Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Zack George 'aşırı kilolu' bir çocuktan İngiltere'nin en güzel vücutlu erkeğine ve orada kalmak için kendini nasıl eğitiyor.

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Zack George 'aşırı kilolu' bir çocuktan İngiltere'nin en güzel vücutlu erkeğine ve orada kalmak için kendini nasıl eğitiyor.

BB15KwxT.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Zack George, 2020 CrossFit Open'da İngiltere'nin zirvesinde ve dünyada 26'ncı oldu.
Ancak, çocukken George haftada beş kez fast food yiyerek "aşırı kilolu" olduğunu söyledi.
Profesyonel atlet ve CrossFit spor salonu sahibi Insider'a babasının ona kilo vermek için bir teşvik olarak bir PlayStation önerdiğini ve bu da fitness yolculuğunu başlattığını söyledi.
George şimdi haftada altı gün, günde iki kez antrenman yapıyor ve hala kilosunu kontrol altında tutması gerekiyor.
Onun başkalarına en iyi tavsiyesi "kendi ırkınızı yönetmektir".
Daha fazla hikaye için Insider ana sayfasını ziyaret edin.
İngiltere, Leicestershire'da büyüyen bir çocuk olarak Zack George, kendi deyimiyle, "aşırı kilolu" haftada beş kez büyük şeker torbaları ve McDonald's yiyordu.

Ancak yirmi yıl sonra, 2020 CrossFit Open'da diğer tüm İngilizleri yenerek İngiltere'deki en uygun adamın unvanını kazandı.

George, Insider'a aşırı kilolu bir çocuktan bugün olduğu yere nasıl gittiğini, şimdi nasıl antrenman yaptığını ve form almak isteyen diğer kişilere tavsiyesini anlattı.

George'un babası kilo verirse ona bir PlayStation sözü verdi
Genç bir çocukken, George fast foodunu severdi ve okuldan sonra her gün McDonald's'ı düzenli olarak yiyordu.

“Tatlıları, çikolatayı ve bunun gibi şeyleri çok sevdim, gerçekten saçma bir diyet yaptım,” dedi Insider.

Ama kilosunun süzüldüğünü gördükten sonra, George'un ailesi ona kilo vermek için bir teşvik sunmaya karar verdi: Bir PlayStation 2.

"12 veya 13 yaşına geldim ve ailem 'Doğru, burada bir şeyler yapmalıyız yoksa daha da büyüyüp büyüyüp büyüyeceksin ve çok daha zor olacak bir şeyler değiştirmeye çalışmak. '

“O zaman gerçekten bir PlayStation 2 istedim, bu yüzden babam 'Tamam, sana bir anlaşma yapacağım: Eğer biraz kilo verirsen, sana bir PlayStation 2 alabiliriz.'

'İnanılmazdım!'

Bu yüzden ilk adım, artık günlük McDonald'slarına ve büyük Haribo torbalarına sahip olmayan abur cuburları kesmekti.

George başlangıçta kilo vermenin oldukça kolay olduğunu söylüyor, bu yüzden çok geçmeden PlayStation ile ödüllendirildi.

"Bu konuda kendinden geçmiştim," dedi.

Hayat değiştiren bir seminer, fitness ve takım sporu sevgisine yol açtı
Kilo vermesine rağmen, George yaşam koçu ve motivasyon konuşmacısı Tony Robbins tarafından zihniyet değiştiren bir seminere gidene kadar formda kalmakla pek ilgilenmiyordu.

“O yaşa kadar PlayStation'ı almak için sadece kilo vermek istedim” dedi. "Bunu kendim için yapmayı umursamadım.

"Ama bu seminer, aslında herhangi bir dış hediyeye ihtiyaç duymak yerine, kendim için kilo vermek ve benim için formda kalmak istediğime karar verdiğim gerçekten büyük bir dönüm noktasıydı."

BB15KwxY.img?h=1075&w=1119&m=6&q=60&o=f&

Rugby ve squash gibi daha fazla spor yapmaya başladı ve sağlık ve fitness kısa sürede bir tutku haline geldi.

"Zihinsel olarak oldukça büyük bir değişim oldu çünkü ondan bir şey alabilmek için kendim için yapmak istediğimi biliyordum. Ve sonra bir aile olarak gerçekten sağlığa başladık." Dedi George.

Bir genç olarak, George yüksek bir seviyede spor oynadı ve performansına yardımcı olmak için her yönden daha iyi bakmaya başladı.

"Bence beni tanıyan bir çok insan gerçekten formda bir çocuk olduğumu ve her zaman iyi durumda olduğumu varsayıyor, ama bunun tam tersi oluyor," dedi ve insanların fotoğraflarını gördüklerinde her zaman şaşırdıklarını da ekledi. "aşırı kilolu" olduğunda.

"Sanırım insanları her zaman motive ediyor çünkü açıkçası doğal olarak zayıf bir adam değilim, formda kalmak için diyetle çalışmak zorundayım."

George ve CrossFit için ilk görüşte aşktı
Okuldan ayrıldıktan sonra George, Loughborough Üniversitesi'nden kişisel antrenör kalifikasyonu almaya devam etti.

Bununla birlikte, babası YouTube'da oğlunun havalı bulabileceğini düşündüğü bir klip görene kadar CrossFit'i keşfetmedi - 2013 CrossFit Oyunları olduğu ortaya çıktı.

"Sadece zihinsel olduğunu düşündüm," dedi George. "İnsanlar her türlü çılgınca şeyi yapıyordu: yüzme, kas geliştirme, amuda yürüyüşler, inanılmaz bir dizi fitness becerisi.

"Ben sadece onun görünümünü sevdim. Güçlü olmalısın, formda olmalısın. Gerçekten hemen itiraz etti. Gördüğüm anda, 'Ben yapmak istediğim şey bu. Oyunlara gitmek istiyorum. ''

BB15KuED.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

George'un CrossFit eğitimine düzgün bir şekilde başlaması yaklaşık bir yıl sürdü çünkü bir kutu bulamadı (CrossFit spor salonlarına kutu denir) ve o zaman ticari bir spor salonuna sahipti.

Ancak George çevrimiçi video izlemek için saatler harcadı ve o zamandan beri "CrossFit ve toplulukta kesinlikle kızgındı".

Öyle ki George, 2017'de Leicester'da spor salonundan ayrılmaya ve kendi CrossFit bağlı kuruluşu CrossFit BFG'yi açmaya karar verdi.

Bu yıl, George İngiltere'deki en uygun taç giydi
Sporda çok çalıştıktan birkaç yıl sonra, George kendisi için bir isim yapmaya başlamıştı - 2018'de CrossFit Open'da İngiltere'de 6. oldu ve zihnini alma kabiliyeti nedeniyle kendine "Silverback" takma adını kazandı. yeni bir seviyeye geçiyor.

Bununla birlikte, bu yılki CrossFit Open'da George, İngiltere'deki diğer herkesin en üst sıralarında yer aldı ve bu da onu dünyada 26. sırada yer aldı.

Ve bu kötü bir başarı değildi.

BB15KqaQ.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

CrossFit Open beş hafta sürüyor: Her Cuma sabahı belirli bir antrenman yayınlanıyor, yarışmacılar hafta sonu boyunca istedikleri kadar tamamlayabilir ve çabalarını kalifiye bir hakim ile filme alabilir.

Puanınızı Pazartesi günü gönderir ve bir sonraki antrenmanı beklersiniz.

Bir antrenman kazanırsanız, bir puan alırsınız. Eğer 20.000'e gelirsen, 20.000 puan alırsın. Kazanan, sonunda en az puanı alan kişidir.

Puanlama sistemi, kötü bir antrenmanın size pahalıya mal olabileceği anlamına gelir, bu da önceki yıllarda George'a olmuştu.

"Ama bu yüzden CrossFit'i seviyorum," dedi. "Pek çok farklı açıdan iyi olmalısın. Hiçbir zayıflığınız olamaz. "

Çoğu yıl, dünyanın 26.'sında George, CrossFit Oyunları için nitelikli olurdu.

Ancak koronavirüs kilitlenmesi nedeniyle, birkaç ay önce bu yılın sürecinin farklı olacağı açıklandı ve bu sonbaharda gerçekleşmesi nedeniyle Oyunlara sadece en iyi 20 sporcu davet edildi.

(Ancak, CrossFit Genel Merkezi'nde son zamanlarda yaşanan ırkçılık ve kadın düşmanlığı iddialarının ardından, şirketin ve Oyunların geleceği şu anda belirsizdir.)

BB15KqaS.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

George, İngiltere Açık'ı kazanmanın "inanılmaz" olduğunu söyleyerek başarısından hala gurur duyuyor.

"Oyunlara girmek yedi yıldır benim hayalimdi. Ve sonunda buna ulaşmak için ... Başlangıçta, çünkü eğitimime çok odaklandım ve Açık için çok iyi hazırlandım, daha sonra ... devasa bir düşüştü ve kendimi gerçekten motive olmuş hissettim.

"Hissettiğimi nasıl düşündüğümü hissetmedim, ama bence bunun sebebi çok fazla duygu ve stresli beş hafta olmasıydı.

"Ama bir ya da iki ay sonra, gerçekten battığında, bir şey için çok uzun süre çalışmak ve sonunda başarmak harikaydı."

Şimdi haftada altı gün, günde iki kez antrenman yapıyor
Profesyonel bir atlet olarak George günde iki kez antrenman yapar.

Sabah seansları genellikle 40 dakikalık bir bisiklet seansından kısa, yoğun koşu aralıklarına kadar her şey olabilen kardiyo temelli fitness'tır.

Öğleden sonra, George günün ikinci seansını yapacak, ki bu genellikle jimnastik ve halter üzerine odaklanmış 2,5 saatlik bir egzersiz.

BB15KuEG.img?h=763&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

“İşte o zaman tüm temiz ve gerizekalılarımı, kapışlarımı, sırt ağızlarını, bu tür bir mukavemet işini yapıyorum” dedi. "Ve sonra jimnastik tarafında, göğüsten çubuklara pull-up, parmaklardan çubuklara, ring kasları, amuda yürüyüşler, tüm beceri öğeleri gibi hareketler."

Pazar, George'un yüzmek gibi bir tür aktif iyileşme yapacağı bir dinlenme günüdür.

"Tipik olarak çok yüksek sesle antrenman yapıyorum ama bu benim için çalışıyor" dedi.

Hala kilosunu izlemek zorunda
George'un en sevdiği egzersiz, omuz yüksekliğinde bir halter (veya halter) tuttuğunuz, aşağı çömeldiğiniz ve ardından ayağa kalkarken başınızın üstündeki çubuğa bastığınız iticilerdir.

"Çok acı verici çünkü vücudunuzun her yerinde çalışıyor," dedi George. "Ama öğütebileceğim basit hareketleri severim."

George'u Instagram'da takip ederseniz, egzersizlerinde çok fazla burpee yaptığını da fark edeceksiniz. Bunun temel nedeni, altı metre boyunda ve yaklaşık 100 kg (220 pound) ağırlığında tutması gerektiğidir - birkaç kg daha hafif olması, rekabet söz konusu olduğunda büyük bir fark yarattığını söyledi.

"Sürekli olarak çok fazla itici yaparsanız, muhtemelen bir çeşit diz ağrınız olacaktır, çünkü bu oldukça agresif bir harekettir, ancak her gün burpees yapabilir ve çok fazla tekrarlayan zorlanma yaralanamazsınız, bu yüzden fitness için ve ağırlığımı düşük tutmak için harika bir hamle, "dedi George.

Gücü söz konusu olduğunda boyutu onun lehine çalışmasına rağmen, CrossFit'in tüm yönleri için ideal değildir.

"Bedenime çok fazla sporcu alamıyorsun, çok ağır bir CrossFit sporcuyum, bu yüzden fitness ve jimnastik tarafında çok sıkı çalışmak zorunda kaldım, çünkü bunun her zaman zayıf noktam olacağını biliyorum." Dedi George.

George kendi koçu
Profesyonel CrossFit sporcularının büyük çoğunluğunun aksine, George'un bir antrenörü yok - kendini eğitiyor.

Bu, onun tek başına çalıştığı anlamına gelmez ve aslında başkalarıyla eğitimin başarısının anahtarı olduğuna inanır.

George, “Eğitim seansımı sabah grup eğitim seansına dönüştürüyoruz, bu yüzden tipik olarak yanımda sekiz ila 10 kişi var ve her akşam da antrenman yaptığım iki eğitim ortağım var” dedi George.

“Böyle bir fark yaratıyor. Kendi başınıza çalışmak, kendinizi zorlamaya çalışmak çok zor.

"Spor salonumda beni farklı yönlerden yenebilen farklı insanlar olduğum için şanslıyım, bu da beni ayaklarımda tutuyor ve ilerlememe devam etmemi sağlıyor. İnsanların rekabet etmeleri harika."

Bir sporcunun antrenöre sahip olmaması yarışmalarda özellikle sıra dışıdır, ancak George, gerektiğinde tekniğini değiştirmesi için etrafında çok sayıda insan olduğunu söyledi.

Kilitlenme zorluklar doğurdu
Herkes gibi, George da koronavirüs kilitlenmesi sırasında eğitimini değiştirmek zorunda kaldı. Ancak çoğu insanın aksine, bir spor salonu sahibi olarak, mümkün olan en iyi şekilde eğitime devam edebilmesi için birçok ekipmanı eve götürebildi.

"Sadece spor salonunda olduğu kadar antrenman yoğunluğunu da arttırmaya çalışıyordum," dedi George.

"Zordu, ama neyse ki devam etmeyi başardım. Her zamanki günümle tam olarak aynı eğitim sürelerine bağlı kaldığımdan emin oldum, bu da kilitleme eğitimine geçişi kolaylaştırdı."

Ve şimdi, profesyonel bir atlet olarak, tekrar spor salonunda antrenman yapmasına izin verildi.

"Ondan önce zor bir geçişti, ama bence oldukça iyi başardım."

CrossFit'in anlamlı değişiklikler yapıp yapmadığını görmek için bekliyor
CrossFit spor salonu sahiplerinin birçoğu, şirketin genel merkezi içinde son zamanlarda yaşanan kadın düşmanlığı ve ırkçılık iddialarını takiben markadan ayrılsa da, George ne olacağını görmeyi bekliyor.

CrossFit kurucusu Greg Glassman kısa süre önce CEO olarak istifa etti ve yerine Dave Castro geçti, ancak George, Insman'ın bildirdiğine göre Glassman'ın hala% 100 sahibi olduğu için şirketi kurtarmak için yeterli olmadığına inanıyor.

BB15KnIO.img?h=1469&w=1119&m=6&q=60&o=f&

Şirket bu konuda bir şey yapmazsa, George CrossFit'ten hoşnut olmayan artan spor salonu sahiplerine katılacak.

Yine de endişelenmiyor.

George, "Üyeler koçluk ve topluluk yönü nedeniyle spor salonumuza geliyor, çünkü CrossFit deniyor," dedi George.

Ancak atlet, birçokları gibi, şirket ile olan hayal kırıklığı hakkında "hayal kırıklığına uğradığını" hissettiğini söyledi.

Kendi ırkını yönet, George diyor
29 yaşında, Zack George çocukluğundan beri oldukça yolculuğa çıktı.

Daha zinde olmak isteyenlere bir numaralı tavsiyesi mi? Kendi yarışını yap.

BB15Kqba.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

George, "Sosyal medyada, mükemmel görünen insanlarla çok yakalanabilirsiniz, ancak sosyal medya insanların öne çıkan makarasıdır." Dedi. "Her zaman en iyi asansörleri veya en iyi şekli olduğunda.

"Birisinin belirli bir ağırlığı kaldırdığını ve bu seviyeye gerçekten hızlı bir şekilde ulaşmak istediğini görebilirsiniz, ancak o kişinin bu seviyeye gelmesi belki beş yıl sürdü.

Eğer bir atlet değilseniz bir atlet gibi antrenman yapmanıza gerek yok, bu yüzden kendinizi bu konuda dövmeyin, dedi. Anahtar tutarlı olmaktır, çünkü fitness yolculuğunuz bu kadar uzun sürer.

George, “Yarışınızı çalıştırın, acele etmeyin ve sürecin tadını çıkardığınızdan ve doğru nedenlerle yaptığınızdan emin olun,” dedi George.

Kaynak: Insider

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.