Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türkiyenin Sosyalizm İle Yönetilmesini İstermiydiniz?

sosyalist

Önerilen İletiler

CYRANO seni son kez uyarıyorum yoksa kalbini kıracam..

Beni olmadığım kategoriye sokma çabalarından vazgeç..

Atatürkçü olmasam değilim derim..

Kimden çekinecem yada kime yalakalık yapacam..

Size bilmediğiniz Atatürkü uzun uzun anlatacam..

Şimdi çıkmam lazım kafe kapatma zamanım geldi...

Sakın bir daha beni rejim düşmanı yada bilmem neci diye bir rafa koymaya kalkma...

İyi geceler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 113
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

:)

sen on dakika önce milleti Atatürk düşmanı cumhuriyet düşmanı ilan ediyordun. ne oldu. senin mantığınla kim cumhuriyet düşmanı. cumhuriyet laiklik esasına dayanan bir rejimdir.

ya daha açık açık ben laik değilim ya da laikim diyemiyorsun. birde burada milletin siyasi görüşlerini eleştirmeye kalkıyorsun. hepsi senden on kat şikardır çünkü siyasi görüşlerini cesurca açıkalyabiliyor ve savunabiliyorlar.

söyleyeceksiniz kardeşim ben laik değilim rahatsız oluyorum bu maddeden diyeceksiniz. yada laikim diyeceksiniz. o zaman geleceksiniz adam gibi tartışalım. öyle takkiyeyle, demogojiyle bu işler yürümez.

iyi geceler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Emin bende Diyojen le kapatayım..

"Gölge etme başka ihsan istemem"

takiye görürsem gölge de ederim

karşına dikilirimde

birileri gibi takiyesi olmayanın imanıda olmaz deyip kenara cekilmem.

hakettiğin saygıyı göstermek ve görmek dileğiyle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''Türkiyenin Sosyalizmle Yönetilmesini İstermiydiniz''

evet isterdim çünkü bende sosyalist sistemi benimsemiş biriyim

ama böyle olmamalı....

sosyalizm kitle eğitimine dayanan bir siyasal eylem geleneğine sahiptir.sosyalistler kendi ülkelerindeki

anarşistler,faşistler.şeriatçılar,ılımlı dinciler v.s. v.s. yaydıkları ve uyguladıkları suikast,kişisel teoriler ve

benzeri eylemlere karşı çıkarak onları eleştirerek, onların yaptıkları yalnışları kurumsal düzeyde eleştirerek kitle eğitimi yöntemlerini geliştirmişlerdir.Bu önemli bir başarıdır.

şimdi bu başlık açıldığından beri gözlemlediğim sosyalist sistemle yönetilsin veya yönetilmesin diyenler arasındaki söz düelloları gerçekten de çok ilginç....

iki karşı görüş...şiz şu eylemleri yaptınız yok siz şunları yaptınız.önemli olan bu eylemlerin sonunda ne kazanıldığıdır.

ilk başta sol birleşmeli.bu kadar ses varken türkiyenin sosyalizmle yönetilmesi olanaksız.kendi ülkemizin

kurumlarını adet ve geleneklerini dikkate almamız gerekir.koşullar elverişli olunca barışçı yollarla herşey olur zaten.Mark şöyle yapmış hadi bizde yapalım, Lenin şunu yapmış hadi bizde yapalım.bizde bu yapılıyor işte.

birde faşistlerin vatan millet sakaryası gibi sosyalizmi de asıp kesmek sanan bazı kişiler var.ama sosyalistler bireysel hareketleri hiç bir zaman onaylamamıştır....benim burda gördüğüm kişisel çatışma ve olay çıkarma

yöntemidir.

önce gerçekten bilinçlenmiş bir bir toplum lazım ..bilinçlenmemiş bir toplumda sosyalizmde bahsetmenin pek

yararı olmaz.sosyalizm olurmu olmaz mı diye tartışmaktansa (-sosyalist arkadaşlara söylüyorum bunu)

sosyalizm için en gerekli şey örgüttür...ama sanıyorumki bu gerekli olan şeyi örgüt değilde aygıt olarak görüyor herkes...aygıtlaşma bürokratikleşmeyi de beraberinde getirir...burada sosyalizmi değil kapitalizmi

yıpratmalısınız..bu konuda hem fikir olunmalı...şurdan burdan örnek vermeye gerek yok...Türkiyenin sosyalizmi olacaksa eğer kendi koşulları içinde kendi diyalektiğine göre olacaktır...çünkü sosyalizm

herşeyden önce yenileşerek başkalaşma demektir..

'' gelecek bütün zamanlarda,geçerli bir tasarı kurmak bize düşmediğine göre şu anda yapmamız

gereken var olan herşeyin acımasız eleştirel değerlendirilmesidir.acımasız derken eleştirimizin kendi

elde edeceği sonuçlardan da ,yerleşik güçlerle çatışmaya girmektende çekinilmemeli''

Karl Marks

''bilinçsiz kitlelerin başındaki küçük azınlıkların iktidarı aniden ele geçirmesiyle başarılan devrimlerin

devri geçmiştir.durum toplumsal düzenin baştan aşağı değiştirilmesini gerektirir gerektirmez kitleler

bu işe doğrudan doğruya katılmalı, neyin kazanılması gerektiği bilinmelidir.son yarım yüzyılın ve tarihin bize anlattığı budur.''

Engels

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CYRANO kayda değer hiçbir yönün yok ama cevap vermek zorunda kalıyorum..

Karl marksın görüşünün ne olduğunu sormamın ne sakıncasını gördün..

Neden bana birşeyler söylerken kendine bakmıyorsun..

Neden benim her iletimimin altında sanki benim gözetmenimmişsin gibi saçma sapan şeyler yazıyorsun..

Burada onu yazma bunu yazma, onu konuşma bunu konuşma..

Ne işimiz var ozaman..

Ben laikim varmı ötesi..

Senin kafandaki profilim seni ilgilendirir..

Parazit yapmayı bırakta bir fikrin varsa yaz...

Arkadaşım git başkalarının gölgesinden geçin..

Benden kop ya...))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece komik buluyorum. komünizmin adının nasıl yazıldığını benden öğrenen bir adamın. HY kitapalrı dışında bir bilgisi olmadan, Karl Marx hakkında da ahkam kesmeye başlamasını da komik buluyorum.

dediğidme o sende fikrini yaz. nesin ? önce onu bilelim. ondan sonra başkalarının fikirlerini tartış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel bir fıkra var bu konuda buradaki çırpınışları anlatan..

Güvercinin biri durmadan bir kilisenin 'çan'ına pisler.. Güvercin çana pisler papaz temizler, ertesi gün güvercin yine pisler, papaz yine temizler, güvercin pisler papaz temziler, bir gün, iki gün, üç gün derken papazın canına tak eder ve güvercini yakalamaya karar verir. Papaz Çanın yanına biraz ekmek biraz şarap koyar.. Ertesi günü yine aynı görevi yerine getirmek için çanın yanına gelen güvercin manzarayı görünce dayanamaz ekmeği bi güzel mideye indirdikten sonra şarabıda içer, güvercin çana yine pisler ama sarhoş olduğundan bu kez kaçamaz ve oracıkta sızıp kalır.. Papaz güvercini yakaladıktan sonra tokatlayarak uyandırır ve o hiddetle:

'Nesin ulan sen nesin' der. 'Müslüman olsan şarap içmezsin, Hristiyan olsan çana s.çmazsın, Hangi dindensin sen?

Güvercin: Abi valla ben laikim

:P:D

Kişisel laiklik olmaz sahıslar laik olsa ne olur olmasa ne olur?

önemli olan devletin laik olup olmadığıdır. laiklik günümüzde ihtiyaç olmaktan çıkıp zorunluluk haline gelmiştir. inancında inancsızlığında vicdanda yaşanmasını bunun dışına çıkmaması, siyasi ekonomik çeşitli düzenbazlıklarda dinin yada benzer bazı değerlerin kullanılmasını önlemek bazında kaçınılmazdır.

bu bağlamda laiklik dinlerinde koruyucusudur diyebiliriz. dini yada dinleri dünyevi çıkarlar için sömürülmesine izin vermez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güvercinin verdiği cevaba göre laiklik, islam ve hıristiytanlık bir kategoriye girmiş..

Bu durumda laiklik bir dinmiş gibi lanse edilmiş...

Bence yersiz bir hikaye..

Çünkü laiklik güvercin'in tasviri gibi değildir..

Saygılar..

orada bir ironi var..

sıkışınca laik im diyor :)

görmek istersen yakalardın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sosyalizm doğal bir sonuç olarak çıkacak karşımıza, istense de istenmese de....

olmaması için ve bu süreyi olabildiğince uzatmak için düvel-i muazzama ciddi çaba harcıyor...

türkiye'nin sosyalizmle idaresi şu aşamada mükün değildir bence... önce toplumu düşünce olarak buna hazırlamak gerekir. yıllardır susturulmuş,bastırılmış türk halkına önce hakkını aramayı ve bu düzenden soyutlanmayı anlatmak gerekir...

jeopolitik konumumuzdan dolayı olası bir sosyalist eğilimimiz de dünya politikasını altüst edecektir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

ben Solcuyum Ve ölene kadarda bu görüşüm deişmiycek acık acık belirteyim dedim... !

10 kez dünyaya gelsem gene solcu olurum..

Laiklikle bi bagı olmayan ve Şeriatı savunan insanların SONUNA Kadar Ölene kadar karşısındayım.. !

Saygılar..

Kesinlikle bende...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne sosyalizmi ne komunizmi ya......siz neyden bahsediyorsunuz.Yöneten zümrenin olduğu her yerde her türlü sömürü ve kast olacaktır.Buna ufacık bir itirazı olan dünya tarihine baksın ,bana ütopyalardan martaval okumasın.Birde ne laikliği allahaşkına,nedir o bana bir tarif edermisiniz;din ve devlet işlerinin ayrılmasımı sizde bu koca yalanamı inanıyorsunuz yoksa.Tamam kahrolsun laillik ama şunu unutmayın hemen yerine düzen öyle bir şeyi koyarki ya daha kötüsüdür yada sadece adı değişmiştir.ÜTOPYAMI İSTİYORSUNUZ ALIN SİZE ÜTOPYA:DİN OLMAYAN,DEVLET OLMAYAN,SINIRLAR OLMAYAN,EKONOMİ OLMAYAN BİR DÜNYA.Bunu verebiliyormusunuz:HAYIR başka bir sistem verebiliyormu:HAYIR o zaman tecavüz kaçınılmazdır ama sadece fanteziler başkadır. SEÇİM SİZİN.............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü yalnız alt kattakiler o karikatürün değişmesini ister. Çünkü maarif sistemle verilen budur. İnsanlardan şerefleri alınır; yerine para verilir. Birçok değerin yerini paranın aldığı bir sistemden de fazlası beklenemez.

Ama alttakileri açlığa, sefalete ve rezalete mahkum eden bu kapitalist sistem değişecek. Buna olan sarsılmaz imanımızla değişecek; acılarımızla değişecek; ölülerimizle değişecek...AMA DEĞİŞECEK!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.