Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bir adam 70 kilo vererek ve 9 yıl boyunca aynı kiloyu koruyarak öğrendiği Şeyleri anlatıyor

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Bir adam 70 kilo vererek ve 9 yıl boyunca aynı kiloyu koruyarak öğrendiği Şeyleri anlatıyor

BB14NGaB.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Yağ kaybı koçu ve nitelikli kişisel antrenör, süreç boyunca sürdürülebilir kilo kaybı hakkında 10 temel ders öğrendi.
     Insider'a her dersin ne anlama geldiğini açıkladı ve "başkalarını kilo vermek ve sağlıklı olmak için doğru yolda teşvik etmek ve eğitmek" amacını taşıyor.
     İyi olmak "bana hayatta istediğim her şeyi başarabileceğimi öğretti" dedi.
     Daha fazla hikaye için Insider ana sayfasını ziyaret edin.

Kilo vermek bir şeydir, uzak tutmak başka bir şeydir.

Aslında, araştırmalar vücut ağırlığının en az% 10'unu kaybeden insanların% 80'inin daha fazla olmasa bile kaybettikleri her şeyi geri kazandığını göstermektedir.

Bu yüzden birisi kilo vermeyi sürdürdüğünde ekstra etkileyici.

Böyle bir kişi Carter Good: 2011'de 150 kilo ağırlığındaydı
.

Ama bir yıl içinde 100 kilo kaybetti ve bundan sonraki yıl 40 kilo daha kaybetti. Dokuz yıl sonra, Good tekrar kilo almamıştı.

Şu anda bir kilo kaybı koçu ve kalifiye kişisel antrenör olan Austin, Teksas'tan 25 yaşındaki, yakın zamanda bir Instagram postasında sürdürülebilir yağ kaybı hakkında öğrendiği en önemli 10 dersi paylaştı.

BB14NJK7.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Insider, "Kilo kaybımın ilham verici olduğunu biliyorum ... ve her paylaştığımda, kilo vermek ve sağlıklı olmak için başkalarını doğru şekilde teşvik etmek ve eğitmek için kullanmaya çalışıyorum."

Carter Good'un 140 kilo vererek ve onu koruyarak öğrendiği 10 ders:

1. Nasıl kilo verdiğiniz, ne kadar hızlı kaybettiğinizden daha önemlidir.

İyi, doğru kilo vermenin zor yolunu öğrendim.

“Başlangıçta, hepsi çılgın bir kısıtlama ve kardiyodan geçti,” dedi Insider, çevrimiçi bir diyet planı bulduğunu ve sadece "akıllı değil" olduğunu fark ettiği kısımları ikiye böldüğünü açıkladı.

"Çok düşük kalorili bir diyet yemenin yanı sıra, eliptik bisikleti her gün 60 ila 75 dakika kullanacağım."

Bu yaklaşım kilo kaybına yol açmasına rağmen, çok kısıtlayıcı olduğu için sürdürülebilir değildi.

"Fitness hedeflerim ve diğer yaşam hedeflerim arasında daha fazla denge bulmak bir ila iki yıl eğitim ve zihinsel büyüme gerektirdi" dedi.

Süreci keyifli hale getirmek çok önemlidir.

“Instagram kilo vermenizin ne kadar sürdüğüne bakılmaksızın, zayıf ve sağlıklı bir vücudu korumak için çok daha uzun zaman harcayacaksınız.

2. Sadece baskülde gördüğünüz sayıyı önemsiyorsanız, sonsuza dek mücadele edeceksiniz.

İyi, insanları kilonuzun kimliğiniz değil bir araç olduğunu anlamaya teşvik eder.

“İnsanlar bana belli bir kilo vermek amacıyla geliyorlar” dedi. "Belki eskiden bulundukları bir ağırlık, ya da belki de doktorlarının ulaşmayı önerdiği bir ağırlık.

"Her iki durumda da sayı hedef değil ... bu sayıya indiğinizde olan şey budur."

Bu nedenle, ölçek üzerindeki sayıyı hedef olarak düşünmek yerine, yolda geliştireceğiniz alışkanlıklara, stratejilere ve rutine odaklanın.

3. Egzersiz yapmayı (Jimnastik salonuna gitmeyi) bir öncelik haline getirmeyi seçerseniz, fedakarlıklar olacaktır.

Her ne kadar sürdürülebilir kilo kaybının anahtarı, zevk aldığınız ve böylece sürdürebileceğiniz sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmakla birlikte ve zevk aldığınız her yiyeceği kesmek asla akıllıca olmasa da, bazı değişiklikler yapmanız gerekecek.

"Çoğu insan kilolarıyla mücadele ediyor," diye yazdı.

"Zindeliğe öncelik verirseniz, disiplinli olmanız gerekir. Genellikle bir sonraki bira turunu atlamanız veya gece geç saatte dilimlemeniz gerekir.

"Bu, eğlenemeyeceğin anlamına gelmez."

BB14NJKc.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

4. 500 kalori yakın Fıstık ezmesi yemek gülünç ve kolaydır.

Üzücü gerçek, fıstık ezmesinin, besin yoğun ve lezzetli olmasına rağmen, aynı zamanda çok enerji yoğun ve aşırı tüketilmesi kolay olmasıdır.

"Üzücü, biliyorum," Güzel yazdı.

"Ama gerçekten. Bunu ölçün ---."

5. Kilo kaybı için en iyi yiyecekler sevdiğiniz ve tutarlı kalmanıza yardımcı olan yiyeceklerdir.

Lahana ve kereviz kadar sağlıklı olabilir, tadını çıkarmazsanız kendinizi yemeye zorlamanız gerekmez.

"Hoşlandığın bütün yiyecekleri ye," diye yazdı İyi.

"Hoşunuza giden 'eğlenceli yiyecekler' ekleyin. Diyetinize asla kızmamalısınız."

6. Açlık ortadan kaybolmaz.

Good, kilo verirken isteklerinin yok olmadığını, ancak "daha büyük bir ödül için doyumun ertelenmesinde daha iyi" olduğunu yazdı.

Insider, "Zindelikte (ve yaşamın diğer alanlarında) başarılı olan insanlar memnuniyetini geciktirebilen kişilerdir. Bu kadar basit," dedi.

"Çoğu zaman fitness ile, şu anda yaptığınız 'daha kolay' ve 'daha keyifli' seçim, yalın ve sağlıklı olmaya yol açacak seçenek değildir."

Örneğin, Netflix'i kanepede izlemek egzersiz yapmaktan daha kolaydır.

Good, “Zindeliği öncelikli yapan biri olmanın bir parçası, gelecekte daha büyük bir ödüle neden olan anda daha zor bir seçim yapabilmektir” dedi.

"Eğitilmesi kolay bir zihniyet değil, ama başlangıçtan itibaren ne kadar tutarlı olursanız, o kadar kolaylaşır - özellikle sonuçları görmeye başladığınızda!"

BB14NM0Z.img?h=1492&w=1119&m=6&q=60&o=f&

7. Bazı insanlar takıntılı olduğunu söyleyebilir.

"Onları görmezden gel," diye yazdı İyi.

8. Aynı insanlar daha sonra 'iyi genetiğinizi' kıskanacaklar.

İnsanların kilo kaybınıza nasıl tepki verdiğine şaşırabilirsiniz.

9. İstediğinizden daha uzun sürecek.

"Tıpkı sahip olmaya değer her şey gibi," diye yazdı İyi.

Süreci acele etme.

10. Ama buna değer.

İyi, sağlığınıza yatırım yapmanın ve zindeliği bir öncelik haline getirmenin buna değer olduğunu çünkü sadece hissetmeye ve daha iyi görünmeye neden olmakla kalmaz, aynı zamanda hayatınızdaki insanlar için daha iyisini yapmanıza izin verir.

“Kilo vermek bana çok çalışmam, disiplin ve gecikmiş tatmini öğretti, bu da hayatımın diğer birçok alanında bana yardımcı oldu” diyor Good.

Örneğin, zindelik için olmasaydı, kendi işimi kurma ve büyütme yeteneğime asla inanmazdım.

"Ayrıca bana hayatta istediğim her şeyi yapabileceğimi öğretti. Sadece çok çalışmaya, sabırlı olmaya ve bırakmayı reddetmeye istekli olmalıyım."

Kaynak: Insider

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.