Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türkiyenin Sosyalizm İle Yönetilmesini İstermiydiniz?

sosyalist

Önerilen İletiler

HIMMM...HEMEN BİR DÜŞÜNELİM BAKALIM.SADECE ALTTAKİLER İSTER DEMİŞSİN SANIRIM.BAZEN ASKER İSTER CUNTA OLUR,DİN ADAMLARI İSTER DİN DEVLETİ OLUR.POLİS İSTER POLİS DEVLETİ OLUR,BAZEN HUKUKÇULAR İSTER DEMOKRASİ OLUR,EN ÇOKTA BUNA GÜLERİM.NE DERSİN SADECE ALTTAKİLERMİ İSTER SENCE?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 113
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

vakana senin saydıkların arasında kapitalizmi değiştirecek ya da değiştirmiş kesim yok ki. elbette kapitalizmin yakılmasını alt kattakiler ister.

sonra kapitalizmin yıkılması bir yerde insanalrdan bağımsızdır, tarihin diyalektiği denen bir eşy vardır. her sistem ömrünü tamamlar, kapitalizmin kendinden öcneki sistemlerin akıbetinden ne farkı var ki.

Roma imparatorluğunu kisme yıkmadı Roma imparatorluğu yıkıldı, ömrünü tamamladı. yada köleci sistemler gibi.

gerçek anlamda hiç bir devrim "yapılmaz" o gerçekleşir birileride buna öncülük liderlik ederler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BREMEN'in KAVALCISI

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde ülkenin birisinde bir adam tasını tarağını evinde bırakıp, yanına sadece kavalını alarak yola koyulmuş. Bir yandan kavalını çalarken, diğer yandan da, "sosyalizmle yönetilmeyi ister misiniz" diyerek dolaşıyormuş. Dağ taş, dere tepe derken Bremen'e ulaşmış. Bremen'in taşlı kaldırımlarındaki zavallı insanlar onu merakla ve endişeyle seyretmeye başlamış. Aralarında "ne demek istiyor acaba bu adam" diye fısıldaşmaya başlamışlar. Kavalcı, Bremen'in taşlı kaldırımlarında ve dar sokaklarında kavalını öttürmeye ve "sosyalizmle yönetilmeyi ister misiniz" demeye devam ediyormuş. O sokak senin bu cadde benim derken kalabalığın merakı da azalmaya, kavalcının mecali de tükenmeye başlamış. Kavalcı, akşamın ilerleyen saatlerinde Hensel ve Gretel'in işlettikleri küçük bir pansiyona atmış kendini. Orada bir şeyler atıştırdıktan sonra uykunun dayanılmaz cazibesine kapılarak yukarı kattaki yatağa kendini atmış. Hensel ve Gretel bu garip yabancı hakkında aralarında konuşmuşlar sabaha kadar. Çünkü, Kavalcı, uykusunda "sosyalizmle yönetilmeyi ister misiniz" diye sabaha kadar sayıklıyormuş.

Sabah olup Bremen'in o meşhur horozu ötmeye başlayınca Kavalcı da kendine gelmiş ve apar topar kavalını alarak aşağı inip hesabı ödemeden çıkıp gitmiş. Hensel peşinden koşmuş ve yakalamış. "Hey, hesabı ödemeden nereye gidiyorsun brother" demiş. Kavalcı şaşkın bir ifadeyle "Ama, komünal bir yaşama geçtim ben. Para mefhumu bende yok" demiş. Hensel hem sinirli hem de şaşkın bir şekilde...

Devamı var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BREMEN'İN KAVALCISI-II

"Ya paramı ödersin ya da kavalına el koyarım" demiş. Kavalcı gayet sakin bir ifadeyle "Haklısın. Bunun için bir uyum süreci geçirmen gerekiyor. Bu süreci hep beraber yaşamalıyız. Bak, öncelikle pansiyonuna gelenlerden ücret almaman gerekir." Hensel "Peki, ben nasıl geçinirim o zaman" demiş. Kavalcı tekrar kavalını ağzına götürüp biraz çaldıktan sonra "Sosyalizmle yönetilmeyi ister misiniz" demiş. Hensel "Ver şu kavalı bana" diye ileri fırlamış. Fakat, Kavalcı soğukkanlı bir şekilde geri çekilerek "Bundan sonra takas sistemi başlat. Mesela, pansiyonunda kalanlardan para yerine başka bir şey al. Mesela, sen de fırıncıdan ekmek al ve parasını ödeme" demiş. Hensel biraz duralamış ve hafif gülümseyerek "Peki, sen bana ne ödeyeceksin" demiş. Kavalcı gözlerini ilerideki ormana doğru çevirmiş ve kısık bir sesle "Ben borcumu size ödedim" demiş. Hensel "Nasıl olur, ne ödedin ki" diye sorduğunda, Kavalcı, elindeki kavalı ilerideki dereye doğru uzatarak "Bak, senin pansiyonun dahil Bremen'deki tüm fareleri peşime taktım ve şu gördüğün dereye döktüm hepsini" demiş. Hensel dereye hayretler içerisinde bakmış. Derede binlerce farenin akan suyla beraber gidişini gördüğünde Kavalcı'ya gülümseyerek sarılmış. Bu sırada dudaklarından içten kelimeler dökülmüş: "Evet, sosyalizmle yönetilmeyi isterim dostum."

SON

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

aaa Kavga edip darılacak ne var arkadaslar tamam türkiye sosyalist olsun olmasın biz birbirimizle ugrasmayalım dimi ama eger turkiye sosyalist olmamalı diyen arkadaslar yok kardesim biz ole biseyde alırız silahları gununuzu gösteririz diyorsa o gun nasılsa bir gun gelecek o zamana kadar 'dost' kalmaktan kimse olmez kozları 1 kez paylasacagız bu ülkede kim kazanırsa kazansın kozları paylastıktan sonra yine aynı topraklarda yasayacagız kusup darılacak bisey yok bu bir mucade

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sosyalizm olacak da ne olacak???

Bırakın yahu...

Hepsi palavra...

O zaman da ipler başkalarının eline geçer...

Her zaman üstün bir taraf olacaktır...

İnsanlar kendi başına bile birbirinden çok farklı olabiliyor...

her zaman üstün bir taraf olacaktır demişsin..bu cümlede daha düzene,sisteme hapsolmuşluğunun,seni de avuçları içlerine aldıklarının bir kanıtı..sosyalizm kavramını,bu ideolojiyi önce araştırıp soruya öyle cevap vermek gerekir..getirimlere bilerek cevap vermenin yolu getirimin ne oldugunu,ne için mücadele ettigini,kelime anlamını bilmekten geçer..her zaman üstün bir taraf olacaktır evet,bu sistem,bu kafalar devam ettiği sürece..sosyalizmin temelinde ''baş'',''üstün''kavramına karşıtlık,yok edici pratik teoriler vardır..fakat sosyalizmi de kulaktan dolma bilgi görünümlü yanlışlarla ifade eder,cümlelerimize koyarsak bu da yanlışın yanlışı doğurduğunun bir kanıtı olur..

soruya cevap vermeye geleyim de..ben,biz sosyalizmin peşinden koşarak cıktık yola,yorulduk,yaralar aldık alıcağız da ama nefesimiz tükense de bir şekilde koşmaya devam edeceğiz..bu yola ille de kazanacagız cercevesinde cıkmadım,cıkmadık..belki kazanan bizim devrin ''biz''leri olmayacak ama kaybeden hiçbirzaman olmayacak bu kesin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kandırılan kandırıldı;birbiriyle dalaşan dalaştı...

Sonuç???

Sosyalizm çözüm getiremez...

Hayalcilikten öte gidemez...

Sosyalizm de yönetici olmayacak mı???

Kişisel çıkarlar???

Mevcut olandan aklı başında kimsenin memnun olabileceğini sanmıyorum...

Ancak...

Tepki asla gerçekçilikten uzak;birilerinin sırtından geçinerek;birilerini kullanarak olmamalı...

İçi boş propagandist sözlerle hiç olmamalı...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alio sosyalizmin kendisiyle ilgili bir eleştirini göremedimki işin magazin kısmındasın. yani olumsuzluğuna sosyalizmin bir örneğin var mı.

sosyalizm ülkelerden bağımsızdır. bir ekonomik modeldir. yok şu sosyalizm şöyleymiş falan boştur. sosyalizmin kendi bünyesinde ters gördüğün şeyler varsa yaz.

eleştiri böyle olur. hayal, propaganda vs yle bir ideoloji eleştirilmez ki.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece şu akdarını söyliyeceğim genel konuşacaksak. kapitalizmin dünyada yarattığı bir tabloya bak. öze mülkiyetin yol açtığı durumlara birbak. sosyalizmi öyle kıyasla.

Kapitalizmi savunmayan birine bunları niye söylüyorsun ki???

SAygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SOL KAVRAMI VE İŞÇİ-EMEKÇİ SINIFIN İKTİDAR MÜCADELESİ

Ülkemizde "sol" adına ortaya çıkan bir çok grup, parti, franksiyon var. Ne yazık bunların bir çoğu, insanı, emeği, eşitliği, özgürlüğü ve demokrasiyi özne olarak alan asıl düşünsel "öz" den sapmış olanlardır. Bu yüzdendir ki, işçi-emekçi sınıfa ve onun iktidar mücadelesine, faydadan çok zararları dokunmuştur. Bizler bu gruplara, REVİZYONİST-REFORMİST SOL, MARJİNAL ÜTOPYACI SOL ve KÜÇÜK BURJUVA SOL deriz.

Aslolan, tüm dünyanın ezilenlerinin, işçi-emekçilerinin, kardeşliğinin, dayanışmasının ve insan onuruna yakışır, insanca bir yaşam mücadelesinin birliğidir.

Bu birlik içerisinde bulunanların, dünyanın neresinden-hangi coğrafik bölgesinden olursa olsun, dünyanın hangi ırkına, milletine, etnik kökenine, dinine, mezhebine mensup olduğunun pek de önemi yoktur.

Hangi ırka, renge, milliyete, dine, mezhebe mensup olursa olsun, tüm işçi-emekçilerin ve ezilen halkların kardeşliği birliği ve iktidar mücadelesi bilimsel sosyalist düşüncenin esas özüdür.

Diğer bir gerçek ise, "sol" kavramının artık yerli-yersiz kullanılmasından ve yıpratılmasından ayrıca içinin boşaltılmasından dolayı, "sol" kavramının bu düşüncenin özünü, yeterince temsil edemediği de bir gerçektir.

Bu nedenle, günümüzde içi boşaltılarak anlamını yitiren ve ilgili ilgisiz, liberalden, nasyonalciliye çok geniş bir yelpazeyi simgeleyen "sol" yerine, sınıfsal bir temeli temsil eden "işçi sınıfı" ve daha kapsayıcı olan "emekçi sınıf" kavramının daha yerinde olacağı kesindir.

Çünkü bugün her önüne gelen solcu olduğunu iddiasında bulunmaktadır. Solun özü sosyalizme dayanır. Ancak bugün solcu olduğunu iddia edenlere bakınca, doğrusu insanın gülesi geliyor.

Amerika’dan emperyalist kapitalist sistemin finans kuruluşu Dünya Bankasının başından kalkıp, Türkiye ekonomisinin başına atanan Kemal DERVİŞ bile "solcu" olduğunu iddia ettiğine göre, “sol” terimini sorgulamakta elbette yarar vardır..Yine bugünün CHP si ve DSP si gibi birçok statükocu burjuva partisi bile solcu olduğu iddiasını ortaya atıyorsa, "sol" ve "solculuk" kavramlarının, artık gerçek sınıfsal taraflılığı yani emekçi sınıfın iktidarı olan sosyalist "öz" den ne kadar uzaklaştığı aşikardır.

Bu bağlamda sol teriminin yerine, toplumun tüm kesimlerinden, ezilen insanların bütünü olan "işçi-emekçi sınıf" kavramının daha uygun olacağı kanaatindeyim.

Bugün sosyalizme sınıfsal çıkar zıtlığından dolayı karşı olan, kapitalistler, emekçi halkların sınıfsal bilince ulaşmasını ve kendi iktidar mücadelesini vermelerini engellemek için, kurnaz ve sinsice bir propaganda ile, dini kullanarak, inanç sömürüsü ve istismarı üzerinden, sınıf bilinci olmayan işçi-emekçi halkın sosyalizme düşman olmasına neden olmuştur.

Oysa savaşsız, sömürüsüz, sınıfsız bir toplum olan işçi-emekçi iktidarı olan sosyalizmde, hiç kimsenin ırkına, etnik kökenine, diline, dinine, inancına mezhebine bakılmaz. İnsanca bir yaşamın en temel özelliği olan eşitlik adalet ve özgürlük, hayatın her alanında olduğu gibi, düşünce ve inanç özgürlüğünü de kapsar. Bu konuda hiç kimseye herhangi bir kısıtlama veya yasaklama getirilemez.

Devrimci mücadele esas olarak; küçük bir azınlık olan ancak geniş emekçi halk yığınlarını sömürerek yöneten kapitalist sınıf ile verilen iktidar mücadelesidir.

Asıl amaç; sermaye sınıfının türlü haksızlık adaletsizlik savaş sömürü işgal gasp vs. yöntemler ile eline geçirdiği ve üzerinde oturduğu, devasa zenginliği, mülkü ve iktidarı, asıl sahipleri olanlara, yani tüm emekçilere ve geniş halk yığınlarına mal etmek, yani paylaştırmaktır. Bu mücadeleyi verecek olan yine emekçi sınıfın taa kendisidir. Yoksa uzaydan yaratıklar getirip onlarla bu iktidar mücadelesi verilecek değildir.

Ortaçağdan itibaren önce feodalimin sonrada kapitalizmin hizmetine girmiş olan batı dinleri, kapitasit sınıf tarafından ezilen sınıfları ve emekçi halkı, sömürme, sindirme, köleleştirme ve uyutup-avutma aracı olarak kullanılmıştır. Böylece ezilen sınıfın, işçi-emekçilerin türlü haksızlıklar, adaletsizlikler ve emek sömürüsü karşısında, sessiz, sinik ve tepkisiz kalmasının, adeta boyun bükmesinin aracı olarak kullanılmıştır.

Papazlar tarafından kiliselere toplanan emekçi halka verilen vaazlarda, işverenlere, patronlara, efendilere koşulsuz itaat edilmesi öğütlenmiş, hak aramanın, adalet istemenin, patrona karşı çıkmanın, örgütlenmenin, mücadele etmenin yasak ve günah olduğu tembih edilmiştir.

Şayet dinler, esas "insani ve barışçıl" özünden uzaklaştırılmamışsa, kapitalist sınıfın, halkları ezme ve sömürme aracı haline dönüştürülmemişse, dine karşı olmanın bir anlamı yoktur. Esas insani özünden uzaklaştırılmamışsa, elbette ki din insanlara eşitliği, adaleti, barışı, kardeşliği, paylaşımı, dayanışmayı, yardımlaşmayı,iyiyi ve güzeli öğütlemekledir.

Bu nedenle, emekçi halkın ve ezilen sınıfların, insanca yaşam mücadelesinde ve kendi iktidar mücadelesinde, hiçbir kimsenin anane, folklor, inanç vs.gibi kendi öznel özelliklerine karışılamaz ve bu özgürlükler kısıtlanamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kandırılan kandırıldı;birbiriyle dalaşan dalaştı...

Sonuç???

Sosyalizm çözüm getiremez...

Hayalcilikten öte gidemez...

Sosyalizm de yönetici olmayacak mı???

Kişisel çıkarlar???

Mevcut olandan aklı başında kimsenin memnun olabileceğini sanmıyorum...

Ancak...

Tepki asla gerçekçilikten uzak;birilerinin sırtından geçinerek;birilerini kullanarak olmamalı...

İçi boş propagandist sözlerle hiç olmamalı...

ya bak ben anlatamadım galiba ki sen aynı ısrarla devam ediyorsun birşeyleri savunmaya..

evet sosyalizmde ''yöneten''olmayacak,evet sosyalizm başlı başına kapitalizmin sürdürdüğü ''kişisel cıkarları''ortadan kaldıracak bir ideoloji...evet mevcut olandan memnun da olunabilir,olunmayabilirde..fakat sen hangi mevcutluktan bahsediyorsun ki üzerine kişisel fikrini ekliyorsun..içi boş oldugunu da,olmamış bu mevcutluk sana nasıl söyledi onu da bilmiyorum.propoganda karşıt gösteridir,her zaman doğru veya yanlış bir tutum değildir..bunu gösterecek olanda propogandanın sürüme geçtiği andır.. ;)

eğer eskaza olurda (olmazya) türkiyede sosyalizm olursa emin olunki birileri çıkar bu sosyalizmi faşizme çevirir. benden söylemesi.

sosyalizm faşizmin bittiği yerde başlar..kökten yok olum ve yeni bir oluşum.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

buralara hiç bulaşmayayım diyordum ama söylemeden geçemeyeceğim................

bursa cezaevinde siyasi olarak yatan bir arkadaşımı ziyaret ederken tanışmıştım onunla... cezasının bitmesine

az bir süre kala çıkınca davadan vazgeçeceği öne sürülerek ölüm orucuna yatırılmak istenmiş kabul etmeyince

derhal içeride bir mahkeme kurulup(bilenler bilir) infazına karar verilmişti....vede ölüm orucunda can verdi.

DÜZENLERİN ADI DEĞİŞİR;AMA DÜZÜLENLER HEP AYNIDIR.........HER SİSTEM KENDİ KURBANLARINI BULUR...

cerenimoya aften söylemiyorum üstüne alınmasını istemem ; che nin bir arkadaşını polisler içeriye

alırlar vede arkadaşları che ye derki gel yürüyüş yapıp protesto yapıp arkadaşımızı içerden kurtaralım...

che nin verdiği cevap inanılmazdır bence........

"protestomu dediniz.....öyleyse bana kaleşinkoflardan oluşan bir tepe gösteriniz"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burda sosyalizmi değerlendirirken salt eleştiren arkadaşların bence en büyük hatası " içinde bulunduğumuz düzenden soyut düşünememeleridir." cerenimo nun dediği gibi sisteme hapsolmak bu olsa gerek...

sosyalizm bir basamaktır... kapitalizme karşı koyuşun ilk aşaması...

Sevgili zeyno...

Kırk defa söyledim;kırkbir oluyor :D

Haksızlığa direniş ruhunu sosyalizmle sınırlandırmayın...

Bunu yaptığınızda kaybeden haksızlığa karşı ses çıkaranlar oluyor...

Lütfen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazilan cevaplarin hepsini okudum! Ama ne yazikki bagzi arkadaslar daha dünyayi cok toz pempe görüyorlar.

Benim Cocuklarimi köprü altindan kurtarip onlarin eline uyusturucu yerine Kalem veren bir Sosyalist düzen ise o zaman gelsin.

Fabrikada Calisan Ahmet ustaya Zonguldakta Magden Iscisi Aliye ve diger Emekcilere ve Köylülere onlarin emeginin karsiligini verecekse O zaman evet gelsin sosyalizim.

Bacilarimizi, batakhanelere kapitalist düzen tarafindan itilmis ve gencecik kizin 80 yasindaki bir godamanin altina sokan kapitalist düzenden kurtaran bir Sosyalizim olacaksa evet gelsin.

kücük aliye sokaktan ekmek calmasin diye yigecek ve giyecek verecekse o zaman gelsin sosyalizim.

Kapitalizmin cirit atdigi güzelim Türkiyede iste bu haksizliklar oluyor.

Köprü altinda yasayan cocuklar hic gündeme gelmiyor, kimse onlarin bu duruma neden ve hangi düzen sayesinde düsdüklerini sormuyor. aynisi batakhanelerde calisan bacilarimiz icin de gcerli. tam tersine bizim Hükümet Madit Manokyana en cok vergiyi ödedi diye madalya takiyor. Pesevenkmi bizim Hükümet?

Ali Ekmek caldi diye esek sudan cikincaya dek dövülürken erbakan gibi godamanlar 11 ay evhapis cezasi yiyor ve böylece 11 trilyonun üstüne oturuyor ve milletin dini duygularini sömürmeye devam edebiliyor.

Polis bu adamlari kovalayacagina, ekmek paralarini anlinin teri ile kazanmaya calisan ayakabiboyayan yumurcaklari kovaliyor. Ülkemizde Mafyalasma alip basini giderken, bizimkiler Üniverstelilere Copla girisiyor. Neymis efendim Solcuymus ve vatanhainiymis. ASIL VATAN SEVER BIZIZ !!!

Bu saydigim haksizliklari ancak Sosyalizim düzeltebilir. Tabiki Sosyalizim altinda kendi cebini düsünen sosyalfasistlerde vardir. ama bizde sana bunlari sec demiyoruzki arastir sorustur bulamadin kendin birseyler degistirmeye kos.

Türkiyede Emegin Kurtulusu icin ve bu ülkenin bagimsiz kalmasi icin nice Yilmazlar, Mahsuniler, Apdi Ipekciler, Ugur Mumcular, Aziz Nesinler, Denizler, Yusuflar ve Hüseyinler Hak ugruna canlarini verdiler.

Ama ne yazikki cogu Genc ve Delikanli gecinenler kendilerini Küreselesmenin ve yozlasmanin dünyasina dalip hop tiri pop tiri lerle uyutuluyorlar veya sosyalizimden korkuyorlar.

Bu Yilmaz Güney bir kitabinda yazdigi hikayeyi hatirlatiyor bana.

Ufak Alinin disi agriyor. Babasi Isden geldiginde cocuk sancilar icinde kivraniyor.

Baba: Oglum gel seninle doktora gidelim o zman disinin agrisi gecer.

Cocuk: hayir doktora gitmeyecegim ben seker isterim.

Baba: tamam oglum doktora gidelim sana seker alacagim.

Cocuk: hayir ben doktora gitmem seker de istemiyorum ben erik istiyorum.

Baba: tamam oglum erikte alirim yeterki doktora gidelim.

Cocuk: hayir erikte istemem doktora da gitmem.

Anne: O zaman yatda geber

Baba: Oglum senin Doktordan koktugun gibi bagzi insanlarda Sosyalizim den korkar.

Bizim Doktorumuz belli. Aya kalkip artik gitmek lazim.

Ince Mehmetin sözleri ile yazima son vermek istiyorum.

UYANIIIIIN HEEEYYYY

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

UYANIIIIIN HEEEYYYY

türkoğlu 30 kupona alınmadı buvatan

dünyada izimcilik dönemi biteli çok oldu kaldıkı hiçbir topluma huzur vermedi kominizim diktatörlüğüyle 70yıl boyunca senin soydaşların inim inim inledi. uygulandığı ülke halkınada birşey vermedi hatırlayın bitişinin ardından insanları sudan çıkmış balık gibiydi.

tc.devleti sosyal devlettir sistemleri yaşatan insanlardır kaliteli insanlar kaliteli sistemlerkurar ve yaşatır.

başkalarının uyguladığı ve öldürdüğü sistemlerin hiçkimseye faydası olmaz .

batı birdönem dünyayı izim in başkabir versiyonu olan faşizimle kasıp kavurdu sanayi devriminden sonra kapitalizim kominizim

izimlerin dünya insanlığına zararı çok büyükolmuştur ozellikle devşirmek isteyen bizim gibi toplumları derinden etkilemiştir.

biz kendimizolalım gerisi hallolur.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece şu akdarını söyliyeceğim genel konuşacaksak. kapitalizmin dünyada yarattığı bir tabloya bak. öze mülkiyetin yol açtığı durumlara birbak. sosyalizmi öyle kıyasla.

kıyaslama da degil aslında tam olarak,sonucta kötünün az kötüsünü aramıyoruz burda,anti emperyalist bir sistemden bahsediyoruz,dünyayı bu hale getiren,küreselleşme kavramını bile ellerine geçirmiş sisteme ve sistemin ayruıcalıklarından cıkar elde etmiş bir kesim aşırı zenginlere,ezenlere,ezici güçlere sesleniyoruz..

olaya sırf var olan kapitalist sistemin yok olması olarak degil,sosyalizmin gelişinin yok ettikleri yanında getireceklerini de göz önüne alalım..eminim ali arkadasımız anlıyacaktır sosyalizmi ve savunduklarını o zaman.. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kıyaslama da degil aslında tam olarak,sonucta kötünün az kötüsünü aramıyoruz burda,anti emperyalist bir sistemden bahsediyoruz,dünyayı bu hale getiren,küreselleşme kavramını bile ellerine geçirmiş sisteme ve sistemin ayruıcalıklarından cıkar elde etmiş bir kesim aşırı zenginlere,ezenlere,ezici güçlere sesleniyoruz..

olaya sırf var olan kapitalist sistemin yok olması olarak degil,sosyalizmin gelişinin yok ettikleri yanında getireceklerini de göz önüne alalım..eminim ali arkadasımız anlıyacaktır sosyalizmi ve savunduklarını o zaman.. ;)

Sevgili Cerenimoo...

Ben de sosyalizmin getireceklerinden dolayı hayır diyorum ya...

Kaç mesajdır bunu anlatmıyor muyum sence de???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.