Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

BBYhLGD.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

İrlandalı - The Irishman

Burada Martin Scorsese, mafya, suç ve zorlayıcı karakterler etrafında odaklanan ustaca bir dönem draması yaratarak en iyisini yapar, Robert DeNiro, Joe Pesci ve Al Pacino'dan başka hiçbir şey tarafından mükemmel bir şekilde oynanmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

BBYhSXg.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Evlilik Hikayesi - Marriage Story

Scarlett Johansson ve Adam Driver, boşanmak için sevgi ve dosyadan ayrılan bir çift oynarlar. Film, kahkaha, üzüntü, kalp kırığı ve öfke anlarına sahiptir - hayatı oluşturan ham duyguların roller coaster'ını mükemmel bir şekilde taklit eder.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

BBYhSXi.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Bıçaklar Çekildi - Knives Out

Aile patriği ölü bulunduğunda, dedektif Blanc (Daniel Craig) whodunit cinayet gizeminin dibine inmeye çalışır. Jamie Lee Curtis, Toni Collette ve Michael Shannon da dahil olmak üzere yıldızlardan oluşan bir oyuncu, bu bükülmüş (ve çok komik) gizemin her anını izlemek için bir zevk haline getiriyor. Bahsetmemek gerekirse, Chris Evans'ın kazağı sosyal medyada oldukça karışıklığa neden oldu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

BBYhDww.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Doktor Uyku - Doctor Sleep

Stanley Kubrick'in 1980 klasiği The Shining'in devamı, bu yıl muhtemelen görmediğiniz en iyi film. Dan Torrance (Ewan McGregor) şu anda büyümüş ve yıllar önce Overlook Otel'de yaşadığı travmayla uğraşıyor. Benzer bir parlaklığa sahip olan genç bir kızla tanışır ve kısır, ruh susuz bir tarikatın hedefi olur. Yazar / yönetmen Mike Flanagan (Haunting of Hill House), ikonik Kubrick öncülüne kıyasla güvenle duran çarpıcı görüntüler yakalamayı başarmıyor, aynı zamanda Stephen King dünyasını tuhaf bir şekilde hayata geçiren yepyeni bir hikaye geliştiriyor henüz topraklama yolu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

BBYhSXj.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Bir Zamanlar... Hollywood'da - Once Upon a Time in Hollywood

Yazar / yönetmen Quentin Tarantino, bir yıldızın tanımının değiştiği ve hippi Manson klanının tepelerde dolaştığı bir zamanda izleyicileri Hollywood 1969'a geri taşıyor. Leonardo DiCaprio, dublör-çift ve en iyi arkadaşı Cliff Booth (Brad Pitt) ile birlikte Sharon Tate'nin (Margot Robbie) yanında yaşarken Melekler Şehrinden geçen yaşlanan bir Batılı yıldız olan Rick Dalton'u canlandırıyor. Tarantino'nun imza yumuşak diyaloğu, bu karakter çalışmasını zamanda eğlenceli bir yolculuk haline getiriyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

BBYhV1x.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Parazit - Parasite

Güney Koreli kara komedi / gerilim filmi - aynı varlıklı hanede çalışmak için ilgisiz çalışanlar olarak poz veren düşük gelirli bir aile hakkında - beklenmedik dönüşlerle şık bir şekilde yönetilen bir film.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Admin dedi:

İrlandalı - The Irishman

Burada Martin Scorsese, mafya, suç ve zorlayıcı karakterler etrafında odaklanan ustaca bir dönem draması yaratarak en iyisini yapar, Robert DeNiro, Joe Pesci ve Al Pacino'dan başka hiçbir şey tarafından mükemmel bir şekilde oynanmaz.

Netflix'in verilerine göre Amerika'da bu filmi tek oturuşta izleyenlerin oranı yüzde 18'miş. Bence Türkiye'de de farklı değildir.  Ben tek oturuşta izleyenlerdenim. Yanımda benimle birlikte filmi izleyen iki arkadaşım daha vardı (Onlar da tek oturuşta izledi). Film bittiğinde içlerinden biri, en azından oyuncuları efsane, onun için izlenir dedi ki buradan anladığım oyuncuları Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci olmasa o filmi izlemezdi. Diğeri tam bir aksiyon sever olduğundan film boyunca aksiyon bekledi ama o aksiyonu bir türlü bulamadı ki bence büyük hayal kırıklığı yaşadı ve filmden zerre kadar haz etmedi. Ben açıkçası çok beğendim, hatta film bittikten sonra kendimle ilgili bir tespitte bile bulundum: Aksiyon film severim ama aşırı hareketli aksiyon filmleri benim deliler gibi uykumu getiriyor, filmin onuncu dakikası dolmadan daha uyuyakalabiliyorum. Ama İrlandalı tarzındaki sakin filmleri, isterse 10 saat sürsün, uyumadan izleyebiliyorum. Bu konuya dair bir tespitim vardı ama bu filmden sonra kesinlikle olgunlaştı. Aşırı aksiyon benim beynimi yoruyor, zaten tüm gün yorulan  beynim daha fazlasını kaldıramayıp uuyuyor. sakin filmler ise bana meditasyon gibi geliyor, huzur veriyor, beni yormuyor, o yüzden de kaç saat sürerse sürsün izleyebiliyorum.  İrlandalı'ya dair fikrim bu, meditasyon gibiydi, huzurlu ve sakin bir film. Oyuncularının iyi olmasının yanı sıra Martin Scorcese i de es geçemeyeceğim. Bir kere adam oyuncularını, onların hallerini tavırlarını, potansiyellerini, mimiklerini çok iyi tanıyor doğal olarak filmlerindeki oyunculukları olumsuz yönde neredeyse eleştiremiyorsunuz (örneğin Robert De Niro'yla bu film de dahil 9. kez bir araya gelmiş, bilirsiniz diğer en önemli oyuncularından biri de bu arada Leonardo Di Caprio'dur) Diğer yandan Scorcese'in kendine özgü bir tarzı ve bir filmin onun olduğunu anlamanızı sağlayacak imzaları var ve bu filmde de kendinden ödün vermemiş, yine erkek anti kahramanları, uzun ve bolca diyalogları, konu olarak özellikle seçtiği Amerika'nın karanlık yüzü ( büyük ihtimalle Oscar'ı da bu yüzden alamıyor, Köstebek hariç), muhtemelen gençken aldığı papazlık eğitimi nedeniyle yer vermekten vazgeçmediği katolik öğeleri, bol keseden kullandığı müzikleriyle Irishman tam bir Scorsese filmiydi. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Admin dedi:

BBYhXAv.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

İki Papa - The Two Papas

Bu iki papanın - ilerlemek için ortak bir zemin bulması gereken muhafazakar Papa Benedict (Anthony Hopkins) ve çok liberal Papa Francis (Jonathan Pryce) hikayesi özellikle zamanında. Bahsetmemek gerekirse, kıdemli aktörler bu gerçek hikayeyi zorlayıcı özenle ele alıyor.

Bu filme baaa yıllllll dımmmmmmmm evet bayıldım. Şahane bir filmdi, bence yılın en iyi filmi buydu. Çok çok çok beğendim, tekrar tekrar da izlerim. Oyuncuları, konusu, diyologları, müzikleri, mekanları, senaryosu vs. her ama her haliyle çok kaliteli bir filmdi. Oscarları moskarları her şeyleri bu filme versinler bence.   

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Admin dedi:

BBYhSXg.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Evlilik Hikayesi - Marriage Story

Scarlett Johansson ve Adam Driver, boşanmak için sevgi ve dosyadan ayrılan bir çift oynarlar. Film, kahkaha, üzüntü, kalp kırığı ve öfke anlarına sahiptir - hayatı oluşturan ham duyguların roller coaster'ını mükemmel bir şekilde taklit eder.

Aslında bir evlilik değil de bir boşanma hikayesiydi ve bence çok gerçekçiydi. Çok gerçek. Boşanırken tam da bunlar oluyor. Duygularına, getirdiği ve götürdüklerine kadar tam da bunlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.