürkütür ve insani yoldan çikarir. Hiç bir Cinin de Dini olmaz.

3:)

Kurani Kerimde kimi Ayette Cinlerde yer, içer dogar ve ölürler vs... diye yaziyor kimi Ayette ise tam tersi çeliskili Bu varliklarin hiçbir zaman ölmeyecegini ve Kiyamette kadar yasayacagini yaziyor.

Böylelikle Cinci Hocalarin ve Sahtekar Medyumlarin bir Insani Cinden kurtarmak için Cini yaktim öldürdümü de simdi çürümüs oluyor.

Görüs ve Tepkilerinizi bekliyorum.

Saygilar

Medyum_NL

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“Cin, örtülü ve perdeli demektir. Mahiyetleri konusunda “Ateşten bir şua, pırıl pırıl yanan, etrafa kıvılcımlar saçan bir ateş... kor ya da kömür gibi” ifadeler, onları anlatmaya yetmiyor. Nasıl insanın morfolojik yapısı protein çorbası halinde yeryüzünden toplanmışsa, cinler de ateşin özünden alınmış oldukları için ateşin özelliklerini taşırlar. Bu, hava-ateş veya hava ile ateşin alaşımı alaz gibi bir madde midir, yoksa radyasyon mudur, partikül müdür veya güneşin ziyası mıdır bilemiyoruz. Belki de bunların karışımı, bilmediğimiz bir maddedir. Belki de atomun partikülleri, dalgaları veya atom altı alemden meydana gelen bir iyon karışımı; bir esirî vücut veya anti-madde varlıklardır. Görünen maddi varlıkları meydana getiren temel yapı “kuant” denilen enerji zerreleridir yani atomlardır; fakat bunlar, 5000 santigrat derecede çözülür ve müstakil atomlara dönüşürler. Halbuki, kainatta binler, milyonlar santigrat derecede gök cisimleri vardır. Demek oluyor ki, oralarda yüksek ısıya dayanıklı enerji gibi varlıklar mevcuttur; bir farkla ki, bunlar şuurlu ve iradelidirler.

Evet cinler, belki de esirî yani esir maddesinden yaratılmış varlıklardır...

Cinler, belki de mekan buutları içerisinde bile eşyayı bize gösteren ışık dalgalarının içinde göremediğimiz varlıklardır... Zira Kur’an’da geçen “mâric” ve “nâr” ile, “nâr-ı semûm”un da ne olduğunu bilemiyoruz. Aslı toprak olan insan, neticede nasıl bir şekil alıyor ve hangi hali kazanıyor; o halde cinlerin yaratıldığı ateş de, kim bilir nasıldır?” (yorumsuz)

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin kralx,

Sen cevap verdin ama benim sormus oldugum soruya cevap vermedin.

Soru: Allah her insana Cinden bir arkadas mi? verdi, çünkü bir bir iddialar var.

Soru: İslamiyet açısından, iyi huylu "müslüman cinler" ve kötü huylu “kafir cinler“ de vardır, diye yaziyor Kurani Kerim'de.

Bense bunun mümkün olmadigini söylüyorum çünkü bir Cin demek Seytan demek Seytanin da dini olmaz. Ve Seytan iyi olmaz.

Bu soruya tepkiler beklemistim.

Soru: Kurani Kerimde kimi Ayette Cinlerde yer, içer dogar ve ölürler vs... diye yaziyor kimi Ayette ise tam tersi çeliskili Bu varliklarin hiçbir zaman ölmeyecegini ve Kiyamette kadar yasayacagini yaziyor.

Kim Cinin öldügünü ispat edebelir?

Saygilarimla,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran'ı Kerimde cinlerin ölmeyeceklerini yazan ayetleri yazarmısın..

Cin ve şeytan ayrı varlıklardır...

Her insanda iki cin olur meselesi ise hadis-i şerifle sabittir..

Kıyamet koptuğunda bütün canlılar ölecektir..

Azrail bile ölecektir...

Sadece ve sadece Allah kalacaktır..

Sonra tekrar Azraile ruh verip..

Diğerlerini de diriltecektir..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Seytan, Iblis hepsi ayri degil ayni varliktir Cindir.

Devamli söylenip duruluyor Cinler 700-1000 yil yasar diye

Kurani Kerimde Íblis Allahtan Bilinen güne kadar izin almistir.

Bilinen gün= Kiyamet günüdür.

Iste kanit:

El-A’raf Sūresi Cüz. 8 Sūre: 7 Ayet 12 Sayfa 153

Mekke devrinde inen sūrelerdendir.

Allah buyurdu: Ben sana emretmişken seni secde etmekten alıkoyan nedir? (İblis): Ben ondan daha üstünüm. Çünkü beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın, dedi.

El-A’raf Sūresi Cüz. 8 Sūre: 7 Ayet 13 Sayfa 153

Allah: Öyle ise, "İn oradan!" Orada büyüklük taslamak senin haddin değildir. Çık! çünkü sen aşağılıklardansın! buyurdu.

El-A’raf Sūresi Cüz. 8 Sūre: 7 Ayet 14 Sayfa 153

İblis: Bana, (insanların) tekrar dirilecekleri güne kadar mühlet ver, dedi.

El-A’raf Sūresi Cüz. 8 Sūre: 7 Ayet 15 Sayfa 153

Allah: Haydi, sen mühlet verilenlerdensin, buyurdu.

El-A’raf Sūresi Cüz. 8 Sūre: 7 Ayet 16 Sayfa 153

İblis dedi ki: Öyle ise beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onları saptırmak için senin doğru yolunun üstüne oturacağım.

El-A’raf Sūresi Cüz. 8 Sūre: 7 Ayet 17 Sayfa 153

"Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen, onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!" dedi.

El-A’raf Sūresi Cüz. 8 Sūre: 7 Ayet 19 Sayfa 153

(Allah buyurdu ki) : Ey Adem! Sen ve eşin cennette yerleşip dilediğiniz yerden yeyin. Ancak şu ağaca yaklaşmayın! Sonra zalimlerden olursunuz.

El-A’raf Sūresi Cüz. 8 Sūre: 7 Ayet 20 Sayfa 153

Derken şeytan, birbirine kapalı ayıp yerlerini kendilerine göstermek için onlara vesvese verdi ve: Rabbiniz size bu ağacı sırf melek olursunuz veya ebedî kalanlardan olursunuz diye yasakladı, dedi.

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 26 Sayfa 264

Mekke devrinde inen sūrelerdendir.

Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan yarattık.

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 27 Sayfa 264

Cann, onu da bundan evvel insan vücudunun gözeneklerinden geçebilen güçlü bir zehirli ateşten yaratmıştık. (Cann, Cinin babası Íblis’tir).

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 28 Sayfa 264

Hani Rabbin meleklere demişti ki: "Ben kupkuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan bir insan yaratacağım."

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 29 Sayfa 264

"Ona şekil verdiğim ve ona ruhumdan ütlediğim zaman, siz hemen onun için secdeye kapanın!"

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 30 Sayfa 264

Bunun üzerine meleklerin hepsi toptan secde ettiler.

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 31 Sayfa 264

Yalnız İblis hariç. O secde edenlerle beraber olmaktan çekinmişti.

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 32 Sayfa 265

(Allah:) Ey İblis! Secde edenlerle beraber olmayışının sebebi nedir? dedi.

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 33 Sayfa 265

İblis şöyle dedi: Ben kuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan yarattığın bir insana secde edecek değilim, dedi.

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 34 Sayfa 265

Allah şöyle buyurdu: Öyle ise oradan (Cennetten) çık! Artık kovuldun!

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 35 Sayfa 265

Ve bu lânet, kıyamet gününe kadar senin üzerine olacaktır!

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 36 Sayfa 265

İblis: «Rabbim! Öyle ise insanların kabirlerinden kaldırılacakları güne (kıyamete) kadar bana mühlet ver» dedi.

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 37, 38 Sayfa 265

Allah buyurdu ki: Sen bilinen bir vakte kadar kendilerine mühlet verilenlerdensin, buyurdu.

Hicr Sūresi Cüz. 14 Sūre: 15 Ayet 39 Sayfa 265

(İblis) dedi ki: Rabbim! Beni azdırmana karşılık ben de yeryüzünde onlara (günahları) süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım!

Sad Sūresi Cüz. 23 Sūre: 38 Ayet 75 Sayfa 458

Allah: «Ey iblis, o Benim iki elimle (kudretimle) yarattığıma secde etmene sana ne engel oldu? Kibirlenmek mi istedin? Yoksa yücelerden mi bulunuyorsun?» dedi.

Sad Sūresi Cüz. 23 Sūre: 38 Ayet 76 Sayfa 458

İblis dedi ki: «Ben ondan hayırlıyım. Beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın.»

Sad Sūresi Cüz. 23 Sūre: 38 Ayet 77 Sayfa 458

Allah: Çık oradan (cennetten)! Sen artık kovulmuş birisin.

Sad Sūresi Cüz. 23 Sūre: 38 Ayet 78 Sayfa 458

Ve muhakkak ki, lânetim Kıyâmet gününe kadar senin üzerinedir.»

Sad Sūresi Cüz. 23 Sūre: 38 Ayet 79 Sayfa 458

İblis: «Ya Rab! O halde insanların diriltilecekleri güne kadar bana mühlet ver.» dedi.

Sad Sūresi Cüz. 23 Sūre: 38 Ayet 80 Sayfa 458

Allah: Haydi, sen bilinen güne kadar mühlet verilenlerdensin, buyurdu.

Sad Sūresi Cüz. 23 Sūre: 38 Ayet 81 Sayfa 458

"O bilinen güne kadar" buyurdu.

Sad Sūresi Cüz. 23 Sūre: 38 Ayet 82 Sayfa 458

İblis: «Öyle ise izzet ve şerefine yemin ederim ki, ben onların hepsini mutlaka aldatır, saptırırım.»

Sayin kralx,

Her insanda iki cin olur meselesi ise hadis-i şerifle sabittir.. diye yazmissin, Hangi hadiste, kitapta yaziyor: kitapin ismi yazari nedir? bu söylediklerini incelemem lazim çünkü ben devamli Cinler Alemini, ve Cinleri arastiran insanim

Saygilarimla,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar ediyorum, bu şeytanla cvin aynı varlılar değildir...

Şeytan hakkında yazdığın ayetleri biliyorum..

Cinlerin erkek ve dişi olanları vardır. Evlenirler, çoğalırlar, yerler, içerler. İhtiyarı, genci vardır. Cinler de mükellef olup insanlar gibi Allah'ın emir ve yasaklarına uymak zorundadırlar..

Birde şu ayete göz at..

"Ben cinleri ve insanları ancak ibadet etsinler diye yarattım. " (ez-Zariyat, 51/56).

Biliyorsunki şeytan için iman ve ibadet söz konusu değildir..

Ona kıyamete kadar mühlet verilmiştir..

Bu ayetten de anlaşılıyorki şeytan ve cin aynı değildir...

Her insana bir şeytan verilişi: Yüce Allah insanı, yol gösteren bir melekle desteklediği gibi, onun yanına, kendisine vesvese veren, kötülüğü süslü gösteren, münkere teşvik eden ve fitneye çağıran bir de şeytan vermiştir. Bu konuda peygamberlerle diğer insanlar arasında hiç bir ayırım yapılmamıştır. Şöyle ki: Böylece biz her peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman yaptık. Bunlar aldatmak için birbirlerine yaldızlı (içi bozuk dışı süslü ve aldatıcı) sözler söylerler" (el-En'âm, 6/11 2- 113). Yani vahyeder gibi seri bir ima ve işaretlerle öyle süslü, yaldızlı sözler telkin ederler ki bunların sade dışındaki süsüne bakanlar aldanır ve onların şeytanlıklarına meftûn olurlar. Hz. Peygamber de bir soru üzerine: "Her insanın yanında bir şeytan vardır" buyurmuş, "Seninle de mi ey Allah'ın elçisi?" diye sorulduğunda, "Evet, fakat Rabbim ona karşı bana yardım etti de, o da bana teslim oldu" cevabını vermiştir (Müslim, Münâfikûn, 11; Ahmed b. Hanbel, Müsned, VI, 115

Not: Cinlerden iman etmeyenlere ve şeytan gibi hareket edenlerine cin şeytanı denir..

İnsanlardan da şeytanın haliyle hallenenler vardır..

Bunlara da insa şeytanı denir..

Bu fiziki benzetme değildir..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin kralx,

Cinlerle ilgili Kurani Kerimde ne kadar ayet var ise benim arastirma dosyasinda var.

Benim dosyada su sekil yaziyor.

Ez-Zariyat Sūresi Cüz. 27 Sūre: 51 Ayet 56 Sayfa 524

Mekke devrinde inmistir.

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Ez-Zariyat Sūresi Cüz. 27 Sūre: 51 Ayet 57 Sayfa 524

Ben onlardan bir rızk istemiyorum, bana yemek yedirmelerini (doyurmalarını)’de istemiyorum.

kralx, 100 lerce defa degisik cinlerle konusmus biriyim, iyisi ile'de kötüsü ile'de, iyi derken ben demiyorum kendini iyi olarak tanitan Cini kast ediyorum, Cinler Alemini arastirmalarim ocak 2006 yilinda bitmesini beklemekteyim. Bir takim Spiritüel kurslarina 'da gittim bana Cinlerin kötü Rehberler oldugunu söylediler Cinlere güvenilemeyecegini bildirdiler hiçbir Cinin iyi olamayacagini söylediler. Cinlerin insanlara sadece kötü seyler ögrettigini söylediler ve bende konustugum bütün Cinler ile bagimi kopardim. Su anda ne bir Cin görüyorum nede bir Cin ile irtibatim var. Cinlerle irtibati arastirmalarim nedeni ile kurmustum, Cinlerle irtibat kurmak sanildigi kadar zor is degildir. Ancak Cinlerle konusmak hos olur insanda bagimlilik yapar.

Verdikleri bilgiler çogu kez gerçek çikmaz bu nedenle ben hep dedim, Cinlere güvenilmez. Onlardan uzak durun ve uzak yasayin. Bazende insanlara kötü cinler musallat oluyor ve insanlara zorla kötü birseyler yaptiriyormus, arastirma nedeni ile öyle bir insana rastlayamadim. Su ana kadar ben bana zorla birsey yaptiracak bir cine rastlamadim, ama bagi koparmamakta inan edene rastladim, oda aglayarak gitti baglari kopardigim cinler hayatta mi? simdi nerdeler hiç bir fikrim yok.

Söyledigim gibi ben Cinleri, onlara kötülük etmek için arastirmadim. Insanlara neden musallat oluyorlar, insanlar nasil kurtulur bu cinlerden? fakat gönüllü olarak cinni insanlar cinlerinden kurtulmak istemiyorlar,

cinlerden kurtulmak istemeyen insanlar özellikle su tip insanlar: tek basina yasayan cini kendine arkadas veya es edinmis kisiler, medyumlar cinler üzerinden para kazandigi için, birçok cinni insanlarda kendilerinde cin olduguna inanmiyor.

kralx verdigin bilgiler için tesekkur ederim.

Sayin lenna,

Siteseyi bir türlü bulamadim Link verirmisin.

Realist Türk.com yaziyorum googla böyle bir sey bulamiyor.

Sayin lena 'nin link vermesinden sonra konu kilitlene bilinir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DEĞERLİ DOSTUM SELAMLAR

DOSTUM BEN YAZINI OKUDUM VE SANA BU KONUDA YARDIMCI OLMAK İSTERİM ANCAK SİZE TAM OLARAK GÜVEN SAĞLAMIŞ DEĞİLİM DESEM TAM YERİNDE OLUR. SEBEBİNE GELİNCE NET ORTAMI MALUMUNUZDUR Kİ KİŞİLER BU KONULARDA BİLGİ EDİNİP HALKI SÖMÜRÜR. AMA BU KONUNUN ÇOK CİDDİ BİR KONU OLDUĞUNU İŞARET ETMEKTE FAYDA VARDIR.

BEN BİR İLMİ ARAŞTIRMACIYIM. VE 16 SENEDİR HAVVAS İLMİ LEDÜN İLMİ VE HURUF İLMİ İLE UĞRAŞIRIM. BENDE MERAK OLARAK BAŞLAMADI. BANA GÖREV VERİLDİ VE BAŞLADIM. KISA BİLGİLER OLDUĞU HALDE KURAN İLK KAYNAKTIR. Kİ HATAYA DÜŞMEMEK İÇİN ONU REHBER VE İŞİK OLARAK TUTMAK GEREKİYOR. AMA AÇIK KONU HALİNDE ŞERH VE ARAŞTIRMAK GEREKİRSE KİŞİ BUNA VAKIF OLMAK İÇİN BU İLME MALİK OLMALIDIR. VE BU İŞİ DÜNYALIK İÇİN DEĞİL İLAHİ RIZA İÇİN YAPMAK GEREKİR. AKSİ TAKDİRDE ALLAHIN GAZABI ÇETİNDİR VE BİZİ KURANDA AYETLER İLE UYARMAKTADIR.

DEĞERLİ DOSTUM

SANA BİLGİ KONUSUNDA VERECEĞİM KİTAP ADI Kİ BU BENİM OKUDUĞUM VE DENEDİĞİM YOLLARDAN BİR TANESİDİR. YALNIZ ARAP LİSANINI İYİ BİLMEN GEREKİR. VE İŞARETLERİ İYİ BİLMEK LAZIM. NEDENİ İSE ALİMLER BU YAZILARI CAHİLLERDEN GİZLEMEK İÇİN RUMUZLAR İLE YAZMIŞLARDIR.

KİTAP IN İSMİ -ŞUMUSUL ENVAR FİL ESRAR , TESHİRUL ŞEYATİN , LULU VEL MERCAN Fİ TESHİRİ MULUKİL CAN, BU ÜÇ KİTAP YETERİNCE BİLGİ VERİR.

ANLAMADIĞIN YERLER OLURSA YARDIMCI OLURUM. İSTERSEN MSN ADRESİMİ YAZ BEN SİZİNLE KONUŞUR AYDINLATIRIM. ALLAHA EMANET OL...............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cinler de imtihan için yeryüzünde oldukları için onların da iyileri kötüleri olabilir.Ama hepsini iblis şeytan diye nitelemek son derece yanlış.

İblis yani şeytan cinlerden olmakla birlikte Allaha itaatsizliği neticesinde kovulmuş aşağılanmış ve ademoğullarına kıyamete kadar musallat olması için mühlet verilmiş bir şer odağıdır.Amacı insanları da kendisi gibi Allaha karşı itaatsizleştirmek kendi hükmü altına almak ve neticesinde ehl-i cehennem yapmaktır.

Cinler ise insanlardan önce yaratılmış ve halen soyları devam eden bizlerin duyu organlarımızla müşahede edemediğimiz varlıklardır.Uzun yıllar yaşadıklarını ve çok hızlı hareket ettiklerini okumuştum.Kimilerini Uzun müddet yaşamaları ve çok hızlı hareket etmelerinden dolayı elde ettikleri zamansal ve mekansal bilgileri birinin ruhuymuş izlenimi vererek kullandıklarını da okumuştum.Hatta bazılarının bunları kahinlerle de paylaştığını okumuştum.Bazılarının ise başka galaksilerden gelen yaşam formları izlenimi vererek insanları etkilediğini okumuştum.Bazı reenkarnasyon aldatmacalarına adlarının karıştıklarını da duydum.

Kuran-ı kerimde ise iyi olanlarının kuran-ı kerimi dinleyip kavimlerini uyarmak için kavimlerine geri döndükleri bildirilir.Yine Kuran-ı kerimde bizim beyinsiz diye sözettikleri varlığın iblis olduğu düşünülmektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cinlerle Konuşmak (!!!!)

Konuşmak : Bir dilin kelimeleriyle düşüncesini sözlü olarak anlatmak. (TDK)

İnsan sesinin oluşabilmesi için öncelikle akciğerlerimizden belirli yoğunluktaki havanın ses tellerimize çarpıp bunları titretmesi gerekir.Ama bu, sesi duymamız için yeterli değildir. Bir kemanı gözünüzün önüne getirin; diyelim ki, parmağınızı kemanın tellerinden birine bastınız ve yayını çektiniz. Eğer, kemanın kasa dediğimiz ahşap kısmı yoksa, o teller dünyanın en iyi teli de olsa, kapı gıcırtısı gibi bir ses duyarsınız. Tellerden keman sesini duyabilmemizi, "tınlatıcı" (résonateur) denilen bu ahşap kısım sağlar. Tüm müzik aletlerinin birer tınlatıcısı vardır. Her müzik aleti, tınlatıcılarının yapılmış olduğu madde ve boyut farklılığına göre değişik sesler verir.

İnsanda da iki tınlatıcı grup vardır. Bunlar ana tınlatıcılar ve yardımcı tınlatıcılardır. Ana tınlatıcılar, gırtlak, ağız boşluğu ve burun boşluğudur. Yardımcı tınlatıcılar ise, göğüs boşluğu, sırt ve kafatasıdır. Ancak, kısa bir süre önce aramızdan ayrılan ünlü Polonyalı tiyatro adamı Jerzy Grotowski, oyuncularıyla yaptığı uzun ve zorlu çalışmalardan sonra, mide boşluğu, karın ve dizlerin, yani neredeyse insan bedeninin tümünün bir tınlatıcı olabileceğini kanıtlamıştır.

"İnsan Sesi"nin oluşumu hakkındaki bu kısa bigilerden sonra, cinlerle konuştuğunu iddia eden arkadaşa sormak isterim: Sesin oluşumu için gerekenler olmadan o sesler nasıl çıkmış olabilir? Bir cisimden oluşmayan cinler nasıl konuşabilir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sayın Mehmet NL

Verdiğiniz bilgiler de doğrular ve yanlışlar var

Özetle şunlar doğrudur

-cinler sonuç olarak ateşten insanlar topraktan yaratılmıştır

-Cinler insanlar gibidirler yer içer evlenir doğar ve ölürler

-Bizim gibi mükelleftirler imanlıları ve iman etmeyenleri vardır

-Cinlerin kafirleri iblisin/şeytanın zürriyetidir

-Mü'minleride mü'minlerin/müslümanların kardeşleridir

-Şeytanların başı Ademi kandıran aldatan İBLİSDİR sadece ona kıyamete kadar süre verilmiştir başkalarına

değil

-Herkese bir cin verilmemeiştir o hadisi bende okudum ama o cin değil şeytan verilmiştir denmektedir buda

tartışmalıdır ancak her insana verilen şeytan olursa belki bir anlamı olabilir cinin değil..

selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 yıl sonra...

ya arkadaşlar bu konu nekadar dallanıp budaklanmış.

ve kuranın dışında yorumlar yapılıyor.

kısacası dehşet bir durum.

cahilce ve emin yorumlar yapılmış.

kurani kerimde cinler alemi anlatılır.

orada sadece cinlerin var olduğunu.ama insanların ve cinlerin farklı boyutlarda yaşadıklarını açıkça söyler.

yani ne insanlar nede cinler boyut değiştiremez.

buna yaradan izin vermiyor.

burdan çıkan açık mantık şuduır.

cinlerle temasa geçtim diyen herkez safsata ve yalan demektir.

kurana tam ters istikamet sözler demek..

ve ayrıca cinlerin ve şeytanın aynı şey olduğunu söyleyen her kim varsa cahilin önde gidenidir derim.

akıl var mantık var böyle bişey olamaz.

şeytan tekdir .

cinler alemi farklı bir olay.

kurandan bir tek satır söyleyin bana cinlerin lanetlenmiş olduğunu :P

şeytan lanetlenmiş tek varlıktır var oluşta.

cinler ise sadece allahın yaratığı farklı boyutta yaşayan farklı bir topluluk..

çok söze gerek yok..

gerçeği anlamak i,steyen kuranı mantıklı okusun cevapları açık ve net.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bildiklerimi kısaca özetleyim: Cinler farklı bir boyutta yaşayan dumansız ateşten yaratılmış insanın gözüyle göremediği Allah'ın yarattığı varlıklardan biridir.

İnsanın çoğu özelliklerini taşır. Allah'a kulluk etmek için yaratılmışlardır, insanlar gibi iyileri kötüleri vardır, onlara da peygamber gelmiştir, yer içer evlenir çoğalırlar, ömürleri 500 yıl gibi uzun sürer. İnsanları görebilirler. Kafayı takarsan musallat olabilirler, ama sen onlara karışmazsan onlar da sana karışmaz herkes mutlu mesut hayatında yaşar gider...

herkesin bir şeytanı var ama cini var mı duymadım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dilku..smile.png

Beyninin yarattığı ilizyonlardır Cinler periler..

insan beyni bazen oyle ilizyonlar yaratir ki ; oyle vizyonlardan oyle goruntu nakilleri alir ki ;

o olaylari ; kader zaten cizip bitirmistir : ))

cin peri hikaye tongue.png Kuranin anlatim teknigi sahane

Allah Kurandaki oyle terimler kullanmistir ki ; vahyolundugu ilk zamanda bile bilinmeyen ve ancak peygamberin hikmetli anlatimlari dogrultusunda kestirilebilen bir denklem ve bir hakikat halini almistir ...

cin peri vs gibi fosforlu ve sinematik varliklar insan isi iken ; Kuranin anlatim tekniginin iyi analiz edilmesi gerekir biggrin.png

ne bir başka boyutu bilebilirsin nede o boyuttaki varlıkları..en güzeli bak İNSAN,a gör Cini Şeytanı Meleği..smile.png

melek ; doga kanunudur : ))

cin ; frekanstaki bir araliktir ; )) herkes cin goremez .. her goren verim alamaz ..

tekrarlamak lazim ; cin ; frekans araligi dir ..

bunu haber veren yine anlatim tekniginin ustaligi ile Kurandir : ))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cin ; frekanstaki bir araliktir ; )) herkes cin goremez .. her goren verim alamaz ..

tekrarlamak lazim ; cin ; frekans araligi dir ..

Ben yokken yine forumu boş bulmuş sallamışsın dennise.. :)

Cinler hangi frekansların aralığı? VHF mi, UHF mi? Rakkam ver de araştırayım. Frekans analizerim(alet) var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.