Jump to content

Kurt Cobain’in Kazağı Açık Arttırmada 334.000 Dolara Satılarak Rekor Kırdı


Recommended Posts

  • Admin

Kurt Cobain’in Kazağı Açık Arttırmada 334.000 Dolara Satılarak Rekor Kırdı

Kurt Cobain’in, Nirvana’nın MTV Unplugged konserinde giydiği ünlü yeşil hırkası müzayedede satılan en pahalı  hırka olarak tarihe geçti.

AAIwuE8.img?h=746&w=1119&m=6&q=60&o=f&l=

Bir kez daha, zeytin yeşili Manhattan markalı süveter, Julien's Auctions'da satışından sonra beklentileri aştı: Kasım 2015'te, Cobain'in süveteri - “iki düğmeli, beş düğmeli (bir düğme olmadan), iki dış cepli akrilik, tiftik ve Lycra karışımı, sol cebinde bir yanık deliği ve renk solması ve sağ cebinde renk değişikliği ”- Julien'in Açık Arttırmalarıyla 137.500 dolara satıldı ve süveterin 60.000 dolar açık artırma tahminini çok aştı.

Cumartesi günkü açık artırma öncesinde, süveter, öğenin 300.000 ABD doları tutarındaki açık artırma tahminini geçmeden teklif vermeden önce minimum 200.000 ABD doları tutarındaki teklifini aştı. Kazakya, Frances Bean Cobain’in dadısı olan Jackie Farry’nin el yazması bir prova mektubu ve Nisan 1994’te Cobain’in ölümünün ardından Farry’ye Farry’i hediye eden Courtney Love’ın yakın bir arkadaşı eşlik ediyordu.

Julien’in Açık Artırmalarından Darren Julien, Rolling Stone’a bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, “Yıkama yapmamamız çok önemli.” Dedi. “Lekeler hala orada. Kazakta görebileceğiniz sigara yanıkları bile var. ”

Unplugged süveterinin 334.000 $ 'lık satış fiyatı, Cobain'le ilişkili üründe Julien's Icons & Idol'lar için en yüksek teklif değildi: Rock' N 'Roll açık artırması: In Utero'daki Nirvana solisti tarafından kullanılan özel yapım Fender Mustang gitar Tur, 340.000 dolara satıldı. Daha önce Rock and Roll Onur Listesi'nde bulunan gitar, enstrümanın Cobain’in en sevdikleri arasında olduğunu belirten Courtney Love tarafından yazılmış bir mektupla geldi.

Julien’in Açık Artırmalarında dikkat çeken diğer satışlar arasında, bu haftasonu Jimi Hendrix imzalı Jimi Hendrix imzalı bir kopyası olan Elvis Presley’in 1974 altın Mercedes-Benz 450’si (125.000 $) vardı. (45.000 $), bir Kahramanlar dönemi David Bowie'nin kendi portresi (51.000 $) ve Bernie Taupin’in Elton John’un “Goodbye Yellow Brick Road” adlı özel bir Oz Büyücüsü çerçevesindeki (75.000 $, açık artırma öncesi tahmini tahmininin üzerine) el yazısıyla yazdığı sözleri.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.
Примечание: Ваше сообщение будет проверено модератором перед отправкой.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.