Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

..vahh....vahh..!

figgaro

Önerilen İletiler

• Cevaplar 583
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

AŞMIŞLIĞIN DELİRTİLERİ..ve öteki..

sancısı , bağırsaklarındaki birikmiş gazın etmesi idiydi..tazziki mesane..heheyt.heyt..

kazansaydı Hitler değilmiydi kahraman..sonuçlar değilmiydi..yanlışla doğruları belirleyen..

zeminindeki kaypaklığı değilmiydi en gönlü derinliğinde insanlığın..kim gidene kadar ki ; kafa giotine..korumuştu saffını..onlardır işte ..onlardır..yüce gönüllüler. :wub:

en mükemmel olanın en aldatıcı olmuşluğu değilmiydi..o kutsal ayartıcı..dokunulası dişi..neydi içre sızılayan..neydi geçtikçe üstünden sızını alıp götüren..sevmişliği mi gülün dikeni..yoksa katlanmışlığı mı dikenin güle..ne..ne dedin..!!

sıradanlığı aşkın, en tutkuncanası bile..ve kurulmalı bu mezar üstüne..aşklarüstülüğün o görkemli katedrali..dolup taşmalımıdır..akmalımıdır..boy..boy..susmalı mı yoksa..Sofokles mi okumalı..yazıklar olsun Oidipus..iftira mı atmalı Hera ya....Zeus a yeni bir (güzel oğlan) mı sunmak..neydi acıtan beyni..ne..?

sormuşlar Heraklitos a..insanın kaderi nedir..?

demişki..:karakteridir..dir..midir..dili geçmiş memişler midir..

yap yapma..otur kalk..tu kaka..geller-gitler..ahh cebimdeki cevizler..içini cevizin kim yer..kim yemez bana ne..yok ki benim cevizim... -_- ben palamut mevsimini beklerim.. :) ..olsun beklerim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sensiiiiz ben yolumu bulamaaaammm..

haykırmaaak istiyoruum..

konuşamıyorum..konuşamıyorum..

konuşamıyorum..

(çünkü Afet çim :wub: Türkçe bilmiyor..).. -_-

geçti sancısı böğrünün..

kapandı ayaklarına

dur..dedi..dur..

baktı yüzüne..

hadi..

vur ..dedi..vur..

titrerdi..yılgın..

hep bilir ve anlarlardı..

sus..dedi..sus..

baktı içine..

hadi..

kus ..beni..kus..

cırbandı ve kel..

enlice ve fodul..

iricede bir burun..

Sokrates bu ne durum..

hadi içelim baldıran..

ŞEREFEEE... :clover::)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sensiiiiz ben yolumu bulamaaaammm..

haykırmaaak istiyoruum..

konuşamıyorum..konuşamıyorum..

konuşamıyorum..

(çünkü Afet çim :wub: Türkçe bilmiyor..).. -_-

geçti sancısı böğrünün..

kapandı ayaklarına

dur..dedi..dur..

baktı yüzüne..

hadi..

vur ..dedi..vur..

titrerdi..yılgın..

hep bilir ve anlarlardı..

sus..dedi..sus..

baktı içine..

hadi..

kus ..beni..kus..

cırbandı ve kel..

enlice ve fodul..

iricede bir burun..

Sokrates bu ne durum..

hadi içelim baldıran..

ŞEREFEEE... :clover::)

Birde konuşamıyorum der... ;) Daha nasıl konuşacaksın? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir hengamedir koptu..

çocuklar yollara koyuldu..

ne acı ahh..ne acı..

yalnızız..ama sosyal..

****büyükçenek bir havlunun ortasında..kurulmuş kazan..gelenlere haşlarlar et.yapılacaktır yemek...teyzem ölmüştür..yakılansa ağıt..annemin sesi kulaklarımda ..erken gitti..garip ablam..ahhh gün görmemiş ablam..bense çocuk..gelenlere sırıtan..kazanın etrafında koşuşan..ağlaşılara karşı mahçup.. :( ..okunur Kur-an..yağlıklı başlar..hüzünlü gözler..düşünceme barıdıran bakışlar..ben hala ortalarda..suskun..küçük gözleriyle anlamaya çalışan..oyun zanneden..oynucak arkadaş bulamayan..

****geldi an..tutuldu sal..peşpeşe eller..napıyorsunuz dedim..hadi kalksana teyze..yeter ama çok yattın..gülsene hadi..niye sardılar seni..hadi beni parka götür..suskun herkes..bense sıkılmış..sevmiyor beni artık teyzem..baksana anne..kalkmıyor..hadi ama..hadi ama teyze...benim..afacan yiğenim desene..demedi..

Allah rahmet eylesin.. :clover:

****süslü koşumuyla ölümler içre ilerleyen gümüş üzengili bir at-tı yaşam.. duyulduğunda nal sesi..çoktandı gitmişliğin..evet..hala yaşamaktayız dimi..mineral olucazda..şincik olmaz.. :lol: ..

----kuzenim..yukardaki rahmetlinin kızı..geçenlerde yapmıştı doğum..ikizleri olmuştu..bir kız..bir erkek..ilk ziyaretimdi..çocukları olduktan sonra..baktım..kıpır kıpır çocuklar..berkay ve simay..amman açmasın şafaklar..tatlı şeyler..amma unutmamıştım..teyzem geldi aklıma..kazanın kaynatıldığı avlu..ve gidişi..gidişini sonralardan anlamlandırabildiğim..torunları kucağımdaydı..oynadım onlarla..soytarılık yaptım..şirin görünme halleri..(her zaman öyle değilim tabi)..kız tam bir zıp zıp...oğlansa..babasın gibi..ciddi ve mağrur..yandan yandan süzmeler..dayanamadı..onuda kattık içimize..olduk hepimiz zıp zıp..derken ederken..ve geçerken heyyulalı saatler..bir çift gözün bizi gülümseyerek izlediğini hissettim..birden..durdum..ve döküldü cümleler..teyze hadi parka götürsene bizi..söz üzmücez seni... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir hengamedir koptu..

çocuklar yollara koyuldu..

ne acı ahh..ne acı..

yalnızız..ama sosyal..

****büyükçenek bir havlunun ortasında..kurulmuş kazan..gelenlere haşlarlar et.yapılacaktır yemek...teyzem ölmüştür..yakılansa ağıt..annemin sesi kulaklarımda ..erken gitti..garip ablam..ahhh gün görmemiş ablam..bense çocuk..gelenlere sırıtan..kazanın etrafında koşuşan..ağlaşılara karşı mahçup.. :( ..okunur Kur-an..yağlıklı başlar..hüzünlü gözler..düşünceme barıdıran bakışlar..ben hala ortalarda..suskun..küçük gözleriyle anlamaya çalışan..oyun zanneden..oynucak arkadaş bulamayan..

****geldi an..tutuldu sal..peşpeşe eller..napıyorsunuz dedim..hadi kalksana teyze..yeter ama çok yattın..gülsene hadi..niye sardılar seni..hadi beni parka götür..suskun herkes..bense sıkılmış..sevmiyor beni artık teyzem..baksana anne..kalkmıyor..hadi ama..hadi ama teyze...benim..afacan yiğenim desene..demedi..

Allah rahmet eylesin.. :clover:

****süslü koşumuyla ölümler içre ilerleyen gümüş üzengili bir at-tı yaşam.. duyulduğunda nal sesi..çoktandı gitmişliğin..evet..hala yaşamaktayız dimi..mineral olucazda..şincik olmaz.. :lol: ..

----kuzenim..yukardaki rahmetlinin kızı..geçenlerde yapmıştı doğum..ikizleri olmuştu..bir kız..bir erkek..ilk ziyaretimdi..çocukları olduktan sonra..baktım..kıpır kıpır çocuklar..berkay ve simay..amman açmasın şafaklar..tatlı şeyler..amma unutmamıştım..teyzem geldi aklıma..kazanın kaynatıldığı avlu..ve gidişi..gidişini sonralardan anlamlandırabildiğim..torunları kucağımdaydı..oynadım onlarla..soytarılık yaptım..şirin görünme halleri..(her zaman öyle değilim tabi)..kız tam bir zıp zıp...oğlansa..babasın gibi..ciddi ve mağrur..yandan yandan süzmeler..dayanamadı..onuda kattık içimize..olduk hepimiz zıp zıp..derken ederken..ve geçerken heyyulalı saatler..bir çift gözün bizi gülümseyerek izlediğini hissettim..birden..durdum..ve döküldü cümleler..teyze hadi parka götürsene bizi..söz üzmücez seni... -_-

-_-:(:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

övüngenler üstüne...

ne demeli şimdi..

elinde çekici

önünde örsü..

vururda vurur..

bir soysuza daha..

yapmaktadır

excalibur kılıcı..

***niceleri vardır..kifayetsiz..yettim dediğinde hep azdır..elinde tutmuştur..kocaman bir excalibur..övünür dövünür..göğsüne vurunur..amma o elindeki kılıçla bir domates bile kesemez.. :) ..komikçik..tutma o kılıcı elinde küçük şovalyecik..bak annen bekler evde..ısıtmıştır sütünü..hadi.. hadi koş..hormonlu ergen seni.. :stuart: ..

yüce gönüllüler..

yok hıçkırarak ağlayanı sevmek..derinlik sessizce ağlayandadır....niceleri ortaya konulmuş..aktörcükler..her dem dermanlar sunmuş..yok almadan vermek..sizi bilirim..kurnazlığın kandırıkçılık barındırır seni sezerim..sevmez böyleleri beni..aynasıyım kişinin..baktığında bana görür kirliliğini..yergisi ondandır bilirim..çok düşünülen şey bir o kadarda şüphe barındırır içinde(septik-çikler)..inanmak ..adanmak ve saflık barındırır içinde..yüce gönüllüler..sevgi seline atılasıcalar.. :wub: ...siz değilmisiniz..uykularımı kaçıran..titreten kalbimi..şefkat küplerim benim..daha gün değildir sizin.. sabredin..

***değil umutsuzluk değil..değil ardı kaf dağının..yeşerir içinde bekleş..bozma ruhun olma tebelleş..gül sen gül..gülmek doyurur bizi..ahh..uğrunda hasret çektiğim..yakındır hissederim..agarta...olacaktır şehrim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

övüngenler üstüne...

ne demeli şimdi..

elinde çekici

önünde örsü..

vururda vurur..

bir soysuza daha..

yapmaktadır

excalibur kılıcı..

***niceleri vardır..kifayetsiz..yettim dediğinde hep azdır..elinde tutmuştur..kocaman bir excalibur..övünür dövünür..göğsüne vurunur..amma o elindeki kılıçla bir domates bile kesemez.. :) ..komikçik..tutma o kılıcı elinde küçük şovalyecik..bak annen bekler evde..ısıtmıştır sütünü..hadi.. hadi koş..hormonlu ergen seni.. :stuart: ..

yüce gönüllüler..

yok hıçkırarak ağlayanı sevmek..derinlik sessizce ağlayandadır....niceleri ortaya konulmuş..aktörcükler..her dem dermanlar sunmuş..yok almadan vermek..sizi bilirim..kurnazlığın kandırıkçılık barındırır seni sezerim..sevmez böyleleri beni..aynasıyım kişinin..baktığında bana görür kirliliğini..yergisi ondandır bilirim..çok düşünülen şey bir o kadarda şüphe barındırır içinde(septik-çikler)..inanmak ..adanmak ve saflık barındırır içinde..yüce gönüllüler..sevgi seline atılasıcalar.. :wub: ...siz değilmisiniz..uykularımı kaçıran..titreten kalbimi..şefkat küplerim benim..daha gün değildir sizin.. sabredin..

***değil umutsuzluk değil..değil ardı kaf dağının..yeşerir içinde bekleş..bozma ruhun olma tebelleş..gül sen gül..gülmek doyurur bizi..ahh..uğrunda hasret çektiğim..yakındır hissederim..agarta...olacaktır şehrim..

Şimdi dudaklarındaki şarkının adı "umut"..

Dilinden hiç düşürme..hep aklında tut... :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

annesin arkası koşar bir kuzu..bir günlük yaşamının yollarına düşer gökkuşağı rengin kelebek..bir ceylan başını sıvazlar annesinin döşünde..babasının elinden tutmuşluğunun sevinci vardır minik yavruda..süt emer, tebessüm eder bir bebek..annesiyse ondan daha bebek..ahh..titrer yavrusuna..uzun zamanlar ayrılıklardan sonra hasretin iç çektirdiği.. kavuşmalar vardır baba ocağında..sarılmıştır kardeşler birbirlerine..hiç ayrılmamışlar gibi..siz sevilesiceler..nicedir bu hasretiniz..hadi koklaşın..bayramlar yapın..evlendirir gibi kızkardeşinizi, hüzünlü..evlendirir gibi erkek kardeşinizi, gururlu..yapın yapın..gün sizin.. :)

---ağlamasıyla arkasından gözyaşlarıyla yıprattığı mendilini çıkarmaz göğsünden..o, ela gözlü sevgili..hala ilk günkü gibiydi sevgisi..nasılda narindi..adı geçse yarinin titrerdi..kıpır kıpır ederdi içinde bir kuş..ismini sayıklamaktan yarinin sarhoş..nasıldır..nasıl olur..gün gelmiş ve yari dönmüştür..gurbetten..bir ay buradadır..son gördüğümde Hülya yı..SEVGİ SELİNDE BİR SAL..GİDİYORDU..ağır..ağır... :clover::)

---hey sen.. uzaktaki. :clover: .yok sen uzakta yok..yakında..soluğun duyar figgaro..hey.! sen ..yok sen uzakta yok..gülüşün duyar figgaro..hey sen ..uzaktaki...yok sen uzakta yok..ruhun görür figgaro...(bende mandalina çalarken yakalanmıştım... :lol: )....napiim.. :blushing: ..göz hakkı... :P ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaçırdığın keçilerse üzülme..

Övgünde olmalı deliliğe..

Gülermisin giderken yolda.

Konuşurmusun kendi..kendinle..

Anlatırken derdini biri..

Yaptığın nükteli bir espri mi..?

En şatafatında kahkahaların..

Dökülmüşmü dür.? yüzün..üzgün..

Bakarken gözler yakına..

Daldığın uzaklar mıdır..?

En sevildiğinde..

En yabancı..

Nedir..? başarı nedir..?

Nedir..?aşmışlığımız ..koşuşmuşluğumuz..

Değilmidir en büyük zaferimiz..

Bir mezar taşı.. hemde çıplak..

Yen beni yen..

Ruhumla bile kılıcını..

Sat..

Karşılığında alda kırmızı güller..

Sevdalılara at... :clover::)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

annesin arkası koşar bir kuzu..bir günlük yaşamının yollarına düşer gökkuşağı rengin kelebek..bir ceylan başını sıvazlar annesinin döşünde..babasının elinden tutmuşluğunun sevinci vardır minik yavruda..süt emer, tebessüm eder bir bebek..annesiyse ondan daha bebek..ahh..titrer yavrusuna..uzun zamanlar ayrılıklardan sonra hasretin iç çektirdiği.. kavuşmalar vardır baba ocağında..sarılmıştır kardeşler birbirlerine..hiç ayrılmamışlar gibi..siz sevilesiceler..nicedir bu hasretiniz..hadi koklaşın..bayramlar yapın..evlendirir gibi kızkardeşinizi, hüzünlü..evlendirir gibi erkek kardeşinizi, gururlu..yapın yapın..gün sizin.. :)

---ağlamasıyla arkasından gözyaşlarıyla yıprattığı mendilini çıkarmaz göğsünden..o, ela gözlü sevgili..hala ilk günkü gibiydi sevgisi..nasılda narindi..adı geçse yarinin titrerdi..kıpır kıpır ederdi içinde bir kuş..ismini sayıklamaktan yarinin sarhoş..nasıldır..nasıl olur..gün gelmiş ve yari dönmüştür..gurbetten..bir ay buradadır..son gördüğümde Hülya yı..SEVGİ SELİNDE BİR SAL..GİDİYORDU..ağır..ağır... :clover::)

---hey sen.. uzaktaki. :clover: .yok sen uzakta yok..yakında..soluğun duyar figgaro..hey.! sen ..yok sen uzakta yok..gülüşün duyar figgaro..hey sen ..uzaktaki...yok sen uzakta yok..ruhun görür figgaro...(bende mandalina çalarken yakalanmıştım... :lol: )....napiim.. :blushing: ..göz hakkı... :P ..

Figgaro............................................................................................................................. :clover:

Görüyormusun sahi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaçırdığın keçilerse üzülme..

Övgünde olmalı deliliğe..

Gülermisin giderken yolda.

Konuşurmusun kendi..kendinle..

Anlatırken derdini biri..

Yaptığın nükteli bir espri mi..?

En şatafatında kahkahaların..

Dökülmüşmü dür.? yüzün..üzgün..

Bakarken gözler yakına..

Daldığın uzaklar mıdır..?

En sevildiğinde..

En yabancı..

Nedir..? başarı nedir..?

Nedir..?aşmışlığımız ..koşuşmuşluğumuz..

Değilmidir en büyük zaferimiz..

Bir mezar taşı.. hemde çıplak..

Yen beni yen..

Ruhumla bile kılıcını..

Sat..

Karşılığında alda kırmızı güller..

Sevdalılara at... :clover::)

Ne diyebilirim ki?... şöyle desem...;

Sen noktasın

Biliyormusun?

Sen başlarsın söz biter..

Bir kuş gelir mısralarına oturur,

İklim değişir apansız

Sıcacık bir yaz akşamı olur..

Yeni bir söze başlamak

Gereksizdir artık..

Sen noktasın

Ayıp olur !!! :lol:

Figgaro....Figgaro...Figgaro.... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne diyebilirim ki?... şöyle desem...;

Sen noktasın

Biliyormusun?

Sen başlarsın söz biter..

Bir kuş gelir mısralarına oturur,

İklim değişir apansız

Sıcacık bir yaz akşamı olur..

Yeni bir söze başlamak

Gereksizdir artık..

Sen noktasın

Ayıp olur !!! :lol:

Figgaro....Figgaro...Figgaro.... :clover:

Ettin beni sevindirik.. :) ...diloş..diloş..diloş... :clover:

amma söyleyenden öte söyletenede bakmak lazım...yok son nokta figgaro..estağfurullah.. :blushing:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kızgın ve üzgün figgaro..kızgınlığı sevdiklerine ,üzgünlüğü kendine..bencil doğmuşluğu şu insanoğlunun ne içre acıtan bir yazgıdır..şu an akşamın dokuzu.az önce sahilde beni dinlemek(gamlıyımda ..duyurula.. -_- ) için gelen en yakın arkadaşım bile..hülyalarda..başka yerde kafa..çok mu güçlü görünüyorum..halletmişliğim hayatta bi çok şeyi tek başıma bükülmez bir yumrukmu kılıyor beni..her darbeye , her hüzne, her eleme..kendini düşünmüşlere ,her alınmışlara , her eksiltilmişe, her aza ..aşamamışa, bastığı yeri dünyanın merkezi sanmışa..mutsuzluğunu tebessümümle haklı çıkarmaya çalışmışa.sevincimi haksız bulmuşa..yaşamdan yararlanıyorsa o..ve yaşamı haketmeye çalışıyorsam ben.batmışmıdır..doğmayışım gümüş kaşıkla ağzımda..kaşığımın tahta hatta kırık oluşu sapının..bu durumdada mutlu oluşum batmışmıdır.....yılgınlığı ve tembelliğinden geride kalmışa...boğuldukça maddiyata ruhunu kaybetmişe...tam oluşum batmışmıdır..başkalarınca zayıflık olarak nitelenen yanlarımı sevmişliğim....her insan duyguludur da..benimse duygusal oluşum batmışmıdır..paylaşmam..kırmamam..yakın zamandan ötesini pek düşünememiş olmam batmışmıdır..acı bir çocukluk geçirişim..sevgi ve şefkat yetimi olmam..gireceksem bir insanın hayatına öncesinde zayıf yanlarımı göstermek isteyişim .aşklarım,tutkunluğum..anlaşılamamış olmam.yerilişim..yargıların ön saflarında oluşum..her ağzını köpürterek büyüklük nidaları ve hörgörüsünün altında azarlanıp..kurban edilişim..batmışmıdır..en ayyuka çıkmışlığında ahım..en delirteç olmuşluğunda aklım..uyuyamazken geçirdiği gece nöbetlerinde figgaro..yinede ve yeniden çıkmışlığı ertesi güne batmışmıdır..tanıdıkça insanları ve girdikçe zihinlere kendini zavallı hissediyorsa figgaro..kimene..kendi içre sızılar figgaro..doğası ve yaşamı para kazanma çabası olan..gittikçe önemseyen kendini.yok sayan karşısındakini..ve dikildiğinde de gözler tanrının koltuğuna firavunlar gibi..ve onlar karşısında da yok saymışsa figgaro kendini batmışmıdır..dip oluşum karşısında, kişinin dibe vurduramayışı..hatta çarparak yükselişi bana ..batmışmıdır..sıcaklığını, kişinin elleyerek sobayı benimse içinde yanarak anlayışım . on dakka sonrasında bile hazır olmam ölüme batmışmıdır.....işte haykırır figgaro..en çirkin benim..en acınası..en garip..en guraba..en yalnız..en kirli..

amma yinede neşeli..anlıyormusun uzaktaki. :) .düşündü yine seni..sanıyor sesini işittiğini..şu çocuk figgaro... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kızgın ve üzgün figgaro..kızgınlığı sevdiklerine ,üzgünlüğü kendine..bencil doğmuşluğu şu insanoğlunun ne içre acıtan bir yazgıdır..şu an akşamın dokuzu.az önce sahilde beni dinlemek(gamlıyımda ..duyurula.. -_- ) için gelen en yakın arkadaşım bile..hülyalarda..başka yerde kafa..çok mu güçlü görünüyorum..halletmişliğim hayatta bi çok şeyi tek başıma bükülmez bir yumrukmu kılıyor beni..her darbeye , her hüzne, her eleme..kendini düşünmüşlere ,her alınmışlara , her eksiltilmişe, her aza ..aşamamışa, bastığı yeri dünyanın merkezi sanmışa..mutsuzluğunu tebessümümle haklı çıkarmaya çalışmışa.sevincimi haksız bulmuşa..yaşamdan yararlanıyorsa o..ve yaşamı haketmeye çalışıyorsam ben.batmışmıdır..doğmayışım gümüş kaşıkla ağzımda..kaşığımın tahta hatta kırık oluşu sapının..bu durumdada mutlu oluşum batmışmıdır.....yılgınlığı ve tembelliğinden geride kalmışa...boğuldukça maddiyata ruhunu kaybetmişe...tam oluşum batmışmıdır..başkalarınca zayıflık olarak nitelenen yanlarımı sevmişliğim....her insan duyguludur da..benimse duygusal oluşum batmışmıdır..paylaşmam..kırmamam..yakın zamandan ötesini pek düşünememiş olmam batmışmıdır..acı bir çocukluk geçirişim..sevgi ve şefkat yetimi olmam..gireceksem bir insanın hayatına öncesinde zayıf yanlarımı göstermek isteyişim .aşklarım,tutkunluğum..anlaşılamamış olmam.yerilişim..yargıların ön saflarında oluşum..her ağzını köpürterek büyüklük nidaları ve hörgörüsünün altında azarlanıp..kurban edilişim..batmışmıdır..en ayyuka çıkmışlığında ahım..en delirteç olmuşluğunda aklım..uyuyamazken geçirdiği gece nöbetlerinde figgaro..yinede ve yeniden çıkmışlığı ertesi güne batmışmıdır..tanıdıkça insanları ve girdikçe zihinlere kendini zavallı hissediyorsa figgaro..kimene..kendi içre sızılar figgaro..doğası ve yaşamı para kazanma çabası olan..gittikçe önemseyen kendini.yok sayan karşısındakini..ve dikildiğinde de gözler tanrının koltuğuna firavunlar gibi..ve onlar karşısında da yok saymışsa figgaro kendini batmışmıdır..dip oluşum karşısında, kişinin dibe vurduramayışı..hatta çarparak yükselişi bana ..batmışmıdır..sıcaklığını, kişinin elleyerek sobayı benimse içinde yanarak anlayışım . on dakka sonrasında bile hazır olmam ölüme batmışmıdır.....işte haykırır figgaro..en çirkin benim..en acınası..en garip..en guraba..en yalnız..en kirli..

amma yinede neşeli..anlıyormusun uzaktaki. :) .düşündü yine seni..sanıyor sesini işittiğini..şu çocuk figgaro... :clover:

..............................

Bende kızgınım şimdi :angry: …kırdıkları için seni…ama sahiden yaşayan,hisseden bir yürek incinebilir bunu aklından çıkarma…o yürek ki sızlasa da şimdi, yarın çimenlerin üzerinde yuvarlanma mutluluğunu yaşatacak sana :) … çocuk tarafını saklayabilmen ne hoş!

O ruhunu paraya satanların senin yerinde olmak için kıvranmaları gerek inan bana.. Bakma o kahkahalarının arşa vurmuşluklarına…hırstan başka hiçbir his taşımayan zavallı bir yürekleri var…ne çare…senin gibi hissedemezler asla…senin baktığın gözlerle bakıp sevemezler hiçbir nesneyi…ağlayamazlar bile!!!Sonuç olarak onlara batan onlarda olmayıp sende olan o güzelim yürek…sakın ola kimsenin kirletmesine izin verme..bunu yaparken sezdirme fakat..bu tehlikeli bir oyundur onlardan gibi görünmek ama asla onlar gibi olmamak..bunu yapmazsan ayakta duramazsın dahası seni çoook yaralarlar…

“Öfkeyle büyüyen çocuklar yalnızdırlar”…bir şarkı sözü bu Sezen Aksu…1945..biliyorsundur..bilmiyorsan dinle olur mu? Yoksa sevgiden önce hiddetle mi tanıştın…bundan mı yaralı bir tarafın?Çaresi mi?...Yok…lakin affedebilirsin..bu seni rahatlatır…ben öyle yaptım.. :)

Haykırıyorsun, ama yanlış şeyleri.. ben hissedebiliyorum..ben ağlayabiliyorum…ben gerçekten kocaman bir yürek taşıyorum…bunlara ne dersin?

Uzaktaki anlıyor seni..üstelik sesin yanındaymış gibi..güzel çocuk Figgaro :):clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

başında şunu belirtmeliyim..değilim sütten çıkmış akkaşık..aramışmıydım çare..bilemiyorum..çare komik bir kelime.hayatımın hiç bir anı kurtarıcı beklemedim..sonra kurtarıcıdan nasıl kurtulanacağı gerçeğini bilirim.. B) ..yukarıda haykırdıklarım var ya..bilsinler beni öyle..öylede bilmelerini isterim..barışığım ben geçmişimle derdim şimdiyleydi.. :) ...onlar gibi görün onlar gibi olma..bu tiyatro beni aşar..ben suskunluğu ve muhatap olmamayı tercih etsem, onlar karşısında..sevgiden önce acımayla tanıştım..hani insan birine direk zarar veremezde..kızdırmak ,üzmek için onu ..onun en sevdiğine zarar verir ya ..işte onu yaşadım..neyse, onu yaşadım..bunu yaşadım ..herkez bişeler yaşadı dimi..bitmez bu hikayeler...

evet..başında da olduğu gibi..elimde kırık mızrağım..iki karış havada bir akıl..atının açlıktan iskeleti çıkmış donkişot..şimdi gitmeli bol yeldeğirmenli diyarlara... :lol: ...senle sohpet güzeldi....canım benim kendine iyi bak... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ VE KURT...

kırmızı başlıklı kız elinde sepeti ormanda gitmektedir şarkı söyleyerek..büyükannesine doğru..lala lala laaaaaa..laaaa...

derken..çalıların arasından kurdun ayağını görürür..ve yaklaşaraktan derki...---hııı..kurt gördüm seni ..çık bakalım ordan..beni yicen dimi....! kurt:şaşkınca bakaraktan kırmızı başlıklı kıza..---allahallah der ve gider...

kız devam eder..lalala..la laaaaa...derken bir ağacın arkasında da..kurdun kuyruğunu görür..yaklaşaraktan ağaca..derki..---hııı..kurt çık bakalım ordan..gördüm seni..beni yicen dimi...!.. kurt: şakınca tekrar bakaraktan kırmızı başlıklı kıza....allahım yarabbim.. der ve gider...kız devam eder...lala lala lalalaaaaaa..derken bu seferde bir kayalığın üstünden kurdun kulağını görür..yaklaşaraktan kayalığa doğru...---hıııı..kurt gördüm seni çık bakalım ordan ..beni yicen dimi...! kurt:yavaşça kalkarak ve pantolonunu da yukarı çekerekten derki..çekil gitsene kardeşim.nerde niyet ettiysem..bir hacet gidertmedin yahu...der.... :lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vah ki..vah... :clover:

Hegel ölüm döşeğindedir..yaşamı boyunca bir çok öğrencisi olmuştur..lakin ölüme yakın olduğunu duyan öğrencilerinden sadece birisi gelmiştir ziyaretine...ve Hegel ziyaretine gelen öğrencisini gördüğünde kapının eşiğinde şöyle demiştir; yaşamım boyunca birçok öğrencim oldu..ve ölüm öncesi ziyaretime yalnızca bir tanesi geldi..ama oda beni yanlış anlamıştı.. ve ölür... :( ...MUKADDERAT...

ne demeli şimdi..alıp ta elime bir tencere ve kepçe tangır tungur vurmalı mı..vurdurup kafayı sıfıra yırtarak üstünü başını otobanda yalınayak koşmalı mı...haykırmalı mı...adil değilsin dünya..heheyytt..heytt..yo..yoo..

ben yazarım usulca..usul bana sokuldukça..parmaklarımın kardeşliği klavye ile...he..heeytt..bunaltan bir gün geçirdim...gülümserim kendi kendime...delilerin en akıllısı zincirli içimde...beni ben eden (yoksa etmeyen mi)zincirli deli... :lol: ...hadi hadi atın bir taş..yuh sana ıskaladın..tam ortasından kafasının..hadi hadi vursana... :)

uykum geldi gitmeliyim...yakmalıda bir sigara...çıkartırken dumanı ..içimde çıkmalı...amma..öncesinde bir şiir yazmalıyım..aşağıya... B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.