Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Mucize Doctor vs. The Good Doctor

gloria

Önerilen İletiler

THE GOOD DOCTOR VS MUCİZE DOKTOR

Mucize Doktor dizisi bu aralar çok gündemde, ratinglerde hep birinci sırada ve inmiyor. Eminim hiç gündemden düşmeyen milli duyguları ayyuka çıkaran tarihi filmler ve kin nefret ve entrikada sınır tanımayan zengin fakir ya da töre aşkları veyahut da vurdulu kırdılı mafya dizilerinin ardından kimse böyle bir başarıyı beklemiyordu ama oldu.

yerli diziyi elimden geldiğince takip ediyorum ama  orjinalini izleyip bitirdim. Kore versiyonu değil  tabii amerikan versiyonunu. Koreli olan dizi çok sert geldi bana, ayrıca içindeki entrikaları pek sevmedim. Ben sevmiyorum, entrikadan hiç hazetmiyorum, kin nefret ve arkadan iş çeviren insanlardan zaten çok sıkılmışım bir de buna eğlenmek için başına oturduğum televizyonda da maruz kalmayı hiç istemiyorum. Ama niyeyse bizim için yapılan bu diziler de bundan asla vazgeçmiyor. The Good Doctor'a göre Mucize Doktor da bu açıdan benim için biraz olumsuz. Neyse yine de bir çok diziye göre başarılı, en azından insanların otizme olan ön yargısıyla mücadele ediyor, onları bu konuda biraz daha bilinçlendiriyor ve otizme karşı farkındalık kazandırıyor. Bu entrikalarla olacaksa napalım entrikalarla olsun. 

THE GOOD DOCTOR

Dizinin yönetmeni David Shore aynı zamanda House M.D. ve Law and Order dizilerinin de yapımcılarıydı. Shaun Murphy'nin hastanedeki hayatını konu alan dizinin oyuncu kadrosunda Freddie Highmore, Richard Schiff, Hill Harper, Nicholas Gonzales, Chuku Modu ve Irene Keng yer alıyor. Dizi ABD dizisi ve Amerikan Broadcasting Company için yapılmıştır. 

2018 Altın Küre Drama Dizisi En iyi Erkek Oyuncu

2018 Teen Choice En İyi Drama/Aksiyon Macera Dizisi Erkek Oyuncusu Ödülü

2018 People's Choice Award for the Male TV Star of the Yea

2018 Critics' Choice Television Award for Best Supporting Actor in a Drama Series
2019 Bir Drama Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu Dalında Eleştirmenlerin Seçimi TV Ödülü

91xw4nhJ6NL._RI_.jpg

MUCİZE DOKTOR

Dizinin yerli yapımı Fox TV için MF yapım tarafından yapılmış, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan üstlenmiştir.  Dizinin başrollerinde Taner Ölmez, Reha özcan, Özge Özder, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Murat Aygen, Fırat Altunmeşe rol almaktadır. 

YAPIM: MF YAPIM
YAPIMCI: ASENA BÜLBÜLOĞLU
YÖNETMEN: YUSUF PİRHASAN
SENARYO: PINAR BULUT & ONUR KORALP
TÜR: DRAM

mucize-doktor_270x405.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.