Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Coronavirus Hayatınızı Etkiledi mi?

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Coronavirus Hayatınızı Etkiledi mi?

Coronavirus tarafından kaç kişinin hayatının etkilendiğini merak ediyorum.

Sizinkini henüz etkilemedi mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Coronavirus testleri pozitif çıkan Tom Hanks ve Rita Wilson İzolasyon altına alındı ve daha sonra umutlu Bir Güncelleme Paylaştı

BB117qsG.img?h=560&w=448&m=6&q=60&o=f&l=

Tom Hanks ve Rita Wilson, koronavirüs tedavisi görmeye devam ettikleri için pozitif kalıyorlar.

COVID-19 için pozitif test ettiklerini açıkladıktan bir gün sonra, A-list çifti umut verici bir sağlık güncellemesi ile Instagram'a döndü. (Ve dürüst olalım, bugünlerde hepimiz biraz umut kullanabiliriz!)

"Merhaba millet," Tom neşeli selfie altyazısını yazdı. "@ritawilson ve ben burada bize bu kadar iyi ilgilenen herkese teşekkür etmek istiyorum. Covid-19'umuz var ve tecrit ediyoruz, bu yüzden başka kimseye yaymayız. çok ciddi bir hastalık. "

"Her seferinde bir gün alıyoruz. Uzmanların tavsiyelerini takip ederek ve kendimize ve birbirimize özen göstererek bunu başarmak için yapabileceğimiz şeyler var, değil mi? "Beyzbolda ağlamak yok." diye bitirdi ve kendi sembolik çizgisini kendi liglerinden atıfta bulundu.

Rita ayrıca, duaların, sevginin ve desteğin şaşması için çok minnettar. Çok şey ifade ediyor ve bizi güçlendiriyor.

Tom, COVID-19 için test edilmeden önce, kendisi ve Rita'nın vücut ağrıları, titreme ve hafif ateşleri içeren sayısız semptom yaşadıklarını söyledi. Parite Avustralya'da şimdilik ayrı kalacakları ayrı projeler üzerinde çalışıyordu.

Tom'un oğlu aktör Colin Hanks Perşembe günü yaptığı açıklamada, prognozları konusunda "kendinden emin" olduğunu söyledi.

Colin, “Herkesin desteğini alması için çok minnettarız” dedi. "Annem ve babam Avustralya'da mükemmel bir bakım görüyor ve koşullar göz önüne alındığında iyi (ve iyi ruh hali) yapıyorlar. LA'da olduğum ve üç haftadan fazla bir süredir görmedim, ancak sürekli temas halindeyiz ve tam bir iyileşme sağlayacağından eminim. "

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • Admin

Nereden başlasam acaba?

Evde kal dediler evde kalmaya başladık ama uzun süre evde kendi başınıza kalınca olay evde kalmaktan çok can sıkıntısı olarak size geri dönüyor diyebilirim....

İşte o günlerden birinde aklım Skype geldi ve oturdum bütün yakın arkadaşlarıma mesaj gönderdim ve Skype yüklemelerini istedim aynı anda 16 kişiyle video chat yaptık. Oldukça zevkli ve güzel zaman geçirmemizi sağlayan bir durum yarattı. 

Arada bir aynı anda konuşmalar olmasa daha iyi olacaktı ama olsun ona da katlanabiliriz. 

Başka ne yapıyorum ev de kalırken...

Belki farkına varmışsınızdır yeni bir drone (İHA) aldım ve onu öğrenmeye çalışıyorum Skydio 2. Evimin ön tarafındaki çardaktan onu uçurmaya çalışıyorum ve oldukça yetenekli olduğumun farkına vardım bu işte... 

Yemek pişirmekte pek yetenekli olmadığım aşikar ama son bir kaç gündür internet bulduğum birkaç yemek tarifini uygulamaya aldım ve oldukça başarılı olduğumu söyleyebilirim.  Bir tanesi hariç vegan çorba yapmayım dedim ama tam olarak malzemeler olmadığı için kendi kendime değişiklikler yaptım ama tadı çok kötü oldu diyebilirim. 

Ama vegan Pizza'm mükemmel oldu diyebilirim bir de resim ekleyeyim görün bakalım...

sebzelipizza.jpg

Bugün sabah kalktığımda çok fazla bir şey yemek istemiyordum devamlı evde kalınca insan dikkat etmek istiyor. 

Bu nedenle kendime bir sebze ve meyve tabağı hazırlayayım dedim ve böyle bir oldu...

sebzeler.jpg

Bugünlük hepsi bu kadar işte size bir günlük koronavirüs günlüğü.... :) 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@Adminpizza harika görünüyor. 🥰 

Benim dışarıdan fırından ya da marketten ekmek almak pek içime sinmiyor. En azından salgın geçene kadar..Normal markette satılan mayalardan almak istedim ama bulamadım. Anlaşılan herkes evde yapıyor ekmeğini..

Bu akşam ekşi maya olayına gireceğim ister istemez. Sonuçları buradan paylaşırım.😊

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün ekmek mayamı kurdum. İçinde sadece 5 silme kaşık beyaz un ve 5 silme kaşığı su var. Unu ve suyu koyup hiç topak kalmayacak şekilde karıştırdım ve kapağını kapattım. Her şey yolunda giderse 3. gün mayamı beslemem gerekecek..

spacer.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@Admin korona günlerinde kilo alacaksın gibime geliyor..😄

Ben bugün oğluma amerikan saç traşı yaptım..İlk sefere göre fena değildi..😆 Saçları çok sıkı kıvırcık o yüzden hatalar çok belli olmuyor..😜

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Dün çok güzel bir olay yaşandı yaşadığım yerde. Komşularımdan birinin 86. yaş günüydü ve e-posta ile evleriminiz arasında yolda bir yaş partisi yapacağımızı haber aldım (Tabiki sosyal mesafeye uyarak herkes kendi sandalyesini ve kahvesini getiriyor ve hiç kimse diğerinden bir şey almıyor veya dokunmuyor). 

Gitmek istemiyordum ama bir şekilde 'iyi ki doğdun' demek istiyordum...

Aklıma güzel bir fikir geldi. Yeni aldığım Skydio 2 drone kullanarak doğum günü partisine uzaktan katıldım. 

drone-yasgunu.jpg

Ayrıca doğum gününün kutlayan şahsa güzel bir video yaptım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Admin dedi:

Bugün kendime çok güzel koyu bir demlik çay demledim ve yeni aldığım kupa da içtim işte görüntüsü

Bu kupaların kurukafalısını oğlum gösterdi geçenlerde..Bunlarda çok hoş güle güle kullan..☺️

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ekşi mayam olmayınca nohutla tatlı maya ekmeği yaptım..

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Kimi bahçeye çıktı kimi balkona! Sesi duyan oynamaya başladı

Düzce’de bir site yönetimi, sokağa çıkma yasağı getirilen 20 yaş altındaki gençler için DJ performansı düzenledi. Uğur Çakır’ın evinin balkonundan çaldığı şarkılara site sakinleri balkonlarından ve sitenin ortak yaşam alanlarından eşlik etti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Evet. Öncelikle market çalışan birinin içerideki sayıyı 30 altında tutması için kapıya dikmesi hoş olmuş. 

İçeride bir yönde alışveriş yapmanız gerekiyor bir şey almayı unuttuysanız yenide başa dönmeniz gerekiyor. İnsanları yüz yüze getirmemeye çabalıyorlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Boş boş otururken çok düşündüm ve kendime değişik bir çay yapmaya karar verdim.

İlk olarak

Zerdeçal Çayı

Malzemeler:
5 su bardağı su
5 cm zerdeçal kökü, ince dilimlenmiş veya üzerinde deri ile rendelenmiş
5 cm zencefil kökü, ince dilimlenmiş veya rendelenmiş
½ çay kaşığı. Tarçın
1 organik limon, soyulmuş ve sonra sıkılmış, beyaz kısmı soymamaya çalışın.
Biraz karabiber
Hindistancevizi yağı
Bal

Talimatlar:

5 fincan suyu bir tencereye dökün ve kaynama noktasına gelene kadar orta ateşte ısıtın. Zerdeçal, zencefil, biber, tarçın ve limon kabuğunu ekleyin ve 10 dakika pişirin. Kaynatmayınız.

Çayı ince bir süzgeçten büyük bir kaseye veya büyük bir ölçüm kabına dökün. Suyu 1 limondan ekleyin ve karıştırın. Bu noktada bir bardak çay dökebilir ve 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı (yoksa tereyağı da olabilir) ekleyebilirsiniz ve 1 çay kaşığı. bal, karıştırın ve tadını çıkarın.

Çayın geri kalanı 3 güne kadar buzdolabında bir kapalı sürahide saklanabilir. Çayınızı her ısıttığınızda, servisiniz için biraz hindistancevizi yağı ve bal ekleyin.

turmeric-lemo.jpg

Fotoğrafta solda Zerdeçal Çayı - Sağda ise Zencefil ve Limon Karışımlı Çay Var

Ev Yapımı Limon - Zencefil Çayı

malzemeler

3 Cm taze zencefil kökü - dilimlenmiş
2 su bardağı kaynamış su
1 limon soyulmuş çekirdekleriyle
1 yemek kaşığı bal

Yapılışı

Zencefili soyun ve doğrayın blendırınıza suyu zencefili, balı ve limonu koyarak çalıştırın. İyice karıştığından emin olun afiyetle için. Servis ederken nane de koyabilirsiniz. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Admin dedi:

Boş boş otururken çok düşündüm ve kendime değişik bir çay yapmaya karar verdim.

İlk olarak

Zerdeçal Çayı

Çayı ince bir süzgeçten büyük bir kaseye veya büyük bir ölçüm kabına dökün. Suyu 1 limondan ekleyin ve karıştırın. Bu noktada bir bardak çay dökebilir ve 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı (yoksa tereyağı da olabilir) ekleyebilirsiniz ve 1 çay kaşığı. bal, karıştırın ve tadını çıkarın.

Çayın geri kalanı 3 güne kadar buzdolabında bir kapalı sürahide saklanabilir. Çayınızı her ısıttığınızda, servisiniz için biraz hindistancevizi yağı ve bal ekleyin.

Fotoğrafta solda Zerdeçal Çayı - Sağda ise Zencefil ve Limon Karışımlı Çay Var

Ev Yapımı Limon - Zencefil Çayı

Çok güzel eline sağlık..:) ama deneyecek olanlar akşam saati içmesin bu çayları..Çünkü bütün malzemeler enerjiyi tavan yaptıracak türden. Hepimiz şu dönemde kaygıya bağlı uykusuzluk çekiyoruz. Bu çaylar gündüz için harika ama akşam melisa, papatya, kedi otu gibi çaylar tercih edilmeli..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bugün saçlarımı boyadım. Biraz daha beklemem gerekiyormuş heralde ki beyazlarım hafif açık kaldı. Eh boyaya boyaya öğreneceğim..Fön bile çektim saçıma..😃

Sahi bi de müzik açıp yarım saatten fazla dansettim..Her gün yapacağım bundan sonra.. Hem psikolojime iyi geldi hem de kalori yakmış oldum..😊

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
35 dakika önce, Radya dedi:

Ben bugün saçlarımı boyadım. Biraz daha beklemem gerekiyormuş heralde ki beyazlarım hafif açık kaldı. Eh boyaya boyaya öğreneceğim..Fön bile çektim saçıma..😃

Sahi bi de müzik açıp yarım saatten fazla dansettim..Her gün yapacağım bundan sonra.. Hem psikolojime iyi geldi hem de kalori yakmış oldum..😊

İyi iyi bu gidişle evde kal olayı bitince işyerleri sinek avlayacak gibime geliyor.... 😄

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih 08.04.2020 at 22:00 , Admin dedi:

İyi iyi bu gidişle evde kal olayı bitince işyerleri sinek avlayacak gibime geliyor.... 😄

En azından özel durumlar hariç beni kaybettiler..🙃

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih 06.04.2020 at 21:10 , Admin dedi:

Evet. Öncelikle market çalışan birinin içerideki sayıyı 30 altında tutması için kapıya dikmesi hoş olmuş. 

İçeride bir yönde alışveriş yapmanız gerekiyor bir şey almayı unuttuysanız yenide başa dönmeniz gerekiyor. İnsanları yüz yüze getirmemeye çabalıyorlar

Bugün bende gitmek zorunda kaldım.. Öncelikle ilk kez maske taktım.. Gerçekten korkunçtu..terledim nefes alamadım..Epey büyük bir market ve sayı sınırlaması yoktu. Doğrusu çok güvende hissetmedim kendimi..:(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kızımın canı bugün pizza istemiş..Ben ona lavaş üzerine yap demiştim. Ama illa hamurunu kendim yapmak istiyorum dedi. Az önce foto gönderdi..🥰

spacer.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
2 saat önce, Radya dedi:

Kızımın canı bugün pizza istemiş..Ben ona lavaş üzerine yap demiştim. Ama illa hamurunu kendim yapmak istiyorum dedi. Az önce foto gönderdi..🥰

Becerikli biriymiş :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

20 saat önce, Admin dedi:

Becerikli biriymiş :)

Ondan uzak olmak bana hep zor geldi ama ona çok iyi geldi..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.