Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hamidiye Alaylari-mi geliyor!?

politika

Önerilen İletiler

2.Abdülhamid tahtini korumak ve ölene kadar despotluga devam edebilmek icin ,ülkede yarattigi ve yasattigi korku,zulüm ve baskidan yeterince tatmin olmamis olacak ki "Hamidiye Alaylarini"kurdurmustur.

Bu alaylarin kurulusundaki nedenler:

-Merkezi otoriteyi yani zulmü daha cok tesis etmek,

-Devletin yani Padisahin etkin olabilecegi yeni bir sosyo ekonomik denge kurmak,

-Özellikle Dogudaki Asiretlerden güc olarak faydalanmak,

-Panislamizm politikasini yürütmek

Hamidiye Alaylarinin kuruldugu dönemdeki ülkenin siyasi sartlari ile bugünkü siyasi ortam hemen hemen aynidir.Rusya'daki KAZAK Alaylarindan esinlenen bu fikir,Sultan 2.Abdülhamid'in cok hosuna gitmis nihayet birtakim yalanlarla süslenmis olan gerekceler ileri sürülerek Hamidiye Alaylarinin kurulusuna karar verilmis.Ve bu nedenle devlete bagli Kürt asiretler bol ganimet ve para ile bu projeye evet dedirtilip,"Ben Kürtlerin babasiyim"seklinde bir hitabe ile Sultan Abdülhamid tahtini garantiye almistir.Artik zulüm baski daha da artarak devam edecektir.

2.Abdülhamid dönemi;öyle bazi Osmanlinin maasli tarihcilerinin ve bugün Cumhuriyet düsmani güruhun yatip kalkip "Büyük Sultan"diye yutturmaya calistiklari gibi degildir ve hatta Abdülhamid'in hatiralari diye ortaya cikarilan belgeler bile sahtedir uydurmadir.Cünkü Abdülhamid döneminde yasanan zulüm baski iskence katliamlar belgeleriyle arsivlerdedir bunlari TRT'nin yok sayarak milletten topladigi vergilerle birilerinin talimati ile DIZI yapmasiyla unutturulamaz sadece saflari ve Cumhuriyet düsmanlarini sevindirir Cumhuriyete daha cok düsman yaratilir k izaten amac budur.

Abdülhamid'in kendisini korusun diye kurdurdugu Hamidiye Alaylari Türk degil Kürttürler demek oluyor ki Osmanli Türklere hem önem vermiyor hem de güvenmiyordu.Zaten Jöntürkler de bu anlamda ortaya cikmis ve sonuc hepimizin bildigi sekilde gerceklesmis Abdülhamid tahtindan indirilmistir.Bugün aynisi gerceklesir mi bunu ancak Türkler bilir.Islamci kesimin yatip kalkip Türklüge,Atatürk'e saldirmalarini bu anlamda incelemek gerekir.Tahtinda oturabilmek icin, hastalandiginda kendisine verilen haplari önce köpegine yedirip ondan sonra yiyen birisi ancak yaptigi zulümlerden korkar.Vicdan sahibi kisiler öldürülme korkusu tasimazlar cünkü vicdanlari rahattir ama bir serseri cikip bir halt karistirabilir bunu da kaderim diye sinesine ceker vicdan sahipleri. Korkanlar vicdansizlar hak yiyenler beytülmali aile serveti gibi kullananlar ama ortaya cikmasin diye Libya'ya asker gönderme karari alanlar korkar.

Peki durup dururken böyle bir baslik neden actim.

Dün Cumhurbaskani kürsüde cikip söyle birsey söyledi:"Kolluk kuvvetleri yetmiyor daha farkli olusumlar gelistirmemiz lazim"

Bunun anlami cok acik,yani polis jandarma Bekci yetmiyor baska bir cözüm bulmamiz lazim.Baska bir cözüm ne olabilir Sikiyönetim ancak sartlar böyle bir durumu gerektirmiyor.Tam da askere Libya'ya gitme teskeresi cikartildigi gün böyle bir konusmanin iyi irdelenmesi gerekir.Asker Libya'ya gidecek tamamen Dis bagimli bir ordu konumuna getiriliyor.Yani ülke icinde gerektiginde askerden yardim istenemeyecek.Peki o zaman ne olmasi gerekiyor.Bakin ülkede ne bir Ic Siyaset ne bir Dis siyaset ne bir diplomasi var.Yani bir adam eliyle isaret ediyor herkes o tarafa kosuyor.Baska tarafa isaret ediyor bu sefer herkes o tarafta.Yanlis veya dogru alkislayan alkislayana,agzini acip konusan "cumhurbaskanina hakaretten,Fetoculuktan iceri atiliyor. Özgür medya yok olanlarda mümkün oldugunca kendilerini korumaya calisiyorlar yani 2.Abdülhamid döneminden sonra Türkiye 3.Abdülhamid dönemini yasiyor.Ben dedim oldu ben istedim oldu,sen kimsin sen kimsin ya falan filan ülke böyle yönetiliyor.Anayasa yok.var ama yok.Yargi tamamen Abdülhamidden yana,ama bir korku var!JÖNTÜRKLER  korkusu. Abdülhamid dönemi tekerrür etti acaba Jöntürkler dönemide baslarmi korkusu.

Hamidiye Alaylarinin bugün yerini hangi alaylar alacak bunu hep birlikte yasayacagiz.Padisahin özel koruma ordusu emekli tümgeneral Adnan Tanriverdi adinda birinin kurmus oldugu illegal terör örgütü SADAT:Adnan Tanriverdi askerken elinde bir tahta parcasiyla yerlerde yatir arayan simdide Mehdi'nin gelmesi icin hazirlik yapiyoruz diyen kisi.

Mehdi herhalde Tayyip olacak gerci Islamda Mehdi diye bir olay yok tamamen Yahudi inancindan alinmis bir yama.Hani simdi bu emekli general Yahudi mi?diye de sorabiliriz.Mehdi gelecegine ve herkesi müslüman yapacagina göre ona savas verecek bir de ordu lazim.Iste benim ikinci HAMIDIYE ALAYLARI dedigim aslinda araplarin Türkleri islamlastirmak icin kilictan geciren ordularinin bu sefer Türkiye'yi islamlastirmak icin özel bir ordunun kurulacagi ve baslarinda Mehdi Tayyib olmak üzere kim biat etmiyorsa katli vaciptir denilecegi günlerin belki yarin belki yarindanda yakin oldugunu düsünüyorum.

Kolluk Kuvvetleri artik yetmiyor cümlesi cok seyler ifade ve ima etmektedir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.