Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yanni

Misafir Ferfecir

Önerilen İletiler

2396.jpg

New Age müziği denilince akla gelen isimlerin başında yer alan Yanni Chrysomallis, 14 Kasım 1954’te Yunanistan’da doğmuştur.

Küçük yaşlarda dinleyerek büyüdüğü Beethoven, Mozart, Chopin, Stravinsky, Debussy gibi klasik müzik bestecilerinin etkisinde kalan Yanni ileriki yaşlarında yaptığı bestelerinde, gene kendi deyişiyle “Müziklerinde tek bir kelime dahi etmeden insanlarla iletişim kurmayı başarabilen bu müzisyenler”in yapabildiğini başarmayı amaçlamıştır. Ona göre, bir sözün vermek istediği mesaj en iyi şekilde, harflerin birleşmesinden çıkan anlamdan ziyade, sesler, ritm ve melodiyle ortaya konabilir.

Yanni’nin müzikal kariyerinin gelişimi de hayli ilginçtir. Üniversitede Psikoloji bölümününü bitirdikten sonra çalışmaya başladığı şirkette geçen bir günün ardından, işini bırakan ve çocukluğundan beri ilgi duyduğu alana, müziğe, yönelen Yanni, bu dönemden itibaren kimi zaman kendi kurduğu, kimi zaman da sonradan katıldığı müzik gruplarıyla bir süre elektronik ve rock müzikle uğraşmıştır. Ardından kişisel olarak yöneldiği New Age alanında, zaman içinde ürettiği enstrumantal müziklerle, dünya çapında tanınan ve sevilen bir müzisyen olmayı başarmıştır.

Yanni’nin müzisyen ve besteci kimliğiyle ilgili enteresan ve şaşırtıcı olan bir başka noktaysa, profesyonel üretimlerine rağmen müzikal anlamda nota ve solfej yazma/okuma bilgisinin olmamasıdır. Gençliğinde geliştirdiği, kendi üretimi olan notasyon sistemiyle, ürettiği melodileri kağıda döken Yanni, bu işaretlerden yararlanarak yaratılarını klavye, piyano ve synthesizer gibi enstrümanlar vasıtasıyla çalmaktadır.

Kaynak: www.tuluyhanugurlu.com

2 Subat 2005'te Toronto'da olacak Yanni'yi orkestrasinda bulunan olaganustu yetenekteki muzisyen ve ses sanatcilariyla birlikte canli olarak izlemenin tadi bambaska olacak. Gerek muziklerindeki guzellik ve gerekse de muzikle ilgili entellektuel bakis acisi ve soylesileriyle essiz bir dinleti...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 9 ay sonra...

SLM FERFECİR USTA..

BU SİTEDE SENİN GİBİ BU MÜZİĞE İLGİ DUYAN BİRİSİYLE İLK GİRİŞİMDE KARŞILAŞMAM BENİM İÇİN ŞANS..YANNİ YLE İLK KARŞILAŞMAM MALEZYADA BİR MISIRLI ARKADAŞIN ARABASINDA OLDU ..OGÜN BUGÜNDÜR DİNLERİM..HEMEN HEMEN HER KASEDİNİ ALDIM..AMA MAALESEF ARAMAMA RAĞMEN KONSER VCD LERİNİ BULAMADIM..YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SLM FERFECİR USTA..

BU SİTEDE SENİN GİBİ BU MÜZİĞE İLGİ DUYAN BİRİSİYLE İLK GİRİŞİMDE KARŞILAŞMAM BENİM İÇİN ŞANS..YANNİ YLE İLK KARŞILAŞMAM MALEZYADA BİR MISIRLI ARKADAŞIN ARABASINDA OLDU ..OGÜN BUGÜNDÜR DİNLERİM..HEMEN HEMEN HER KASEDİNİ ALDIM..AMA MAALESEF ARAMAMA RAĞMEN KONSER VCD LERİNİ BULAMADIM..YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM..

2396.jpg

1. In the Mirror

2. In the Morning

3. Love for Life

4. One Man's Dream

5. Within Attraction

6. Forbidden Dreams

7. Once upon a Time

8. Chasing Shadows

9. Aria

10. Quiet Man

11. Enchantment

12. So Long My Friend

13. Before I Go

14. End of August

15. Face in the Photograph

Yanni - Gold [2002]

Yanni - Live at The Acropolis [1994]

yannilata2ly.jpg

1. Santorini

2. Keys to Imagination

3. Until the Last Moment

4. Rain Must Fall

5. Acroyali/Standing in Motion (Medley)

6. One Man's Dream

7. Within Attraction

8. Nostalgia

9. Swept Away

10. Reflections of Passion

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 7 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 4 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.