Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TURKiYE ve AVRUPA BiRLiGi

YuceL

Önerilen İletiler

arkadaslar herkese merhaba

internette sörf yaparken rastgele bu foruma rastladım ve bende dusun celerimi belirtmek istedim

arkadaslar biz neden ab ye girmek istiyoruz bu tamamen muammadır kımse tam olarak bılememektedir ta yanılmıyorsam tanzimat fermanından beri osmanlı(yani bizim dedelerimiz) avrupalı bı devlet sayılaak diye boyle bı hukum vardi ya ne demek avrupali dedemlerin avrupali merakından bugune gelmıs kardesim diyorlar ki avrupa bırliigine girince yasam standardı yukselecek ne alaka adamlar sana babanın hayrına para mı gonderecekler olur mu ya onlar muhakkak bı seyler isteyecektır arkadaslar sunu kesinlikle akılınızdan cıkarmayınız o medenı dedıgımız avrupalılar (yanı yedi duvel) daha 85-90 yıl oncesıne kadar bizleri parcalamaya namusunumuzu ayaklar altına almaya dinimizi kendi tporaklarımızdayasatmamaya calısmıyorlarmıydı bunlar yalan mı 40 yıllık yanı olur mu kanı arkadaslar lutfen yapmayın boyle ab propagandasi yapmayın vatan mıllet sakarya degıslerini kesinlıkle unutmayın hemde bızım onlardan neyımız eksık avrupadan amerikasan olsun eksik tarafımız kesınlıkle yok osmanlının ne yaptıklarını hatırlayın avustutry kralının altına ettıgı gunleri hatırlayın(kanunı zamanında) fransa hukumdarının bı lafla kendi sarayının icinde 4 dolandıgını hatırlayın(yıne kanunı zamanında kral dansoz oynatırken) bunlar unutulm

arkadaslar bız artık bız olmalıyız kendı benlıgımıze donmelıyız ya sen calısmadın mı elın adamı gelip senın karnını doyurur mu arkadaslar doyurursa soyleyın doyurur deyın herkes soyle dusunuyo kapagı bı avrupa bırlıgıne atsak hersey gulluk gulıstanlık olacak yok canım onlar hemen hıjyen acısında senın uretım tesıslerını kaparlar ama vatanda s bunları bılmıyo koru korune bı seye baglanıyo vatandasın hıc bırseyden haberi yokbunun nedenıde egıtımden kaynaklanıyo arkadaslar herseyın bası egıtımdır ilimdir bunlar olmadıktan sonra hiç bırsey olmaz siz diyosunuz ya ulkemızı korumak ıcın savunma politikasi gelıstırelım diye bılmem nukluer silahlar yapalım tamam yapalımda nasıl yapamalım turkıyenın bu gunku sartlar altında yapmasi mumkunmudur hayır hem teknelojık acıdan hemde bagımsızlık acısında (bagımsızlıga ornek sizin hafizanız pek iyi degıl 85 yı oncekı olayları unutmussunuz ama herhalde bu olayı unutmamsısınızdır hangi olayı apo serefsızının gırıstıgı harekatı yabancı devletlerın gudumunde bızle savastı kardesı kardese oldurttu onbınlerce vatan evladımız zın kanını akıtta sonra bırılerının apoyla işi bitince kucagımıza verdıler tabı bi ultimatomla asarsanız sonuclarına katlanırsınız o serefsız benım odeıg8m vergılerde imralıda krallar gibi yasiyo onu asamadıysak hersey bitmek uzereidr)

arkadaslar uzun oldu biliyorum sadade geldım turkıye eger gercekten guclu bı devlet olmak istıyosa ne ab pesınde kosmalı ne amerikanın yalakalıgını yapmalıdır sadece egıtıme onemsemelıdır turkiyede genel butceden egıtıme ayrılan pay 6.5 yerine 16,5 olsa turkıyeyı kımse tutamaz tabı uzun vadede biliyosunuz egıtımın getırısı 15 20 yıl sonra oluyo tabı bu egıtı m sıstemınıde degıstırmelıyız herkesi vatan sevgısıyle yetıstırmelıyız vatanı mılletı ıcın calısmalı bakuın o zaman turkıyeyi kımse tutabılıyotr mu o zaman turkıye super guc olmassa ben ne olayım

arkadaslar bu kafar kusura balmayın bıraz uzun oldu elestırılerınıze her zaman acıgım o0lumlu veya olumsuz farketmez

sakır kocak

[email protected]

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Nette gezerken bu siteye rastladım.Bir bakayım dedim,ve bu konuda karar kıldım.Gördüğüm tablo genel olarak tek bir fikrin hakim olduğu.1-2 arkadaş hariç hiç kimse Avrupa Birliği Hakkında olumsuz birşey düşünmüyor.Bence şu siteye bir göz atın,biraz fikir paylaşımı isterseniz,kendinizinkinden farklı fikirlerle demokratik bir ortamda yüzleşmek isterseniz ziyaret edin...Saygılar...

" www.bth.org.tr "

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mrh aranıza yeni katıldım, bu forumun seviyeli ve faydalı olduğuna inanıyorum..şimdiden de size teşekkürler...öncelikle ben ayhan..istanbulluyum

AB' şu şartlarda girmeyelim denmesi bence gerçek dışı ama öncelikle bizim girişimize realist bir gözle bakmamızın gerekli olduğuna inanıyorum...AB komisyonu bizi erteleyebildiği kadar erteleyecek, neden bizi almak istesinki AB ye girersek en yüksek nüfuslu ikinci üye olucaz vede o oranda finansal destek alıcaz size sorarım AB bizden buna karşılık ne alacak vasıfsız iş gücümüzümü... AB'ye tarih aldık müzakereler başladı diyelim şimdiden bize yaptırmadıkları kalmadı AB muhabbetine bir koz var ellerinde istediklerini yaptırıyorlar bu nereye kadar gider size sorarım. AB'ye on sene sonra girdik diyelim zatente şartlı olacak ya milletin beklediği gibi anne ben para kazanmaya gidiyom muhabbeti de yok, AB'nin finansal gücü o zamana kadar hala bu durumda olacakmı hiç mi sekteye uğramıyacak, zayıflamayacak...zaten birde AB'nin bizi istememesinin ardında etik nedenler var onlardan da mı taviz vereceğiz? biz neden bir AB rüyasına dalmış,ondan başkasını görmez olmuşuz ve bu uğurda da verebildiğimiz kadar taviz vermeyi kabul edicez...

arkadaşlar...! ben derimki Türkiye bir türk birliğine lider olsun bizim onlardan neyimiz eksik.. dünyada AB propagandası yapacağımıza Türk Birliği propagandası yapalım bence buda bir çözüm önerisi olabilir...sizce ne kadar doğrudur bunu da öğrenmek isterim ..saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

:huh: Soru şu olmalıydı: AB, türkiye'nin üyeliğine onay verecekmi?

Buna cevap bulunduktan sonra sorulmalıydı,AB ye girmelimiyiz-girmemelimiyiz?

AB,üyeliğimizi onaylar, şeklinde ise cevabımız;bu kez şu sorulmalı:Bu kadar farklı kültürlerimiz,ekonomik sorunlarımız varken; niçin onaylar?

Tüm bunların ışığında sanırım daha sağlıklı sonuçlar elde edebiliriz....... :huh:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazımın yeterince açık olduğunu sanıyordum ama konuyu vurgulamak istediğim noktaya çekememişim demekki:......

Bakın; ben kendi adıma AB üyeliği için olumlu veya olumsuz yorum yapmaya acele etmiyorum.Bu oluşumun artı ve eksileri de var.Aşırı güven kadar önyargılı olmakta tehlikeli.

Saptanması gerekenleri şöyle sıralarsam, sanırım daha açık ifade etmiş olacağım.

AB, gerçekten Türkiyeyi içine almak istiyormu yoksa bu bir oyalama taktiğimi?

İstiyor olarak düşünürsek;70 milyon nüfuslu,bunun 12 milyonu işsiz ve Avrupaya çok para hayali ile bakanların,yatırımla üretmek yerine kolaycılığı alışkanlık haline getirenlerin,hukuk devleti yerine şeriat hukukunu benimseyenlerin,çağdaş bir yapı içinde ilerlemeyi değil de,ilerici görünüp bir yerlere de maneviyat dürtülerini sıkıştırmaya çalışanların kurnazlıkla pastadan pay kapmaya çalışanların yoğun olduğu bir Türkiyeyi, üstelik müslüman kimlikli bir Türkiyeyi, hangi iyi niyet duygularıyla veya çıkarlarıyla istiyor olabilirler?....

İşte bu noktada ki niyetin bize getirecekleri veya götürecekleri çok önemli.

AB yetkilileri aptal değil.......

Bizi bizden iyi tanıyorlar ve amaçlarımızı ise çok güzel saptıyorlar.

Bu açıdan belli bir görüş kazanmak için, müzakerelerin başlama tarihi ve müzakerelerin neleri kapsıyacağı ardından üyelik koşulları çok önemli......

AB üyeliğinin bize ne kazandırıp- ne kazandırmadığını tartışmak şu aşamada pek fazla önemli değil.Koşullara bağlı olarak kazanç ve kayıp hanemiz belirlenecek.

Şunu unutmayalım, AB kapısı bize ekonomik özgürlük kapısı olarak açılması çok zor.Bedeli ağır olabilir..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi anlaşıldın ama benim takıldığım konuda şu biz herkesin bildiği ve de sokaklarda konuşulan şeylerden bahsediyoruz yok işsizler yok nufus bunlardan bahsetmek zaten basit bunları herkes biliyor..benim sana sorum şu AB bizi neden arasına alabilir...sadece alabilme ihtmalini tartışalım istiyorum çünkü almak istememelerinin nedenleri açık. bunları bilmek için aşırı zeki veya birikimli olmaya gerek yok...............saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ecnmst;ya sen sorunu tam soramadın yada ben anlıyamadım.Ama şimdi anlaşıldı, kusura bakma ......

ABnin şayet alırsa neden alabileceğine gelince;bizi kendinden gördüğü için olmıyacağı kesin.

Sebepleri tamamen siyasi olacaktır.

Birincisi ve bence en önemli sebebi,Türkiye uluslararası platformda ABD nin müttefiki, buna bağlı olarak da, ( genelde Amerikanın,)birbirlerinin çıkarlarını gözetme ve birlikte hareket etme yani, siyasi arenada bir ortaklık söz konusu.....

Tabii buna nasıl bir ortaklık denirse, çünkü genelde daima ABD ön plandadır.

İşte bu noktada, AB türkiye üzerinden ABD yi kontrol etme; dünyanın müslüman çoğunluğu olan aynı zamanda da enerji kaynaklarının olduğu bölgeler üstündeki hakimiyetini bir ölçüde kırmak.......söz sahibi olmak......

İkincisi;olası bir savaş durumunda Türkiyenin coğrafik yapısının stratejik olanaklarından yararlanmak.........

Üçüncüsü;Kıbrıs adasının üzerinden, Türkiye bağlantılı ABD etksini en aza indirgemek.......

Dördüncü ise;tabii ne kadar etkili olduğu tartışılır, Türkiyenin genç nüfusundan yararlanmak...Biliyorsun, Avrupa nüfusu hızla yaşlanıyor.......

Türkiye, AB nin hammallığını üstlenecektir,mevcut koşullarda üye olmayı başarabilirse........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saadetpink anlaştığımız iyi oldu.....yorumlarım mükemmel aynı açıdan bakıyor ve yorumluyoruz AB yi...şimdi anlamışsındır umarım AB bize kapılarını açmak zorunda dünyada kendine iyi bir yer edinmek istiyorsa muna mecbur çünkü karşısında ABD, Rusya, Çin gibi süper ekonomiler olacak Türkiyesiz bir AB bu güçler karşısında duramaz nedenini sen zaten mükemmel bi şekilde yazmışsın ok. bede sana katılıyorum.......saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Butun yazilari okuyacak vaktim olmadi maalesef. Benim düsünceme göre türkiye AB ye girmemeli. Çünkü tarih olarak kültür olarak din olarak aklinize ne gelirse artik o olarak catisma icindeyiz ve belli bir kin duyuluyoruz. Bize verebilecekleri serbest dolasim hakki da komik geliyor bana, ne ise yarayacaksa artik, serbest dolasim hakki almis cahil bir insan zaten oralarda artik kolay kolay is bulamaz. Teknoloji 60 li yillarda degil artik. Bir is yeri acmakda cok zor, illa belgen olacak. AB nin bize verebilecegi hicbir sey olduguna inanmiyorum. AB de olan teknoloji veya baska bisi artik dünyanin heryerinde var, hele hele yagli bir müsteri isen.

Tam tersi onlarin bize kocaman bir pazar oldugumuz icin coook ihtiyaci var. Bir düsünün TR deseki "Bu Ülkeye AB'den bir toplu igne dahi girmeyecek, AB den alabilecegim hersey zaten dünyanin heryerinde var"

Koca holdinglerin bir günde battigi, ekonomik dengelerin cok hassas oldugu dünyamizda böyle bir calkanti sadece AB yi degil bütün dünyayi sarsar.

Ne yapacak AB bize Ambargo mu uygulayacak? :-) Zaten Çin gibi Rusya Gibi Uzak dogu gibi USA gibi çakallar pusuda bekliyor artik.

AB nin bize ihtiyaci oldugu kesin ama bizim ona ihtiyacimiz kesinmi bilmiyorum. Onlar için harika bir pazariz. Çinin gelismesi, rusya nin da alt yapisinin mükemmel olmasi ile ileride çinden çok daha büyük bir tehlike olmasi, uzak dogunun becerileri, usa nin zaten bir güç olmasi. Çok genis topraklari olmayan AB nin ileride cok zor durumlarda kalacagi anlamini tasiyor.

Vaktim sinirli oldugu için kabaca bisiler yazmaya calistim daha sonra cok daha detayli yazmaya calisacagim.

Bence en güzel alternatif Rusya ve/veya Türki cumhuriyetler bizim için en güzel secim olacaktir. Her yönüyle mantikli geliyor bana..

Saygilarimla....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

:ph34r: Merhaba arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum. ilk olarak dikkatimi AB konusu çekti. Bana göre konu halka yeterince anlatılmadı. yararları,zararları vb. vb. öyle bir hava oluştu ki kamuoyunda sanki bugün AB'ye gireceğiz yarın cebimiz parayla dolacak, borçlar bitecek, elimizi kolumuzu sallaya sallaya avrupada dolaşacağız.

yok böyle bir şey Avrupa Birliği bir süreçtir.şu an AB'nin kapısındayız. kapının arkasındaki yol ne kadar kısa ne kadar uzun bunu aralıkta alacağımız müzakere tarihinde öğreneceğiz.

Bana göre bizi avrupa birliğine almazlar keşke alsalar nedenlerine gelince:

1) nüfus

2) sağlam ekonomimizin olmaması

3) din

4) birliğe girdiğimizde abd'nin ab'deki adamı muamelesi

bazıları benim için çok komplocu, çok karamsar diyecektir. keşke ben yanılsam ama avrupalıların ne kadar samimi oldukları verdikleri müzakere tarihinden belli değilmi? 2004 Aralık yani 2005 değil de Aralık.(hatırlarsanız Abdullah Gül 2005 e kalırsa biz bu işte yokuz demişti. ne kadar ironik.)

gelecek analistleri AB'nin ömrünün 10-15 yıl olduğunu söylüyor.AB hala kendi içinde bile bir bütün değil.bir savaş için ortak karar veremiyorlar en basitinden.

ve hepinize bir soru:

1940 lardan beri demir-çelik birlikteliğinden bugüne bütün çileyi çekerek bir birlik oluştursanız ve yıllar sonra sizin tarihten düşmanınız olan bir devletin torunları sizin aranıza girmek istese ve böylece işin kaymağına ortak olsa siz kabul eder miydiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye AB'ye er yada geç inşallah üye olacak , ve bu üyelikle beraber bir çok ekonomik ve sosyal sorunlarımız kalkacaktır, daha doğrusu uygar ve zengin bir ülke olacağız, ülkenin coğrafi bütünlüğünü , demokratik sistemini güvence altında olacak....O zaman'' ne mutlu avrupalıyım diyene '' cümlesi doğacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

türkiye avrupa birliğine girmemeliydi ama bunu yapabilmek için birçok tavizler verdi.bunun en büyük maliyetli olanı da gümrük birliği anlaşmasıdır.çok saygıdeğer tansu hanım gümrük birliğine imzayı koyarak türkiye üstüne çok ağır bir kumar oynamış ve kaybetmiştir!artık bunun geri dönüşü olmadığı gibi bundan öteside çok karanlıktır .yinede bu karanlığı biraz olsun aydınlatacak bir tayyip erdoğan çıkmıştır karşımıza.bu türk halkının içindeki patlama sonucu olmuştur ve meyvasını vermiştir hatta veriyordur.eğer tayyip erdoğan olmasaydı biz halen yerimizde sayıyor olacaktık ve tahminimce AB giriş 2023 falan olurdu! bizim yapmamız gereken şeyi ise mevcut hükümetimizi korumak,kollamak ve ona inanmak olmalır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar Forum Sayfalari sakinleri,

Iste size Turkiye'mizin Avrupa Birligi'ne girisini enine boyuna tartisabilecegimiz, olayin artilarini ve eksilerini, bize neler getirir, bizden neler goturur, gelecekte uzun vadede Turkiye'mizin ekonomisini ve sosyal yapisini nasil etkiler, Amerika ile iliskilerimizde nasil degisiklikler yaratir, gecmis tarihimiz Avrupa'li ulkelerle iliskilerimizi yakin gelecekte etkiler mi . . . herseyi konusabilecegimiz super bir forum.

Kemalistyol'u, barakuda'yi, Avrupaninsesi'ni, Sir'i, sara1'i, julide'yi, admin'i ve diger herkesi bu onemli konu hakkindaki dusuncelerini bizimle paylasmaya davet ediyorum!

Isterseniz ilk tartismamiz, diger butun soru isaretlerine zemin olan "Turkiye Avrupa Biligi'ne girmeli mi, yoksa baska, radikal bir cozum yolu mu bulmalidir?" sorusu olsun.

Bence girmelidir. Sizce?

Saygilar sunar, iyi    ler dilerim.

310[/snapback]

Avrupa birligi adiyla tanilinan EU aslinda tam bir mafia örgutudur.Mafianin sefi en buyuk parcayi yer ve her konuda tam karar verme yetkisine sahiptir.Eu da ayni bu sistem uzerine göre kurulmus bir kac kuvettli ulkenin ortak olarak kucuk ulkeleri kontrollu olarak somurge edip ne oldugu belli olmayan kanunlarla istedigi gibi kullanmasidir.Istemedigi veya kendisine pazar konusunda rakip gördugu Turkiye gibi ulkeleri bir cok sebeblerle kabul etmez.Kabul ettigi ulkeleride kendisi uymasi icin her turlu kanunlarla baski altina alir.Kalmar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Wow, bir seneden fazla zamandir bu foruma dogru duzgun girmemistim. Trafik artmis, ortam guzellesmis. Yeni gelen arkadaslara "Hosgeldiniz" diyip hemen konuya giriyorum.

Turkiye AB'ye uyelik icin gorusmelere "Accession Negotiations" resmen basladi. Onumuze belli bir yol haritasi kondu ve bizde bu haritada listelenen kriterlere gore ard arda reformlar yapip belirli bir statuye ulasmaya calisiyoruz. Sizce son 1 yilda olan olaylar isiginda Turkiye'nin AB yolunda neler degisti?

Sevgiler, saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Merhaba,

Avrupa birliğine girme konusunda bir zamanlar ben de sizin gibi düşünüyordum.Ama artık bunun bize yararından çok zarar vermeye başladığına inanıyorum.Şahsi fikrim GİRMEYELİM.

Sizce yeterince onurumuzla oynanmadı mı?

Sizce iki büyük devletin,Almanya ve fransa'nın borusu ötmeyecek mi?

Küçücük bir ülke olan Hollanda da,Belçika'da onurumuz kırılmadı mı?

Kuzey ülkelerinin birinden gelen bir kadın önce güney doğuya ziyarete gitmedi mi?

Sanki diğer bölgelerde zavallı kadınlar yok?Perişan çocuklar yok.

PKK lıları beslemediler mi?

Gümrük birliğine girerek,hayatımızın önceden atılmış en büyük kazığını yemedik mi?

Beslediğimiz Avrupa patlıcanımızı,biberimizi,fındığımızı şekli istediğim gibi değil deyip geri postalamadı mı?

Gümrük kapılarında ikinci sınıf muamele gören,bavulları didik didik aranan benim halkım değil mi?

Her ne olursa olsun şalvarlı,bıyıklı yada baska türlü bu benim insanım.Benim onurum kırılıyor.insanları dış görünüşlerine göre değerlendirenler benim gözümde sıfırdır.

Ancak ben kendi insanımı yargılayıp,kızabilirim.Bir baskası değil.yaşam tarzımızın farklı olması onları hiç bağlamamalı.

Eğer başımızdakiler de birazcık guru olsaydı,gereken yerlerde gereken cevabı şak diye veririlerdi.ama sözüm ona aydınlarımız ve politikacılarımız koltuklarında ense yapıp,pipolarını tüttürerek,ahkam kesiyorlar.Wiskilerini yudumlarlarken onurlarının yerlere serildiğinden bi haber yaşıyorlar.

sanırım onlar gerçekten bu ülkede yaşamıyorlar.çok üzgünüm çoook. :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Desenize ben boşuna başlık açmışım Avrupa Birliği ve Türkiye diye?-) E doğru dürüst forumu incelemezsem olacağı bu.... Dur bakem okuycam kim ne yazmış?

Bana isterseniz bilgisiz diyin veya vatan haini diyin umurumda bile degil,bu sartlar bu cifte standart oldugu sürece Türkiyenin Avrupa birligine girmesine karsiyim.Demokratik haklardan bahsediliyor ve okudumda bazi arkadaslar sanki bizden istenilen herseyi kayitsiz sartsiz yerine getirelim taraftari yeterki Avrupa birliine alsinlar diye.Burada hamasi sözler yazmiycam ama 70 milyon insanin insanlik gururunun hie sayilmasidir Avrupa birliginin ileri sürdügü Sevr sartnamesi.Umuyoruz ki basimizdaki AKP bu sartnameyi Avrupa birligi istekleri dogrultusunda halletme yolunu secmez.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Merhaba.

Bakiyorum yukaridaki sorular kimsenin ilgisini cekmedi. Ortam cok sogudu. Tekrar ateslenmemiz lazim gibi gorunuyor... ;]

AB'ye uyelik konusunda bence tartisilmasi gereken seylerden biriside de Turkiye'nin dis guvenligi. Eger Turkiye AB'ye uye olursa Avrupa Ortak Askeri Gucu'nun icerisine girmis olacak, ve dolayisiyla Avrupa disindan gelen tehlikelere karsi buyuk olcude korunmus olacak. Peki ama ya AB olusumunun disinda kalirsak ne olur? Boyle bir durumda AB askeri kriz, savas tehlikesi gibi durumlarda yanimizda olmayacagi gibi, ayni zamanda karsi saflarda da yer alabilir.

.

.

.

Tabi Japonya gibi baska ulkeler de ornek verilebilir.

Tek soylemek istedigim koskoca bir ulus olarak bence at gozlugu takmis gibi sadece ABD ve AB'ye karsi kosmayalim. Yanimizdaki diger firsatlari da gorelim. Karar vermek icin henuz zamanimiz var. Ama saatin surekli tik-tak yaptigini da unutmayalim.

Sevgiler, saygilar.

YuceL

arkadaşlar

destan yazar gibi uzun uzun yazmaya ne gerek var

yazının okunurluğunu düşürüyorsunuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AB ye girmeliyiz veya girelim diyerek kendimize güdürmeyelim

zaten yeterince birtakım şeyler ülke ve devlet adına ayaklar altına alınmış yerlerde geziyor durumda

bu kadar yeter

adamlar her türlü terbiyesizliği yapıyor, işine gelemediği zaman çifte standart yapıyor, bize topyekün insan hakları dersleri vermeye çalışırlarken bir takım şeyleri bahane ederek (her zaman bu yöntemi kullanıyorlar ( bizde işe yarıyor)) insan haklarını orta çağ düzeyine çekiveriyorlar...

bu tür adamlarla şurdan şuraya gidilmezken ülkeyi onlara mı vericezzzzz! :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

öncelikle su soruyu sormak lazim kendimize..

niye AB ?

bizim niye böyle bir MEDENI, UYGAR veHIRISTIYAN birligine girme ihtiyaci duyuyoruz?

biz geri kalmis bir toplum muyuz?

biz uygar degil miyiz?

biz hiristiyan miyiz?

biz, NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE diyenler, yüzyillar boyunca onlarca milleti hükmetmis bir milletiz. UNUTANLARA

israrla duyurulur.

AB nin alacagi cok olacak vereceginden

akilli olmaliyiz

selamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Avrupa Birliği'ni uygar ve medeni diye öven, milletimizi şalvarlı, bıyıklı şeklinde yeren, eleştiren yorumları çok büyük bir hayal kırıklığı ile okudum.Hayal kırıklığım, binlerce yıllık tarihi olan, tarihte batıya dahil yeryüzünün her noktasına uygarlığı, medeniyeti, insancıllığı, erdemi, bilimi, tekniği götüren tarihi boyunca daima mazlumun yanında zalimin karşısında olan, haçlı seferleri boyunca İslam alemini göğsünü siper ederek koruyan yüce Türk milletinin mensupları olan bazı kişilerin daha bir kaç yüz yıl öncesine kadar hiç bir etkinliği olmayan, tuvalet olgusunu dahi bizden öğrenmiş batı dünyasını öven, batı dünyasına hayranlık duyan anlayışlarıdır.Anlayamadığım, kahrolduğum nokta Türk'ler Anadoluya gelmeden önce bin bir parça şeklinde yaşayan Avrupa kavimciklerinin Türk'ler geldikten sonra Türk'leri Avrupadan ve Anadoludan atıp Türkistan'a geri göndermek ve imha etmek için birleşip Avrupa Birliği'ni kurduklarının bilinmemesidir.Avrupa Birliği'nin tarihi kökleri tamamen Türk düşmanlığınla dayanır.Avrupa Birliği'nin on iki yıldızlı bayrağı Hristiyanlığın sembolü 12 havariyi temsil eder.Avrupa Birliği emperyalist ülkelerin sömürü düzenlerini egemen kılmak için ve özellikle de bu düzenin karşısındaki en büyük düşman olan yüce Türk milletinin 'Doğu Sorunu' çerçevesince Anadoludan atılması amacıyla kurulmuştur.

Avrupa Birliği'nin Türkiye'de işsizliği azaltacağı söylemi gerçeklerle bağdaşmamaktadır.Avrupa Birliği ülkelerinde de çok ciddi bir işsizlik sorunu yaşanmaktadır.Avrupa Birliği olası bir üyelikte Türk vatandaşlarının Avrupa'da serbest dolaşım hakkını yasaklamıştır.Avrupa Birliği'nin özgürlük, insan hakları, demokrasi oluşumu olduğunu söyleyenlere cevabım şudur ki kapı başımızda ki Batı Trakya Türkleri'ne bakın.Lozan'da kazanılan haklarımız Yunanistan'da tamamen geçersizdir.Yunanistan'da Türk sözü yasaktır.Orada Türklere 'Müslüman Yunanlar' denmektedir.Yunanistan şu an resmi olarak bir Hristiyan devletidir.Anayasasında Yunanların hangi kiliseye bağlı oldukları dahi belirtilmiştir.Almanya'ya, Fransa'ya,İsveç'e,İngiltere'ye öteki Avrupa ülkelerine bakın.Oradaki Hristiyan olmayan unsurlara ve özellikle de Türklere nasıl bir ayrımcılık yapıldığı, her haklarının ellerinden alındığı açıkça görünecektir(dini,kültürel,dil)

Avrupa ülkelerinin tarihi bir soykırımlar, katliamlar harmanı, insanlığı kendinden utandıracak derecede ********* ve kan kokan bir tarihidir.Amerika'da ve Avustralya'da zevk için bazen para karşılığı bazen de sırf zaman geçirmek için katledilen, organları kesilen yerliler(İspanyollar,İngilizler tarafından), Cezayir'de Fransızların katliamları ve işkenceleri, GüneyAfrika'daki katliamlar, avrupa'da yunanlar tarafından bir gecede Türk'leri bitirme operasyonu,eskiden bir Türk eli olan Girit'te tek bir Türk'ün bırakılmaması, Kıbrıs'ta rumların Kıbrısları megali idea ülküsüne göre tamamen imha ve sürgün etme çabaları vs vs.Avrupa tarihinin kısa bir özeti...

Türkiye Avrupa'lı değildir.Türkiye, doğusunda kendisine sevdalı yüz milyonlarca Türk'ün yaşadığı büyük Türk Eli'ni görmezden gelemez!Batılıların da üzerlinde anlaştıkları nokta Türkiye'nin Türk devletleriyle ekonomik ve siyasi açıdan işbirliğine girmesi ve çok daha büyük bir Türk Birliğine yönelmesi durumunda Türkiye'nin dünyanın jandarması olacağı, cihan hakimiyet tahtına Türk'lerin tekrar yükseleceğidir.Türk Devletleri'nin ve bağımsız yaşayamayanTürk'lerin üzerinde yaşadıkları topraklar yer yüzünün doğal kaynaklar bakımından cennet bölgesidir.Kazakistan,Türkmenistan, Özbekistan,Kırgızistan maden cenneti olan ülkelerdir.Kazakistan çok büyük bir hızla gelişmektedir.Nursultan Nazarbayev konuşmalarında Türk Devlerinin birlik kurmasının öneminden heyecanla bahsetmiş, Türkiye'nin de birlikte yer almasının önemini vurgulamıştır.Nazarbayev Türkiye'yi Türk dünyasının önderi olarak vazgeçilemez bir ülke olarak tanıtmaktadır.Keza çteki Türk umhuriyetlerinde de Türkçülük hareketleri hızla gelişmektedir.Türkmenistan'da Karacaoğlanın heykeli yapılmıştır.Türkmenbaşı, Türkiye'li Türklerinin atavatanını Türkmenistan olarak nitelendirmektedir.Rus emperyalizminin tüm ruhsal baskılarına karşı Türkistan'lı ve Azerbaycan'lı Türklerin Türk'lük bilinçleri dimdik ayaktadır.Kuzey Azerbaycan'lılar Ebulfeyz Elçibey'in Azerbaycan-Türkiye bütünleşmesinin özlemini kalplerinde hissetmektedirleri.Güney Azerbaycan'da 30 milyonu aşkın Türk uyuyan bir devi temsil etmektedir.Irak Türkmeneli'nde bozkurt işaretleri ile Türkiye aşklarını dile getiren Türkmenler, Türkiye'nin kendilerine sahip çıkacağı o kutlu günü beklemektedirler.

Türk Devletleriyle işbirliğine girecek bir Türkiye, ekonomik açıdan devleşecek, dış politikada zamanla ülken(süper) güç konumuna kendiliğinden yükselecektir.Türk ülkeleriyle bütünleşme sürecine giren Türkiye'ye dünya üzerindeki bir kaç bin Ermeni kafa tutamayacak bizlerin şerefiyle oynayamayacaktır.

Avrupa Birliği eninde sonunda dağılacak ancak ebedi olan Türk Birliği olacaktır.Türk milleti için yegane çözüm kendi aralarında birlik kurmalarıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Bir sorum olacak,

Eğer AB ye girersek bizi sömürmeye başlamıyacaklarmı.Erdoğanın istediği Atatürk ilkelerini kaldırıp tam teşekkürlü bir islam devleti kurmak Abninde işine gelmezmi. Çünkü onlarda Atatürk ilkelerini kaldırmak istiyor rahatça Türkiyeyi ele geçirmek için.Biliyoruzki Ülkemizde petrol bide bor madeni bakımından olağanüstü bir kaynağa sahip.Bizi öyle böyle alacaklar kesin orası.istesekte istemesekte ama nezaman 2100...2500....onların istedikleri ne bizim topluluğumuza girsinler nede başka topluluklara girsinler.sömürge devleti olarak kullanmak istiyorlar peki bu TC için makbul bir seçenekmi.Göz göre göre devletimizi yakmalarınımı seyredelim.onların sömürgesi olursak daha hızlı yokolcaz! Peki neden bunu isteyelim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye zaten bugünkü durumuyla sömürgelestirilmistir.2004 yilinda AVRUPA anayasini imzalasin diye cagrilan ve alcak daglari ben yarattim edasiyla Türkiye düsmani Papa'nin heykelinin altinda imza atan RTE AB. nin 50 yil kutlamalarina cagrilmadi,hani pekte önemli degildi cagrilmis olsaydida.Cagrilmadigi icin eminimki ici icini yiyen RTE aslinda AB.ne Türk milletine haysiyetini daha fazla cignetmemesi icin bir düsünme zamani vermis olmasi nedeniyle tesekkür etmesi gerekir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.