Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ZOR BİR PROBLEM VAR ELİMDE

Batuhan Atabey

Önerilen İletiler

Gerçekten Karmaşık bir problem var elimde ilgilenmek istiyenler bakabilir veya mesaj atabilir.Hem kendinizi geliştirrmenizde yardımcı olucak bir problem

basit gibi görünüyor fakat hiç öyle değil.

Konu: Personel Takip Sistemi ile Alakalı

bir text dosyasi mevcut

Bu text dosyasinda her satırda kart numarasi ve bir saat yaziyor(bu veriler kart okuyucudan geliyor her kullanıcı kartını okutuguna o kart noyu ve saati alıyor fakat girişmi çıkışmı olduğu belli değil)

TEXT DOSYASININ IÇERİĞİ;

0001,07.40

0002, 07.45

0001, 07.50

0002,15.00

0001,07.40

Yukardaki text örneğine göre 0001 Kart nosunun giriş Saati 7.40 ve Çıkış Saat 07.50

Daha Sonrasında bir kez daha giriş gerçekleştirmiş kullanıcı fakat çıkış yapmamış.

Bu verileri işleyerek kartno girişsaati ,çıkışsaati şeklinde gösterilmesi gerekiyor.

Üzerinde çok çalıştım güzel bir problem

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi 2 numaralı kişi 7.45 de giriş yapmış ve 15:00 de çıkmış bunda bir sorun yok. 

1 numaralı kişi ise aynı gün 7.40 da giriş yapmış sonra 7.50 de çıkmış ve o gün içinde geri dönmemiş. Ertesi gün 7.40 da tekrar girmiş (ama daha akşam olmadığı için çıkış yapmadığından akşam kartını henüz okutmamış) (2 numaralı kişi ertesi gün hali hazırda giriş yapmış görünmüyor)

Böyle mi? Ben böyle anladım ya daaaa hiçbir şey anlamadım, sonuçta 2 numaranın ki 15.00 i gösterdiğine göre o gün bitmiş sayılır, diğer 7.40 ertesi güne ait olsa gerek. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.