Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Üniversite bitti! Sonra ne olcak?

Azizilturco

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...

ya okuduğun okulada bağlı aslında. şimdi anadoluda bir dönemin modasıyla mantar gibi türeyen, ve mezunlarına dünyada kapı kolu tamir ettirmedikleri üniv diplomasıyla pek bir şey olmazda. ama kaliteli bir okul olursa, iyi bir stajla baya yükselirsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya okuduğun okulada bağlı aslında. şimdi anadoluda bir dönemin modasıyla mantar gibi türeyen, ve mezunlarına dünyada kapı kolu tamir ettirmedikleri üniv diplomasıyla pek bir şey olmazda. ama kaliteli bir okul olursa, iyi bir stajla baya yükselirsin.

yok yaw.. yerin dibine batırdın hocam univlerimizi.. dünyayı boşver zatende ki burs alırsan yurt dışına da gidiyorsun bildiğim kadarıyla,iyi univler yok mu yani hiç anadolu da..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anadoldua elbetteki oldukça iyi üniversiteler var. ama bunların yanında diploma denkliğinin yanından geçemeyen ünviersitelerde var. populist yaklaşımlarla alt yapısız olarak açılmış ve seksenlerin peynir ekmek gibi dağıtılan prof diplomalarına sahip hocaların olduğu ünvler var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anadoldua elbetteki oldukça iyi üniversiteler var. ama bunların yanında diploma denkliğinin yanından geçemeyen ünviersitelerde var. populist yaklaşımlarla alt yapısız olarak açılmış ve seksenlerin peynir ekmek gibi dağıtılan prof diplomalarına sahip hocaların olduğu ünvler var.

haklısın birader.Aynı zamanda; 80 den sonra olsun istersen 95, istersen 2000 olsun farketmez profesörleri hergün görüyorum %80 ni fıs vallahi fıs.

YÖK ün işi gücü yokta profesörlerin veya üniversiteleri mi denetleyecek....Adamların tek işi var İSLAM la uğraşmak YİNE DİĞER İŞİ YARGI görevini üstenlemek VE SON İŞİDE HIRSIZLARI ALÇAKLARI PKK DESTEKÇİLERİNİ DESTEKLEMEK...... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya ben istanbul univ. deyim! Ama işte biyologların ülkemizde kıymeti bilinmiyo! Burun kıvırıyolar yurt dışında olsam el üstünde tutulcam, hele bide yüksek yaparsam! Ama ben ülkemi bırakamak istemiyorum! burda doğdum burda büyüdüm! Burda yaşamak ve ölmek istemiyorum! Ama ülkem bu fırsatı tam anlamıyla bana vermiyo sadece bana değil vatandaşlarının % 80'nine! Zor iş okumak da okumamak da! :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

torpilin varmı hocam torpilin

iş bulursun

babanın yanında çalışabilirmisin

iş bulursun

yükselinceye kadar 3-5 kuruşa talim edebilirmisin

iş bulursun

bunlardan hiçbiri yokmu

kazıtırsın kafayı askere gidersin

yoksa herkes üniversiteyi bitirdi bi b*k olamadı gözüyle bakar

harçlığını çıkarmak için garsonluk yaparsın

TECRÜBEYLE SABİTTİR !!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

yok hocam ben ce üniversiteden çok insanın kendisinde bitiyor iş. üniveresiteyi bitirip evde iş beklersen omz bu işler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim biteli hemen hemen iki yıl oluyo.....

ama kimse okuduğu meslekleri yapmıyo

inatla dikey geçiş için çabalıyom.....

çabalamanın sonuda yok okumanında.............

önemli olan bir yerlere gelebilmek okumak marifet değil onu kullanabilmek

kafanı kullandıktan sonra gerisi kolay saygılar..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

bunların alayı ayak sen kendini geliştirirsen okuduğun kitapla kalmazsan işte bulursun köşeyide dönersin herşeyi yaparsın kafana takma eğer kendini geliştiremiyorsan orası başka otur iş bekle asgari ücrete talim edersin ama geliştir kendini ozaman otur evinde senin peşinde koşsunlar iş verenler.

bende Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesinde okuyorum İŞLETME okuyorum ama benim öyle bir sıkıntım olmuyor geliştirebileceğim kadar geliştirdiğimi biliyorum muhasebe programları kullanmayı öğrendim ve şimdi okulumun bitmesini bekliyorum ve önümde 14 yıl var ben yeminli müşavir olmayı düşünüyorum hayırlısı kendinden emin olarak ne yapmak istediğini elinden gelen herşeyle başarmaya çalış

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

arkadaşlar bi konuda emin ve inançlıysanız elinizden her şey gelir bu kadar karamsar olmayın çabasız bişeyler elde edilmiyo o bi gerçek.

ben de öyle çoook büyütülen bi üniv. de okumadım ama kötü de değildi eğitimi süperdi deü den mezunum. bölümümden mezun olan ve atanmayan hiç kimse yok şu an en geç şubatta atandılar serbest işlerle uğraşanlar da var tabi ama kimse işsiz kalmadı ki bazı üniversitelerde üstten ders alıp son dönem kpss ya çalışma fırsatı doğarken biz her dönem 8 9 ders aldık ve son haftaya kadar ders işlendi. dersler hep sunum yoluyla biz kendimiz işledik aldığım eğitimden çok memnunum ve işimde de fazla yorulmadan geçimimi sağlıyorum ama şu sorun var. bu arada aynı bölümü ya da benzerini boğaziçinde ya da odtü de okuyan ama iş bulamayan hatta dershanelerde 300 400 ytl ye çalışan da arkadaşlarım mevcut.

işe başladınız ise artık yeni arkadaş yok çünkü batıda maalesef genç çalışan az en az 12 15 yıllıklar var ve hayat görüşleri size taban tabana zıt olabiliyor. ancak şu bir gerçek:

uğraşırsanız her şeyin üstesinden geliniyo

içiniz rahat olsun arkadaşlarım

darısı başınıza diyeyim

sevgiler saygılar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

ben tekstil müh. okuyorum okulu yarıladım hala ne halt yicem bilmiyom işin garip tarafı bu işi yapanlarda bişi söleyemiyo ama kurabildiğim tek hedef bi tekstil fabrikasında yönetici olmak çok çalışmak lazım yani torpille iş bulsan yükselmek için yıllarca çalışçan ve hakettiğini düşünürlerse yükselceksin bazen keşke devlette çalışılabilcek bişi okusaydım diyorum ama kariyer dedik bulduk belamızı sanki her geleni müdür yapyolar <_<:(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Açıkçası bana sorarsanız doğru düzgün bir üniversitenin geçerli bir bölümünü

bitiremezseniz ve kendinizi hem dalınızda hem de yabancı dil olarak son derece geliştiremezseniz

üzülerek belirteyim size ekmek yok arkadaşlar.Öyle açıköğretim filanca bölümü bitirdim

bende ünv.mezunuyum demek hikaye anlatmak oluyor kısaca ve bu hikayeye de

çağımızın karnı tok.Benden söylemesi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar sosyoloji mezunuyum ve işsizim. Lütfen birileri akıl versin ne yapabilrim... :(

arkadaşım geçen nette bi sitede rastladım ina hatırlamıyorum adresi,dpt ye uzman yardımcılığına sosyolojı mezunlarını alıcaklar sınavla.devletın bir çok teşkılatı için sınavlar açılıyor,kpss den bellı bir puan şartı ve dil sınavı ıstenıyor..ve sosyolojı mezunlarına ıyı kontenjan var

bu tarıhlerde olmsı lazım.bı araştır derım..

bende sosyolojı mezunuyum..ayrıca ıstanbulda reklam şirketlerinde iş alanı çok

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.