Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

..vahh....vahh..!

figgaro

Önerilen İletiler

Yaşamadan tüketmek..

koca bir yalanla yaşıyorum gibi..hani koynunda sarılı koca bir boz yılandırda sen elma güzeli athena sanırsın..yada ne bileyim..adını ne koyarsanız koyun bu durumun..şu an çevremdeki bi çok insanın kişilik çatışmalarını görmekteyim..sabah işimize giderken koca kapitalist..akşam evimize geldiğimizde en coşkun idealist..gibi

malesefki bi süreden beri aşkada inanmıyorum.. öldürdüm onu..yada inansam bile eminim ki o başka bir gezegende varlığını sürdürmekte..yeriniyse geçici ve hoşumsu hedonist yaklaşımlar aldı..gerçi bunlarında pek bir önemi yok..hal öylesine bişey gibi olmaya başladı..

ve yalnızlar..genelde toplum yalnızlara hep taş atar..bişeyleri arkasından yakıştırır..ne hali varsa görsün gibilerinden dudak bükülür..aslında yalnızlar ortamın -dünyanın- ilişkilerin tantanalarından, çirkef yaklaşımlarından, adaletsizlliklerinden uzak durma çabası içindeki tiplerdir..hazmedezler bazı şeyleri ve kendilerini fil dişi kulelerine hapsederler..seviyorum yalnızları..

teşhirci ve materyalist liğe doğru koşuşumuz tüm hızıyla devam etmekte..en önde gideniyiz tüketmenin..en iyi yıkan baştacımız..en bencilimiz yolu gözlenenimiz..en paralılarımızsa yeryüzü tanrılarımız..duygu ve sevgi dolulularımızsa mıymıntılarımız..ne üzülesi..

direnç, malesefki insanlarımızda yok denecek kadar azaldı..kaygı ve korkularımız bu günümüzde düzgün düşünememe gibi hallerimize sebep olmaya başladı..sakinlik ve dizginlik çok uzağımızda..iyi birer savaşçı olmamız değil ne için savaşacağımız hadisesi göz ardı edilmiş ve sakin kafayla düşündüğümüzde yapmak istemediğimiz şeyleri yapma durumundayız..modern tutsaklık..kendine uzaklık..

şimdilerdeki yaşamsal formatımızın adını ben koyamıyorum..konulacak gibi de değil..mükemmellik ve aldatıcılık birbiri içine girmiş..ayırt etmekte zor..bi an kendinizi olayların yada içinde bulunduğunuz durumun akışına bıraktığınızda Allahım kocaman bir kendin olamama sarhoşluğu..ve durumunuz, akıtılan bi sürü seli içerisinde ne yöne gideceğini bilemeyen şaşkın bir plankton...varlığının yada yokluğunun önemi bir tek kendini bağlayan..

--fgr

(23-11-2007)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Cevaplar 583
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

hani nerden bilebilirsin üretme kabızlığının bir gün gelipte senin kapını takk tak diye çalacağını...hani her kabuğu soyulanın içinden salatalık çıkacağınıda bilemezsin..tuzlu yendiğinde lezzetine bi o kadarda lezzet kattığını..neyse efendim :online2long: iki laklaktır ömrü leyleğin diyip konuya dalalım..

---

az önce televizyonda "hoşşiik" diye bağırıyordu..ne komiktir o kadın öle...yarattığı adanalı zengin dul tiplemesiye ne güldürücülü bir güldürendir.."bakıyorumda dipçik gibisin haaaa.." heuheuheuuuu..ben biraz daha izleyim yaa..dizi güzel gıdıklıyor..hani gülüyoruz babında şeyy ettiriyorum.. :) ..ağlama beee..sende güll..! hoşşikk.. heuheuheuuu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Yaşamadan tüketmek..

ve yalnızlar..genelde toplum yalnızlara hep taş atar..bişeyleri arkasından yakıştırır..ne hali varsa görsün gibilerinden dudak bükülür..aslında yalnızlar ortamın -dünyanın- ilişkilerin tantanalarından, çirkef yaklaşımlarından, adaletsizlliklerinden uzak durma çabası içindeki tiplerdir..hazmedezler bazı şeyleri ve kendilerini fil dişi kulelerine hapsederler..seviyorum yalnızları..

--fgr

(23-11-2007)

herkes yalnızdır aslında...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkes yalnızdır aslında...

yanii..şöylede denebilir..bazı zamanlar yalnızlık hissiyatı dahada öne çıkabilir..biçoklarında olduğu gibi..kendin dışındakilere yabancılaşma, kişinin kendisini kendinden dahada iyi tanıyabilecek bir kişinin olmama olasılıklığında yatar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yanii..şöylede denebilir..bazı zamanlar yalnızlık hissiyatı dahada öne çıkabilir..biçoklarında olduğu gibi..kendin dışındakilere yabancılaşma, kişinin kendisini kendinden dahada iyi tanıyabilecek bir kişinin olmama olasılıklığında yatar..

memnun olmama, yetinmeme, bencillik, tadını çıkaramama....yalnız değilsin aslında

olmak istiyorsan yalnız kimse yapışmaz yakana

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

memnun olmama, yetinmeme, bencillik, tadını çıkaramama....yalnız değilsin aslında

olmak istiyorsan yalnız kimse yapışmaz yakana

:lol: takma kafana yalnızlığı yaa..insan bazen kendini yalnızda hisseder.. bazen de düzinelerce insanı içine almış kadarda kalabalık..bazende agopun obez kazı kadar da aç.

memnun olmama, yetinmeme, bencillik, tadını çıkaramama demişsin...tarihte yalnızlıkları ayyuka çıkmış bi çok değerli insan var..bence senin şu saydıklarından dahada farklı anlamlara bürülüydü onlar..

--bazı insanlarınsa üzerlerinde tuttuğu o gereksiz sosyallığa karşın; "kalabalığınsa" , onlara karşı duyduğu "yalnızlığı", gözardı edemeyiz..yani bazı insanların karşısında kalabalıkta yalnız kalabilir..

bide olaya şöyle bak..kendisini fil dişi kulesine hapsetmiş bir yalnızın gerekçesi karşısındaki kalabalığın,memnun olmama, yetinmeme, bencillik, tadını çıkaramama hallerine sahip olmaları hadisesi ise..hıı..olamazmı.. :rolleyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:lol: takma kafana yalnızlığı yaa..insan bazen kendini yalnızda hisseder.. bazen de düzinelerce insanı içine almış kadarda kalabalık..bazende agopun obez kazı kadar da aç.

memnun olmama, yetinmeme, bencillik, tadını çıkaramama demişsin...tarihte yalnızlıkları ayyuka çıkmış bi çok değerli insan var..bence senin şu saydıklarından dahada farklı anlamlara bürülüydü onlar..

--bazı insanlarınsa üzerlerinde tuttuğu o gereksiz sosyallığa karşın; "kalabalığınsa" , onlara karşı duyduğu "yalnızlığı", gözardı edemeyiz..yani bazı insanların karşısında kalabalıkta yalnız kalabilir..

bide olaya şöyle bak..kendisini fil dişi kulesine hapsetmiş bir yalnızın gerekçesi karşısındaki kalabalığın,memnun olmama, yetinmeme, bencillik, tadını çıkaramama hallerine sahip olmaları hadisesi ise..hıı..olamazmı.. :rolleyes:

yalnız çok memnun hayatından

memnun olmayan kalabalık ise didiniyor arıyor ama çok kalabalık

ben memnunum "sayın kalabalık" diyor yalnız

yanlış diyor bu çok kabalık yok yok kelimeler karıştı.. yalnız diyor bu çok kalabalık kalamıyorum yalnız.

Güvercin yürümek istiyor giriyor kalabalığın içine yürüyor.Yalnız uçmak istiyor etraf çok kalabalık...

Kazın karnı acıktı gitsin agopun yanına.Kalmasın yalnız, agop

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yalnız çok memnun hayatından

memnun olmayan kalabalık ise didiniyor arıyor ama çok kalabalık

ben memnunum "sayın kalabalık" diyor yalnız

yanlış diyor bu çok kabalık yok yok kelimeler karıştı.. yalnız diyor bu çok kalabalık kalamıyorum yalnız.

Güvercin yürümek istiyor giriyor kalabalığın içine yürüyor.Yalnız uçmak istiyor etraf çok kalabalık...

Kazın karnı acıktı gitsin agopun yanına.Kalmasın yalnız, agop

hıhh tamam işte böyle..yani aynen öyle..fitnıs salonuna gönderin obes kazımızı..agopada selam sölee.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zıpır zıpır zıplar entarisi hıklar..modese kameralarına el sallar sanarki olacaktır meşhur..olum cızdırma kafamı, yer kalmadı yer..

gün güldürük geçmektedir..alık balıksa çalar düdük hani balıkçı farketsin babında..öylede susamışki *********** bi içse kurucaktır derya..gel emmi gel..tütün sardım halis mulis adıyaman, tellendirelim..aldın üçüncü hanımıda dördüncüyü gözlersin..gözün çıksın..

efendim.. :online2long: mevzu sığdır..akşama azdır..geç kalınırsa kötek cızdır..haydin eyvallah.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yalnızlığın en alası zaten kalabalıklar içerisinde yaşanan yalnızlıktır,diğeri yalnızlık sayılmaz...

Bir anda bütün etrafınızdakiler yabancılaşıverir ve bir anda ömrünüzün tükettiğiniz yolları ilk kez geçiyormuş gibi hissedersiniz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hani nerden bilebilirsin üretme kabızlığının bir gün gelipte senin kapını takk tak diye çalacağını...hani her kabuğu soyulanın içinden salatalık çıkacağınıda bilemezsin..tuzlu yendiğinde lezzetine bi o kadarda lezzet kattığını..neyse efendim :online2long: iki laklaktır ömrü leyleğin diyip konuya dalalım..

---

az önce televizyonda "hoşşiik" diye bağırıyordu..ne komiktir o kadın öle...yarattığı adanalı zengin dul tiplemesiye ne güldürücülü bir güldürendir.."bakıyorumda dipçik gibisin haaaa.." heuheuheuuuu..ben biraz daha izleyim yaa..dizi güzel gıdıklıyor..hani gülüyoruz babında şeyy ettiriyorum.. :) ..ağlama beee..sende güll..! hoşşikk.. heuheuheuuu

...........aynen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

..modern tutsaklık..kendine uzaklık..

şimdilerdeki yaşamsal formatımızın adını ben koyamıyorum..konulacak gibi de değil..mükemmellik ve aldatıcılık birbiri içine girmiş..ayırt etmekte zor..bi an kendinizi olayların yada içinde bulunduğunuz durumun akışına bıraktığınızda Allahım kocaman bir kendin olamama sarhoşluğu..ve durumunuz, akıtılan bi sürü seli içerisinde ne yöne gideceğini bilemeyen şaşkın bir plankton...varlığının yada yokluğunun önemi bir tek kendini bağlayan..

--fgr

(23-11-2007)

................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok istemem..istemem dedim..

ne isterdim biliyormusun ;

kaygısız bir bakış, beklentisiz bir ilgi..sıcak olsun biraz isterdim..bol yeşillikli bir salata..

bir göl kenarında..arada balığa da çıkardık..ben iyi ağ atar ve iyide ağ örerim biliyormusun..yürüyüşler yapmak isterdim çimenler kırlar üstünde..arada bir bazı hayvanlara denk gelmek..hayranca onları izlemek..bir meyve koparmak dalından ve yemek isterdim yıkamadan..

bir opera salonunun ortasında kalmak isterdim..en coşkulusundan bir oratoryo..en az üçyüz keman bir arada çalsın isterdim..sahne kapandığında kalın vişne rengi bir perde..hayaller kurmak isterdim gerçekleşmeyeceğini bile bile..prens olmak isterdim düşkünler ülkesine ama umut ekmek istemezdim kimseciklerin yüreciğine..ağlamak isterdim delice kalabalıkların en ayyukalı yerinde..ne isterdim biliyormusun! gayesizce koşmak bir deniz kıyısında ,koşup koşup düşmek..çığlıklar atmak isterdim sağırlar mahallesinde, her gördüğümüde anlatmak bakışları tutsaklara..dokunmak isterdim en ürpertilisine, şakalaşmak bir mahkeme duvarı silüetliyle..

ışıklar sönsün isterdim, ses gelmesin, on dakikalığına iflas etmiş düşünceler.. ve bakmak; bir uçurum bakar gibi en derinliğine karanlığın.

--figGarO

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

SOR BENİ

Sarı sıcak yazlara

Kara kışlara

Yerde çakıla

Ummana

Kıvrılıp giden derelere

Didişen serçelere

Yüzlerde gülüşe

Yeşile

Çiçek açan bademe

En çıpLağında Adem'e

Titreşen kalplere

Kedere

En ıssızında geceye

En yalnızında gurbete

Dildeki bir heceye

Hasrete

Öksüz kalmış aşklara

Sonu gelmez acılara

Kayıp giden yıldıza

Aya

Rakı sofralarında kahkahaya

Anlatılarda manaya

Uzayıp giden yollara

Beyaza

Birliktelikte sefaya

Davamızda inanca

Kırılan kalemlerdeyse

Cefaya

Sor

Beni...

figGarO...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÇIKIŞLAR ARKA KAPIDAN

Aman dostum

Suya sabuna dokunma

Etliye sütlüye karışma

Çıtını çıkarma sakın

Kenarda köşede büzül

Hakkını arama

Gereksiz tarama

Yat-kalk-uyu

Hokus-sus

Pokus-pus

Ayran buz

Alaska-frigo

Dağılalım beyler

Konu dağılsın

Yaşayalım izlemeden görmeden

Yaşayalım okumadan duymadan

O halde buyrun

Çıkışlar arka kapıdan

Cihan Demirci

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yahu ne girmiştirki ön kapıdan..değilmidir insanların dünyasında herşey , zamanla düzenden düzensizliğe doğru giden..neyi anlatmaya-anlamasına çalışmak ki değitirmesini hiç bi şekilde bilmeyene..daha dip değiliz, dip..vurmalı önce dibe.

--ki ben bi garip lak lakçıyım..karnını zor doyuran..hani olacaksada; mali-maddi kaybedecek birşeyleri korkusu olanların girmeleri esastır ön kapıdan..hani güzellik olsun babında, lakin kapıları elinde tutan onlar değilmidir.

--dünya, acınası bir yer değilmidir elinde insanlığın.

--yoruldum..görüneni göremeyene anlatamamanın ardınsıra. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Nedir ki ? yanılgıların en tehlikelisi

sonu gelmez belkilerin vasat nefeslerin..dırdırımsı dünyanın sonsuzca döngüsü..aldım verdim geldin gittin..bee yettin.

hadi gazzede ağlayalım..afrikada coşalım avucumuzda götürdüğümüz bir avuş suyla..kutuplara klima takalım buzlar çözülmesin diyee..yanalım..yaratalım..dur diyelim hadi bi adama sol gözünüde morartmadan karısının..satma diyelim dünya nimetlerine kanmış bir kadınada elindeki son körpecik kızını..heheytt

yarınlar güzel olacak..bir tablomudur da yaşam renklerle süslenip allayıp güzelleştirelim..doğa dünya tabiat zaten güzel..çirkini içimizde..düşüncelerimizde taşlayalım.. hadiii.. hıı ne dedin..taşın mı bitti..

Yalnız

Haykırışan kargalar

Darmadağın uçuşuyor kente doğru.

Neredeyse yağacak kar

Yeri yurdu olana ne mutlu!

Donmuş kalakaldın,

Hanidir gözlerin arkada!

Boşuna kaçışın, ey çılgın,

Kıştan uzaklara!

Dilsiz ve soğuktur binlerce çöle

Açılan bir kapıdır dünya!

İnsan senin yitirdiğini yitirse

Bir yerlerde duramaz bir daha!

Sen şimdi solgun, sarı

Kış gurbetlerine lânetli,

Hep soğuk gök katlarını

Arayan bir duman gibi.

Uç git, kuş, söyle ezgini

Issız çöl kuşlarının sesiyle!

Göm, gizle, ey çılgın, kanayan kalbini

Buzların, alayların içine!

Haykırışan kargalar

Uçuşuyor kentten yana, dağınık;

Neredeyse yağacak kar

Yeri yurdu olmayana çok yazık!

F. Nietzsche

(çev. Behçet Necatigil)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

yorgunum..her ne kadarda Heraklitos "dünyayı değil kendini yen." desede..Allahımm gülüyorum şu an..çıldırıyorum..klavyeyide parçalayabilirim..aşağıya iniyorum ben..sokağaaa .. bayılana kadarda koşmalıyıımm..

ayıktığımda bir klavye alırım artık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yorgunum..her ne kadarda Heraklitos "dünyayı değil kendini yen." desede..Allahımm gülüyorum şu an..çıldırıyorum..klavyeyide parçalayabilirim..aşağıya iniyorum ben..sokağaaa .. bayılana kadarda koşmalıyıımm..

ayıktığımda bir klavye alırım artık.

:blink::unsure:

olacağı buydu sonunda tosbaam çıldırdı..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zeka gerisi,sen şimdi bana geri zekalımı demek istedin...

yahu şuhedaa şaka yaptığımı anlamazmısın..tospaa hadisesine ben alınmamışken.. ki sana zeki olduğunu bir kaç kez söylemiştim.. zor günler geçiriyor gibisin nolur :blushing: beni günah keçisi eyleme.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zırt.. Pırt.. Cırt..

ayyuka çıktığında heyecanımız..

kucağımızda popcornumuzla

ateşliysede karedeki, inat ya sarışına

değiştirmesene filmi yaa, zırt.

tıkır mıkır yağarken yağmur..

arada uğuldaşanda rüzgarla..

dahada sarılırken ben yorgana..

hafiften bırakmasana yaa, pırt.

çaylarımız gelmişken demli..

anlatırken bir dost sitemini

unutmuşkende çayların şekerini

girmesene araya yaa, cırt.

figgaro. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olum ne diyorsan bi fazlası..kendin söyle, bi fazlasınıda sonradan kendin ekle..savaşmam senle..belliki zafer yok sende.. ;)

---

bu günlerde bi acayiptir ha ortalık..böle kendini acayip acayip bi farklılaştırma çabasına şeyy ettirenler..tanrıça olma hevesleri..abidik gubidik tivisler.

akıl fıs mıntıfısım ha ben..her sabah kahvaltısında beynini yiyen. bide 5 adet zeytin, cibrit kutusu büyüklüü edirne peyniri, bide ince belli zarif bi bardakta demli çay..

alıyorum şu an hüngür hüngür..ince belli zarif bir bardak derken..aklıma geldi..ahh allam ahh..yaram büyükk..dündü evet dündüü..italyan işi bi kırmızı şarabı iyi etmiştim don quıhote nin çizgi filmini izlerken gece evde..kafamda hafifçenek kemanii..mutfaa doğru gitmiştim..şarabın yanında kemirdiğim peynirim bitmişti..peyniri doğramak için elimi bıçaa RAFA doğru götürürken elim çarpmazmı..ALLAAAAAMMMM :blink: EN SEVDİİİMMM İNCE BELLİM KIRILMIŞTI..yere düşmüştü..yastayım..hastayım. :closedeyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi Çığlığında

yüzüme çarpılmış kapılar gibi şimdilerde hayat

yemek üç gün öncesinden ekmeklerse bayat..

dün üç kafadar yine sorguladık...

neyiz neredeyiz..?

ve neden bu vasat olamayışımızdaki inatt

başı kekilmiş, belliki dişi..

geçenlerde bir güvercine yem verdim..eskiden olsa yerdim..

hatta arkadaş bile olduk..

hergün geliyor artık..ona bir isim bile taktım..

ayşegül..

acep yavruları varmı..onlarda ilerde birer ayşegül olacakmı..

ve atacak mı onlara yem..birisi..ötekisi..şusuu

güzeli çirkin, masumu suçlu

niye hep cezbeder ki..

bu güvercin niye bana geldi ki..

üstelikte hep açken..

hem kendi hem ben..

zeminin kaypaklığıyla yoğrulmuş gönül kaypaklıkları arasında..

ellerimle saçlarımı geriye attım..

sevişme öncesinin hırçınlığı vardı ruhumda..

bilmem ne otelinin 12 numaralı odasında..

son bira şişesinide bırakmıştım..

terkedilmiş o köhne rıhtımda..

farelerin bile çoktan terkettiği dümeni kırık gemim

ağlaşıyordu rıhtımda duran kaptanına..

hiçlik deryasında..bir **** gibiydi..

son sigaramıda güvertesine attım..

son bi nefes çektikten sonra yansın istedim..

yanmamak suçtu şimdilerde

benim dünyamda..

yok olmaktansa karanlıkta..

boğulmaktansa..

kendi çığlığında..

--fgr(2006)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.